Şimdi Ara

asus b350 de bios update yaparken elektrikler gitti pc acilmiyor napmam lazim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bios çipi boarda entegre değil sökülür yapıdaysa çipi söküp servise yada elinde çipe yükleme aparatı olan bir bilgisayarcıya götür 2dklık işi var garantin bozulmaz
    çipteki data silindi sadece yenisi yazılır iş biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Aynı düzelen birşey yokda ben ramleri iade edeyım dıyorum dun aldım bugun kargolayıp ıade edıyım dıyomda n11 dekı satıcı kabul edermı bılmıyorum

mayısı bekelyin diyolar . günceleme gelecekmiş
  • yenisi geldi ona da bios update yaparken sorun oldu ama cok sukur tamamladı
    ama maalesef ram ler hala 2133 ne yarpsan yap manuel otomatik .. olmuyor

elimdeki ramler 3000 haz ama 2133 goruyor
  • axe190780 kullanıcısına yanıt
    Aynı anakartı bende kullanıyorum ancak benim ramler Crucial Ballistix 2400 MHz. Sorunsuz 2400 MHz olarak gösteriyor bios. En son Biosa güncellemiştim USB flash ile.
  • axe190780 kullanıcısına yanıt
    Hocam forumda şanssızlık üzerine açık ara öndesin. Ram, Anakart, Bios her parçada boş geçmiyorsun. İşin iyi tarafı bu gidişle tam bir RYZEN ustası olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lofer_freud

Hocam forumda şanssızlık üzerine açık ara öndesin. Ram, Anakart, Bios her parçada boş geçmiyorsun. İşin iyi tarafı bu gidişle tam bir RYZEN ustası olacaksın.

2666 öhz ye cıkardım ram hızını
  • Yabancı forumlarda olduğu gibi burdada ryzen kullanıcıların en çok lafını ettiği konu kullandıkları ramlerin kendi hızında çalışmaması.
    Bunu çoğu kez paylaştım. Bir ekle beraber tekrar paylaşayım.

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=283351.0

https://www.oempcworld.com/support/singlevsdualram.html

İlk linkte özetle diyor ki: Ram'iniz 2666 yı geçiyorsa AMD bunun kendi hızında çalışmasını garanti etmez. Misal 2666 için en fazla çift ram olacak ve ramlerin her biri single rank olacak diyor. Single Rank Dual Rank nedir ikinci linkte. Ben ram'i kurallara göre 2666 seçtim single rank olanlardan seçtim artı anakartın qvl listesinden kontrol ettim. Sonuç: Ne ilk ne son bios gerek auto gerek xmp profile1 olarak 2666 tanıyor. Ramden yana hiçbir sıkıntım olmadı.

Geçenlerde msi'ın uyumlu ramler listesine baktım. MSI'ın listesi biraz kapsamlı ayrıca ram'in kaç çalışabileceğinide yazmış. 3000 ve 3200 çalışır dediği tek ram gskill'in bu hızdaki ramleriydi. Forumda konusuda geçti 3000 ve 3200 hızlarında single rank olan ve samsung çipi taşıyan gskiller'in de ryzen uyumlu olduğu söyleniyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.