Şimdi Ara

||| Asus A42JA-VX095V Kullanıcıları Kulübü ||| 14' / i7 740Q / HD 5730 (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.818
Cevap
5
Favori
125.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b1kerboy

quote:

Orijinalden alıntı: TGYüksel

quote:

Orijinalden alıntı: caneren86

daha önce formda konuşuldu ama kesin bi sonuca bağlanmadı sanırsam.destek@asus.com bizim pclere 1333 mhz ram takılabiliyor mu diye sordum cevap şu:

Merhaba;

ASUS A42JA model üründe 2 adet RAM slotu bulunmaktadır. 4+4 maksimum 8GB kadar RAM yükseltebilirsiniz. 1066 MHz SDRAM kullanabilirsiniz.

DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x SODIMM soket. Maksimum genişleme: 8GB SDRAM

Saygılarımızla,

ASUS Müşteri Hizmetleri

peki 1333 olarak üstünde geldigini söyleyen arkadaşlar o zaman bunu 1066 mhzde kullanıyorlar bir farkı yok demek ki

bu arada pcmi
    8 gb ram yükseltecegim 4*2 kit almayı düşünüyorum.Daha çok sanal pcler açıp uygulama yapacagım önerebilecieginiz markalar var mı?

hayır bilgisayar 1333mhz ddr3 ram destekliyor, ben kullanıyorum ayrıca sonradan takan arkadaşlarda oldu. ayrıca 1333mhz rami 1066mhz kullanma gibi bi durumda olmaz, uyumlu değilse hiç çalışmaz.

ben 1333 kullanıyorum orjinal

ee bu adamlar yalnış mı biliyor yani??????????????

ne marka kullanıyorsunuz ?birde kit alayım mı sizce yoksa ayrı ayrı ama aynı marka mı alayım farkı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

ya arkadaşlar sıcaklıklarınız ne durumda?
    bizimki stabil altta 12cm fanla 68 civarı oyunda ise 90ı görüyor
    sizde de aynıdır heralde_?

Selam :)

Yaz geldi ve değerler yükseldi haliyle. Benim şuan ki ısı değerlerim şöyle ;
    5 saat, 47 dakika ofis uygulamaları, firefox ve jdownloader ile ;
    CPU ... 52 C
    GPU ... 45 C
    HDD ... 40 C

Bu değerler kış aylarına göre 3-6 derece daha yüksek.

Sevgiler,

Edit : Derece düzeltme.

çok iyi ya
    bi de biz degiştirdik bunu, yani verdik başka bi bilgisayar aldık sıcaklıklar gene aynı..korkuyorum yanacak diye :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hmtbrk

ya da bir arkadaşımız everst raporu verse çok daha iyi olur var mı yardım edebilicek?

>http://www.box.net/shared/j44vup9x8djzhppqedl5
  • Notebook kullanan arkadaşlar ısı değerlerini bir verebilirler mi. Malum yaz aylarında bayağı bir değişim oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Notebook kullanan arkadaşlar ısı değerlerini bir verebilirler mi. Malum yaz aylarında bayağı bir değişim oluyor.

genel olarak çok sıcak :) oyun açıkken 90-95 derece arasında 98 leri de gördüğü oluyor. normal kullanımda yüksek performansta 75-85 derece ve işlemci yüzde 20 ye kısılmış entertainment modda ise 55-75 derece arası. kışa oranla bi 10 derece fazla olduğu söylenebilir.

ancak benim size sormak istediğim pil süresi? normal kullanımda ve oyun oynarken pil süresi ne kadar gidiyor? benim cihaz 5 aylık olmasına karşın sanki pilde ciddi bir azalma hissettim. oyun oynarken 30 dk da pil bitebiliyor, en düşük performansta herşey kapalıyken bile 1 saatı zor buluyor. pil aşınma değeri ise sadece yüzde 3, sizinkiler nasıl arkadaşlar?

• quote:

quote:

Notebook kullanan arkadaşlar ısı değerlerini bir verebilirler mi. Malum yaz aylarında bayağı bir değişim oluyor.

genel olarak çok sıcak :) oyun açıkken 90-95 derece arasında 98 leri de gördüğü oluyor. normal kullanımda yüksek performansta 75-85 derece ve işlemci yüzde 20 ye kısılmış entertainment modda ise 55-75 derece arası. kışa oranla bi 10 derece fazla olduğu söylenebilir.

ancak benim size sormak istediğim pil süresi? normal kullanımda ve oyun oynarken pil süresi ne kadar gidiyor? benim cihaz 5 aylık olmasına karşın sanki pilde ciddi bir azalma hissettim. oyun oynarken 30 dk da pil bitebiliyor, en düşük performansta herşey kapalıyken bile 1 saatı zor buluyor. pil aşınma değeri ise sadece yüzde 3, sizinkiler nasıl arkadaşlar?

Teşekkür ederim bilgiler için ben de sadece benimki mi böyle yükseldi diye endişeleniyordum Bir de geçenlerde format attım ilk yüklediğimde fan çok sessiz çalışırken şimdi yine ses çıkarmaya başladı. Bunun nedeni nedir size de oluyor mu böyle bir şey?

Sizin sorunuza gelirsem pildeyken oyun oynamayı denemedim ancak normal kullanımda ekran parlaklığı yarıda işlemci kullanımı %5-65 arasında internette gezinirken ortalama 2 saate yaklaşıyor Ancak fan minimumda çalışıyor pildeyken. Sıcaklık da 60 derece civarı oluyor. Sizin değerleriniz düşük gibi görünüyor.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim bilgiler için ben de sadece benimki mi böyle yükseldi diye endişeleniyordum Bir de geçenlerde format attım ilk yüklediğimde fan çok sessiz çalışırken şimdi yine ses çıkarmaya başladı. Bunun nedeni nedir size de oluyor mu böyle bir şey?

Sizin sorunuza gelirsem pildeyken oyun oynamayı denemedim ancak normal kullanımda ekran parlaklığı yarıda işlemci kullanımı %5-65 arasında internette gezinirken ortalama 2 saate yaklaşıyor Ancak fan minimumda çalışıyor pildeyken. Sıcaklık da 60 derece civarı oluyor. Sizin değerleriniz düşük gibi görünüyor.

Arkada çalışan programlardan olabilir, görev yöneticisinden işlemci kullanımını bi kontrol ederseniz faydası olabilir.

Ayrıca pil konusunda şundan bahsediyorum, herşeyi kıstığımızda o şartlarda, bende 1 saat 50 dk kaldı gibi ibareler görebiliyorum ancak bu süre hiç bir zaman tutmuyor tabiki, yani saat tutmadım tabi ama sanki 1.5 saati anca buluyor parlaklık kısık,işlemci düşük seviyede v.s v.s , ancak pilde oyun açıkken su gibi yiyiyor şarjı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkada çalışan programlardan olabilir, görev yöneticisinden işlemci kullanımını bi kontrol ederseniz faydası olabilir.

Ayrıca pil konusunda şundan bahsediyorum, herşeyi kıstığımızda o şartlarda, bende 1 saat 50 dk kaldı gibi ibareler görebiliyorum ancak bu süre hiç bir zaman tutmuyor tabiki, yani saat tutmadım tabi ama sanki 1.5 saati anca buluyor parlaklık kısık,işlemci düşük seviyede v.s v.s , ancak pilde oyun açıkken su gibi yiyiyor şarjı

Ben genelde yolculukta pilden kullanıyorum. Fİlm izlediğimde tam bir buçuk saat gidiyor fakat internet kullanımda bir miktar daha artıyor. Yarın tekrar deneyip performansını söylerim emin olmak için.

Aslında çok fazla değişen işlem yok arka planda ama ben notebookun fanını çözemedim. 2 gün önce de korkuyordum hiç çalışmıyor nasıl soğutuyor diye ama yine 65 civarıydı. Şimdi çalışıyor hala 65

• quote:

Ben genelde yolculukta pilden kullanıyorum. Fİlm izlediğimde tam bir buçuk saat gidiyor fakat internet kullanımda bir miktar daha artıyor. Yarın tekrar deneyip performansını söylerim emin olmak için.

Aslında çok fazla değişen işlem yok arka planda ama ben notebookun fanını çözemedim. 2 gün önce de korkuyordum hiç çalışmıyor nasıl soğutuyor diye ama yine 65 civarıydı. Şimdi çalışıyor hala 65

Boşver çalışsın , çalışmamasından iyidir , ayrıca dediğim gibi bilgisayarın fanı hakikaten çok kuvvetli bu sayede kasaya ısı yayılmıyor. örneğin n61 serisinde oyun oynarken touchpadin yanı ve klavye yanıyor sanki oyun oynarken rahatsız ediyor. bu konuda a42ja gerçekten başarılı, i7 içinde 95 e kadar sorun yaratmaz ama tabi 90 ın üstünde çok çalışması da iyi değil yani en fazla 1-2 saat kullanılmalı öyle bence aralıksız. işlemci ömrüne etkisi oluyor tabiki uzun vadede...

• quote:

quote:

Boşver çalışsın , çalışmamasından iyidir , ayrıca dediğim gibi bilgisayarın fanı hakikaten çok kuvvetli bu sayede kasaya ısı yayılmıyor. örneğin n61 serisinde oyun oynarken touchpadin yanı ve klavye yanıyor sanki oyun oynarken rahatsız ediyor. bu konuda a42ja gerçekten başarılı, i7 içinde 95 e kadar sorun yaratmaz ama tabi 90 ın üstünde çok çalışması da iyi değil yani en fazla 1-2 saat kullanılmalı öyle bence aralıksız. işlemci ömrüne etkisi oluyor tabiki uzun vadede...

Haklısınız fan konusunda gerçekten iyi bir fanı var. N61 serisiyle karşılaştırılamayacak kadar iyi. Şöyle bir şey almayı düşünüyorum eminim etkisi olacaktır.

http://cgi.ebay.com/Laptop-Cooling-Cooler-Ball-Leg-Pad-Blue-Notebook-New-/160507697267?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D1927520130847450182

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız fan konusunda gerçekten iyi bir fanı var. N61 serisiyle karşılaştırılamayacak kadar iyi. Şöyle bir şey almayı düşünüyorum eminim etkisi olacaktır.

http://cgi.ebay.com/Laptop-Cooling-Cooler-Ball-Leg-Pad-Blue-Notebook-New-/160507697267?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D1927520130847450182

aslında yurtdışından alınabilir bu ürünler türkiyede çok pahalı, gümrüğede takılmaz bunlar linkte güzel bi alternatif

• walla bizimki 99u görüyor işlemci yükteyken nasıl oluyor anlamıyorum
  • quote:

walla bizimki 99u görüyor işlemci yükteyken nasıl oluyor anlamıyorum

Nasıl bir yük bindiriyorsun sen öyle arkadaş :)) ne yapıyorsun aletle merak ettim walla :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

quote:

Nasıl bir yük bindiriyorsun sen öyle arkadaş :)) ne yapıyorsun aletle merak ettim walla :D

hocam bi de fan war altında 12cm
    oyun ya yük dedigim
    anlamadıkki ne oldugunu yakmasaydık :)
  • Valla ben Zalman kullanıyorum internet 5 sayfa açıkken ve filimi converter ederken 75 dereceyi buluyor.

Birde pil sürekli takılı olmuyor. Balkonda gazete falan okuyacak olursam takarım :) oyunda asla pil kullanmam gereksiz ısı artmasına neden oluyor :) bence :)

Normalde bu sıcak izmir havasında ( klimasız ortamda ) sıcaklık 55 - 75 arasıdır. Yük altında özellikle oyun da 85 dereceyi görüyorum. Hiç format atmadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

quote:

hocam bi de fan war altında 12cm
    oyun ya yük dedigim
    anlamadıkki ne oldugunu yakmasaydık :)

valla bu kadar abartıcak bişey yok benimkide görüyor hele video converti sırasında 2-3 dk içinde çıkabiliyor bu derecelere ama ben havalandırıyorum biraz rüzgara karşı filan balkondayken yapıyorum yada. unutmayın mobil i7 işlemcilerin tjmax sıcaklığı 100 derecedir. yani 100 derece üstünde kalıcı hasar oluşabilir işlemcinizde oyüzden tavsiyem 95 üstüne çıktığında bi ara verin yada extra bi soğutma devreye sokun.

• Beyler hepinize selam,

Asagida az once aldigim screenshot'i koydum...
    40 process calisiyor. Adobe, Firefox, Thunderbird ve Jdownloader 'da acik. Bu 4 program harici masaustunde gordugunuz rainmeter ve aida64(everest) acik. Yani toplam 6 program. Comodo antivirus ve firewall devrede, onada 1 program desek, 7 program. Task mnager'i da katarsak bu goruntuyu almak icin acmistim, toplam 8 program haricen acik demektir. 39 process acik gorunuyor asagida, 8 dusersek 31 process kalir. Bunu ozellikle dikkatinizi bu yonede cekmek icin vurgulamak istedim nacizane.

Sicaklik degerleri ise en sagda bulabilirsiniz. CPU, GPU ve HDD.
    Sistem 5 saatir acik ve kullaniyorum. Ram ise 1438 MB civarinda hersey acik halde dahi.

EKLEME 1:Pillerinizi takmamak laptop icin elektrik arizalarina karsi savunmasiz kalmak demektir. Pilinizi hic cikartmamanizi oneririm.
    EKLEME 2: Resmi buyuterek bakiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2Berk -- 9 Ağustos 2011; 16:25:08 >

• evet bizim AVATAR :) ımızdaki soğutucunun üzerinde acaba hangi marka macun var. Belki değiştirebilrim. Birde belki haporlörlerinide değiştireceğim. Biraz daha ilerisinde gidip işlemci fanı ve dış fanı değiştireceğim. Millet arabasına yapar imshair bende PC me yapayım diyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mga93

evet bizim AVATAR :) ımızdaki soğutucunun üzerinde acaba hangi marka macun var. Belki değiştirebilrim. Birde belki haporlörlerinide değiştireceğim. Biraz daha ilerisinde gidip işlemci fanı ve dış fanı değiştireceğim. Millet arabasına yapar imshair bende PC me yapayım diyorum :)

Öncelikle şunu diyim, işlemci fanının üstündeki vidanın üstünde garanti çıkartması var yani macun değiştirme işlemini kendin yaparsan makine garanti dışı kalır. Ayrıca emin ol orjinal macun daha iyidir, tek yapabileceğin bence servise verip macunun yenilenmesini isteyebilirsin bunun faydası olacaktır.

İşlemci fanı değiştirmeye de gerek olduğunu düşünmüyorum. Bence yeterli düzeyde, ama tabiki daha iyisi olabilir ama bu çok masraflı olur kanımca +200.

Hoparlör hakikaten büyük eksiklik, geçenlerde eski asus laptopum da bi müzik açtım gerçekten bizimki yanında çok zayıf kaldı. Ama onu da değiştirirsek garanti dışı kalacağını düşünüyorum ayrıca masraflı olur dediğim gibi ama düşünce güzel...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mga93

evet bizim AVATAR :) ımızdaki soğutucunun üzerinde acaba hangi marka macun var. Belki değiştirebilrim. Birde belki haporlörlerinide değiştireceğim. Biraz daha ilerisinde gidip işlemci fanı ve dış fanı değiştireceğim. Millet arabasına yapar imshair bende PC me yapayım diyorum :)

Öncelikle şunu diyim, işlemci fanının üstündeki vidanın üstünde garanti çıkartması var yani macun değiştirme işlemini kendin yaparsan makine garanti dışı kalır. Ayrıca emin ol orjinal macun daha iyidir, tek yapabileceğin bence servise verip macunun yenilenmesini isteyebilirsin bunun faydası olacaktır.

İşlemci fanı değiştirmeye de gerek olduğunu düşünmüyorum. Bence yeterli düzeyde, ama tabiki daha iyisi olabilir ama bu çok masraflı olur kanımca +200.

Hoparlör hakikaten büyük eksiklik, geçenlerde eski asus laptopum da bi müzik açtım gerçekten bizimki yanında çok zayıf kaldı. Ama onu da değiştirirsek garanti dışı kalacağını düşünüyorum ayrıca masraflı olur dediğim gibi ama düşünce güzel...

Açıklamaların için teşekkürler. Ancak kafamda haporlör meselesi var. bir şekilde aynı voltaj ve büyüklüğe sahip haporlör bulup taktırmak olacak.

Sanki Win 7 lerde ses kalitesi düşük çıkıyor. Xp lerde eski videoları izlerken volümdeki renlendirilmiş sekmede sonuna kadar ses fark ederdi ama sanki win 7 lerde sadece HD filimlerde fark ediyor.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.