Şimdi Ara

||| Asus A42JA-VX095V Kullanıcıları Kulübü ||| 14' / i7 740Q / HD 5730 (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.818
Cevap
5
Favori
125.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, bu bilgisayarın fanını durdurmanın ya da hızını yavaşlatmanın bir yolu var mı? Yani gerekirse fan min. da çalışsın bilgisayar çok ısınırsa reset atsın kendine çünkü geceleri sessiz ortamda beni çok rahatsız ediyor bu fan sesi...
  • eee arkdaşlar havalar ısınmaya başladı ve tabüküde :) laptoplarımızda :) iyi geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cehaci

Arkadaşlar bir sorum olacak, bu bilgisayarın fanını durdurmanın ya da hızını yavaşlatmanın bir yolu var mı? Yani gerekirse fan min. da çalışsın bilgisayar çok ısınırsa reset atsın kendine çünkü geceleri sessiz ortamda beni çok rahatsız ediyor bu fan sesi...

pil ayarlarından maksimum işlemci kullanımını 10lara indirirseniz fan az çalışır diye umuyorum...
  • Ekranimi yaptirdim arkadaslar... Kadikoy'de laptop servisi olan bir yerde 20 dk da orjinal led degisim yapildi. Servis ekran catlamalarini garantiye sokmuyor dediginiz gibi. 350 tl ye degistirdim kadikoyde... cok memnunum. Renkler daha bir canli yanliz o ilginc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Ekranimi yaptirdim arkadaslar... Kadikoy'de laptop servisi olan bir yerde 20 dk da orjinal led degisim yapildi. Servis ekran catlamalarini garantiye sokmuyor dediginiz gibi. 350 tl ye degistirdim kadikoyde... cok memnunum. Renkler daha bir canli yanliz o ilginc.

Hayırlı olsun :). LED mi yoksa led aydınlatmalı mı ekran? Renk canlılığı ilgin. ama güzel olmuş :)
  • bugün DIRT 3 oyununu test şansı buldum,

Ultra Low 90 FPS (X8 MSAA)
    Low 60 FPS (X8 MSAA)
    Medium 44 FPS (X8 MSAA)
    High 35 FPS (X8 MSAA)
    Ultra High 25 FPS (X8 MSAA)

değerler ortalamadır, en oynanabilir ayar High mod ve X8 MSAA 'dır sonuç olarak Dirt 3 gibi kaliteli grafiklere sahip 2011 yapımı bir oyun için a42ja nın performansı gayet yeterli.

SS:
     ||| Asus A42JA-VX095V Kullanıcıları Kulübü ||| 14' / i7 740Q / HD 5730
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN
    Hayırlı olsun :). LED mi yoksa led aydınlatmalı mı ekran? Renk canlılığı ilgin. ama güzel olmuş :)

Tsk ederim... Maalesef tam bilmiorum onu :) ben gittigimde lcd diyordum, led'tir dediler. Sonra cikartip baktilar ve led kesinlesti. Ledmi led aydinlatmami bilmiorum fakat bariz derecede (psikolojik degil) kirmizi, mavi ve yesil canlandi. En kisikta kullaniyoru parlaklik vs.. ama canli bir sekilde.. Daha onceki wallpaper'lar bile hd gibi gozukuyor anlamadim.
  • LED dir o zaman büyük ihtimal, güle güle kullanın...
  • Burada biraz konu dışı olacak ama benim bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Makinayı alalı 2 ay oldu. kurulumdan itibaret DVD RAM GT32N her win7 açılışında etkin değil elle aktif etmek zorunda kalıyorum. ATA driver sorunu olduğunu sanıyorum. Fakat internetin altını üstüne getirdim. Driver bulamadım. Driver kaldırdım. Windows yeniden kurdu. Fakat sorun halen tekrar ediyor. Bağlantı hatası yada donanımsal olabilir mi?
  • laptopu bugün çantanın sapının kopması sebebiyle sert zemine düşürdüm. sağ ekran bağlantı noktasında bir çatlak ve aynı bölgede bulunan açma-kapama tuşunda içeri göçme oluştu (tuşlar içeri göçtü)

tamir-tedavi için nasıl bir süreç izlemem gerekiyor. laptopu alalı 6-7 ay olmuştur.
  • Ekran catlagi icin garantiden faydalanamadim. Kendim kadikoyde yaptirdim. 350 tl ve 20dk surdu. Diger sorunlarida hallederler diye dusunuyorum zira goctugunu soylediginiz seylerde garanti kapsamina girmiycektir. Arzu ederseniz telefonu mesaj atabilirim.
  • Kullanıcı hatasında bağlı olarak oluşan hasarların hiç biri garanti kapsamına girmez, eğer kasko yaptırmışsanız onarımı söz konusu olur. Diye biliyorum. Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaKoroglu

laptopu bugün çantanın sapının kopması sebebiyle sert zemine düşürdüm. sağ ekran bağlantı noktasında bir çatlak ve aynı bölgede bulunan açma-kapama tuşunda içeri göçme oluştu (tuşlar içeri göçtü)

tamir-tedavi için nasıl bir süreç izlemem gerekiyor. laptopu alalı 6-7 ay olmuştur.

kasada hasar varsa asus servise götürmeniz gerekli. umarım lcd ekranda problem yoktur. eğer yoksa çok fazla bi ücret tutmaz (tabi görmeden bişey söylemek doğru olmaz) ama lcd de kırık varsa ozaman artı 300 demek olur. ama yazdığınızdan anlaşılan lcd sağlam yapmanız gereken asus servise gitmek, geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Ekran catlagi icin garantiden faydalanamadim. Kendim kadikoyde yaptirdim. 350 tl ve 20dk surdu. Diger sorunlarida hallederler diye dusunuyorum zira goctugunu soylediginiz seylerde garanti kapsamina girmiycektir. Arzu ederseniz telefonu mesaj atabilirim.

çok memnun olurum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: TGYüksel

quote:

laptopu bugün çantanın sapının kopması sebebiyle sert zemine düşürdüm. sağ ekran bağlantı noktasında bir çatlak ve aynı bölgede bulunan açma-kapama tuşunda içeri göçme oluştu (tuşlar içeri göçtü)

kasada hasar varsa asus servise götürmeniz gerekli. umarım lcd ekranda problem yoktur. eğer yoksa çok fazla bi ücret tutmaz (tabi görmeden bişey söylemek doğru olmaz) ama lcd de kırık varsa ozaman artı 300 demek olur. ama yazdığınızdan anlaşılan lcd sağlam yapmanız gereken asus servise gitmek, geçmiş olsun

lcd ekranda -Allaha şükür- bir problem yok. sadece bağlantı menteşesine ufak bir çatlak ve power düğmesinin iç kısmında bir boşalma oluştu ki basarken hissediliyor içeri girme hissi. ayrıca istanbul'da hangi servise götürmeliyim, yetkili teknik servis nerdedir ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TGYüksel

quote:

lcd ekranda -Allaha şükür- bir problem yok. sadece bağlantı menteşesine ufak bir çatlak ve power düğmesinin iç kısmında bir boşalma oluştu ki basarken hissediliyor içeri girme hissi. ayrıca istanbul'da hangi servise götürmeliyim, yetkili teknik servis nerdedir ?

şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. orası kasaya bütünleşik biryer değil, güç düğmesini bilemiyorum ama çok tutmayacağını söyleyebilirim.

kasada hasar olduğundan ancak yetkili servis temin edebilir o parçaları. istanbulda üsküdar-kısıklıda var. oturduğunuz yere göre tarif edebilirim. kargoda alıyorlar ama kendinizin götürseniz daha iyi olur.

• merhaba

arkadaşlar bizim asuslar sata b3 ü destekliyormu acaba ? bunu nasıl öğrenebiliriz. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaa

merhaba

arkadaşlar bizim asuslar sata b3 ü destekliyormu acaba ? bunu nasıl öğrenebiliriz. ?

net bi bilgim yok ancak desteklediğini sanmıyorum. ayrıca desteklemesine gerek te yok. çünkü şuan için harddiskler sata 2 nin hız sınırını aşmış durumda değil.
  • bizim laptoplardaki termal macun kalitesi nasıldır. değiştirmeye gerek varmıdır.
  • selam

ben de A42JA talihlilerinden biriyim.. maşallah alet, görenlere parmak ısırtıyor.. bundan iki ay önce GittiGidiyorun indirimli gününden de faydalanarak 1620 TLye gelmişti cihaz.. almayı düşünenler arasıra bimeksin yanında GGyi de takip etsinler derim..

bunun dışında kullanıcılara sormak istediğim bi konu var.. benim cihazın kapanması 1,5-2 dk. sürüyor.. sinir bozucu bi bekleyiş.. antivirus olarak AVG kullanıyorum ve alete external bağlı herhangi bi cihaz bulundurmuyorum..

arkadaşlar kapanma sürelerini ve bunu 1 dk.nın altına çekmenin sırlarını paylaşabilirlerse memnun olurum..
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.