Şimdi Ara

ASUS A3 cüler buraya derneğimiz kurulmuştur (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
3
Favori
89.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce vatan bilgisayardan 2 GB Ram Aldım. Taktım bilgisayara ve çalışıyor

Ancak ilk defa alışveriş yaptığım Vatan Bilgisayar'ın personelinden memnun kalmadım.
  • bende de A3500E vardı, 2 yılı doldu garanti bitince gittim 1GB ram aldım üzerinde DDR 333 512 mb ram (256x2) vardı, vatan bilgisayardan 139 milyona ancak buldum Ankara'da çok korkunç bir fiyat ama seneye bulamam korkusu ile aldım eve geldim youtubedan bir kaç video izledim sodimm ram nasıl takılıyormuş diye anlayınca açtım içini 2. slottaki 256lık rami çıkardım yerine 1GB'ı taktım 1280 MB ram oldu şu anda. Oyun performansında ciddi artış oldu. video kartının sürümünü de güncelledim. sırada hadr disk var 40GB yetmiyor artık onuda bir 100GB falan yapsam tam süper olacak.

Benim bir sorunum ara sıra ekranın beyaz mavi ya da mor bir renk alıp öyle kalması, mesela winamp falan çalışıyor ses geliyor ama görüntü yok, dediğim renklerde bir ekran çıkıyor karşıma tekrar başlatınca düzeliyor. Onun dışında genelde power 4 gear'dan game veya high seçeneğinde kullanıyorum game modunda fan daha yavaş çalışıyor sı sık da temizliyorum, harici klavye fare kullandığım için laptop çok yeni kaldı.

Bendeki en önemli sorunlardan biride adaptör, adaptörün fişini her prize taktığımda çıtırtı sesi geliyor fişin uç kıısmları baya aşındı topraklama var hatta gidip viko aldım taktım sürekli elektirik arkı oluşuyor fiş ile priz arasında bazı laptopların fişinde topraklama yok bizde var oda sürekli çıtırtı yapıyor tek bu sorunu çözemedim. Böyle giderse yeni bir adaptör alacak gibiyim.

• quote:

Orjinalden alıntı: ZARWAN

bende de A3500E vardı, 2 yılı doldu garanti bitince gittim 1GB ram aldım üzerinde DDR 333 512 mb ram (256x2) vardı, vatan bilgisayardan 139 milyona ancak buldum Ankara'da çok korkunç bir fiyat ama seneye bulamam korkusu ile aldım eve geldim youtubedan bir kaç video izledim sodimm ram nasıl takılıyormuş diye anlayınca açtım içini 2. slottaki 256lık rami çıkardım yerine 1GB'ı taktım 1280 MB ram oldu şu anda. Oyun performansında ciddi artış oldu. video kartının sürümünü de güncelledim. sırada hadr disk var 40GB yetmiyor artık onuda bir 100GB falan yapsam tam süper olacak.

Benim bir sorunum ara sıra ekranın beyaz mavi ya da mor bir renk alıp öyle kalması, mesela winamp falan çalışıyor ses geliyor ama görüntü yok, dediğim renklerde bir ekran çıkıyor karşıma tekrar başlatınca düzeliyor. Onun dışında genelde power 4 gear'dan game veya high seçeneğinde kullanıyorum game modunda fan daha yavaş çalışıyor sı sık da temizliyorum, harici klavye fare kullandığım için laptop çok yeni kaldı.

Bendeki en önemli sorunlardan biride adaptör, adaptörün fişini her prize taktığımda çıtırtı sesi geliyor fişin uç kıısmları baya aşındı topraklama var hatta gidip viko aldım taktım sürekli elektirik arkı oluşuyor fiş ile priz arasında bazı laptopların fişinde topraklama yok bizde var oda sürekli çıtırtı yapıyor tek bu sorunu çözemedim. Böyle giderse yeni bir adaptör alacak gibiyim.

Aynı sorun bende de var. Ama artık pek yapmıyo. Bilgisayarı ilk zamanlar çok yapıyodu. Asus larla ilgili genel bi sorun olabilir

• merhabala bende de a3e var ama ses kartını bi türlü çalıştıramadım dışardan takılan usb ses kartı aldım ses çıkıyo evet ama mikrofon çalışmıyor yok gözüküyor webcam de çalışıyoe bide dwd room sadece bazı orjinal cdleri görüyor baska bişe okumuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimm_

merhabala bende de a3e var ama ses kartını bi türlü çalıştıramadım dışardan takılan usb ses kartı aldım ses çıkıyo evet ama mikrofon çalışmıyor yok gözüküyor webcam de çalışıyoe bide dwd room sadece bazı orjinal cdleri görüyor baska bişe okumuyor

dvd rom bozuk olabilir
  • selam benim anakart yanmış acaba fiyatı ne kadardır? Güney köprüsü çipi yanmış aslında ama o yuzden tum anakartı değiştirmek lazım tahminen. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enrico

selam benim anakart yanmış acaba fiyatı ne kadardır? Güney köprüsü çipi yanmış aslında ama o yuzden tum anakartı değiştirmek lazım tahminen. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

açıkcası anakart fiyatı hakkında herhangi bir bilgim yok
  • arkadaşlar a3500e aldım fakat kendim xp pro yükledim şimdi driverlarıda asus sitesinden indirdim fakat web cam olsun ve bazı driverları yüklemiyor bu açılışta f9 denilen sistem kendisi kurduğu söleniyor fakat ben giremiyorum o bi şekilde silinmiş olabilirmi?
  • öncelikle slm arkadaşlar.
    Bende 2 yıldır a3e kullanıyorum memnunum pc-imden.ama bir kaç aydır ne cd -dvd yazdırabiliyorum nede daha önce yazdırdıklarımı okutabiliyorum.Bu konudan şikayetçiyim .Bu konuda yardım isteyeceğim.Başka hiç bir sorunum yok.bu msj yi size yazarken driverini indiriyorum onu yenilersem sorun çözülürmü bilmiyorum ama deneyeceğim.Yoksa optik okuyucuda mı bir sorun var?Bir cvp veririseniz bu konuda sevinirim.Tşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chikolata -- 8 Nisan 2008; 13:20:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: chikolata

öncelikle slm arkadaşlar.
    Bende 2 yıldır a3e kullanıyorum memnunum pc-imden.ama bir kaç aydır ne cd -dvd yazdırabiliyorum nede daha önce yazdırdıklarımı okutabiliyorum.Bu konudan şikayetçiyim .Bu konuda yardım isteyeceğim.Başka hiç bir sorunum yok.bu msj yi size yazarken driverini indiriyorum onu yenilersem sorun çözülürmü bilmiyorum ama deneyeceğim.Yoksa optik okuyucuda mı bir sorun var?Bir cvp veririseniz bu konuda sevinirim.Tşekkür ederim şimdiden.

bence optik okuyucunda sorun var. ben de bir sorun yaşamıştım. garantiden dvd rw değiştirmişlerdi

• quote:

Orjinalden alıntı: ..::SU::..

quote:

Orjinalden alıntı: chikolata

öncelikle slm arkadaşlar.

bence optik okuyucunda sorun var. ben de bir sorun yaşamıştım. garantiden dvd rw değiştirmişlerdi

Teşkkür ederim sanırım benimkinin garanti süreside bitti :(

• arkadaşlar yardıma ihtiyacım var a3e de wiles bağlanma sorunu var format atıyom driver yeniden yeniden yüklüyorum ama hala fn f2 çalışmıyo kablosuz ağ bağlantısı halen devre dışı etkinleştirmek için donanım anahtarını kullanın diye hata veriyo denemediğim yöntem kalmadııı yrdımcı olursanız sevinirim bide burdan doğru dürüst nasıl mesaj atarım size onuda bi anlatırsanız sevinirimm
  • quote:

Orjinalden alıntı: dertan

arkadaşlar yardıma ihtiyacım var a3e de wiles bağlanma sorunu var format atıyom driver yeniden yeniden yüklüyorum ama hala fn f2 çalışmıyo kablosuz ağ bağlantısı halen devre dışı etkinleştirmek için donanım anahtarını kullanın diye hata veriyo denemediğim yöntem kalmadııı yrdımcı olursanız sevinirim bide burdan doğru dürüst nasıl mesaj atarım size onuda bi anlatırsanız sevinirimm

bunu kurmayı dene:
    http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/nb/A3Ac/WLAN_INTEL_XP_060824.zip

• arkadaşım inanki onuda denedim zaten o yüklüydü ama belki olur diye bi daha yaptım yine olmadı aynı hatayı veriyo biosta olabilirmi sorun ???????????
  • bu arada WLAN_INTEL_XP_060824 yükledikten sonra farkettim programın gelişmiş sekmesindeki wi fi yönetimi için intel proset kablosuzu kullan f10 aktif değil normalde bunun aktif olması gerekmezmii?
  • yardım edecek kimse yokmuuuuuu
  • arkadaşlar asus a3a letopumun wabcamı çalışmıyor ne yaptıysam olmuyor yardımcı olursanız sevinirim,sadece çerceve içinde beyz goruntu var.
  • acil yardımlarınızı bekliyorum
    arkadaşlar birisi 2gb ram aldım çalışıyor diye yazmış ama
    ddr2 destekliyor mu ve harddiski 160 gb ide alsam uyum sorunu olur mu?
    yani 160 gb destekliyor mu anakartı?
  • merhaba arkadaşalr gecen gun bir asus a3e nın içine arkadaqşım çay dökmüş bir kaç tuşu çalışmıyordu. bunun üzerine açıp klavyeyı temizleyelim dedik fakat klavyeyı cıkartamadk sonra arkadan açalışm dedik ve en sonunda cıhaz calışmaz halae geldi.. pil ışığı devamlı yanıp sonuyordu şarj ünitesi arızalandı dıye dusunuyordum bugun içini açtım tinerledim ve şimdiş fişi ilk taktığımda veya pili taktığımda mavi ışık geliyor ekran birkaç kez yanıp sonuyor ve sonra ısıklar sonuyor bu arada çalışma sesi hiç gelmiyor. ne gibi bir arızası olabilir yardım edin lütfen cıhaz elimde patlayacak yoksa..
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.