Şimdi Ara

ASUS A3 cüler buraya derneğimiz kurulmuştur (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
3
Favori
89.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mervedemer

arkadaşlar merhaba bnde de asus a3a var
    msn acılmadı bır sure neyse format attırdım ve sımdı ses dreıverı yuklenmyr cd den kamera da yuklenmıyor ne yapablrm ses cıkmyr netten ındrlyrmuş bazı yerden bı yardımcı olan olrsa sevnrm ark ses kartnn bozulmş olablcgını soledı ama formattan once calşyrdu artık msn acılıyor ama ses ve cam yok :(

buradan asus a3a nın tüm driver larını indirebilirsin
    http://support.asus.com/download/Download.aspx?SLanguage=en-us
    bu linki tıkla açılan pencereki birinci yerde "notebook"u seç
    ikincide "a3000 series"
    üçüncüde "a3ac" yi seç
    sonra tüm driver lar listelenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..::KaRTaL::.. -- 12 Mart 2007; 18:49:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ailtonur

acil yardım DVD
    arkadaşlar asus a3üm var dwd+r yazdırabiliyordum. DVD-R yazdırabilmek için guncellemeyle ilgili bişey ukledim fakat şimdi +r de yazdıramıorm.
    markası MATSHİTA UJ 840D
    writeri esi haline getirmem için gerekli program nedir? sizde varsa yardımcı olursanız sevinirim..

sistem geri yükleme yap
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzy16

Bu akşam oturdum, benim asus a3000 serisi notebooku parçalara ayırdım. aslında sadece ram ini satmak için çıkarmayı planlıyordum. ama bi bakalım içinde neler varmış dedim. tornavidayı elime aldım ve tüm vidalarını söktüm. daha önce asus un başka bir modeline ait notebookun sökülmesine ait video izlemiştim, çizginin sitesinden. bu nedenle hiçbir problemle karşılaşmadım. sadece biraz kibar ve dikkatli olmak gerekiyor. sökmüşken içini de bir güzel temizledim. Şimdi fandan çok az ses geliyor. önceden evi inletirdi. bu arada yanlardan çıkmış olan kapakları da yerine taktım. merak ettiğiniz bir konu olursa, sökme-takma ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım.

herkes cesaret edemez buna

• bu forumda dms dvd diye aratırsan anlarsın neden onerilmedigini gercektende simdilik yazdıgım dvd konusunda deneme asamasındayım ama ben asus a3e ile dvd sorununuda buldugum cozum yolu paraya kıyıp kaliteli dvd kullanmak oldugunu anladım... kızılaydan bir magazadan 25 dvd+r bos dvd verbatım marka 19.40ytle aldım ve 11.33 dakikada 4.5 gb yazdım dvdye

dmd dvd 1 ay sonra okunmuyor diyenler var ben yazdım ertesi gun okunma sorunu cıkmıs silince okumus
  • arkadaslar sarj girişini notebook a sokarken kibar davranın ve yatakta falan kullanırken girişi zorlamadığınızdan emin olun.. yoksa power girişini bozarsınız-ki, bu giriş dogrudan anakarta baglıdır, anakartı yakabilirsiniz-garanti kapsamı dısında kalır anakart., o kısım muthiş derecede ısınacagından fan ucak motoru gibi calısır beyniniz uyusur,+ adaptorden gelen girişin iç kısmındaki plastiği eritirsiniz, adaptor 150$ civarı sanırım...ve power girişiniz değişmek zorunda kalır- ki 75$+kdv odersiniz benim yarın yapacağım gibi

dvd yi surekli aynı hızda yazdığınız zaman %90lara geldiğinde hata veriyo gercekten, farklı hızlarla yazın dvd yi,,dolayısıyla demek istiyorum ki dvd nnin markasının pek etkilediğini dusunmuyorum

gaarnti 30 işgünü

bilgisayarınız şarjdayken pili cıkarabilirsiniz,(denedim calışıo o konumda bile:) pilin omrune omur katarsınız boylece:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tottem -- 14 Mart 2007; 16:16:19 >

• şarjdayken evet her notebook çalışır ama öylede risk böylede risk oluo
    1 eger pil yokken kullanırken ani bir voltaj değişiminde anakartı zor durumda bırakabilirsiniz ups olarak calısan pil olmadıgından arada ki diceksiniz elektrkler hiç gitmezki bizim burda
    belli mi olur riskleri karşılaştıralım sadece
    2 pil varken sarda kullanmak bu olay gercektende zamanla pili öldürüyor bi onceki notebookt gozlerimde gordum 1% olmuyordu ama adaptorden cıkarınca 1 saat gidiodu...

sonuc olarak olan bir batarya olur anakart kurtulur ben riski seviyorum diyenlerde goze alır bunu
    ben kendim sahsen ikisini birlikte minda kullanıom zaten sarjı 2.5 saat gidio haliyle 1 saatte ara veriom işlerime zorunlu olunca birlikte kullanıom
  • boş dvd markasına gelince nasıl dvd markası farketmiyor denilebilirki sanırım sen hepsini aynı sürede yazıyorsun :) kalitesinden ödün verdikce yazma süre ve okuma süresi tamamen ters calısıoyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Herşeyi Bilen Adam

bu forumda dms dvd diye aratırsan anlarsın neden onerilmedigini gercektende simdilik yazdıgım dvd konusunda deneme asamasındayım ama ben asus a3e ile dvd sorununuda buldugum cozum yolu paraya kıyıp kaliteli dvd kullanmak oldugunu anladım... kızılaydan bir magazadan 25 dvd+r bos dvd verbatım marka 19.40ytle aldım ve 11.33 dakikada 4.5 gb yazdım dvdye

dmd dvd 1 ay sonra okunmuyor diyenler var ben yazdım ertesi gun okunma sorunu cıkmıs silince okumus

ben yıllarca dms cd kullandım.hemen hemen princo kadar kaliteli.Aylardırda dms dvd kullanıyorum.Gayet memnunum.Halen daha çalışıyor dvd lerim

ASUS A3 cüler buraya derneğimiz kurulmuştur

• merhaba a3e ci arkadaşlar bende de asus a3e var. herşeyinden memnunum ama ekran kartı problemim var. ekran kartım şuan 16mb gösteriyor. maksimum 128mb diyor. ben 128mb a yükseltmek istiyorum ama bios ta bulamadım. 128 e yükselten bi arkadaş varmı veya bana yardım edebilecek birileri. Aldığım yere götürüp ram taktırdım iki tane 256lık ram varmış birini söküp 1gb taktırdım. makina acayip hızlandı. bu arada arkadaşlar a3e lerin ramları 2x256mb 333mhz dir. ram alacaklar 533mhz de sorun yaşayabilirsiniz. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: gazicini

merhaba a3e ci arkadaşlar bende de asus a3e var. herşeyinden memnunum ama ekran kartı problemim var. ekran kartım şuan 16mb gösteriyor. maksimum 128mb diyor. ben 128mb a yükseltmek istiyorum ama bios ta bulamadım. 128 e yükselten bi arkadaş varmı veya bana yardım edebilecek birileri. Aldığım yere götürüp ram taktırdım iki tane 256lık ram varmış birini söküp 1gb taktırdım. makina acayip hızlandı. bu arada arkadaşlar a3e lerin ramları 2x256mb 333mhz dir. ram alacaklar 533mhz de sorun yaşayabilirsiniz. şimdiden teşekkürler

Keşke ram leri aldığın yere sorsaydın.Ben asus a3a cıyıım.bizde 128 mb ekran zaten
    bi de ram i kaça aldın acaba?

• quote:

Orjinalden alıntı: gazicini

merhaba a3e ci arkadaşlar bende de asus a3e var. herşeyinden memnunum ama ekran kartı problemim var. ekran kartım şuan 16mb gösteriyor. maksimum 128mb diyor. ben 128mb a yükseltmek istiyorum ama bios ta bulamadım. 128 e yükselten bi arkadaş varmı veya bana yardım edebilecek birileri. Aldığım yere götürüp ram taktırdım iki tane 256lık ram varmış birini söküp 1gb taktırdım. makina acayip hızlandı. bu arada arkadaşlar a3e lerin ramları 2x256mb 333mhz dir. ram alacaklar 533mhz de sorun yaşayabilirsiniz. şimdiden teşekkürler

kardes oyun moyun vs çalıştırınca o 128e çıkar..yani normal kullanımd aslen 16mb dir.
  • benim ki a3 e sonama sorunumda şu buna bi çzüm üretebilen olcakmı burda merak ediyorum birçok foruma yazdım ama yok. makinada intel pro wıreless dreveri kuruluyken comportu kullanamıyorum bazı cihazlara yazılım atmak için aldım laptopu ama biçoğunda sorun çıkıyo nedeni bu wireless dreveri makinada kuruluyken com port üzerinden birçok cihaza yükleme yapamıyorum prgramı kaldırınca sorunsuz bütün cihazlara yükleme yapabiliyorum yani drever comportla çakışıyo ne yapabilirim çünki ikisinide çoksık kullanıyorum wirelessi de com portu da kaldırıp kurmaktan bıktım bana yardımcı olun şimdiden teşekkürler
  • arkadaslar 1 aydır garantide olan bogazicinden gecen gun bilgisayarımı aldım, ram ve cd-rom değişmiş ve yeni power girişi takılmış velakin; alet sarj olmuyor, cd-romdan salak saçma sesler geliyor pc yeni açılınca (tamam ses bi yere kadar kabul de 2gun sora bozulacak diycekler ki kullanıcı hatası), ve driver ları yuklerken yetersiz hafıza diyor (dusuk ram mi taktılar naaptılar anlamadım)..1 ay bekledim aldım 2 gun sora geldiği gibi geri yolladım..sarj olmuyo pc ya, madem değiştirdiniz power girişini bi kontrol edin kardeşim ama, 40$+ kdv yi almayı cok iyi biliyolar ama... Allah bana sabır versin diyorum.. bi de; ankaradayım ve pc garantiden geri donusunde 6 gun ankara bogazicinde bekledi ondasn sora bana ulastırıldı, bu da baska bi komik taraf..eger yeni alıcı olsaydım istanbuldan 1gunde getittirirlerdi bundan da eminim..

uzun lafın kısası; garanti ve teknik servis önemli bu dizustu sektorunde, kesinlikle ama kesinlikle yeni dizustu alacaklara asus (distrubutörü bogazici bilgisayar oldugu için bunu soyluyorum) tavsiye etmeyin, bozulunca sizin kulaklarınızı cınlatırlar

• quote:

Orjinalden alıntı: tottem

arkadaslar 1 aydır garantide olan bogazicinden gecen gun bilgisayarımı aldım, ram ve cd-rom değişmiş ve yeni power girişi takılmış velakin; alet sarj olmuyor, cd-romdan salak saçma sesler geliyor pc yeni açılınca (tamam ses bi yere kadar kabul de 2gun sora bozulacak diycekler ki kullanıcı hatası), ve driver ları yuklerken yetersiz hafıza diyor (dusuk ram mi taktılar naaptılar anlamadım)..1 ay bekledim aldım 2 gun sora geldiği gibi geri yolladım..sarj olmuyo pc ya, madem değiştirdiniz power girişini bi kontrol edin kardeşim ama, 40$+ kdv yi almayı cok iyi biliyolar ama... Allah bana sabır versin diyorum.. bi de; ankaradayım ve pc garantiden geri donusunde 6 gun ankara bogazicinde bekledi ondasn sora bana ulastırıldı, bu da baska bi komik taraf..eger yeni alıcı olsaydım istanbuldan 1gunde getittirirlerdi bundan da eminim..

uzun lafın kısası; garanti ve teknik servis önemli bu dizustu sektorunde, kesinlikle ama kesinlikle yeni dizustu alacaklara asus (distrubutörü bogazici bilgisayar oldugu için bunu soyluyorum) tavsiye etmeyin, bozulunca sizin kulaklarınızı cınlatırlar

Asus'un çizgi elektronikte distrubutörlüğüünü yapıyor.Boğaziçi'nden kimse memnun değil
    Benim dvd rw bozuldu.3 hafta sonra değiştirip gönderdiler.Süre biraz uzun oldu ama tekrar sorun çıkarmadı
    FAKAT ÜZERİNİ ÇİZMİŞLER.UYUZ OLDUM

• aslında butun servisler aynı kimseyi notebookunu servise yollamak zorunda bırakmasın
  • arkadaslar 2. el veya sıfır a3e adaptörü arıyorum, veya en azından soket kısmını, yardım edebilecek olan var mı???
  • arkadaşlar,
    ben de 1 senedir a3a kullanıyorum ve şuana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım.
    şimdi kardeşime de 1 tane almayı düşünüyoruz.
    şu anda a3a'ların fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?
    bendeki 60GB ama 40GB fiyatını da biliyorsanız onu da belirtir misiniz?
    teşekkürler...
  • arkadasım core duo lar iyice yayılmaya baslamısken a3a almanın bence anlamı yok pek, hem forumu okumuşsan teknik servis problemi var asus un, işi iyi yapmıyolar anlayacagın, benim gozume bi toshiba ilişti gecenlerde ona bi bak istersen, fiyatı da gayet makul gibi

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=26883

quote:

Orjinalden alıntı: portakall

arkadaşlar,
    ben de 1 senedir a3a kullanıyorum ve şuana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım.
    şimdi kardeşime de 1 tane almayı düşünüyoruz.
    şu anda a3a'ların fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?
    bendeki 60GB ama 40GB fiyatını da biliyorsanız onu da belirtir misiniz?
    teşekkürler...

• Bende 1 yıldır Asus A3a kullanıyorum ama yeni bi notebook alacaksanız çift işlemcili alın
  • arkadaşlar acil asus a3500e webcam driver lazım

yardımcı olan olursa sevinirim

tmm buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuıncseyda -- 10 Nisan 2007; 13:28:37 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.