Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Asus 9550 mi Asus 9550 GE/TD mi ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
58
Cevap
0
Favori
1.265
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Asus 9550 mi Asus 9550 GE/TD mi ???
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    746 Mesaj
    Arkadaşlar ekran kartı almak için araştırdım. GeForce düşünürken ati 9550 de karar kıldım. Şu an kararsız kaldığım başka bir nokta var...

Ben Asus Ati Radeon 9550 256mb almayı düşünüyorum. Fiyatı ve performansı açısından uygun.
    9550 GE/TD modeli daha iyiymiş sanırım. Fiyatını pek bilmiyorum ama fazla bi oynama yok sanırım.
    Fakat alacağım ekran kartının 256mb olmasını istiyorum GE/TD modelinin 256mb olanının fiyatı, diğeri ile fazla oynamıyor sanırım. Fiyatını tam olarak bilmiyorum gerçi. 128mb GE/TD için overclock diyolar. Ben overclok yapmayacağımı belirteyim size.

Kısaca;

256mb 9550 (Asus) ile,
    256mb 9550GE/TD (Asus) arasında kararsızım. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Fiyat farkı açısınan ne gibi farklılığı var bunların?

Karşılaştırma arasından düşüncelerinizi benimle payaşırsanız sevinirim. Yakında ekran kartı için siparişimi vericem...

|
    |

Yukarıdaki link haricindeki referanslarım aşağıdaki gibidir.
    @GT_55 @JazHoyt @avedist @Richie Rich @mendocino_610 @defected @OitmistTR @bukalemuns @rusty19 @abdergin @iphone_ @Oliver-Queen @BrutalKid @ElvedaTR @ozgur_tuna @silverygt @Renji Abarai @MARCO

• Teğmen
    245 Mesaj
    asus 9550 GE/TD
    |
    |
    ge modelinden vazmı geçzem :(
    |
    |

@GT_55 @JazHoyt @avedist @Richie Rich @mendocino_610 @defected @OitmistTR @bukalemuns @rusty19 @abdergin @iphone_ @Oliver-Queen @BrutalKid @ElvedaTR @ozgur_tuna @silverygt @Renji Abarai @MARCO

• Binbaşı
    1337 Mesaj
    tabikide asus 9550 GE/TD
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    256 da diretmemin sebebi geleceğide göz önünde bulundurmak. 1-2 sene sonra oynlar ona göre olacak sonuçta. Şu an 128 de büyün oyunlar çalışıyor 2-3 sene sonra 256 daki kaliteyi 128 de bulamıcam ama ????
    |
    |

• Yüzbaşı
    475 Mesaj
    128 mb game edition al
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: PaNaRoMa HaReM

256 da diretmemin sebebi geleceğide göz önünde bulundurmak. 1-2 sene sonra oynlar ona göre olacak sonuçta. Şu an 128 de büyün oyunlar çalışıyor 2-3 sene sonra 256 daki kaliteyi 128 de bulamıcam ama ????

arkadaşım ekran kartını hafızasının fazla olmasının performansla ne alakası var?
    eğer 128 mb alırsan daha iyi overclock olur. ayrıca GE=game edition'dur. dolayısıyla persormansı tabii ki daha iyidir.(yoksa niye fiyat farkı olsun ki?)
    |
    |

• Yüzbaşı
    746 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: electronics

quote:

Orjinalden alıntı: PaNaRoMa HaReM

arkadaşım ekran kartını hafızasının fazla olmasının performansla ne alakası var?
    eğer 128 mb alırsan daha iyi overclock olur. ayrıca GE=game edition'dur. dolayısıyla persormansı tabii ki daha iyidir.(yoksa niye fiyat farkı olsun ki?)

GE nin Game Edition olduğunu biliyorum. Ramin fazla olmasının performansla alakasını şu şekilde anlatmaya çalıştım. Bi kaç sene sonra oyunlar daha yüksek ekran kartı isteyecek değilmi? Bunuda göz önünde tuttuğumu belirttim...
    |
    |

• Yarbay
    2257 Mesaj
    tamam da ben de performansa etkiyen en önemli şeyin ram olmadığını anlatmaya çalıştım
    |
    |
    ge/td al varsa msi 128mb 9550 de olabilir!!
    |
    |
    p4 3.0@3.4 prescott - TT CL-P0006 - Gigabyte GA-8IPE1000-G - 2*512 kingston cl3 - asus 9550GE/TD 250/400@395/500 - 120gb samsung sata - inca tv card - lg cdrw -lg dvdrw - philisps 107e - philips 5+1 - aopen h600b b27
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    bikaç sene sonra ekran kartları daha fazla bellek isteyecek..doğru.ama düz 9550 nin 256mb olanı sana hiçbir fayda sağlamayacak meraketme...sen git a9550g.e 128mb olanını al.merak etme çok kolay o/c oluyorrr.ve o kartı o/c yapmadan memnun kalmazsın..sölemedi demeee..
    |
    |
    burada bir yanlışlık mı var?
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1182 69$+kdv diyo
    |
    |
    2697 Mesaj
    quote:

Bu GE versiyonu mu???
    |
    |
    Abicim cevap basit:

Asus 9550GE/TD 128MB...256MB olsa bile sanki 2yıl sonra çıkacak oyunlara senin ekran kartının işleme gücü yetcek mi?En az 9600XT diye başlıycak readme'ler.128MB olanlar daha iyi overclok olduğu için 256MB almamanda yarar var.256filan hikâye aldanma onlara.
    |
    |

159 1.9 JTDM
  • Yarbay
    2257 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ViRuS134

quote:

Bu GE versiyonu mu???

evet sitede öyle diyo, heralde bir yanlışlık var
    |
    |

• Emekli Yönetici
    9244 Mesaj
    yok hata yok msi rx9550 yi ge olarak adlandırmıyor. asus 9550ge ile kapışabilen hatta oc de onu geçebilen bir kart bu bende uzun süredir bu kartı arıyodum. haftasonu tüm yazıcıoğlunda yoktu. asus la arasında 10 dolar fark var ben bunu almayı düşünüyorum.
    |
    |
    Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5 1//Creative Audigy2ZS //Logitech Momo Racing Force//
  • Yarbay
    5024 Mesaj
    ekran kartında öncelik işlemci mimarisindedir.ram miktarı ram veriyolundan da sonra gelir.
    sen şu anda-eğer olsaydı- 64mb 6600gt alsan 2 sene sonra 256mb lık 9550ge ile oynadığından çok daha iyi oyun oynarsın.
    o bakımdan 256mb için ekstra para vermen yersiz,128 liği al gitsin
    bu kadar insan bişey diyosa doğrudur dimi?
    |
    |
    AMD RYZEN 5 2600@3.85Ghz | CORSAIR H100İ PRO RGB | ASUS STRIX B350-F GAMING | 16 GB (2*8) CORSAIR VENGENCE 3000 MHZ WHITE LED | MSI RADEON RX580 ARMOR 8G | 250 GB SAMSUNG 970 EVO | 250 GB SAMSUNG 840 EVO | 1 TB JAMES DONKEY SSD | PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS | CORSAIR RM650X 80+ GOLD | DELL ULTRASHARP U2417H 24"| LOGITECH G613 WIRELESS MECHANICAL| LOGITECH G603 LIGHTSPEED
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,417
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.