Şimdi Ara

Asus 290 DirectCU II Kartlar Ne zaman Gelecek !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eminim benim gibi Asus 290 DirectCU II bekleyen birçok arkadaşımız vardır.
    Sapphire , Gigabyte , Powercolor gibi markaların 290 serisindeki özel tasarım modelleri geldi fakat hala Asus'tan ses seda yok.
    Bilgi sahibi arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyoruz ..

http://www.asus.com/Graphics_Cards/R9290DC24GD5/

Asus 290 DirectCU II   Kartlar Ne zaman Gelecek !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi_ter -- 25 Şubat 2014; 7:40:02 >

• Asus tedarikçi Distribütörlerle iletişime geçin, meselâ Çizgi Elektronik.
  • Çizgi'ye sordum onlar da ne zaman geleceğini bilmiyorlar. Asus'tan cevap bekliyorum şu anda.
  • Şöyle bi durum var.Bu yeni nesil ve bir önceki nesil yani 7970 de kullanılan soğutucu verimli değildi.Gayet güzel bi soğutucu olmasına rağmen sıcaklık değerleri umulandan gayet fazla.Bunun nedeni olarak dc2 nin 290 gibi bi karta yetmemesi olabilirmi diye soruyorum.Sapphire trix daha iyi soğutma sağlıyor ondan kesin eminim.Bir önceki kartımda 7970dc2 top dı ben soğutmasını tam beğenmedim açıkçası.
  • @amuleth cevap gelirse bizi de bilgilendirirsin umarım ..

@EMRES754 "For Ultimate cooling, ASUS thermal engineers developed the exclusive DirectCU thermal technology. Applying the exclusively designed heatpipes directly on GPU core for faster heat dissipation. Exclusive DirectCU II thermal design includes a direct-GPU contact 10mm copper heatpipe and 220% larger dissipation area to boost heat removal efficiency. It performs 20% cooler and 3X quieter than reference. " diye yazmış sitesinde .. Bence soğutmada yine iddialılar bir sıkıntı yok gibi ...
  • bilgi_ter kullanıcısına yanıt
    kendi sitelerinde ürünlerinin soğutmasını kötüleyecek halleri yok zaten r9 290larda şuan en iyi soğutmaya ve performansa sahip kartlar sapphire tri-x lerdir
  • 7970'in DCU II soğutucusunu yakalayamamış. Ben o kartta 70C zor görüyordum OC iken. Bir kaç yerde okuduğum kadaı ile DCU II'den bekleneni verememiş yazıyordu. Zaten 290 serisi çok ısınıyor. Referanstan elbette çok daha iyidir.
  • Boşta 32 Yükte 73 dereceymiş http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_290_directcuii_oc_review,10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 25 Şubat 2014; 20:18:35 >
  • Zaten %20 daha soğuk tutabildiğini söylemiş , 73 derece bence gayet başarılı .. kötülemeyin yahu asus'u .. kaçırmayın hevesimi :))
  • Aynen bende beklemedeyim sanırım sene sonuna çıkaracak bıktırdılar,sonunda gidip sapphire r9 290 aldıracaklar.
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    Sonic dostum oraya baktık sapphire Tri-x daha iyi soğutuyor diyor ..

Ama aşağıdaki testte Asus'la aynı gibi .. Sapphire'de 73 derece pek bir fark yok gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi_ter -- 25 Şubat 2014; 20:28:32 >
    Referansa göre %20 daha iyi soğutuyor , daha ne olsun yani .. Penguen mi besliycez kasanın içinde
  • Sanırım soğutucuyu beğenmeyen arkadaşlarımız haklı galiba , nette araştırırken Asus 290 DirectCU II için newegg yorumlarında şöyle birşey gördüm !
    V2 türü gibi bir yenileme şart gibi gözüküyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi_ter -- 25 Şubat 2014; 21:30:20 >
  • ikisi yaklaşık aynı derecelerde çalışsada bunu fan sesleriyle birlikte değerlendirmemiz lazım. Aynı sıcaklıklarda tri-x ler daha sessiz çalışıyor diye biliyorum. İki kartında incelemesinin olduğu bir test baktım ama bulamadım. Almadan önce testleri güvenilir bir siteden ikisinin fan ses düzeylerinede bakmanı tavsiye ederim
  • Emin olduğum bişey var oda bu dc2 yapısı itibariyle 290 290x için uygun değil.Revizyon yapılıp soğutma kapasitesi artırılır o zaman tercih edilir fakat şu anda trix yada 3 fanlı bi çözüm başka çare yok.Daha çok önceleride belirttiğim gibi yoğun şekilde yurt dışı okuduğum için pek çok kişinin soğutucu için yetersiz dediğine şahit oldum
  • Evet bende biraz araştırmadan sonra Tri-x'e dönmüş durumdayım .. Asus V2 revizyonu çıkarsa bile ülkemize gelmesi baya bi alır gibi .. 7950 yi satayım hemen alıyorum Tri-x'i ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi_ter

Evet bende biraz araştırmadan sonra Tri-x'e dönmüş durumdayım .. Asus V2 revizyonu çıkarsa bile ülkemize gelmesi baya bi alır gibi .. 7950 yi satayım hemen alıyorum Tri-x'i ..

R 9 290 Tri-x stoklarlarda varmı ki?
    istanbul'da stok görünmüyor fakat diğer bir kaç ilde stok gözüküyor .. istetilebilir diğer mağazalardan ..
    İşin ilginci şuan vatanda %30 indirim gelmiş ekran kartlarına ve pendik'te olmayan 290 Tri-x pendik mağazada stokta gözüküyor ..
    Acaba iade ürün olabilir mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.