Şimdi Ara

ASUS 27' MX279H MONİTOR KULLANICILARI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
586
Cevap
11
Favori
54.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kancalodi

merhaba arkadaşlar,

hafta sonu aldım ben de bu ürünü, bu gece pes oynarken farkettim oyuncuların arkadasında gölge oluşuyor zaman zaman. Futbol topu içinde aynı şey geçerli.
    Bu durum benim ekran kartımdan mı kaynaklanıyor, yoksa sizce monitörümde bir sıkıntı mı var ? Düşük seviyede oynuyorum pes 2013 ü.

Bu arada bir süreliğine monitörü laptopa HDMI ile bağlıyorum.

Ekran kartım ; Nvidia Geforce 315M

Sorunun ekran kartımdan olmasını ümit ederim.Lakin değilse monitörü değiştiricem. Yardımlarınızı bekliyorum.

Monitörden kaynaklanıyor, yaşadığın ghosting sorununun çözümü yok.
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    gecen hafta aldım monitörü değiştirmeli miyim ? ya da bu problem cıktıgında değişim yapıyorlar mı ? beni çokta rahatsız ettıgı soylenemez aslında ama daha kötü falan olur belki ileride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agamli

Asus mx239um, solda boydan boya pembeleşme var 2 haftadır, ne yapabilirim

IPS panellerin genel sorunlarından birisi, bunu servis problem olarak görmüyor. Gece, karanlık bir odada monitörün arka planını siyah yaparsan sadece solda değil 4 köşede de aynı sorunun olduğunu görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kancalodi

gecen hafta aldım monitörü değiştirmeli miyim ? ya da bu problem cıktıgında değişim yapıyorlar mı ? beni çokta rahatsız ettıgı soylenemez aslında ama daha kötü falan olur belki ileride.

İleride daha kötü bir hal almaz, bugün nasılsa eğer bozulmazsa 4-5 yıl sonra da aynı durumda olacaktır. Eğer sürekli kafana takacaksan TN panel kullanan bir monitörle değiştirmeni öneririm, yok beni rahatsız etmiyor dersen kullanabilirsin. Şunu da belirteyim, senin yaşadığın durumu servis sorun olarak görmüyor. Eğer Vatan'dan aldıysan 15 güne kadar değiştirme hakkın var, bu süre dolarsa ne servis değiştirir ne de Vatan.
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkür ederim mesajıma olan ilgine. kafamı takmıyorum o soruna. zaten sürekli futbolcular gölge ile koşmuyorlar. arada sırada gölgelik anlık ortaya çıkıyor sonra kayboluyor.
    ben o denli çok titiz değilim soruna karşı. ancak sonucta paramızı verdik kusurlu bir mal olmasınıda istemeyiz.görüntü ve ses kalitesi oldukça iyi. bu ghosting sorunuda sıklaşmassa çok önemli değil aslında.
    ancak kararı çabuk vermeliyim değiştirip değiştirmeme konusunda ifade ettigin mesajı kavradım:)

İlerde bir kasa oluşturup, iyi bir ekran kartı sahibi olduğumda monitörden daha fazla faydalanır mıyım görüntü kalitesi olarak sizce? (Nvidia Geforce315m Laptop Ekran Kartı şuanki)
  • 27 inç i tv olarak ve arada notoboka bağlayarak kullanıcam tvde deneyen varmı?
    Fyatı 880 tllerde ama şuan 23 ü o fiyatlarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bugün aldım monitörü vatandan son indirimli gününde 891 e aldım. şimdi internetten baktığımda 955 gözüküyor. Bu monitörün yanında PHILIPS 27" 278C4QHSN/00 GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR vardı aklımda onu da inceledim yanyana koydurdum monitörleri ve bu monitörde karar kıldım.Asus un renkleri ve görüntü kalitesi daha canlı geldi bana, bence çok güzel sorunsuz bir monitör.
  • Dün Webdenal.com'dan bu ürünü Intel 4770k cpu ve corsair h100i cpu soğutucusunu aldım 855tl'ye geldi monitör salı günü elimde olur umarım 15.6'' den sonra büyük fark olacak benim için bazı arkadaslar full HD 27'' için yeterli değil demişler bence pek doğru değil 55'' televizyonlar full HD çözünürlük kullanıyor ve görüntüde en ufak pixel gözükmüyor ayrıca 5'' cep telefonu ekranlarinda'da full HD kullanıma gecti artik işin orasıda var tabi neyse gelince göreceğiz bakalım bu monitörü digerlerine kıyasla tasarımı için tercih ettim oyun film ve grafiksel işlemler'de kullanılacak daha önce samsung'un 1680x1050 23" 5ms monitörünü kullanmıştım ghosting olayı falan hiç bir şey fark etmemiştim kaldı'ki o 200tl'lik bir monitör idi bu monitörün hayal kırıklığı yaratacağını düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Takip

• kullanım mesafesi nedir arkdaşlar.... bende aldım bitanede
  • ben bu monitörü almaya karar verdim. teknoloji mağazasında kutuyu açtırdığımda nasıl kontrol etmem gerekiyor ? Ne yapacağım ? Elemanlar yardımcı oluyorlar mı ? Oradaki bir bilgisayara mı bağlıyorlar monitörü nasıl oluyor ?

• Arkadaşlar bu monitör vatan bilgisayarda %30 inidirime girmiş durumda.Bu indirim ne zamana kadar sürecek monitörü almayı düşünüyorumda bir bilgisi olan varmı?
  • Bugün arkadaşa aldık. Akşam 9 gibi test edeceğim 560Tİ ve İ5 750 sistemde. Oyunlar için kötümü IPS paneller? 15 gün içinde iade edip ne alalım buun yerine?
  • Hocam bu monitörü yarın alacağım.Bende de i5 ve asus 560ti top var. Yarına testleri tamamlar mısın ?

• 15 gün içinde iade edebilmek için;

1- Ölü pixel testi yapılacak
    2- Oyun testi ve ghosting olayı
    3- Filmler de Full HD de test edilecek

teknoseyir videosu var onu bir izleyin.
    23" de yeterli oyunlar için bence. 1080p ve 120hz + 1ms olan LED bir monitör yeterlidir.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx239h-23-mx239h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64393

http://www.teknoseyir.com/75760/asus-designo-mx279-cercevesiz-monitor-incelemesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 31 Ağustos 2013; 18:47:04 >

• Şu konuyu da inceleyin almadan evvel

▓ FPS Oyunları İçin Monitör Önerileri
  • 1,5 metre civarında kullanacağım. Hdmi ile uydu alıcısı bağlayıp tvde görüntü nasıl kontrol edebilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Şu konuyu da inceleyin almadan evvel

▓ FPS Oyunları İçin Monitör Önerileri

Her kelimesini okudum. İps ye karar verdim. Hem hdmi uydu ile tv hemde hdmi ile oyun kasasına bağlayacağım.

• mouse hareketinin çok olmadığı oyunlarda sorun yok
    ama iş fps ye ya da tps ye gelince ghosting var diyor inceleyen ki hakikaten benim şu an monitörde gördüğüm bulanıklaşma olayı da meydana geliyor
    ama diğer tür oyunlarda hiçbir sıkıntı yok gibi
  • Bugün asus mx279 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. İlk izlenimlerim olumlu. Pes 2013 ve fifa 2013 denedim. herhangi bir ghost olayına rastlamadım. İlerleyen günlerde ayrıntılı inceleme yaparım.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.