Şimdi Ara

ASUS 27' MX279H MONİTOR KULLANICILARI (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
586
Cevap
11
Favori
54.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana ölü piksel için 1 hafta demişlerdi vatanda. 1 ay içinde yine değişim yapıyorlarsa güzel.
  • Işık sızması olan monitörleri de değiştiriyorlar mı?
  • ışık sızması niye bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum.bende 42 ekran led tv var. 4 köşede ışık sızması mevcut ama beni rahatsız etmiyor...bu led ekranların kronik sorunudur zaten hemen hemen hepsinde ışık sızması vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetronom

ışık sızması niye bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum.bende 42 ekran led tv var. 4 köşede ışık sızması mevcut ama beni rahatsız etmiyor...bu led ekranların kronik sorunudur zaten hemen hemen hepsinde ışık sızması vardır

İnsandan insana değişir durum. Sizi rahatsız etmiyor olabilir, fakat bir başkası bu durumdan son derece rahatsız olabilmektedir, benim gibi. Ayrıca, bir monitöre 900TL gibi bir para verdiğinize, bu gibi sorunların en aza çekilmesini beklersiniz. Yoksa bu monitöre bu kadar paranın verilmesi mantıksız oluyor. Herşey tasarım değil sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fract4l

quote:

ışık sızması niye bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum.bende 42 ekran led tv var. 4 köşede ışık sızması mevcut ama beni rahatsız etmiyor...bu led ekranların kronik sorunudur zaten hemen hemen hepsinde ışık sızması vardır

İnsandan insana değişir durum. Sizi rahatsız etmiyor olabilir, fakat bir başkası bu durumdan son derece rahatsız olabilmektedir, benim gibi. Ayrıca, bir monitöre 900TL gibi bir para verdiğinize, bu gibi sorunların en aza çekilmesini beklersiniz. Yoksa bu monitöre bu kadar paranın verilmesi mantıksız oluyor. Herşey tasarım değil sonuçta.

Aslında en aza indirilmiş bence bu monitörde. Zaten LCD bir panelde ışık sızması olmaması mümkün değil. Daha önce samsung 226bw kullanıyordum, neredeyse köşelerden ekranın ortasına kadar ışık sızması vardı.

Ama dediğiniz gibi, insandan insana farkedebilir. Çok detaycı insanlar rahatsız olabilir durumdan.
  • quote:

quote:

bu monitörü ilk alan ve kullanan benim. Bu tarz monitörlerde bu tarz sorunlar var her markada var ancak oled piyasaya girdiği zaman fiyatlarıda alınabilecek seviyelere gelince alınır ve bu tarz sorunlar ortadan kalkıyor inanın bana bu monitörü almamın sebebi 22 inç monitörden 27 çıkmak için aldım memnunum bu bu sorunları yaşamak istemeyenler ya bekliyecekya led monitörleri veya tüplü monitör kullanacak başka bir çaresi yok iş yerinde hala 27,30 inc monitörler kullanılıyor bu zamanda bulmak zor hatta imkansız 1.jenerasyon lct lerle 2. jenerasyon led'ler arasında baris bir fark yok bilginize ışığı ve kontrası biraz kısın tadına bakın kafayı yemeyin hayatta başka şeylerde var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolom -- 27 Mart 2013; 13:35:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolom
    bu monitörü ilk alan ve kullanan benim. Bu tarz monitörlerde bu tarz sorunlar var her markada var ancak oled piyasaya girdiği zaman fiyatlarıda alınabilecek seviyelere gelince alınır ve bu tarz sorunlar ortadan kalkıyor inanın bana bu monitörü almamın sebebi 22 inç monitörden 27 çıkmak için aldım memnunum bu bu sorunları yaşamak istemeyenler ya bekliyecekya led monitörleri veya tüplü monitör kullanacak başka bir çaresi yok iş yerinde hala 27,30 inc monitörler kullanılıyor bu zamanda bulmak zor hatta imkansız 1.jenerasyon lct lerle 2. jenerasyon led'ler arasında baris bir fark yok bilginize ışığı ve kontrası biraz kısın tadına bakın kafayı yemeyin hayatta başka şeylerde var....
    Kafayı yiyen kim afedersiniz? Benim tek derdim, bu kadar pahalı bir monitörün bu kadar sorunlu olması. Eğer konuyu takip ettiyseniz okumuşsunuzdur benim monitörü daha önce geğiştirdiğimi başka bir hata yüzünden. Performans/fiyat oranı, eğer 27 inç monitör takıntınız yok ise, epey düşük kalıyor benim için. Monitör 1440p olsa idi o kadar sorun etmezdim. Fakat ilk parti monitörlerin sorunlu olması ve ışık sızması sorunu olması bu monitörün söylendiği kadar abartılacak bir durumu olmadığını anladım.
  • quote:

quote:

Kafayı yiyen kim afedersiniz? Benim tek derdim, bu kadar pahalı bir monitörün bu kadar sorunlu olması. Eğer konuyu takip ettiyseniz okumuşsunuzdur benim monitörü daha önce geğiştirdiğimi başka bir hata yüzünden. Performans/fiyat oranı, eğer 27 inç monitör takıntınız yok ise, epey düşük kalıyor benim için. Monitör 1440p olsa idi o kadar sorun etmezdim. Fakat ilk parti monitörlerin sorunlu olması ve ışık sızması sorunu olması bu monitörün söylendiği kadar abartılacak bir durumu olmadığını anladım.

demogaji yapıyorsun beyenmiyorsan camdan dışarı at okadar..... niye bakmadan alıyorsun ondan sonra alıyorsun ya....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolom -- 27 Mart 2013; 14:58:43 >
  • quote:

quote:

arkadaşım tabiki siz rahatsızlık duyabilirsiniz ama led panellerde bu sorun (kronik)diye belirtmiştim.forumda 10 kulanıcıya sor 8 ışık sızması var diyecektir..olmayanlarda var tabiki ama %90 var bu sorun.... ama neticede siyah ekran seyretmiyoruz evet mx279h kullanıyorum 900 tl para verdim ama görüntü ve renk olarak piyasada bulunan çoğu markadan en iyisi bu monitör bence... ben kendi şahsıma çok memnunum...
  • ışık sızması sorun değilse neden tanıtımlarda bunu belirtip varlığını söylemiyorlar,
    monitörü almadan önce izlediğim bütün tanıtım ve incelemelerde derin siyahlardan
    bahsederken yalan söylemişler demek ki.
    bu incelemeleri baz alıp internet üzerinden aldım.
    ama şimdi görüyorum ki siyahlarda sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redraven

Böyle bir şey açıklayabilmeleri için tüm lcd üreticilerinin ürünlerine "tüm lcd lerde bir miktar ışık sızması olması normaldir" gibi bir ibare koymak üzere anlaşmaları lazım ki bunu hiçbir firma kabul etmez.

En doğru tonları almak için biraz ayar yapmak gerekebilir, özellikle ekran kartı yazılımı üzerinden color, saturation ve gamma ayarları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

quote:

quote:

Vatandan görmeden incelemeden mağaza hariç alışveriş yapmam %25 -%30 indirim olmadan zaten kapısından da geçmem Monitörü alırken 2 tane var demişlerdi 10-15 dk bekledim 1 tane geldi onunda kutusu daha önce açılmış belli monitörün jelatinleri yoktu bir sorun çıkmadı ama içime de sinmedi sonra hemen gözümüzün önünde başka kutu vardı onu açtılar test ettik aldım o gün aklıma gelmedi ama neden önümüzde duruyorken gidip depodan başka getirdiler diye düşünmüyorum değil bir şekilde iade edilmiş yada hata çıkmış ürünleri tekrar bir şey yok muş gibi paketleyip satıyorlar bilinen bir şey bu.

aynen katılıyorum hocam....adamlar resmen elde kalmış malları kakalamaya çalışıyorlar....

Napsak Asus MX279H topluluğu mu oluştursak 3-4 kişi olduk sanırsam.

olabilir epeyce kullanıcı oldu diye biliyorum bu ürününde bende dahil olmakla birlikte . konuyu değiştirebilirim isterseniz . ASUS MX 279H kullanıcıları yapabilirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepivedik06

quote:

quote:

quote:

Vatandan görmeden incelemeden mağaza hariç alışveriş yapmam %25 -%30 indirim olmadan zaten kapısından da geçmem Monitörü alırken 2 tane var demişlerdi 10-15 dk bekledim 1 tane geldi onunda kutusu daha önce açılmış belli monitörün jelatinleri yoktu bir sorun çıkmadı ama içime de sinmedi sonra hemen gözümüzün önünde başka kutu vardı onu açtılar test ettik aldım o gün aklıma gelmedi ama neden önümüzde duruyorken gidip depodan başka getirdiler diye düşünmüyorum değil bir şekilde iade edilmiş yada hata çıkmış ürünleri tekrar bir şey yok muş gibi paketleyip satıyorlar bilinen bir şey bu.

aynen katılıyorum hocam....adamlar resmen elde kalmış malları kakalamaya çalışıyorlar....

Napsak Asus MX279H topluluğu mu oluştursak 3-4 kişi olduk sanırsam.

olabilir epeyce kullanıcı oldu diye biliyorum bu ürününde bende dahil olmakla birlikte . konuyu değiştirebilirim isterseniz . ASUS MX 279H kullanıcıları yapabilirim .

Konuyu değiştirmeniz daha güzel defalarca konu açmamış oluruz hadi hayırlısı ASUS MX 279H çılar gurubu

Bu arada üste arkadaşlar çok bahsetmiş bende ışık sızması yok bundan önceki LCD monitörüm de vardı 4 yıldan fazla kullandım beni rahatsız etmedi tabi olmasa daha güzel olurdu değiştirmeyi deneyin desem bu sefer başka sıkıntı çıkabilir bence kurcalamayın.
  • arkadaşlar siz ışık sızmasını boş verim o birşey değil...asıl büyük kandırmaca tepkime sürelerinde..ne yazıyor monitörlerde (GTG) 1ms-2ms-5ms vaybeeee diyoruz çok iyi.... ama bu değer (gri-0-gri) anlamına geliyor yani gri renk sönüp tekrar gri olması ve haliyle tam siyaha geçmediği için gri'den gri'ye geçiş daha çabuk oluyor.....ama doğrusu BTB değeri yani (siyah-0-siyah) siyah rengin sönüp tekrar siyah olması... monitörlerde bu teknik terimi (response time %100-%0-%100)olarak görürüz..bu değerin kabul edilebilir üst sınır 16ms...bu gözün algılayamayacağı sınırdır..peki bu değer yüksek olursa ne olur....? bu değerin yüksek olması hızlı görüntülerde anlık renk değişimini tam yapamadığı için bulanıklaşmaya yol açar ve resmi net veremez ...ayrıca monitörlerde sınıflara ayrılmıştır 16ms altı class 1 - 16ms üstü class 2 -30ms class 3 sınıfına girer

asus mx279h monitörün (response time %100-%0-%100) değeri.....12ms......oyunlar ve diğer işlemler için( süpermen'in akrabası olanlar hariç) fazlasıyla yeterlidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

eski monitorum bozulmuştu vg278h ona 1586tl para iadesi yaptılar.. bende ekstra 100tl bütçeyle bu monitore yoneldim..

bu monitörden çok şikayetler görüp,duyup,okuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gestapo SS

quote:

eski monitorum bozulmuştu vg278h ona 1586tl para iadesi yaptılar.. bende ekstra 100tl bütçeyle bu monitore yoneldim..

kardeş bu monitör piyasaya yeni çıktı....ne gibi şikayetler var açıklarsan seviniriz...
  • quote:

quote:

quote:

kardeş bu monitör piyasaya yeni çıktı....ne gibi şikayetler var açıklarsan seviniriz...

yeni derken? hiç yoksa bu monitör 5-6 aydır piyasada hocam ne yenisi..alanların çoğu ya ölü pixelden yada panelden şikayetci..model numarasını arattırın ve okuyun..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yeni derken? hiç yoksa bu monitör 5-6 aydır piyasada hocam ne yenisi..alanların çoğu ya ölü pixelden yada panelden şikayetci..model numarasını arattırın ve okuyun..

bu monıtorü bende 2 aydır kullanıyorum herhabgi bir sorun yaşamadım ...
  • valla site üzerinden ki alıcıları kullanım sonucu ölü pixelleri,panelde ki ışık sızmalarından dolayı geri iade edip bazıları yenisini almış bazıları başka monitörler almışlar keza ilk üretim parti bandı oldukları için olabilir fakat 27950DS monitöre nazaran mat olarak çıkarılan VG278H işin açıkcası pede tatminkar değil..(bana göre)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şikayet linklerini koyarsanız sevinirim....ben bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.