Şimdi Ara

*** ASUS 1215N PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.667
Cevap
6
Favori
138.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de 1215 almayı düşündüm, iki ayrı vatan bilgisayarda üç ayrı 1215'i inceledim ve hayal kırıklığına uğradım. Klavye hiç de sağlam durmuyor, orta taraftaki tuşlara basınca 1 cm aşağıya doğru iniyor, bir şey yazarken de esnemeye bağlı ses çıkartıyor ;klavyesi hiç de tok durmuyor. Malesef üretim kalitesi henüz düşük. Performans konusunda bir şey diyemeyeceğim ama bu şekilde tercih etmem. Henüz üretime yeni başlandığını düşünerek önümüzdeki dönemde kalitesinin artacağını umut ediyorum.
  • Siyah mattı, iç kısımlarını da o kadar parlak hatırlamıyorum. Acaba gümüşe özel bir durum mu seninki ?

quote:

Orijinalden alıntı: yasinemrah

quote:

Orijinalden alıntı: Chorme86

Siyah veya gümüş almayın.
    Gümüş aldım iç kısımları siyah ve acayip parmak izi ve toz tutuyor.neredeyse hergun temizliyorum.
    Performans acısından ESCnin üstündeki tustan Super Performansa aldıgınız zaman 1080p filmler cok akıcı oluyor.

valla bence en iyi renk bu modelde gri :) 1201pn vardı o mat bordoydu güzeldi ama bunda daha mat bordo yok. bence şimdilik gri en güzeli :) tabi zevk meselesi. ben süper performansa falan almıyorum ama bluray larin hepsini akıcı oynattı. (km player cuda versyon)

bu arada yeni bios çıkmış. güncelledim ama ne yenilikler getirilmiş bilmiyorum :)

• Arkadaşlar,

Ben bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. Ancak, merak ettiğim bir konu var. 6 yaşında oğlum var ve o da arada sırada bilgisayarımı kullanıp oyun oynuyor. Bu aralar en çok sevdiği oyun, THQ'nun Disney Pixar Cars oyunu. Bu oyun 2006'da piyasaya çıktı ancak, ATI ve NVIDIA kartlarda çalışıyor. INTEL grafik kartlarla uyumlu değil. İllaki paylaşımsız kart olması da şart değil. Şimdi oyun1215N'deki bu ION2 teknolojisi sabebiyle grafik kartını NVIDIA kart olarak mı tanıyacak?

Yoksa ION2 ile Intel'in tümleşik grafik kartı, anladığım kadarıyla birbirlerine seri bağlı olduğu için, ve ilk önce default olarak intel kart devrede olduğu için, ve NVIDIA kart gerektiğinde devreye girdiği için, acaba oyun inteli önce algılayıp uyumsuzluk mu gösterecek?

Acaba, bu oyunu bilgisayarınde deneyip sonucu bizimle paylaşan bir forumdaşımız olur mu? Oyunun ücretsiz, yükle - çalıştır dosyaları internette ücretsiz bulunabiliyor. Yani kurmaya gerek kalmadan çalıştırılıp denenebilir.

Eğer uyumsuz ise, oyun açılırken kendiliğinden kapanıyor.

İlgilenen olursa çok sevinirim.

Bir de, eğer yukarıdaki deneme sonuçsuz kalırsa, Lenovo Thinkpad X100e almayı düşünüyorum.

Asus genel değerlendirme olarak Eee Pc 1215N mi yoksa Lenovo Thinkpad x100e mi desem ne önerirsiniz?

İlginize şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qualityman -- 5 Ekim 2010; 23:04:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qualityman

Arkadaşlar,

Ben bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. Ancak, merak ettiğim bir konu var. 6 yaşında oğlum var ve o da arada sırada bilgisayarımı kullanıp oyun oynuyor. Bu aralar en çok sevdiği oyun, THQ'nun Disney Pixar Cars oyunu. Bu oyun 2006'da piyasaya çıktı ancak, ATI ve NVIDIA kartlarda çalışıyor. INTEL grafik kartlarla uyumlu değil. İllaki paylaşımsız kart olması da şart değil. Şimdi oyun1215N'deki bu ION2 teknolojisi sabebiyle grafik kartını NVIDIA kart olarak mı tanıyacak?

Yoksa ION2 ile Intel'in tümleşik grafik kartı, anladığım kadarıyla birbirlerine seri bağlı olduğu için, ve ilk önce default olarak intel kart devrede olduğu için, ve NVIDIA kart gerektiğinde devreye girdiği için, acaba oyun inteli önce algılayıp uyumsuzluk mu gösterecek?

Acaba, bu oyunu bilgisayarınde deneyip sonucu bizimle paylaşan bir forumdaşımız olur mu? Oyunun ücretsiz, yükle - çalıştır dosyaları internette ücretsiz bulunabiliyor. Yani kurmaya gerek kalmadan çalıştırılıp denenebilir.

Bir de, eğer yukarıdaki deneme sonuçsuz kalırsa, Lenovo Thinkpad X100e almayı düşünüyorum.

Asus genel değerlendirme olarak Eee Pc 1215N mi yoksa Lenovo Thinkpad x100e mi desem ne önerirsiniz?

Bana link verirseniz deneyebilirim. oyunu çalıştırmadan önce mause ile sağ klik yapınca bir menü var. intel ile çalıştır yüksek performanslı nvidia ile çalıştır diye :) siz nvdia dersiniz. bende pes 2011 vardı. normal tıklayınca açılmıyodu, sağ klik yapıp nvidia ile çalıştırınca kusursuz çalıştı

• Oyun denemesi için link:

http://tinypaste.com/dd7ff

Eğer zaten grafik kartını seçebiliyorsak dediğiniz gibi, sorun çıkmayacaktır. ama deneyebilirseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler...

• Asus hakkında hiç bilgim yok. Ama Lenovo ThikPad X100e için şunu söyleyebilirim; tek çekirdekli olanı kesinlikle almayın. Şu anda Türkiye'de çift çekirdekli olanı var mı bilmiyorum ama yoksa bile yakın zamanda gelebilir. Distribütörden bunu öğrenin. Eğer hiç gelmeyecekse Asus düşünün.
    Saygılar...
  • yalnız batarya 3 hücreli sanırım. sanalmarketten baktımda. ürün hoş duruyor. malzeme kaliteli gibi gerisi tercih meselesi :)
  • 3 hücreli batarya ile yaklaşık 2 saat kullanım süresi sunuyor. Atom işlemcilerden bir parça daha performanslı fakat bunu prize takılıyken sağlıyor. Mobil durumda size Atom işlemcilerin %65-70 performansını sunarken en fazla 2 saat kullanabiliyorsunuz. O yüzden çift çekirdekli versiyonunu 6 hücreli batarya ile alacaksanız tavsiye edilebilir. Bu da bildiğim kadarıyla henüz ülkemizde mevcut değil.
    Saygılar...
  • Değerlendirmelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Ben de çift çekirdekli x100e'lerin haberini duydum. Ama açıkçası Türkiye'ye geleceğine dair bir umudum yok. Bataryası da dediğiniz gibi 3 hücreli.

Lenovo'da beni cezbeden, 11.6 inç ekran ve ATI ekran kartı idi (her nekadar vasat paylaşımlı bir grafik kart olsa da, muadil intel olmasından daha iyi).

Ancak, Türkiye'de X100e'yi (AMD MV-40 işlemcili, bataryası 3 hücreli model) Türkiye'de şu sıralar bulmak da zor. Sanal mağazalarda bulamıyorum. İstanbul Bilişimin sayfalarında var, onda da her zamanki gibi stok sorunuz diyor

• quote:

Arkadaşlar,

tamamdır hocam yükledim oyunu. sorunsuz açtı. 1366*768 anti alising mi ne onuda 2x yaptım takılmadan oynatıyor. bilginize :)

• Orijinalden alıntı: yasinemrah

tamamdır hocam yükledim oyunu. sorunsuz açtı. 1366*768 anti alising mi ne onuda 2x yaptım takılmadan oynatıyor. bilginize :)

Teşekkürler Yasin hocam...

Galiba Asus'ta karar kılacağım bu durumda. Vatan Bilgisayar bir kampanya daha yapsa ne güzel olur.

• 31 Ekim'i bekle o zaman

Galiba Asus'ta karar kılacağım bu durumda. Vatan Bilgisayar bir kampanya daha yapsa ne güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: zdd

Ben de 1215 almayı düşündüm, iki ayrı vatan bilgisayarda üç ayrı 1215'i inceledim ve hayal kırıklığına uğradım. Klavye hiç de sağlam durmuyor, orta taraftaki tuşlara basınca 1 cm aşağıya doğru iniyor, bir şey yazarken de esnemeye bağlı ses çıkartıyor ;klavyesi hiç de tok durmuyor. Malesef üretim kalitesi henüz düşük. Performans konusunda bir şey diyemeyeceğim ama bu şekilde tercih etmem. Henüz üretime yeni başlandığını düşünerek önümüzdeki dönemde kalitesinin artacağını umut ediyorum.

Klavye hakkında söylediklerin tamamen doğru,
    ben hatta senin yazını görene kadar sadece benim makinada mı bir acayiplik var diye şüphelendim,
    Klavye bakımından üretim kalitesi düşük evet ama 1201N lerin iyileştirilmiş hali bu makina,
    yenisinin çıkması heralde 1 sene sürer özellikleri bakımından bence gayet iyi
    ben gümüşü tercih ettim, bordosunun 1201N de ki gibi kafifemsi yapsalardı onu alacaktım
    ama parlak yapmışlar, siyah da çok mat göründü gözüme,
    gündüz 8 saat şarj edip akşamları 5-6 saat kullanıyorum şimdilik memnunum.
    tavsiye de ederim, vatan' ın bir sonraki ay sonu kampanyasını kaçırmadan alın bence.

• Arkadaşlar sizin aksinize benim de en beğendiğim yerlerinden biri klavyesi. Apple'dan araklanmış bir klavye ama çok rahat bir klavye. Görünüşü de çok hoş. Yine touchpad'in yeri ve büyüklüğü de çok güzel. Bu arada siyah renk benim en sevdiğimdir. O yüzden siyahını aldım ancak kapakta acayip derecede parmak izi kalıyor. Bunu da eklemek isterim. Diğer renklerde durum nedir bilmiyorum. Gerçi kapakta kalan parmak iziyle insanın ne işi olur bilemiyorum, bana bir zararı yok.
  • Orijinalden alıntı: kbrtyl

31 Ekim'i bekle o zaman

Galiba Asus'ta karar kılacağım bu durumda. Vatan Bilgisayar bir kampanya daha yapsa ne güzel olur

nasıl yani 31 ekimde vatan yine bir kampanyamı yapmayı düşünüyor eğer öyleyse fiyat konusunda bilginiz varmı teşekkürler

• ThinkPad X100e için sanalmarketim e bakabilirsiniz. Çok güvenilir bir site. İzmir menşeli ereyon da satıyor olabilir...
  • Anladığım kadarıyla her ayın son günü ekstra bir miktar indirim yapıyor.

Orijinalden alıntı: lsengul

Orijinalden alıntı: kbrtyl

31 Ekim'i bekle o zaman

Galiba Asus'ta karar kılacağım bu durumda. Vatan Bilgisayar bir kampanya daha yapsa ne güzel olur

nasıl yani 31 ekimde vatan yine bir kampanyamı yapmayı düşünüyor eğer öyleyse fiyat konusunda bilginiz varmı teşekkürler

• ay sonunu beklemekte fayda var bence yine kampanya yaparlar sanırım
    yani ben öyle tahmin ediyorum
    şimdiki fiyat üzerinden %20 indirim işte dolar da iyice dibe vurdu
  • oynamak için pes 2008 oyununu yükledim ancak
    directx 9 hatası verdi, bizim makinalarda directx 11 yüklü
    bu nasıl olacak eski versiyonu yeni versiyonun üstüne mi yükleyeceğiz?
    eski versiyon yükleyince yenisi çökmez mi?
    bu tür oyunları oynamanın başka yolu yok mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeze

oynamak için pes 2008 oyununu yükledim ancak
    directx 9 hatası verdi, bizim makinalarda directx 11 yüklü
    bu nasıl olacak eski versiyonu yeni versiyonun üstüne mi yükleyeceğiz?
    eski versiyon yükleyince yenisi çökmez mi?
    bu tür oyunları oynamanın başka yolu yok mu acaba

bende 2011 in demosunda vermişti. hata verdiği dosyayı internetten indirdim düzeldi. yada directx 9 indirip kurun. merak etmeyin birşeyolmuyor :) eksik dosyalar güncellenir.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.