DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Astsubaylık Taban Puanları Hakkında (Hava,kara ve deniz)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39
Cevap
1
Favori
21.687
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Astsubaylık Taban Puanları Hakkında (Hava,kara ve deniz)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      211 Mesaj
      28 Ekim 2008 19:03:05 Konu Sahibi
      Arkadaşlar 2008-2009 döneminde öss ye gireceğiz ..astsubaylık için taban puanlarını araştırıyoruz.bilgisi olan varsa yazarsa seviniriz..(Genel liseliyiz yani düz lise mezunuyuz.)ben 2007 mezunuyum arkadaşım 2008 mezunu

Ben Fen bilimleri arkadaşımm Türkçe matematik çıkışlı

Şimdiden Teşekkür Ederim

Arkadaşım türkçe matematik çıkışlı sosyal ve fen bilimleri puanıyla başvurabilirmi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webisweb -- 28 Ekim 2008; 18:58:40 >

• Yüzbaşı
      469 Mesaj
      28 Ekim 2008 19:08:49
      Denize sakın gitme..Kara 212 olması lazmdı..

“Din öğretiminden mi sözediyorsunuz? Siz , asıl önünde diz çökülmesi gereken, sindirilemeyen gerçek din öğretimi hangisidir biliyor musunuz? Ölüler koğuşundaki merhametli hemşiredir o, köleleri azad eden merhametli kardeşimizdir, terkedilmiş çocukları toplayan Saint Paul’dur, vebalılar arasında dolaşan Marsilya piskoposudur, yolun ortasına kendi çarmıhını diken, Fouborg St.Antoine’a karşı çıkan ve sadece barış sağlansın diye ölüme dudaklarında bir gülümsemeyle gözü kapalı giden Parsi piskoposudur. Gerçek din öğretimi budur işte.” Victor Hugo
    • Teğmen
      211 Mesaj
      28 Ekim 2008 19:13:01 Konu Sahibi
      3 arkadaşım gitti

biri hava birisi denizde birisi karada soruyorum hatırlamıyorum diyolar :S

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ekim 2008 19:14:05
      quote:

Orjinalden alıntı: Slew

Denize neden gitmesin?

• Yarbay
      3752 Mesaj
      28 Ekim 2008 19:22:51
      Hava Astsubaylık da fena değildir. Kara öncelikli tercihiniz olsun sosyal imkanlar bakımından. (Lojman vs.)
      Yapabilirseniz de sınavla subay olun bir gün bu dediklerimi hatırlarsınız.

• AMD Phenom II X2 550 @ X4 3.9Ghz
    • Gigabyte GA-MA78LMT-S2
    • Patriot 2x2gb DDR3 1333Mhz
    • Sapphire ATI Radeon HD6850 1gb
    • Fx5200 orb#1 | 9550 orb#4
    • PM cevaplamıyorum. Konu içerisinde mesajımı alıntı yapın ben de cevaplarım ve herkes çözümü görür. Forumun amacı bu.
    • Binbaşı
      1879 Mesaj
      28 Ekim 2008 19:25:37
      quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

Hava Astsubaylık da fena değildir. Kara öncelikli tercihiniz olsun sosyal imkanlar bakımından. (Lojman vs.)
      Yapabilirseniz de sınavla subay olun bir gün bu dediklerimi hatırlarsınız.

Sakın ola kara seçmeyin bir gün benim dediğimi de hatırlarsınız.Öncelikli tercihiniz Hava sonra Deniz olsun...TAbi sınavla subay olma işi hala devam ediyorsa mutlaka olun...

Kawasaki Z1000 Rider
    • Yarbay
      3408 Mesaj
      28 Ekim 2008 19:45:48
      quote:

Orjinalden alıntı: Slew

Ben olsam DKK'lığına girip SAT komandosu olurdum.

Encinaar
    • Yarbay
      3752 Mesaj
      30 Ekim 2008 23:36:27
      Öncelik kara olmalı hâlâ da arkasındayım. Çünkü bir astsubayın en büyük problemi lojmandır. Eğer ki İstanbul gibi bir yere tayininiz çıkar ve de tek maaşlı bir üstçavuş olarak bu şehre gelirseniz o zaman dediklerimi hatırlarsınız. Çünkü karacıların lojman imkanı çok daha fazla. 1500 maaş alıp 800 kira vermek kimsenin hoşuna gitmez.

• AMD Phenom II X2 550 @ X4 3.9Ghz
    • Gigabyte GA-MA78LMT-S2
    • Patriot 2x2gb DDR3 1333Mhz
    • Sapphire ATI Radeon HD6850 1gb
    • Fx5200 orb#1 | 9550 orb#4
    • PM cevaplamıyorum. Konu içerisinde mesajımı alıntı yapın ben de cevaplarım ve herkes çözümü görür. Forumun amacı bu.
    • Yüzbaşı
      635 Mesaj
      30 Ekim 2008 23:40:58
      bende seneye TM den bitiricem liseyi bende deniz isityorum puanları öğrensek iyi olur

Yvonne Strahovski

Fan Club
    • Yüzbaşı
      655 Mesaj
      31 Ekim 2008 00:12:48
      quote:

Orjinalden alıntı: vezir2

bende seneye TM den bitiricem liseyi bende deniz isityorum puanları öğrensek iyi olur

aynen ama ben hava istiyorum

• Teğmen
      211 Mesaj
      01 Kasım 2008 12:58:30 Konu Sahibi
      öncelikli tercihim hava benim
      ama öncelikle girebilirmiyim bilmiyorum 2007 mezunuyum

puanını önden bilgim olsa ortalama bi puan geçen 2008 de 202 taban puanıydı

sayısallar için

arkadaşım 230 la girdim şuan okulda okuyor..

• Onbaşı
      28 Mesaj
      03 Kasım 2008 15:32:54
      quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

Öncelik kara olmalı hâlâ da arkasındayım. Çünkü bir astsubayın en büyük problemi lojmandır. Eğer ki İstanbul gibi bir yere tayininiz çıkar ve de tek maaşlı bir üstçavuş olarak bu şehre gelirseniz o zaman dediklerimi hatırlarsınız. Çünkü karacıların lojman imkanı çok daha fazla. 1500 maaş alıp 800 kira vermek kimsenin hoşuna gitmez.

bilmiş gibi konuşuyosun ama bilmiyosun!

bi kere astsubylar 2500 e yakın para alırlar

tabiki havayı seç öncelkle çünkü doğu derdin (en azından jandarma ve kara'ya göre) yok denecek kadar az!!

bizim Milli güvenlk dersine giren subay hocamız doğu görevini kastamouda yaptığını söylüyordu.
      Jandarmınn ise doğusu Hakkari-Yüksekova ... karakolu

tabiki karar senn denizi seçersende limandan limana yaşarsın hayatını şaka ya deniz hakkında bilgim yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayhak -- 3 Kasım 2008; 15:35:56 >

insanların yarattığı sahte paralar olduğu gibi , paranın ve mevkinin yarattığı sahte insanlarda vardır...
    • Çavuş
      91 Mesaj
      03 Kasım 2008 15:48:00
      quote:

Orjinalden alıntı: bayhak

Alıntıları Göster

bilmiş gibi konuşuyosun ama bilmiyosun!

bi kere astsubylar 2500 e yakın para alırlar

tabiki havayı seç öncelkle çünkü doğu derdin (en azından jandarma ve kara'ya göre) yok denecek kadar az!!

bizim Milli güvenlk dersine giren subay hocamız doğu görevini kastamouda yaptığını söylüyordu.
      Jandarmınn ise doğusu Hakkari-Yüksekova ... karakolu

tabiki karar senn denizi seçersende limandan limana yaşarsın hayatını şaka ya deniz hakkında bilgim yok..

hadi len fake 2500 ytlmiş naptın olum benim arkadaşımın babası albay 3000 maaş alıyor

• Yüzbaşı
      539 Mesaj
      03 Kasım 2008 16:01:24
      bende duymuştm 2000 ni geçiyor diye ama tam bilmyorum tabi bencede karayı terch et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan-_- -- 3 Kasım 2008; 16:06:49 >

Açık Deniz
      ... Her Lahza alev gibi hasretti duyduğum...
      Yahya Kemal Beyatlı
    • Yüzbaşı
      539 Mesaj
      03 Kasım 2008 16:11:47
      bende kara subaylık istiyordumda gözlük kullandığm için haylmz başlamadan bitti hayrılısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan-_- -- 3 Kasım 2008; 16:29:07 >

Açık Deniz
      ... Her Lahza alev gibi hasretti duyduğum...
      Yahya Kemal Beyatlı
    • Yüzbaşı
      885 Mesaj
      03 Kasım 2008 21:10:12
      quote:

Orjinalden alıntı: Kido

Alıntıları Göster

hadi len fake 2500 ytlmiş naptın olum benim arkadaşımın babası albay 3000 maaş alıyor

vay fake vay

Go Long, Go Deep, Go State!
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      04 Kasım 2008 20:15:53
      ne saçmalıyorsunuz siz 10 yıl görev yapmşlar 2500 e yakın alırlar. yeni başlayan astsubayda 2000 ne yakın alır bu kadar! bilmiyorsunuz konusuyorsunuz

tabi doğuya gidip orda o yaşam mücadelesini, o korkuyu yemek kolay sanıyorsunuz ne alacağını zannediyordunuz he ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayhak -- 4 Kasım 2008; 20:18:18 >

insanların yarattığı sahte paralar olduğu gibi , paranın ve mevkinin yarattığı sahte insanlarda vardır...
    • Çavuş
      79 Mesaj
      04 Kasım 2008 21:36:05
      benm kuzenim var astsubay başlangıç olarak 850 ytl civarında maaşla başladı.Daha sonra da aldığın eğitim ve kurslar maaşına etki ediyormuş.

• Yüzbaşı
      885 Mesaj
      04 Kasım 2008 21:43:00
      quote:

ne saçmalıyorsunuz siz 10 yıl görev yapmşlar 2500 e yakın alırlar. yeni başlayan astsubayda 2000 ne yakın alır bu kadar! bilmiyorsunuz konusuyorsunuz

tabi doğuya gidip orda o yaşam mücadelesini, o korkuyu yemek kolay sanıyorsunuz ne alacağını zannediyordunuz he ?

evet, tabi öyle alırlar

Go Long, Go Deep, Go State!
    • Çavuş
      91 Mesaj
      04 Kasım 2008 22:36:27
      quote:

benim dayım 21 senelik astsubay(hava) 2 milyarı zor alıyor.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.