Şimdi Ara

ASTSUBAY MAAŞLARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
242.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kıdeme ve çalıştığı yere göre dediğişiyor kıdemi biraz olan ve doğuda çalışan bi uzman çavuş 2000 lirayı geçkin bi maaş alabiliyor ama batıda zannetmiyorum astsubaylar da ilk mezun olanlar 1700 1800 civarı alıyor ama en tecrübelileri yani kıdemli başçavuş dediğimiz 2500 lira civarı alıyor
  • Oturduğun yerden 1500 lira iyi para gelebilir.Ama orda 5000 tl de verseler gözün parayı görmeyecek.Asteklerin işi daha zor.Hergün yüzbaşından fırça yemekten bizim astek hasta olmuştu.
  • arkadaşlar sorum olucak şimdi ben makine mühendisi olmak istiyorum bir yandanda astsubaylığa merakım var
    şöyle bir duyum aldım makine mühendisi olarak askeriyede çalış,dediler böyle bir imkan var mı askeri dediği havaikmalmi yoksa başka yerler mi ? şimdiden teşekkür ederim...
  • arkadaşlar "askerlik para için değil vatan için yapılır" sözünü saçma buluyorum.adam askerliğini er olarak yapmayacak,bir ömür boyu ailesini ve kendisini geçindirecek.dolayısıyla maaşını sorması gayet doğal.işini hakkıyla yapsın yeter,maaşını tabiki soracak bu adam taş yemeyecek ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

iyimiş :S adamların bişey yaptığı yok ki..

buyur git o zaman 3 yıl boyunca dogunun daglarında bekle.
    bi 3 yıl gecsin batıya taşın,sonra bi 3 yıl daha gecsin yine başka bi şehre taşın oh ne güzel degil mi ?
    adam gibi evlenecek kız bulama,psikolojin alt-üst olsun.Hergün sabahın köründe kalk yetmezmiş gibi traş ol.
    gecenin bir yarısı görev gelir sıcak yatagından kalk git..

pes arkadaş bu düşünmeden nasıl yorum yapabiliyorsunuz.o kadar parasını hak etmeyen adam varken askere dil uzatmak niye!
    milletvekillerinin,türk milli takımı teknik direktörünün aldıgı para az mı !
  • Astsubay maaşları şuan 1 800 civarında

kaynak:http://www.astsubay.org/astsubay
  • Afyoncu4 Ağzına sağlık çok iyi demişsin ömür boyu yapıcaksın bu mesleği zaten vatanına hizmet ediceksin oda sana karşılığını verecek sen işini adam gibi yap yeter. Şuan 1800 liramı alıyorlar tam olarak arkadaşlar
  • 1500'den yukarı olduğu kesin. Maaşı iyi . 12 ay boyunca işe gidermiş gibi 8-5 (genelde) gider gelirsin.
  • 12 ay boyunca demeyelim
    eğer takım komutanıysa 8-8,5 ay maaş alıyor
    meslekçiyse 11 ay
  • ben şemdinlide yaptım askerliğimi, bizim jandarma astsb. ların en çömezi 2700 filan alıyordu. astsb. bçvş. ların maaşları 3000 ila 4000 arası bişeydi :)
  • Astsubay çavuşlar bu yıl 1,750 ila 1,800 maaş alıyorlar.
    kaynak: www.astsubay.org
  • Bende naçisane bildiğim kadar 1 kaç 1 şey söylemek isterim. Askerliğimi 2010/3 kısa dönem muhafız çavuş olarak deniz kuvvetlerinde yaptım. İskenderun'da acemi birliğimi Ankara Elmadağ'da usta birliğimi geçirdim. Deniz görmeden geçti gitti 6 ayım. Bende deniz astsubaylarının çok rahat çalıştıklarını gördüm. Öncelikle deniz astsubayları ve subayları özellikle kısa dönemlere karşı çok iyi davranıyorlar. Ezmiyorlar. Eğitim ve spor pek yok. Üniformaları çok rahat. Topark rengi gömlek ve pantolonları ve yeşil kundura marka kösele tarzında ayakkabıları var ve çok rahat. Postal derdi yok. Sadece nöbet tutmaya giderken giyiliyor. Sonuçta askersin belli 1 hiyerarşi ve disiplin söz konusu lakin abi kadeş gibi sohbet de edebiliyorsun. Şöyle düşünün deniz subayı yada astsubayı olduğunuz zaman eğer herhangi 1 gemi fırkateyn yada denizaltı görevinde olursanız yurt dışına ççıkma imkanınız var. İtalya ingiltere ispanya ve özellikle kıbrıs vs. Ayrıca bunlar dış görev olduğu için maaşınıza ekstradan yansıyor. Her denizci muhakkak dış göreve gidiyormuş diye komutanlarımdan öğrendiğim için bu durum mesleği acaip cazip kılmaya yetiyor. Hatta TSK sizi ücretsiz ingilizce dil kursuna bile gönderiyormuş. Tabii olmak istiyorsanız yüzmeyi iyi bilmeniz gekmekte. Çünkü mülakatı oluyormuş. Kapalı havuzda 100 metreyi bilmem kaç dakikada yüzmeniz gerekiyormuş. Malum deinzci olacağınız için yüzme bilmeden kazanmanız da anlamsız olurdu. Bizim birlikte mesai 9da başlar 4 buçukta biterdi. Msai her bölgeye göe değişiyor. Ayrıca astsubay nöbetçi kaldığı zaman 2 gün istirahat izni alıyordu.

• işin maaş boyutuna gelirsek göreve yeni başlayan 1 astsubay çavuş 1870 tl maaş alıyordu bizim birlikte. Bizim bölük astsubayımız vardı. Kıdemli Başçavuştu 2650 tl maaş alıyordu. Her yere göre değişsede özellikle dış görevde olduğunuzu düşünürsek acaip cazip para bence. Tabii sevmeyen adam bu mesleği sırf para için icra edemez orası ayrı. Ben 28 yaşında olduğum için 21-22 yaşlarında ki astsubaylar bunu biliyor ve bana ona göre davranıyorlardı. Tam tersine ezmeye çalışmıyorlardı. Asker olamasanız bile inşallah deniz kuvvetlerinde askerliğinizi yaparsınız arkadaşlar.
  • kuzenim istiyor bakalım olacak mı ? Acaba
  • slm bn bu sene 2 yıllık lojistik bölümünden mezun oldum askerde astsubay olarak kalmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
  • 2010/3 kısa dönem o nasıl bir tertiptir ya, kısa dönemler 335,337,339,341 diye gider
  • öncelikle herkese selamlar, arkadaşlar 2 yıllık ünv mezunuyum ve askeriyede rütbem ne olur? ben askeriyede kalmak istiyorum bunun için ne yapılır bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yassel

öncelikle herkese selamlar, arkadaşlar 2 yıllık ünv mezunuyum ve askeriyede rütbem ne olur? ben askeriyede kalmak istiyorum bunun için ne yapılır bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim teşekkürler....

rütben er olur 15 ay yaparsın. eğer 2 yıl daha açıköğretim okursan kısa dönem yaparsın onbaşı,çavuş ve az da olsa 12 ay yedek subay olma ihtimalin var.
  • babam 23 yıllık(emekliliğe 1 yıl kaldı yaştan dolayı) jandarma astsubay batıda 3000 oldu bu ay. diğer birimlerden farklı + asayiş tazminatı var doğuda daha fazla alıyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.