Şimdi Ara

AstraZeneca aşısı kanama bozukluğuna sebep oluyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AstraZeneca aşısı kanama bozukluğuna sebep oluyor!

Yeni araştırmaya göre Oxford/AstraZeneca aşısının bazı kanama sorunlarıyla ilişkili olduğu düşünülüyor. AstraZeneca veya Pfizer/BioNTech aşısının ilk dozunu alan kişilerin analizi, AstraZeneca aşısıyla bağlantılı olarak immün trombositopenik purpura (ITP) olarak bilinen otoimmün kanama bozukluğu riskinde küçük bir artış olduğunu ortaya çıkardı. Araştırma ayrıca aşıyla ilişkili diğer kanama ve vasküler olaylar riskinde artış olduğuna dair kanıtlar olabileceğini öne sürdü. 

Birmingham Üniversitesi Hastanesi'nden danışman hematolog Dr. Will Lester ITP'yi, kişinin bağışıklık sisteminin kendi trombositlerini yok ettiği durum olarak tanımlıyor. Ayrıca Lester'a göre bu ITP durumunda ölüm çok nadirdir ve kanamalar genelde hafif geçer. Araştırmacılar bu risklerin hafif olsa bile ciddiye alınması gerektiğini düşünüyor. Ancak Hepatit B, Kızamık, Kabakulak gibi hastalıkların aşılarında da benzer sorunların olduğu biliniyor. 

Ayrıca Bkz.iPhone 13 modellerinin fiyatları sızdırıldı

ITP'nin yanında Nature Medicine dergisinde yayınlanan başka bir çalışmada AstraZeneca aşısının kan pıhtılaşmasına neden olduğu yazılmıştı. Ancak yine bunun da ciddi bir risk oluşturmayacağı ve pıhtı önleyici ilaçlarla giderilebileceği söylenmişti. 

Kaynak:https://www.sciencefocus.com/news/astrazeneca-vaccine-slightly-increases-risk-of-bleeding-disorders/

• Zaten Korona çıktığından beri tüm dünyada anlamakta zorlandığım bir durum var o da "ölmek, sürünmek, aç kalmak vs. sıkıntı değil yeter ki korona'dan ölmeyelim" çabaları. Ya benim algım da sorun var, belki maskeden beynime yeterli oksijen gitmediğinden gözlem gücümü kaybettim ya da Korona'dan korunma bahanesiyle bizi farklı yollarla öldürmeye çalışıyorlar.
    Bir sürü yerden de Bioentech aşısı olan 20-30 yaş arası kişilerde kalp iltihaplanması şikayetiyle hastaneye başvurdukları haberi geliyor.,Sağlam Kaynak veririm bulunca....Aşağıdakiler biraz light kaçıyor.
    Fransa 90 milyon doz biontechi iade etti ,

Şahsen ben biontech aşısı oldum ve kafam cok karısık

https://tr.euronews.com/next/2021/06/11/abd-genclerde-pfizer-biontech-ve-moderna-as-s-sonras-miyokardit-vakalar-beklenenden-yuksek
    https://www.amerikaninsesi.com/a/asi-sonrasi-genc-erkeklerde-kalp-iltihabi-beklenenden-yuksek-/5923987.html

Simdi bu aşı konulari donanimhaberde gün bey den sorulur. Mesutla cok guzel reklam yaptilar. Aşı seviciligi ve normallestirmeye calistilar...Domuz gribi kus gribi vs bu TIYATRO da unutulup gidecek. Kime ne yaptilarsa kar kalacak. Bu haberler de insanlarla dalga gecmenin baska yoludur. Dunya insanlari ama bunu hakediyor... Bir tane kendi basina karar alabilen, basina buyruk bir gucun olup olmadiginida tekrar tegit ettiler...

Googleoglar toplanmış yine prof edasında yorum yapıyor. Arkadaşlar internet ortamı eskiden uçsuz bucaksız bir alan iken, farkında mısınız bilmem ama şuan göt kadar bir yere dönüştü. Tüm siteler copy-paste haber yapıyor. Kimsenin makale, kitap okuduğu yok. Herhangi ciddi bir araştırması yok. Ama yok komşumun oğlu, yok teyzemin neyi de bilmem ne deyip aşı yorumu yapıyor. Bu da sosyal medya da yayıldıkça yayılıyor. Belki aşılar piyasaya hızlı çıktı, belki yan etkileri de var ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez. Size düşen gidip adam akıllı araştırma yapmak, işi bilen birilerine danışmak. Hastanedeki mikrobiyoloji uzmanı ile konuştum adam hocam aşı olduk elhamdullilah diyor, mahalledeki bakkal beni öldürseler aşı olmam diyor. Varın gerisini siz düşünün.
  • Başından beri sıkıntılı bu aşı bence acilen kullanımı durdurulmalı.

• Ruhsatı olmayan ve Faz çalışmaları tamamlanmamış aşıları vurdurtturmak için sorumluluk reddi kağıdını imzalamak için, için için sabırsızlanıyorum. Ne de olsa aşı için imzalanacak belgede yazdığı gibi en fazla ölürüm. Ne için endişe edecem, kim için ? Şerefe çin çin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir sürü yerden de Bioentech aşısı olan 20-30 yaş arası kişilerde kalp iltihaplanması şikayetiyle hastaneye başvurdukları haberi geliyor.,Sağlam Kaynak veririm bulunca....Aşağıdakiler biraz light kaçıyor.

https://tr.euronews.com/next/2021/06/11/abd-genclerde-pfizer-biontech-ve-moderna-as-s-sonras-miyokardit-vakalar-beklenenden-yuksek
    https://www.amerikaninsesi.com/a/asi-sonrasi-genc-erkeklerde-kalp-iltihabi-beklenenden-yuksek-/5923987.html

• 10 sene sonra goruruz yeni otoimmun hastaliklarini. Kanser gibi cogalir….

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Zaten Korona çıktığından beri tüm dünyada anlamakta zorlandığım bir durum var o da "ölmek, sürünmek, aç kalmak vs. sıkıntı değil yeter ki korona'dan ölmeyelim" çabaları. Ya benim algım da sorun var, belki maskeden beynime yeterli oksijen gitmediğinden gözlem gücümü kaybettim ya da Korona'dan korunma bahanesiyle bizi farklı yollarla öldürmeye çalışıyorlar.

• İnsanlara zorla FAZ 3 deneyi yaptırıyorlar. Oysa ki bu gönüllülük esasına dayanmalı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Simdi bu aşı konulari donanimhaberde gün bey den sorulur. Mesutla cok guzel reklam yaptilar. Aşı seviciligi ve normallestirmeye calistilar...Domuz gribi kus gribi vs bu TIYATRO da unutulup gidecek. Kime ne yaptilarsa kar kalacak. Bu haberler de insanlarla dalga gecmenin baska yoludur. Dunya insanlari ama bunu hakediyor... Bir tane kendi basina karar alabilen, basina buyruk bir gucun olup olmadiginida tekrar tegit ettiler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @vonderplanitz
    aklıma sen gelirsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Bir sürü yerden de Bioentech aşısı olan 20-30 yaş arası kişilerde kalp iltihaplanması şikayetiyle hastaneye başvurdukları haberi geliyor.,Sağlam Kaynak veririm bulunca....Aşağıdakiler biraz light kaçıyor.

hocam sence kovid olmakmı ? kalp kası iltihabı olmakmı ? ki kalp kası iltihabı riski yüksek

yoksa 4-5 ay bekleyip yerli aşı olmakmı ?

• Fda nin daha önce hiç yetki vermediği ve faz 3 lerin bile bitmediği mrna aşıları, önümüzdeki yıllarda büyük sorunlara neden olacak gibi görünüyor.

Ayrıca sadece astrazeneca değil Avrupa'da 227 milyon dozda 12.000 aşı ölümü ve 1.2 milyon ciddi hasarlı yan etki görüldü. Vücutta üretilmeyen bir proteini aşı ile vermek bilim dünyası açısından ne kadar mantıklı görünüyor bilmiyorum.

Sizlere sormak istiyorum ne kadar mantıklı?

• Bana yapsınlar da görelim.. Değil oraya buraya giremezsin, evden cıkamazsın deseler yaptırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Fda nin daha önce hiç yetki vermediği ve faz 3 lerin bile bitmediği mrna aşıları, önümüzdeki yıllarda büyük sorunlara neden olacak gibi görünüyor.

Ayrıca sadece astrazeneca değil Avrupa'da 227 milyon dozda 12.000 aşı ölümü ve 1.2 milyon ciddi hasarlı yan etki görüldü. Vücutta üretilmeyen bir proteini aşı ile vermek bilim dünyası açısından ne kadar mantıklı görünüyor bilmiyorum.

hocam mrna aşısımı inaktif aşımı

?

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Fda nin daha önce hiç yetki vermediği ve faz 3 lerin bile bitmediği mrna aşıları, önümüzdeki yıllarda büyük sorunlara neden olacak gibi görünüyor.

Alıntı

metni:
    Vücutta üretilmeyen bir proteini aşı ile vermek bilim dünyası açısından ne kadar mantıklı görünüyor bilmiyorum.

Buna doğru cevap verebilmek için tıp okumuş olmak lazım şeklinde düşünüyorum. Fakat bu aşıyı reddetmek için insan olmak ve kendi vücudu üzerinde hak sahibi olmak yetiyor. Kesinlikle bu aşıyı bana yapamazlar. Ülkeyi terk ederim yine yaptırmam..

• Arkadaşlar öncelikli grup olarak aşı randevum açılmış, kamu personeliyim. Aşı olmak istemiyorum ama bunu bize zolrlayacaklar gibi sinovac belki de biontech hiç istemiyorum...

• Haberi okuyan yok işte 3-5 aşı karşıtı birbirini pohpohlamış. Haberi okusa coronanın bıraktığı sekelleri bilse neyse bu da bi nevi doğal seçilim

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı değil. Çünki insan vücüdunun verebileceği milyonlarca farklı reaksiyonu incelemek gerekli. Bunu da yapacak süre yok nasıl olsa diye herkese aşıyı dayadılar dayıyorlar.

Yerli aşı çıkarsa olurum yoksa olmayacağım.

• en osuruktan bir ilacın
    testleri bile en az 5 yıl sürerken
    en disiplinli kurullardan geçmesi
    en az 10 yıl alacakken
    sırf genetik yapısı sağlam olmayan kitleyi kurtarmak için
    üretilen beta serisi ilaçları
    herkese verilemesi
    ciddi ve bilimsel disiplinlere uygun değildir.

• Bu hafta ilk doz astrazenecamı oldum. İlk gün uyutmadı. Aşı bile böyleyse covid geçirenlere allah yardım etsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.