Şimdi Ara

Astra k-megane 4-golf7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sürekli soruyorum ama maruz görün beni de bir kere araç alabilme hakkımız var bunda daa pişman olmak istemiyorum. Bir kere dedim çünkü şehit yakını olarak ötv siz bir araç alıcaz ve en az 5 yıl binmek zorundayız o yüzden almışken en doğru kararı vermek istiyorum. Başlıkta da yazdıgım gibi bu üç araç arasında gidip geliyoruz. Şimdi megane ve astrada sıfır faiz kampanyası var ki bu bizim için çok önemli o yüzden bu ikisi öncelikli. Megane ın önceliği ise takasta destek ve daha fazla kredi imkanı. Elimizde 25bin kadar edecek bir accent era var bunu takasa vericez üstüne 20bin kadar nakit koyabiliriz üstü kredi olucak(FAİZSİZ). Sizden bu üçü arasında yardım almak istiyorum şimdi golfün kalitesi tartışılmaz tabi açıkçası benim de alırsak en çok severek bineceğim araç golf. Bu arada hepsi dizel otomatik versiyonları için konuşuyorum. Golfte faizsiz kredi olmayınca o iş biraz sakata biniyo şimdilik. Astra için düşünürsek ötv siz 65500 fiyat verdiler excellence donanım için. Bunu rahatlıkla alabiliyoruz 20bin faizsiz kredi kampanyası ile. Diğer seçenek megane4 hb. Bunda da 24 bin kredi ve 3bin takas destek var. Daha önce sordugumda bizim araca 23 bin fiyat vermişlerdi 3bin de destek olunca 26bine geliyo ve güzel bi miktar vermiş oluyorlar. Bunun ötv siz ne kadara geldiğini yarın soracağım ama o da 65bin civarı bişey olacaktır. Ha bir de unutmadan audi de a3ler için 50bin sıfır faiz kampanyası varmış. Sitede ayrıca 2.99 sabit kur kampanyası da yazıyo ama bayi ile konuştugumda bilgimiz yok dedi. A3 sedan veya hb farketmez dizel otomatik 85bin civarı bi fiyata düşüyor. Ama 2.99 kur kampanyası varsa 76bin gibi hesapladım yanlış olmadıysa. 50 bine kadar sıfır faizle verdikleri için bu da bi seçenek aslında şuanda ve araştırdıkça kafam karışıyo foruma girip yardım alayıö diyorum daha çok karışıyo. Annem de kullanıcak arabayı o yüksek araç sever bir de mokka var sıfır faizli ama mokka x değil makyaj öncesi mokka. Bu da olabilir diye düşünüyoruz sizce ne yapalım lütfen yardım edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi kere böyle bi haktan yararlanabiliyosun hiç düşünme audi al geç diğer markaları.
  • Subsie kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben de bazen böyle düşünüyorum ama 85bin gibi fiyat çekerlerse ödemede zorlanırız. Üste 40 bin lira gibi kredi çekmiş olcaz ve bu 24 ayla sınırlı. Ayda 1600 küsur lira zorlar bizi. Olmaz değil ama zorlar baya

• Öncelikle Şehidimize Rahmet olsun ne yapsak haklarını ödeyemeyiz inş bize haklarını helal ederler sorunuzun cevabına gelecek olursak burda en dikkat edilmesi gereken olay bütçe meselesi aylık ödeme tutarınız ve bu aracı 5 yıl süre kullanacak olmanız tabiki herkez en iyi araca binmek ister ama birde işin aslında en önemli kısmı bütçe anlattıklarınıza göre Audi ve Golf ü elerdim Astra ve Megane arasında tercih yapardım Ve bu iki araç arasında Aşağı yukarı yalıtım motor ve şanzıman olayı aynı sayılır ama kalite konfor yönünden Astra bir tık daha önde dış tasarım olarak Megan daha iyi ben olsam burda şöyle bir yol izlerdim iki aracıda test eder ve hangisi daha çok içime sinerse alır 5 yıl binerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kevser27 -- 30 Ekim 2016; 2:43:47 >
  • kevser27 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Golfte zaten sıfır faiz olmadığı için en son tercihimiz o şuan benim aklım megane dan yana. Ama audi işte kafamı karıştırmıyo değil azıcık zorlayıp audiye binsek de çok güzel olur hani ama hem megane da hem astrada a3ten çok daha fazla donanım var bu da diğer taraftan kafamı karıştırıyo

• mami001 M kullanıcısına yanıt
    Sizinki gönül cennet istiyo günahlar elvermiyo misali olmuş
    Aslında vw sıfır faiz olayına girse piyasayı süpürür ama neden yapmıyor bilmiyorum. Zaten filoya vs indirimler yapıyorsun bireysel kullanıcıya da indirimi geçtim kampanya yap bari dimi. Faiz olayına girmem diyorsanız golfu direk çıkarın, audinin de ödemeleri zor olur demişsiniz o zaman hiç bunları düşünmeyin, aklınızda sadece astra ile megan olsun ikisinden birini seçin. İkisi de güzel araçlar megan tasarımda çok iyi işler yaptı ama iç tasarımı dolsunda güzel. Astra ise zaten kendini kanıtlamış yılların aracı. İkisindede pişman olmazsiniz. Meganla ilgili de bana sedani çok hoş geliyor. Yeni tasarım c farlar ile arkadaki uzun stoplar hbyi boğmuş gibi duruyor. Tabi bu kendi fikrim.

Yalnız öyle bi hale geldik ki x aracı alsak y aracı görünce iç geçiriyoruz acaba demeye başlıyoruz. Araba işini günden güne abartmaya başladık. Cem yılmazın dediği gibi; yayla çorbasını içerken revaniyi kesmeyi ihmal etmiyoruz

Çok kafaniza takmayin hocam iki aracı yakından inceleyin içine oturun hangisi içinize sinerse onu alın.

• yargicc kullanıcısına yanıt
    Zaten ne alırsak en dolu paketi olacak o kesin. Megane ın dış tasarımı harika bana göre onu çok seviyorum. Astrayı test ettim iyi arabaydı ama onda içime sinmeyen bişey vardı ve ne oldugunu bilmiyorum. Eksiği yok ama içime sinmedi nedense bir de megane a bakacagım o içime sinerse onu alıp geçeriz artık ya. Teşekkürler

O zaman panaromik cam tavanlı megan alın geçin hocam yepyeni bi yüz ve asil bi tasarımı var.

• Astra. Hem donanımı iyi hem kendi iyi vs.

• Megane 4e binmedim ama dün Astra K'nın içinde bulundum tüm gün etkilenmek ne kelime mest oldum resmen çok farklı bir ambiyansı vardı aracın düşünürken aklınızda bulunsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle başımız sağolsun

Bende de accent var model donanım nedir ben olsam 23 e vermezdim. 5 yıl binecegin için astra öneririm maddiyat el veriyorsa 1 serisi veya tucson gibi suv bakabilirsin

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    2008 era team 1.4 benzin/lpg. Değişen boya yok çizikler var tabi o kadar yıl olunca önde de kardeşim ağaca vurmuş 5 cm kadar bi çatlak var onun haricinde iyi araç 23 fiyat vermişlerdi ama tabi takas olunca az veriyolar 25ten aşağı gitmez ki 3 bin de indirimi sayarsak 26ya denk geliyo diye hesapladım

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Suv çok düşündük aslında ilk tercihimiz SUV dan yanaydı ama şuan sıfır faiz kampanyaları olunca ve etrafımızdaki insanların da gerek yok falan demesi ile hb bi araca yöneldik. Ama hala içimde var suv isteği de sıfır faiz olayı yok herhangi bir firmada suv için

• peugeot 308 hb listenize ekleyin bence
    30 bin tl 20 ay vade faizisiz kredi mevcut ve kaliteli bir araç
    1.2 benzinlisinin tüketimi gayet iyi
  • Dizel otomatikse astra alınır.

• Bizdeki 2011 1.5 dizel mode team galiba en boştu 26 diyorlarsa fena değil

• Megane 4 (3800km) ve Astra K (3 gün) kullandım. Ağustos ayında C segmenti araç almak için yola çıktığımda 15 günde neredeyse piyasadaki en güçlü tüm C segment hb araçları test ettim diyebilirim. Hatta aldıktan sonrada Honda Civic gibi sonradan çıkan modellerin testinede gitmeye devam ediyorum.

Megane 4 ile Astra K arasında önce yalıtım sonra konfor konularında hissedilir farklar var. Megane 4 ün en dolusu Astra K dan daha iyi. Özellikle ikisinide test ederken motor ve yol yalıtımlarına dikkat edin yanınızda biride olsun farkı daha rahat anlarsınız. Vitesin ve elektronik park freninin olduğu bölümüde dikkatli inceleyin. Ben alırken en ince detayına kadar bakmaya çalıştım. Yeni Megane kullanmayanlar icin hala eski Megane serisi gibi sanılabilir ancak sanılanın aksine ciddi bir evrim geçirmiş. Düşünün ki Audi A3 ve Golf 7 bile benim düşüncemi değiştirmeye yetmedi. (Bu arada A3 sandığınız gibi Audi kalitesinde bir araç değil Golf 7 yi daha çok beğeneceksiniz)

Megane 4 ve Astra K ikilisini ele alırsak her iki aracında motor ve şanzımanı kendini kanıtlamış üniteler. Özellikle yeni Megane 4 te kullanılan 1.5dci 4.ncü ve son nesil artık en verimli haline ulaşmış durumda ve Mercedes-Benz güvenmedigi bir motoru asla yıldızının altına koymaz.Yine Megane 4 te kullanılan yeni Alman Getrag üretimi 6DCT450 yağlı sistem EDC çift kavrama Volvo S80 ve Ford Mondeo gibi üst segmentlerde kullanılan bir şanzıman. Bunları iyice araştırın. (Ailece 30 yılı aşkın süredir Mercedes Benz kullanıyoruz ve halen 1987 model W124 kasa 300E sahibiyiz)

Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 31 Ekim 2016; 10:32:36 >

Bence astra k mantıklı tercih olur.en az 5 sene bineceksiniz Fransız arabası illaki elektronik arıza çıkaracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mami001

2008 era team 1.4 benzin/lpg. Değişen boya yok çizikler var tabi o kadar yıl olunca önde de kardeşim ağaca vurmuş 5 cm kadar bi çatlak var onun haricinde iyi araç 23 fiyat vermişlerdi ama tabi takas olunca az veriyolar 25ten aşağı gitmez ki 3 bin de indirimi sayarsak 26ya denk geliyo diye hesapladım

hocam takas indirimini saymayın.araba takas etmesenizde o indirimi yapıyorlar zaten. ben bayilerden fiyat aldım.takas yapmadan o indirimi yaptılar zaten.bende de sizinkiyle aynı araba var. 2008 era 1.4 lpg 100binde.dışarıda rahatlıkla 26-27 ye satarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Megane 4 (3800km) ve Astra K (3 gün) kullandım. Ağustos ayında C segmenti araç almak için yola çıktığımda 15 günde neredeyse piyasadaki en güçlü tüm C segment hb araçları test ettim diyebilirim. Hatta aldıktan sonrada Honda Civic gibi sonradan çıkan modellerin testinede gitmeye devam ediyorum.

Megane 4 ile Astra K arasında önce yalıtım sonra konfor konularında hissedilir farklar var. Megane 4 ün en dolusu Astra K dan daha iyi. Özellikle ikisinide test ederken motor ve yol yalıtımlarına dikkat edin yanınızda biride olsun farkı daha rahat anlarsınız. Vitesin ve elektronik park freninin olduğu bölümüde dikkatli inceleyin. Ben alırken en ince detayına kadar bakmaya çalıştım. Yeni Megane kullanmayanlar icin hala eski Megane serisi gibi sanılabilir ancak sanılanın aksine ciddi bir evrim geçirmiş. Düşünün ki Audi A3 ve Golf 7 bile benim düşüncemi değiştirmeye yetmedi. (Bu arada A3 sandığınız gibi Audi kalitesinde bir araç değil Golf 7 yi daha çok beğeneceksiniz)

Megane 4 ve Astra K ikilisini ele alırsak her iki aracında motor ve şanzımanı kendini kanıtlamış üniteler. Özellikle yeni Megane 4 te kullanılan 1.5dci 4.ncü ve son nesil artık en verimli haline ulaşmış durumda ve Mercedes-Benz güvenmedigi bir motoru asla yıldızının altına koymaz.Yine Megane 4 te kullanılan yeni Alman Getrag üretimi 6DCT450 yağlı sistem EDC çift kavrama Volvo S80 ve Ford Mondeo gibi üst segmentlerde kullanılan bir şanzıman. Bunları iyice araştırın. (Ailece 30 yılı aşkın süredir Mercedes Benz kullanıyoruz ve halen 1987 model W124 kasa 300E sahibiyiz)

Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Baştan sona saçmalık dolu bir yazı.EDC Mondeo'da ve S80'de kullanılıyormuş136 beygirlik CDTI varken 110 beygirlik dci

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.