Şimdi Ara

Astra K 1.6 Turbo 200 BG(Otomatik) Opc Line Sports Türkiyede (107.300 TL)>> 104.900 TL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
2
Favori
32.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vosvos o cezalarla daha belini doğrultamaz.

Opel 1,6 motorla vosvosun 1,8 2,0 motorlarına kafa tutuyor.

2000cc motor üretirse general motors sonucu düşünemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Keşke opsiyon olarak spor baldır destekli koltuk ve flexride şase cam tavan gibi opsiyonları da olsa.

AGR koltuk opsiyonu var diye biliyorum
  • İlginç, motorun güç ve tork değerleri bir 208gtidan daha düşük. Biri b sınıfı diğeri c sınıfı araçlar üstelik. Kağıt üstündeki 7.2sn verisi de güç ve torka bakınca o kadar matah gelmiyor. Bence 2017 yılında çıkacak böyle güçlü bir araç için 0-100 verisi 7 saniye altında olmalıydı. Fakat opel hiç bir zaman önceliği 0-100e veren bir mark aolmamıştır, daha geniş vites aralığına yaymayı sever motoru. Yukarıdaki videodada görüldüğü gibi araba 100kmnin üstündeki süratlerde de gayet istekli şekilde hızlanıyor.

Bu fiyat için güzel yürüyor diyebiliriz. Sonuçta brz olsun, gofl gti olsun, type r olsun çok fahiş fiyata satılıyorlar. Bu biraz daha ulaşılabilir olmuş. Fakat ben şahsen 110bini astraya vereceğime temiz bir 3 serisi coupeye vermeyi tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Keşke opsiyon olarak spor baldır destekli koltuk ve flexride şase cam tavan gibi opsiyonları da olsa.

AGR koltuk opsiyonu var diye biliyorum

Bu araba bence daha özel olmalıydı. Sadece opc line donanımı 1.6 200 lük benzinli ve yeni gelecek olan 1.6 dizel 160 lığa vermelilerdi. Flexride şase opsiyon olarak mutlaka olması lazım ki araba özel olsun.
  • En kısa zamanda incelensin
  • Elin oglu yapiyor bizimkiler de babalarinin markasiymis gibi savunup birbirine saldiriyor teallam ya

• ProCeed GT 1.6 200bg 7.8sn yapıyordu. Astra yanılmıyorsam daha ağır ve daha ekonomik bir motor yapmış. Kaldı ki yarım saniye daha hızlı. B sınıfı hot hatchlerla kıyaslamak son derece yanlış.

1.4 170 Jülyet 7.7sn ancak karma tüketimi daha başarılı (TCT ve MAir farkı)

Bir önceki kasa 118i 170bg 0-100 7.2sn yakıt tüketimi daha fazla.

Başka bu klasmanda aklıma bir araç gelmiyor kıyaslayacak.

Özellikle Alfa ve Bmw örneğinden yola çıkarak Astra 2017 senesinde bir mucize yaratmamış. Ancak en azından sütçü beygiri pek sayılmaz artık.
  • Hep 0-100 üzerinden 118 ve BMW örneği verilmiş ama 100'den sonra bakın neler oluyor.
    170'lik 118 verileri olmadığı için 177'lik 120 isimlendirmesi ile satılan 1,6 litrelik aracın verileri ile kıyasladım.
    BMW kullanıcısı olarak aracın hakkını veriyorum şahsım adına. Opel'in hiç bir zaman 0-100 iddiası olmamıştır ama bu araç genel olarak iddialı bence.
    Astra K 1.6 Turbo 200 BG(Otomatik) Opc Line Sports Türkiyede (107.300 TL)>> 104.900 TL

Şuan mecburen eldeki kağıt üstü verilerden konuşuyoruz. Araçlar gelsin yollara çıksın o zaman daha net şeyler söylenebilir.
    Not: Buradaki 120'nin 0-220 süresinde bir gariplik var gibi!!!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Son hız olarak BMW ve Jülyet'den hızlı doğru ancak bu zaten eski nesil Insignia ve Astra'da bilinen bir şeydi. 0-100'ü kötü ancak son hızları iyiydi. Son hızda son dişliye bakar ;)

Bu arada benim açımdan 0-100 performansı son hız performansından önemlidir. Zira şehir içinde 230-250 basacak halimiz yok :)
  • Çok güzel ama çok pahalı gerçi ucuz ne kaldı ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

Hahaha hocam gece gece güldürdünüz. Bu araç bilimum 1.18i, yazılımlı 1.16i, yazılımlı 1.4tsi'ların şamar oğlanı olur. Tahminimce yeni gelen Civic RS'ten de bir tokat yiyecek. Astra K güzel araba ama OPC ismine o motor ve şanzıman yakışmıyor(bu kombinasyon 2011-2013 arası çıksa o zaman durum değişir). 200hp ve 7.2sn 0-100 2017 yılında kötü değerler. Diğer markaların 200hp civarı güç üreten modelleri çıktıkça zaten 6.5-6.2 gibi değerleri görürüz. Bmw aynı değerleri daha düşük güçle, arkadan itişin güç kaybına rağmen 2012 yılında vaadediyordu. Model yılı ve 1.6 turbo olarak en yakın rakibi 308 gti ile bile arasında dağlar kadar fark var ki VAG'ın henüz yeni 1.5 tsi motorunun sadece 150likleri görücüye çıktı. Zamanla 1.5tsi'ın 180hp+ versiyonları çıkınca Astra yine şamar oğlanına dönecektir. Bu arada son olarak bu aracın rakibi 1.4 tsi 150likler değil; bu aracın rakibi VAG grubunda Polo GTi ve Ibıza Cupra. 1.4 tsiların Opel karşısındaki rakibi 1.4t 150hp Astra K. Opel her zamanki gibi performans anlamında diğer markaların 4-5 sene önce vaaddettikleri değerleri sunmuş, şaşırdık mı? Şaşırmadık. Gerçekten teknolojik, konforlu ve fp araçlar üretiyorlar ama motor şanzıman anlamında belki Astra K ile biraz da olsa istenene yaklaşabildiler. Rakipleri karşısındaki fiyat avantajının motora ve aktarma organlarına yapılan düşük maliyetli argeye bağlamıyor da değilim...

1.4 tsi 8.2 sn.Bu arac nerdeyse 2.0tsi 230hp(6.5sn) ile kapisacak.

Ne kadar bos adamsin sanada soyle yagli bi blok atayim ben en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 10 Şubat 2017; 9:1:33 >

• RCZ R varken bu nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BBF65CCC -- 9 Şubat 2017; 23:4:21 >
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Hocam küçük bir parantez açayım bu araç opc PAKET ama opc kasa deil yani opc kasa daha gelmedi golf gt gibi bmw m PAKET gibi ,leon fr paket gibi mesela.

**Hothatch araçlarla karşılaştırılmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 9 Şubat 2017; 23:22:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xj9

RCZ R varken bu nedir

Rcz de tam aile aracı, gerçekten denk arabalar.

• Acaba son hizi nedir arkadaslar, var mi video
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    2-3 kişilik aile olamaz mı?
  • quote:

2-3 kişilik aile olamaz mı?

Hocam biri coupe, diğeri 5 kapılı hb. Ne astra alacak adam rcz ye bakar ne de tam tersi.

• Astra K OPC 1.6 280 hp olacak diye haberler vardı bir aralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Teknik verileri görmeden henüz gelmemiş bir arabayı konuşmaya lüzum yok. Mevcut Opel Astra 1.6 136 beygir 320 tork otomatik vites 0-100'ü kaç? 9,7 sn. Mevcut Peugeot 308 1.6 120 beygir 300 tork otomatik vites 0-100' kaç? 9.5 sn. Opel son hızda biraz daha yüksek hıza ulaşıyor 7-8 km/h gibi ufak bir değer. Hafifleyen kasa +16 beygir, +20 torka rağmen rağmen ancak son hızda daha iyi.

Gene de ben sizin gibi peşin konuşmayayım ama, 300 lük olan da yine 270 lik Gti'nin 6 snlik 0-100'ünden daha hızlı olmayabilir. Tabi o zamana kadar yeni bir Gti çıkmaz veya güncellenmezse.

Astra o 120 lik 308 in içinden geçer. Zeperf verilerine bakmanı öneriririm.

http://www.zeperfs.com/en/

• quote:

RCZ R varken bu nedir

Alakaya gel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.