Şimdi Ara

Astra J Tesla Ekran Aldım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
25.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıda vereceğim linkteki cihazı almayı düşünüyorum 11.11de fakat simkartsız modeli 1GB Ram var, simkartlı modelde 2GB. 1GB acaba kasma yaptırır mı, kullanan var mı? Simkarlı model gümrükten geçebilir mi?

https://www.aliexpress.com/item/32G-ROM-Vertical-screen-android-8-1-system-car-gps-multimedia-video-radio-player-in-dash/32856863895.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dI13IzU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackrockH -- 31 Mart 2019; 21:5:5 >

• Arkadaşlar yukarıda linkte verdiğim Tesla ekranı satın aldım. Yanında geri dönüş kamerası ve DVR ADAS da aldım.

Öncelikle almayı düşünenler için kesinlikle bu ürünü öneriyorum(Özellikle bu satıcıdan). Cihaz simkartlı olan model olmadığından gümrükten geçmesinde sıkıntı olmadı, yalnız gümrükte 1 hafta kadar beklettiler malesef. Cihaz geldikten sonra araba elektronikcisine taktırdım. Cihazın 1gb ram dan dolayı takılma ihtimali olur mu diye düşünüyordum fakat hiçbir şekilde sıkıntı çıkarmadı. Menu geçişleri çok iyi.

Navigasyon uygulamasını kendim yükledim. Hatta 2 tane yükledim. Sygic ve IGO Primo. Özellikle IGO efsane bir program. Cihaz geldiğinde play store giriş yapmıyordu, satıcıya sorduğumda yazılımın güncellenmesi gerektiğini söyledi ve bana dosya gönderdi, dosyayı uyguladıktan sonra play store açıldı ve google map'i de indirdim her ihtimale karşı.

Müzik dinlemek için usb girişine usb çoklayıcı takarak 2 tane flashdiske müzik ve video yükledim. Müzik dinleme programı çok iyi. Cihazla gelen hoparlör de çok iyi ses veriyor. Video izlemek için ben telefonumda kullandığım mx player yükledim. Radyo kullanımı da kolay. Burada çok fazla kanal olmadığı için 10 civarı kanal hafızaya aldı fakat 30 tane hafızaya alıyor diye biliyorum.

Geri dönüş kamerasının kalitesi de çok iyi. Geri viteste hızlı bir şekilde görüntü bağlanıyor ve direksiyon çevirmelerinde işaret hareket ediyor.

Cihazın android sürümü 4.4. Android sürümünün sadece menulerde farklılığı var. Hiçbir etkisini görmedim.

Kapıların açılmasında ekranda görüntü değişiyor. Emniyet kemeri takmadığınızda da ötüyor(önceki hali gibi yalnız sesi biraz daha farklı). Direksiyondan kullanım tamamen fonksiyonel. Ses açmak için ekrandan da kullanabiliyorsunuz. Klima için yaptığınız herhangi bir değişiklik de ekranda görünüyor fakat sadece önceki gibi klima düğmelerinden değişiklikleri yapabiliyorsunuz, ekrandan klimaya müdahale yok.

ADAS DVR sayesinde normal araç kayıt yapıyor. Buna ek olarak ADAS özelliğini aktif ettiğinizde şeritten çıkma ikazı ve öndeki arabaya yaklaşma ikazı veriyor. Öndeki araca belirli bir mesafe kala o aracı kare içine alıp mesafesini gösteriyor.

Aklımdakiler şimdilik bu kadar, önümüzdeki günlerde video çekip youtube a koymayı düşünüyorum. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackrockH -- 9 Şubat 2019; 0:25:40 >

• Hayırlı olsun, genel itibariyle cihazdan ve araç içerisindeki duruşundan memnunsanız bu paha biçilemez.

Ürünü almak sorun degil, satıcının ilgi alakası ve yardımıda çok önemli rol oynuyor.

Aracına düşünenler için güzel destekte bulunmuşsunuz.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Araba kullanmaktan daha cok zevk alıyorsunuz gercekten. Satici cok ilgili. Sorulariniza cevap veriyor. Hatta benim kargonun icinde geri donus kamerasi cikmamisti. Sansima baska yerden uygun almistim onu taktirdim ama super goruntusu vardi. Durumu anlattim ve gondeririz dediler. Gondermeden urunu onaylayip guzel yorum yazdim. Yine de gonderdiler kamerayi. Kisaca satici guvenilir. Ama gumruk gecisinde vergi koyabilier bundan sonra daha sıkı tutuyorlarmis diye duydum
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Araba kullanmaktan daha cok zevk alıyorsunuz gercekten. Satici cok ilgili. Sorulariniza cevap veriyor. Hatta benim kargonun icinde geri donus kamerasi cikmamisti. Sansima baska yerden uygun almistim onu taktirdim ama super goruntusu vardi. Durumu anlattim ve gondeririz dediler. Gondermeden urunu onaylayip guzel yorum yazdim. Yine de gonderdiler kamerayi. Kisaca satici guvenilir. Ama gumruk gecisinde vergi koyabilier bundan sonra daha sıkı tutuyorlarmis diye duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackrockH

Merhaba verdiğiniz link kırık sanırım bu konuyla ilgili sormak istediklerim var yardımcı olur musunuz
  • sermer kullanıcısına yanıt
    Linki güncelledim. Buyrun sorabilirsiniz
  • Aliexpress olunca ürün kalitesi hakkında şüphe duyuyorum kalitesi nasıl ve tableti kullanışlı mı bir sıkıntısını eksi yönünü gördünüzmü
  • sermer kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Fakat elektronik ürün sonuçta şansa bağlı. Aliexpress olmasa da Tr den alsanızda muhtemelen ürününüz çin yapımı olacaktır.
  • merhaba canbus ayarlarını nasıl yaptınız acaba ?
  • şimdi sipariş etsem acaba gümrük problemi çıkarmı?
  • nibbleArt kullanıcısına yanıt
    Hocam foruma yeni girebildim kusura bakmayın. 8888 şifresiyle girip arabanızın modeline göre hangisini seçmeniz gerektiğini söylüyorlar. benimki astra
  • Gümrük vergisini keser. Geçen aylarda benim satıcının TR deposunda ürün olduğunu görmüştüm ama bitmişti sonradan baktığımda. Satıcıya TR deposunda olup olmadığını sorun derim
  • nibbleArt kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan 8888 şifresi ile canbus ayarlarına girdiğinizde BNR menüsündeki Excellent (H) olanını seçmiştim diye hatırlıyorum
  • Şöyle bir ürün satışta. 4GB + 64 GB: Android8.1 araba multimedya GPS radyo Opel Astra J için Vauxhall Buick Verano 2009-2014Vertical ekran
    https://tr.aliexpress.com/item/32968794273.html

En üst model 316USD. Yaklaşık ne kadar gümrük ödenir? Bilgisi olan var mı? Bu ürünün araca takılması halinde çalınma olasılığı nedir? Hırsızlığa karşı herhangi bir korunma mekanizması var mıdır? Bir arkadaşım orijinal cihazını söktürüp, android sistem monte etti, ama bir ay içinde çalınınca tekrar eski sistemini kullanmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master90 -- 3 Kasım 2019; 18:1:35 >
  • master90 kullanıcısına yanıt
    Linkini verdiğiniz ürün Türkiye'ye gönderim yapılmıyor yazıyor. Gümrük genel olarak %20 diye biliyorum. Hırsız elektronikçi ise çok hızlı bir şekilde sökebilir. Benim cihazı takan usta yarım saat-1 saat arasında takmıştı.
  • BlackrockH kullanıcısına yanıt
    Hocam eco mode düğmesi yok gördüğüm kadariyla nerden acilip kapaniyor o
  • Zmbali Z kullanıcısına yanıt
    Önceki aracım manuel start stoptu. Onu takan elektronikçi ayarlayamadığı için eco mode sürekli aktif oluyordu. Şuanki aracımda start stop yok ama önceki aracımdan söküp bu araca taktırdığım elektronikçi ayrı bir switch ile ayarlayabiliyorum demişti.
  • Arkadaşlar bu tesla ekranlardan memnun musunuz? Yoksa diğer tip 7 inçler mi daha iyi olur? Ben de arkadaşımızın aldiği satıcıdan almayı düşünüyorum ancak iki problemımden birisi yukardaki sorumun cevabını bulamadım. Diğeri çinden paket almak bu aralar virus sebebıyle tehlikeli olur mu? Vergiyi düşünmüyorum bile artık vergilere alıştık.
  • hayırlı olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.