Şimdi Ara

Astra J Lastik Ebatı Yanlış mı Oldu Acaba?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar başlıktada belirtiğim gibi 1.3 cdti Astra j kasa aracımda hali hazırda 215/55/17 ebatlı yazlık lastik ve jant vardı.

Kışlık lastik almam gerekti bu sene lastiklerle birlikte sök tak yapmayayım diye birde jant alayım dedim. Baktım 17'' teneke jant yok bulamadım hiç bir yerde 5x105 bijon aralığında 16'' buldum ve onu aldım 205/60/16 lastiklerle birlikte. Lastikçi bana bu ebatların uygun olacağını söyledi alırken bende uygun gördüm

Fakat şimdi aracın üstündeki lastikle çok küçülmüş gözüküyor acaba satıcı yanlış mı dedi ben alışamadım sizce hangi ebat uygundu aracıma?

Astra J Lastik Ebatı Yanlış mı Oldu Acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bimmerist -- 18 Kasım 2016; 18:49:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşin teknik boyutunu bilmem de biraz garip durmuş

• aptaki Farki=
    -2.4

Asil Çap Farki=
    -16

yani çapı 1.6 cm küçüldü lastiklerin sorun olmaz. hız göstergesi %2 sapar yani 100 gösterirken 98 dir gerçekte.
  • AntiFANBOY A kullanıcısına yanıt
    Bende orjinal 175/65/14
    Vardı 185//60/15 oldu
    4*100 hız göstergesinde ne kadar sapma olur

• 205/60, 215/55 e oranla yakın. Fakat jantta inç düşürmüşsünüz. Haliyle teker çapınız 2 cm azalmış. Araç yüksekliğiniz de 1 cm azalmış. Kilometre saatinizde yazan değerden daha yavaş gideceksiniz aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Bende orjinal 175/65/14
    Vardı 185//60/15 oldu

%4 sapma olur. Fakat sizde çap artışı olmuş. 100 yazacak, 105 ile gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Bende orjinal 175/65/14
    Vardı 185//60/15 oldu

Çaptaki Farki=
    3.43
    %
    Asil Çap Farki=
    20
    mm sizinki de 100 km 3.5 km fark eder.
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Bence bu arkadaşların araçlarında sorun çıkmaz yani yüzde 5 altı pek sorun oluşturmaz haksız mıyım. Asıl sorun yanakları çok inceltip süspansiyon ve alt takımlara aşırı yük bindirip araçlarını yoran konforsuzlaştıranlarda. tabi her çukurda jant kırma bükme tehlikesi de cabası malum türkiye yolları.
  • 205 60 r16 astra jnin fabrika olculerinden biri benim bildigim. Sıkıntı ise jant astra k jantı gibi duruyor. Astra j daha iri oldugundan sırıtmıs.

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    Radarlara ona göre gireyimde az gösterdiğini biliyordun da saol

• hocam bende kışlıklar için jant alıcam da bu sac jantları kaça aldınız. galiba ikinci el değil mi sıfırı da oluyor mu bunların?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

Bence bu arkadaşların araçlarında sorun çıkmaz yani yüzde 5 altı pek sorun oluşturmaz haksız mıyım. Asıl sorun yanakları çok inceltip süspansiyon ve alt takımlara aşırı yük bindirip araçlarını yoran konforsuzlaştıranlarda. tabi her çukurda jant kırma bükme tehlikesi de cabası malum türkiye yolları.

Yaz lastiği ile kışın gezmesindense her türlü daha iyi
  • İğrenç gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaner123

İşin teknik boyutunu bilmem de biraz garip durmuş

Gariplik şurdan kaynaklanıyor hocam araç Astra J fakat takılan jant Astra K kasanın jantı

• quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

aptaki Farki=
    -2.4

Asil Çap Farki=
    -16

yani çapı 1.6 cm küçüldü lastiklerin sorun olmaz. hız göstergesi %2 sapar yani 100 gösterirken 98 dir gerçekte.

Anladığım kadarıyla hız göstergesindeki yanılma ve çaptaki fark bir sorun teşkil etmiyor olması gerektiği gibi zaten diyorsunuz ölçüler di mi

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

205 60 r16 astra jnin fabrika olculerinden biri benim bildigim. Sıkıntı ise jant astra k jantı gibi duruyor. Astra j daha iri oldugundan sırıtmıs.

Hocam edition donanım astralarda 195/55/16 diye kalmış aklımda fabirka verisi sen deyince farkettim dediğin gibiymiş biz doğru ebatta olanını almışız tek sorun araçtaki jant evet astra k jantı biraz bende benimseyemedim

• AntiFANBOY A kullanıcısına yanıt
    Hocam sıfır malesef satılmıyor galiba bende bayiden çıkan bir araç üzerinden denk gelmiş lastikçime 330 ₺ dedi pazarlıkla 300₺ ödedim kapaklar ve jantlara aldım

• Sanki file fare ayağı takmış gibi durmuş.

• İnternette bir çok sayfada mevcut ve istediğiniz jant aralığınızı yazıyorsunuz aradaki farkı size gösteriyor ve %3 ün üzerinde ki fark tavsiye edilmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.