Şimdi Ara

Astra J Kasa Dizel ve Benzin Farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Günlerdir olan araştırmalarım sonucu opel astra hb te karar kıldım.

Astra j kasa almayı planlıyorum fakat kararsız kaldığım nokta benzin li araç ile dizel aracın yakıt tüketimi farkları.

Aracı ortalama olarak ayda 1000 km olarak 5-6 sene kullanacağımı farzediyorum.

Bütçem 0 olarak benzinliye yetiyor ama uzun vadede yakıt konusunda harcayacağım para için daha sonradan pişman olurmuyum düşüncesindeyim.

Yoksa 2. el dizel düşünüyorum.

• Bende aynı şeyi düşünüyorum, 100 km sehir ici kullanımda (mesela İstanbul için) dizelle benzinli arasındaki tüketim farkı yaklaşık nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben arabayı aldım ama o zaman yardım eden olmamıştı. şuanda astra III 1,3 hb dizel var bende ve 100km 6,5 ortalam ile şehir içinde iyi bir oran bana göre benzinli şuan için sıkıntı birçok kişiyle tartışmasını yaptım bunun dizel araç en iyisi yakıt bakımından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLNIGHTMARE

ben arabayı aldım ama o zaman yardım eden olmamıştı. şuanda astra III 1,3 hb dizel var bende ve 100km 6,5 ortalam ile şehir içinde iyi bir oran bana göre benzinli şuan için sıkıntı birçok kişiyle tartışmasını yaptım bunun dizel araç en iyisi yakıt bakımından.

geçen ay senin durumunun aynısına düşmüştüm. babam kanıma girdi ve dizel j 2012 1.3 cdti edition aldım. Şu an 400 km oldu 5.9 lt ortalaması var. çok memnunum :)
  • yakit sarfiyati bir yana, ben sehir ici kullanacaksaniz daha atak olmasi sebebiyle benzinli motoru, sehirler arasi kullanacaksaniz yuksek devirlerde sıkıntısız olmasi sebebiyle dizel motoru tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.