Şimdi Ara

Astra J dizel kullanıcı yorumu lazım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladım.
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Tamam dövme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    dediğin doğru ki sorun yok.
  • 1.6 dizel otomatik 136 hp versiyonunu 2 sene kullandım. İstanbul trafiğinde şehir içi yakıt tüketimi 7 litre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

5-10 yıllık bir teknolojiymiş gibi yazmışsın. x16xel motorulu astra f de çok noktadan enjeksiyonlu.
    arada daha g ve h kasa var.

@Cryin sütçü değil ama, sanki son hızı 5. viteste veriyor 6 da yavaşlıyor diye hatırlıyorum bu videoda.

Alıntıları Göster
    k kasayı severim ancak j hoşuma gitmiyor tercihim olmazdı alınacaksa da cdti alınmalı

• smartboy38 S kullanıcısına yanıt
    1000km yapıyor hocam. Buraya kadar gittim. Hatta 50km daha giderdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cryin kullanıcısına yanıt
    Yazılımlı 1.6 cdti Astra j ile 1.4t Astra 140 1.5 insignia 165 in içinden geçiyorum.

Leon fr 150 dsg ile 180 e kadar başa baş. Sonra leon geçmeye başlıyor.

Ezik 105lik tdi i geçer anca yazılımlı. Başkasını geçemez.

https://youtu.be/oAA3pZm27Vo

1.4t 140hp Astra, insignia kadar da gelmiyo. Kayboluyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 17 Mart 2019; 5:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Yazılımlı 1.6 cdti Astra j ile 1.4t Astra 140 1.5 insignia 165 in içinden geçiyorum.

cdti stok bile iyi bence şuan kaç hp aracınız

• quote:

Yazılımı hangi firmaya yaptirdin hocam? Iyi gidiyor maaşallah. Egr ve dpf iptalleri de yapildi mi?

• quote:

1000km yapıyor hocam. Buraya kadar gittim. Hatta 50km daha giderdi.
    Hiç fena değil,yeterli bir değer.Amaç bir yerden bir yere güvenle gitmek,otobanda biriyle kapışmak değil.Normal kullanımla 1000km yi rahat bulur anladığım kadarıyla.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

• araba muadillerinden fazla yakmıyor. çünkü muadili yok. evet garip gözüküyor ama 136 bg klasik otomatik başka c sedan yok. ya beygiri düşük, ya şanzıman çift kavrama. ayrıca efendi gibi sürünce 5.5 lt yakması zor olmuyor sıkıntı şu ki bu arabayı efendice sürme şansınız (özellikle şehirlerarasında) yok gibi. araba gitmek istiyor 140-150 den aşağısını çok sevmiyor.
  • Şehir içi -en fazla- 5 şehir dışı 4-3.5L yakıyor. B16DTH 1.6 136HP.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • genckaptan kullanıcısına yanıt
    Cryin kullanıcısına yanıt
    2cr ye yaptırdım. Egr dpf üstünde hocam.

170hp civarı şu an araç. Egr dpf iptali ile 200hp oluyor dedi yazılımcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 17 Mart 2019; 16:42:53 >
  • quote:

2cr ye yaptırdım. Egr dpf üstünde hocam.

170hp civarı şu an araç. Egr dpf iptali ile 200hp oluyor dedi yazılımcı.
    Dpf temizligini kac km de bir yapıyor? Arac yazılımlı oldugu için km kisalmistir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Şehir içi -en fazla- 5 şehir dışı 4-3.5L yakıyor. B16DTH 1.6 136HP.
    Siz hangi şehirde yaşiyorsunuz dostum, şehir içi 5 lt yakabilmesi icin Çernobil'de falan yaşiyor olmaniz lazim.
    Sanirim ironi var ve ben anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar ge -- 17 Mart 2019; 17:28:45 >
  • Fazla yaktığı yok al bin hocam multijetten dci'den falan fazla yakacak tabi o grup dizellerin hepsini tokatlar bu makina. 1.6 dci lerle karsılastırılabilir performansta zaten o da bu ayar yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ar ge

Siz hangi şehirde yaşiyorsunuz dostum, şehir içi 5 lt yakabilmesi icin Çernobil'de falan yaşiyor olmaniz lazim.
    Sanirim ironi var ve ben anlamadım.

Alıntıları Göster
    İroni yok, 320i benzinli değil bu araba dizel 1.6 litre DOHC motorlu. Bakımları tam, lastik olarak Nexen N8000 kullanıyorum. Değerler yazdığım gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

İroni yok, 320i benzinli değil bu araba dizel 1.6 litre DOHC motorlu. Bakımları tam, lastik olarak Nexen N8000 kullanıyorum. Değerler yazdığım gibi.

Alıntıları Göster
    Astra j 1.6 cdti manuel aracim 65.000 km de sifir almiştim hala kullaniyorum, keza kendi arkadaşlarimdan ve opel forumlarindan edindigim arkadaşlarimdan da çevremde hem k hem j kasa kullanan 15-20 kadar duzenli iletisimden oldugum insan var, bu motorun şehir içinde 5 lt tuketime kadar düştüğünü hiç gormedim, şehir içi derken 40-60 km ortalama ortalama hizlarin altina dusmeyen çevre yollari kullanıyorsanız surekli olabilir, nüfusu 80-100 bin altinda olan kucuk şehirlerde hiç trafik işigi bulunmayan guzergahlariniz varsa yine olabilir. Ben buyuk şehirde yaşiyorum ve ortalama hizim 25 km alti diyorsaniz kullandiginiz aracin tuketim verisi bozuktur.

• genckaptan kullanıcısına yanıt
    Yazın bir fark hissetirmedi. Ama kışın dpf temizliği sıklaştı gibi. Yanlız ben sürekli 2 şer 3 er km kullandığım için dpf ile sık karşılaşıyorum. Siz uzun mesafe giderseniz herhangi bir fark hissetmezsiniz.

• Ar ge kullanıcısına yanıt
    Hocam ben şehir içi ekonomik kullanımda 5.4 5.5lt leri görüyorum. Ama o kadar kasmaya tahammülüm yok. Ben normal kullanıyorum. Kısa mesafe ve sık sık rampa çıkıyorum 6 5.6lt ler ile geziyorum. Kışın dpf sağolsun 7.5 8lt lere çıkıyor tüketim. Ama. Dediğim gibi kısa mesafe sürüyorum. Ev iş arası 3km.

5lt lere inilir mi bence çok zor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.