Şimdi Ara

Astra J 1.4 Turbo yolda stop etme, çalışmama sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2012 Astra J 1.4 turbo manuel sahibiyim. Araçta lpg yok. Araçta tekleme, hoplama, geç çalışma, sarsıntı, gürültü vs. gibi hiç bir sorun yoktu. Bir gün benzin istasyonuna benzin almaya gittiğim sırada stop etti. Sonra 5-6 kere kontağı çevirdim marş basdı ama çalışmadı . Bir kaç defa da anlık çalıştı bir saniye durmadan geri stop etti. Daha sonra bir kaç defa daha denedim çalıştırıp eve kadar sağdan sağdan gittim. Sabah sanayiye götürmek için yola çıktığımda 20 km lik mesafede 7-8 kere stop etti yolda. Motor soğuk sıcak farketmiyor. Stop ettikten sonra da hemen çalışmıyor gene 5-10 dk çalıştırmaya uğraşıyorum marş basıyor motor çalışmıyor. Sanayiye özel servise götürdüm baktılar cihazla hiç bir arıza kaydı vermemiş, tüm değerler normal, motor sesi vs herşey normal. Orada rölantide beklerkende 5-10 dk sonra kendiliğinden stop etti. Arıza kaydı vermediği için aracı bırak alakalı olabilecek tüm parçaları temizleyelm dediler. Bir gün sonra aradılar tüm parçaları temizledik kontrol ettik araç ile de 50 km deneme yaptık uzun sürede rölantide bıraktık sorun yok dediler. Aracı aldım 3-4 km ancak gitmiştim ki araç stop etti. Gene aynı önceki gibi 5-10 dk denedim çalıştırmayı çalışmadı. Ustayı aradım şuan kapattık işyerini dedi. Depoyu fulle dedi Fulleyince düzelebilir dedi ama düzelmez tekrar yaparsa yarın getir aracı dedi. Depoyu fulledikten sonra 20 km kadar kullandım sorunsuz geldi fakat depoyu fulleynce düzelmesi pek mantıklı gelmedi. Günlük hayatta da caddeleri çevre yolları alt geçitleri üst geçitleri kullanıyorum onun için araca güvenemiyorum şuan. Size 2 sorum olacak birincisi böyle bir tecrübeniz oldu mu sorun ne olabilir sizce? ikincisi depoyu fulleme ile alakası olabilir mi? sonuçta çeyrek depo benzin vardı ve kendiler test ettiklerinde full değildi. Enjektör temizleyici falan katmış olasalar kendiler üzerine benzin eklemeleri gerekirdi diye düşündüm.

• merhabalar aracımda seyir halinde giderken stop etme durumu oluyor ve hemen çalışıyor bazende yolun kenarına çekip bekliyorum. bu sırada lpg göstergesine ve motor arıza ışığına (motor arıza ışığı hiç sönmüyor araçta) elektrik gelmiyor ama araç marş basıyor sıkıntısız şekilde biraz bekledikten sonra (1-2 dakika) elektrik geliyor lpg göstergesine ve araç anında çalışıyor bunu genelde araç ısınmışken yapıyor. araç çalıştıktan sonra kalkış yapınca ilk 50 metre vuruntu yaparak gdiyor ve eski haline dönüyor hiç bir sorun olmamış gibi. bu gibi sorun yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.