Şimdi Ara

Astra H 2008 Çıkan Hata Kodları Bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2008 Model 1.6 Astra 115Hp sahibiyim. Araçta gaz frene basıp kontağı çevirince 3 adet arıza çıkıyor. Bunlar:
    P0621:Alternatör kontrol sisteminde lamba devresinde arıza
    P0650:Arıza Göstergesi Devre Arızası
    P0597:Termostat Isıtma kontrol Devresi Açık
    Bu hataları ne sebep oluyor? Birkaç dikkatimi çeken şeyi sizinle paylaşayım belki sorunu tahmin etmede yardımı olur.
    Araç çalışırken durduğu yerde akü voltajı 13.2 volt,Hareket ederken 12,8 voltlara kadar düşüyor.
    Araç geç ısınıyor,Sıcaklık durduğu yerde 95 derece civarı,Hareket ederken 70 80 arası.
    Arabayı yeni aldığım için yakıt tüketimini bilmiyorum.
    Bu arada tüm arıza lambaları kontağı çevirirken yanıyor.
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, daha sonradan görecekler için sorunların çözümlerini yazayım dedim.
    P0621 ve P0650 arızalarını yalnızca aküyü değiştirerek çözdüm. Herhangi ek bir şey yapılmadı sadece arızalar sıfırlandı.
    P0597 için ise Termostat değişimi yapıldı. Şuan sıcaklık sabit 99-101 aralığında. Sorun çözüldü.
    Akü voltajı konusu akü değişiminden sonra düzeldi.
    Yakıt Tüketimi şehir dışı 5.5Litre (90-100km)
    Şehir içi 8.5 litre (35-45km)
    Üzerinde İngiliz anahtarı olan uyarı lambası artık araç çalışmadan önce sönüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: healemdar

Merhaba, daha sonradan görecekler için sorunların çözümlerini yazayım dedim.
    P0621 ve P0650 arızalarını yalnızca aküyü değiştirerek çözdüm. Herhangi ek bir şey yapılmadı sadece arızalar sıfırlandı.
    P0597 için ise Termostat değişimi yapıldı. Şuan sıcaklık sabit 99-101 aralığında. Sorun çözüldü.
    Akü voltajı konusu akü değişiminden sonra düzeldi.
    Yakıt Tüketimi şehir dışı 5.5Litre (90-100km)
    Şehir içi 8.5 litre (35-45km)
    Üzerinde İngiliz anahtarı olan uyarı lambası artık araç çalışmadan önce sönüyor.
    Teşekkürler iyi niyetle sorunların çözümlerini paylaştığınız için.Sizde 2800 3000 devir arasında hafif bir titreme oluyor mu araçta.Bildiğim bütün astralarda var ama kimse sebebini tam olarak bilmiyor.Çözüm olarak küçük bir parça takmayı öneriyorlar sağ aksa

• theblackside T kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    Bugün özellikle dikkat ettim fakat herhangi bir titreme hissedemedim.
    Benim aracım sağdan direksiyonlu ve Cabriolet Model belki bunlardan birisi bir farklılık oluşturur diye belirteyim.
    Yaştan dolayı hafif trim sesleri vardı fakat fitillere sırasıyla Silikon spreyi-Sprey bakım spreyi-Gres yağı Kullandım ve neredeyse hiç ses kalmadı.
    225/45/17 lastik takılı havaları da 38.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.