Şimdi Ara

Astra H 2006 model yokusta veya 4. 5. viteste ara sıra stop etme !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Opel aracımda son 1-2 aydır stop etme sorunu başladı bu forumda ilgili konuları okudum internetten çoğu sitedeki sorunları inceledim 4-5 servise götürdüm ve hala çözemedik sorunu.

Aracım ilk düz yolda yaptı bu sorunu sonra rampada çekiş düştü 4.5. vitesle çıktığım yerleri 1-2 ile çıkmak zorunda kaldım. Herkes birşey söyledi çok ilginç bir durum hala bulamadık sorunu.Servis bilgisayarda arıza kodunu göremiyor abi araç stop ettiğinde kontak açıp çevirdinmi resetliyor dedi. Aldım arkadaşı bir sabah çıktık yola bilgisayar takılı yine araç düz yolda 5. vitesten 4 alınca durdu arıza göstermedi bilgisayar.

Sıkıntı şöyle oluyor genelde sabahları oluyor. Aracı şehir içinde 2. 3. viteste kullan sıkıntı olmuyor sabah şehir dışına çıkarken 4. vitese attığımda herzaman değil bazen araba gaz yemiyor yani kökle gazı 110 geçmiyor devir düşmeye başlıyor boşa alıp frene bastığımda araba stop ediyor. Sakince sağa çekip çalıştırıyorum sonra hiç bişey olmamış gibi gidiyor. ilk rampada tekrar araba 3. viteste normalde 5 ile çıktığı yeri çıkamıyor sonra 2 ye atıyorum tak yine stop ediyor. sonra çalıştırıp devam ediyorum canavar gibi çıkıyor. bir ara tünelde yaptı aynı şeyi araba giderken çalıştırıyorum tekrar sonra devam günde 3-4 kez yapıyor. LPG dede yapıyor Benzindede klima açıkkende yapıyor kapalı ikende.

Bilgisayar arıza kodunu göstermiyor.

EGR yapabilir gaz kelebeği yapabilir diye 2 sini söktürdüm balata spreyiyle temizlettim yine yaptı.Servis EGR olsa klebek olsa arıza gösterir diyor.

Krank devir sensörü değiştirilerek denendi yine yaptı.

Bujiler değişti akü yenilendi yine yaptı.

Herzaman olmuyor birde kafasına göre yapıyor.Antalyada şehir içinde 4 gün kullandım 4. 5. viteste sıkıntı olmadı. Şehir çıkışında rampada stop etti tekrar.

Bir usta Fethiyede subablar değişecek dedi bana pahalı bir çözüm olduğu için mantıklı gelmedi. Çünkü subap olsa hep yapar diye düşünüyorum.

Sonuç araç ara ara sıkıntı yapmaya devam teşhis konulamadı bir gün çıkamadığı stop ettiği rampayı ertesi gün 4.5. viteste çıkıyor. Lütfen yardım..

• Hocam sonucu ne oldu aracınızın benzer durum bende var..

2 hafta içinde 2. Kez başıma geldi.Arabayla konya afyon arası giderken 160 170 le gidiyordum uzun süre 140 altina pek inmedim.Sonra bir anda araba gaza basmama ragmen bagırıyor ama hızlanmıyordu.120 yi geçmedi.O şekilde afyona kadar vardım.Araba da devir yükselsede hızlanmıyordu.Neyse arabayı durdum bekledim çalıştırdım felan 3. Kapa açtan sonra arıza ışığıda söndü herşey normal.Bu hafta yine aynı yolda hızlı bir şekilde gelirken aynısı oldu ama bu sefer vites küçültükçe olay abardı.Çalşma olan yolda araba 40 ı geçmedi herkes korna çalıyor felan durmamda imkansız.Bastıkça devir sati yükseliyor ama araba ilerlemiyor.1. Vitese kadar düştüm sonra ilk yerde kenara çektim kapadım çalıştırdım düzeldi gibi oldu.

Not: Geçen ay yetkili serViste v kayışı ve gergisi değişti.Carbon clear dicekseniz onuda geçen yaz yaptırdım ama bişeyde farketmedi.

Sizinle aynı durum mu bu.Her hafta 500 km lik yol gapmak zorundayım en az ve artık tursıyorum yolda kalıcam diye!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar sayın arac sahıbı opel astra H size yardımcı olmak isterım bogaz kelebeği temızlendıkten sonra bılgısayara baglanıp adatsonu yapıldı mı?
    EGR valfınde yapabılır

İSTERSENIZ TELEFONLA SİZLERE BILGI VEREBILIRIM SAYGILARIMLA
  • arkadaşım merhaba. aynı sorunu ben megane 2 aracımda yaşadım. delirtmişti beni. değişmedik sensördü ıvırdı zıvırdı hiçbirşey kalmadı neredeyse. kontrol edilmeyende. en sonunda birgün ben şans eseri buldum sorunu. sensörlerden birtanesine giden kablodanmış bendeki sorun. elimi değdiğimde kabloya motorun çalışması değişmeye stop etme noktasına geldi. 3-5 kez aynı şeyi tekrarladım ve sorunu buldum komple o kabloyu değiştirdim.

yani senin sorununda mekanik değil kablo kaynaklı olabilir. kontrol edilmedik yada ilgili parçalardan ( sorunu yaratabilecek ) değişmedik parça kalmamasına rağmen ben şans eseri bulasıya kadar o stop etme sorununu çözememiştim. tam 4 ayımı aldı çözümü malesefki.

umarım seninide öyle bir sorundur da bulursun çözümünü en kısa zamanda.
  • Hocam mrb bu sorun benim araçta da başladı çözüm bulabildinizmi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opel aracımda son 1-2 aydır stop etme sorunu başladı bu forumda ilgili konuları okudum internetten çoğu sitedeki sorunları inceledim 4-5 servise götürdüm ve hala çözemedik sorunu.

Aracım ilk düz yolda yaptı bu sorunu sonra rampada çekiş düştü 4.5. vitesle çıktığım yerleri 1-2 ile çıkmak zorunda kaldım. Herkes birşey söyledi çok ilginç bir durum hala bulamadık sorunu.Servis bilgisayarda arıza kodunu göremiyor abi araç stop ettiğinde kontak açıp çevirdinmi resetliyor dedi. Aldım arkadaşı bir sabah çıktık yola bilgisayar takılı yine araç düz yolda 5. vitesten 4 alınca durdu arıza göstermedi bilgisayar.

Sıkıntı şöyle oluyor genelde sabahları oluyor. Aracı şehir içinde 2. 3. viteste kullan sıkıntı olmuyor sabah şehir dışına çıkarken 4. vitese attığımda herzaman değil bazen araba gaz yemiyor yani kökle gazı 110 geçmiyor devir düşmeye başlıyor boşa alıp frene bastığımda araba stop ediyor. Sakince sağa çekip çalıştırıyorum sonra hiç bişey olmamış gibi gidiyor. ilk rampada tekrar araba 3. viteste normalde 5 ile çıktığı yeri çıkamıyor sonra 2 ye atıyorum tak yine stop ediyor. sonra çalıştırıp devam ediyorum canavar gibi çıkıyor. bir ara tünelde yaptı aynı şeyi araba giderken çalıştırıyorum tekrar sonra devam günde 3-4 kez yapıyor. LPG dede yapıyor Benzindede klima açıkkende yapıyor kapalı ikende.

Bilgisayar arıza kodunu göstermiyor.

EGR yapabilir gaz kelebeği yapabilir diye 2 sini söktürdüm balata spreyiyle temizlettim yine yaptı.Servis EGR olsa klebek olsa arıza gösterir diyor.

Krank devir sensörü değiştirilerek denendi yine yaptı.

Bujiler değişti akü yenilendi yine yaptı.

Herzaman olmuyor birde kafasına göre yapıyor.Antalyada şehir içinde 4 gün kullandım 4. 5. viteste sıkıntı olmadı. Şehir çıkışında rampada stop etti tekrar.

Bir usta Fethiyede subablar değişecek dedi bana pahalı bir çözüm olduğu için mantıklı gelmedi. Çünkü subap olsa hep yapar diye düşünüyorum.

Sonuç araç ara ara sıkıntı yapmaya devam teşhis konulamadı bir gün çıkamadığı stop ettiği rampayı ertesi gün 4.5. viteste çıkıyor. Lütfen yardım..

• Hocam bu sorunu çözebilen varmi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.