Şimdi Ara

Astra h 1.3 cdti devir yukselmiyor, araba gitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ilk defa dun basima geldi duz yolda 2'ye attim araba gitmedi.oncesinde arabayi stop ettirmeden durdurmustum binerken egzozdan siyah duman gormustum ne alaka demistim.arabayi stop ettirip tekrar calistirinca durum duzeldi.bugun yine calistirdigimda araba bostayken gaza bastim ne devir yukseldi ne de gaz yedi arac.aslinda devir cok cok az yukseliyor ama 2000'i gecmiyor dolayisiyla 1'de bile kalkis yapmakta ya da geriye dogru gitmekte zorlaniyorum.stop ettirip calistirinca sorun yine kayboldu.herhangi bir ariza uyarisi almiyorum.sorun ne olabilir?simdiden tesekkurler.

• Bir ekleme yapayim araba manuel ve 2 gun once 1000 km'lik uzun yol yapmistim.pek uzun yol yapmiyorum ve klimayi da yine 2 gundur aktif kullaniyorum.klimayi da pek kullanmam.arac 73.000'de henuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double minded -- 28 Haziran 2017; 19:9:35 >
  • Benim astra h gaza basinca sanki gaz yemiyormus gibi oluyordu beyinde sorun vardi. beyni temizlediler duzeldi kurtuldum.onun disinda gaz yemem olayi bidaha oldu ondada egr valfinde sorun vardi yine allahtan temizlemeyle kurtuldum en sonundada araci satip kurtuldum
  • Turbo hortumu çıkmış olabilir şirketin doblosunda aynı problem vardı pek masraflı olmamıştı
  • Baskı balatan bitmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Turbo hortumu çıkmış olabilir şirketin doblosunda aynı problem vardı pek masraflı olmamıştı

Hortum ciksa sorun devam ederdi diye dusunuyorum.stop ettirip calisinca sorun gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprtrk

Baskı balatan bitmiş..

Servise goturecegim en kisa zamanda umarim fazla masrafli bir sorunla karsilasmam.
  • Benim aklıma baskı balata geldi.. insalah masrafli birsey degildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprtrk

Benim aklıma baskı balata geldi.. insalah masrafli birsey degildir.

baskıdan olsa düzelmez tekrar çalıştırınca.
  • Aynı sorunu bende puntoda yaşadım intercooler sorunu usta göster ya ara ara kaçak yapıyor yada daha kötüsü intercooler gitmiştir. 2000 deviri geçmiyodu benimki dua et turbo sağlam çıksın
  • Bende benzer sorunlar nemo da yasadim. Duzeldi kendi kendine simdi geri viteste gaz yemiyor kesici varmis gibi arabayi saticam sonunda
  • Çok büyük ihtimalle turbo selenoid valfiniz bozulmuş.
    Değiştirince sıkıntı kalmayacaktır diye düşünüyorum.
    Arıza kodu olarak ne veriyor araç ?
    Gaz + Fren kombinasyonu ile kod okumayı biliyorsanız çıkan kodları buraya yazmanız halinde yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: double minded

quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Turbo hortumu çıkmış olabilir şirketin doblosunda aynı problem vardı pek masraflı olmamıştı

Hortum ciksa sorun devam ederdi diye dusunuyorum.stop ettirip calisinca sorun gidiyor.

birebir aynı sorunu fiat stilo aracımda yaşamıştım. uzunca bir süre motoru kapatıp açarak kullanmıştım. beyin gitmişti.

çok masraf açtı. sık sık kapat-aç ta ayrıca sorunlara neden oluyor ileride.
  • Bende de buna benzer bi problem var ama benimki sensörler ile alakalı sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

Çok büyük ihtimalle turbo selenoid valfiniz bozulmuş.
    Gaz + Fren kombinasyonu ile kod okumayı biliyorsanız çıkan kodları buraya yazmanız halinde yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam herhangi bir ariza isigi yanmadi.bugun birkac defa calistirdim hicbir sıkıntı olmadi.anlamam ama biraz arastirinca selonoid valf sorunu olabilecegi gecmis paylasimlarda da yazilmis.yarin servise goturmeyi dusunuyorum.buraya yazarim yine sorun bulunursa.
  • krank devir sensörü

turbo

egr

bunlara iyi baktır

baskı balata ile alakası yok bağırır ama gitmez.
  • Bendeki astra 1.3cdti'da da aynı durum vardı. Kronik sorun galiba. Gazı köklesende 2000 deviri geçmiyodu ve aracı stop edip çalıştırınca düzeliyodu. Herzaman değilde arada yapıyodu bazen daha çok nüksediyordu bu durum. Turbodan kaynaklı bir durumdu diye hatırlıyorum.
  • quote:

quote:

Hocam herhangi bir ariza isigi yanmadi.bugun birkac defa calistirdim hicbir sıkıntı olmadi.anlamam ama biraz arastirinca selonoid valf sorunu olabilecegi gecmis paylasimlarda da yazilmis.yarin servise goturmeyi dusunuyorum.buraya yazarim yine sorun bulunursa.

Araç çalıştırmadan önce yarım kontak yaptığınızda ışıklar söndükten sonra, marşa basmadan önce, devir göstergesinin altında sarı bir ışık yanık kalıyor mu ? Kalıyorsa araç hafızasına arıza kodu almış demektir.

• quote:

quote:

quote:

Araç çalıştırmadan önce yarım kontak yaptığınızda ışıklar söndükten sonra, marşa basmadan önce, devir göstergesinin altında sarı bir ışık yanık kalıyor mu ? Kalıyorsa araç hafızasına arıza kodu almış demektir.

dediğiniz şeye şimdi baktım.aracın ortasında anahtar işareti sönmüyor, çalıştırınca sönüyor ama bu önceden de böyleydi bildiğim kadarıyla.aracı gösteremedim fırsatım olmadı şu an bir sıkıntısı yok.

• quote:

hocam sırasıyla 161450-13001-224408-50079 kodlarını aldım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.