Şimdi Ara

Astra Classic 3 uretim suresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben 2011 astra 3 classic almayi dusunuyorumda, bu modelin uretimi daha ne kadar surecek biliyormusunuz aceba?

bayideki kisi 2015`e kadar daha urtilecegi bilgisini verdi ama bana cok inandirici gelmedi acikcasi.

bide, Temmuz ayindayiz, 38,900 (Astra classic 3, benzinli, 1.6 easyronic) liste fiyati, 10 tane bayi ile gorustum, hepsi
    agiz birligi yapmis gibi 38.100TL ye kadar inebileceklerini soyluyorlar, ben agustos ayinda biraz daha bir indirim bekliyorum.

Sizin dusunceniz nedir? dusermi fiyat biraz daha? soyle 36,500`e filan?

simiden tesekkurler

• Yakın gelecekte fiyatların inmesi söz konusu değil. Euro kuru yüksek. Ben dizel easytroniği 15 gün önce aldım. O zaman liste fiyatı 42300'dü şimdi 42700.
  • Dogru diyorsunuz galiba, agustosu beklemiyecegim. Sonrada bulamama sansi var. Peki bu 2015 e kadar astra classic'in uretiminin devam etmesine ne diyorsunuz?
  • Vaktin varsa mutlaka Kasim & Aralik aylarini bekle , ciddi indirimler olacaktir. 38.100 TL cok yuksek fiyat o araba icin
  • Yeni Astra eski olana kadar eski Astra, Classic olarak devam edecek. Bu hep böyleydi böyle kalacak. Opel'in stratejisi bu şekilde oluyor hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozvarinli

Vaktin varsa mutlaka Kasim & Aralik aylarini bekle , ciddi indirimler olacaktir. 38.100 TL cok yuksek fiyat o araba icin

38.100 çok yüksek demek açıklayıcı değil, nedenlerini de yazın bilelim. Kasım aralıkta 2.33 olan avro kuru 2.10 felan olursa belki (!) indirim olur.
  • banada Euro teorisi mantikli gibi geliyor. kasim aralik ayini beklemem zor. ben baya bi arastirdim ama eski kasa olmasina ragmen bu bile iyi bir fiyat gibi geliyor bana. sonucta eski teknolojide olsa, araba baya donanimli. peugeot 206`dan sonra iyi gelicek gibi sanki :-)
  • o araba icin fiyat yuksek diyip ici bos araclarin fiyatlarindan haberi olmayan arkadaslar bilmeden gormeden yorum yapmayin insanlari yaniltmayin ve sonbisey gecen seneki fiyatlara inmesini beklemeyin derim su an bile opel yok satiyor izmirde yollarda opel tasiyan tirdan gecilmiyo kasimadogru fiyat gene artar sonra biraz daha duser amaki
    euro nun durumuda onemli
  • Polo 1.2 lt TDI 75 PS Trendline 36.500,00
    Polo 1.6 lt TDI 90 PS Comfortline 39.500,00
  • sanki Polo degilde, Golf daha Astra`nin ayari :-) tamam golf daha iyi ama yinede bana daha ayni siniflarmis gibi geliyor.

e golf`de zaten astradan bi 10,000TL kadar daha fazla (golf`un alicaksan 1.4 TSI DSG motorunu ve sanzimanini almak lazim).

ama goruslerin icin tesekkur ederim.
  • Astra'nın ayarı Golf zaten fiyat için Polo örneğini verdim. 40.000 Polo gibi bi araca vermektense Astra gibi bir araca veririm daha iyi.
  • Kesinlikle katiliyorum :)
  • ekim-aralık gibi fiyatlar düşer sanırım. ben de mayıs ayında classic 3 aldım ancak ben zorunluluktan aldım vaktim olsa aralık ayını mutlaka beklerdim. o zaman 35 bine belki daha da düşük bir fiyata alabilirsiniz. bulamama gibi bir durumun olacağını sanmıyorum çünkü bu kasaların 2013e kadar üretileceği söylenmekte...
  • Düşse de ahım şahım bir indirim olmaz. Ben de bekleyeyim mi beklemeyeyim mi derken heveslendim aldım. 38000 bu arabaya çok düşüncesine ben de katılmıyorum. Aynı donanımda farklı marka araçlar 45000'den aşağı değil.

6 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu
    ABS (Kızaklamayı önleyici fren sistemi)
    Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
    Fren destek sistemi (BA)
    Virajda fren kontrolü (CBC)
    Elektronik Stabilite ProgramıPlus (ESPPlus) – Easytronic Şanzıman ile
    Çekiş Kontrol SistemiPlus (TCPlus) – Easytronic Şanzıman ile
    Manevra kontrol mantığı (UCL) – Easytronic Şanzıman ile
    Spor Sürüş Modu – Easytronic Şanzıman ile
    Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) – Easytronic Şanzıman ile
    Sürücü ve yolcu tam boy hava yastıkları
    Yan hava yastıkları
    Aktif gergili ön emniyet kemerleri
    Emniyet kemeri uyarı sistemi
    Bel desteği ayarlı sürücü koltuğu
    Kol dayama desteği
    Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    Deri kaplı direksiyon
    Direksiyondan kumanda sistemi
    Elektrikli ön ve arka camlar
    Elektrik kumandalı - ısıtmalı yan aynalar
    Klima - Elektronik iklim kontrollü
    CD 30 radyo/CD/MP3 çalar - 7 adet Hoparlör
    Aux girişi (harici müzik cihazı bağlayabilme)
    Grafik bilgi ekranı
    Yol bilgisayarı
    Hız sabitleyici (Cruise Control)
    Yağmur sensörü
    Park sensörü
    Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
    Işığa duyarlı otomatik yanan farlar
    Işıklı makyaj aynası
    Gövde rengi yan aynalar
    Gövde rengi tamponlar
    Gövde rengi kapı kolları
    16 inç hafif alaşımlı alüminyum jantlar
    Sis farları

Bu donanıma araç fiyatı çok uygun bence. Benim araç 800 km'de. oldukça memnunum. Uzun yol bir kere yaptım. Hızı sabitledim,ayaklarımı uzattım, araç otomatik vites zaten rampada kendi kendine vites küçültüyor, düzlükte yukarı atıyor, yağmura göre silecekleri hızlı ya da yavaş çalıştırıyor, tünele girdiğinde farları yakıyor, klimayı istediğiniz dereceye alıyorsun üfleme hızını bile kendi kendine ayarlıyor, vs...size hissettirdiği güven hissi, yola yapışması, yakarının azlığı, 6 aylık vergisinin çok uygun olması (1,3 cdti için konuşuyorum) da cabası...bunlar benim için üst düzey özellikler. Başkası için gayet olağan özellikler olabilir ona bir şey diyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: koyay

Düşse de ahım şahım bir indirim olmaz. Ben de bekleyeyim mi beklemeyeyim mi derken heveslendim aldım. 38000 bu arabaya çok düşüncesine ben de katılmıyorum. Aynı donanımda farklı marka araçlar 45000'den aşağı değil.

ABS (Kızaklamayı önleyici fren sistemi)
    Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
    Fren destek sistemi (BA)
    Virajda fren kontrolü (CBC)
    Elektronik Stabilite ProgramıPlus (ESPPlus) – Easytronic Şanzıman ile
    Çekiş Kontrol SistemiPlus (TCPlus) – Easytronic Şanzıman ile
    Manevra kontrol mantığı (UCL) – Easytronic Şanzıman ile
    Spor Sürüş Modu – Easytronic Şanzıman ile
    Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) – Easytronic Şanzıman ile
    Sürücü ve yolcu tam boy hava yastıkları
    Yan hava yastıkları
    Aktif gergili ön emniyet kemerleri
    Emniyet kemeri uyarı sistemi
    Bel desteği ayarlı sürücü koltuğu
    Kol dayama desteği
    Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    Deri kaplı direksiyon
    Direksiyondan kumanda sistemi
    Elektrikli ön ve arka camlar
    Elektrik kumandalı - ısıtmalı yan aynalar
    Klima - Elektronik iklim kontrollü
    CD 30 radyo/CD/MP3 çalar - 7 adet Hoparlör
    Aux girişi (harici müzik cihazı bağlayabilme)
    Grafik bilgi ekranı
    Yol bilgisayarı
    Hız sabitleyici (Cruise Control)
    Yağmur sensörü
    Park sensörü
    Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
    Işığa duyarlı otomatik yanan farlar
    Işıklı makyaj aynası
    Gövde rengi yan aynalar
    Gövde rengi tamponlar
    Gövde rengi kapı kolları
    16 inç hafif alaşımlı alüminyum jantlar
    Sis farları

Bu donanıma araç fiyatı çok uygun bence. Benim araç 800 km'de. oldukça memnunum. Uzun yol bir kere yaptım. Hızı sabitledim,ayaklarımı uzattım, araç otomatik vites zaten rampada kendi kendine vites küçültüyor, düzlükte yukarı atıyor, yağmura göre silecekleri hızlı ya da yavaş çalıştırıyor, tünele girdiğinde farları yakıyor, klimayı istediğiniz dereceye alıyorsun üfleme hızını bile kendi kendine ayarlıyor, vs...size hissettirdiği güven hissi, yola yapışması, yakarının azlığı, 6 aylık vergisinin çok uygun olması (1,3 cdti için konuşuyorum) da cabası...bunlar benim için üst düzey özellikler. Başkası için gayet olağan özellikler olabilir ona bir şey diyemem.

Benim aracımda 1.3 CDTI 650 km de.Manuel vitesli.Gerçekten yol tutuşu,motor sessizliği,insana verdiği güven hissi,donanım seviyesiyle 39500 TL gibi fiyata aldığım halde verdiğim parayı fazla fazla hakeden bir araç.Daha önce bir alt segment araç kullanan birisi olarak çok keyif alıyorum bu arabayı sürerken.

• 1.4 motorlu 3 yaşına gelmiş araçların MTV tutarında düşme olduğu halde sıfır 1.3 CDTI yıllık MTV daha düşük.Daha ne olsun.
  • 38,100`e aldim beyler. (astra clasic 3 1.6 easytronic benzinli)

yardimlariniz ve gorusleriniz icin tesekkur ederim. gelecek hafta elime gececek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tumkan

38,100`e aldim beyler. (astra clasic 3 1.6 easytronic benzinli)

yardimlariniz ve gorusleriniz icin tesekkur ederim. gelecek hafta elime gececek.

Aracın hayırlı olsun.İyi günlerde,kazasız belasız kullan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.