Şimdi Ara

Astra 1.4 T Sport otomatik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle kullanıcısı olanlardan ricam ,arabayı değerlendirebilirmisiniz. Eksi ve artılarıyla. 40-45 bin tl bandında bit araç. Bu fiyata değer mi dersiniz. Sorun çıkarır mı ileride. Özellikle de şanzıman konusunda.
    Daha önce Peugeot 307 sw 2003 model otomatik sahibiydim. Şanzıman çok çektirmiş bana :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam o fiyata o arabanın temizini bulamazsın.şanzımanının sorun çıkaracağını sanmam,düşük viteslerde kararsızlık yaşıyor bazen ama o da rahatsız edici seviyelerde değil.

• Son günlerde bende araştırmadayım bu aracı şanzuman hakkında kötü bir yoruma rastlamadım klasik eski tip şanzumanlardan (çift kavrama değil yani) yakıt tüketiminin özellikle otomatikte fazla olduğunu okudum lpg ile uyumu var ama sübaplar magnezyum bunların çelik ile değiştirlmesi gerek son olarak 40 ile 45 bin bütçe ile temiz astra bulamazsınız geliyor bana

• 40-45 bin lira fiyat aralığında alacağınız aracın kilometresi 80-90 binden aşağı olmayacaktır ki bu da temiz olmayacağı anlamına gelebilir.Şanzıman sorun çıkarmaz kolay kolay merak etmeyin.Ancak vites değişimleri konusunda kararsızlıkları ve yavaşlıkları var olan bir durum bunu bilin. Yakıt tüketimi de çok dikkat etmeden sürüyorsanız 8-9 litreden aşağı olmayacaktır,hatta sıklıkla 10 litre civarını görebilirsiniz şehir içinde.
  • manueline sahibim şanzıman hariç sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Ne merak ediyorsunuz mesela?
  • yws Y kullanıcısına yanıt
    Geçişlerde sıkıntı nasıl hocam. Yüksek devirde mi yapıyor vites geçişlerini?

• serdar_ibrahim eymen. kullanıcısına yanıt
    Şanzımandan çok çektim, fazla ısındığında geçiş yapmıyordu. Aracı durdurup, biraz soğumasını bekleyip, ondan sonra tekrar çalıştırıyordum ve ancak o şekilde düzeliyordu. Otomatik vites şanzımanlar manuel göre daha masraflı oluyor. Dahası ustasını bulmak da ayrı bir dert. O yüzden yoğurdu üfleyerek yiyorum ki, bi daha yanmasın ağzımız.

• BirDHayranı kullanıcısına yanıt
    Kredi çekip alacağım için önceliğim bu fiyat aralığında iyi bir şey denk getirmek. Ama tabi çık temiz bişey bulursam, 5 bin eksik verip de sonrasında sıkıntısını yaşamaktansa limiti üste çekebilirim. Yani 50bine kadar da zorlarım.
    Aracın dizel otomatik bulunmayışı büyük sıkıntı bana göre, ki hatta bence en önemli eksiklik. O da olsa tadından yetmezdi sanırım.
    Yakıt konusunda lpgyi zengin karışım düşünüyorum, yoksa rampalarda falan performans ciddi anlamda düşüyor. Bu araçta lpg nasıl bir performans gösterir, onu da bilemiyorum :/

• angel_f!re kullanıcısına yanıt
    Şanzıman dışında,

Aracın performansı, yol tutuşu, lpg ve benzinde ayrı ayrı yakıt tüketimi, virajlarda savrulması,
    Alıp, temiz kullanıp 2-3 yıl sonra satmaya kalktığımda kar-zarar durumu vs.

• Aynı aracın lpg lisini kullandım 1 sene yakıt lpg ile güzel seviyelerde. Ama vw ikinci eli yok kesin kayıp olur ama zaten ikinci el alacağın için bundan fazla kayıbın olacağını sanmam ha şu var eylülde astra k çıkacak acelen yoksa ekim-kasım-aralık ı bekle fiyatlar düşecektir sonra pişman olma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 model makyajlı kasa manuel kullanıyorum bugün alalı tam 3 ay oldu. Kayseri'de trafik yoğun olmadığı için manuel tercih ettim. İkinci El değeri bu saatten sonra kolay kolay hiçbir arabanın düşmez.

Otomatik vites manuel vitese göre 1.5 litre daha fazla yakıt sarfeder. Kendi arabamdan kısaca özetleyim;yol tutuşu gayet başarılı, yol bilgisayarı 8.1 litre gösteriyor, biraz ayağınıza hakim olmanız lazım. Performansı gayet yeterli, ben arabamı Kayseri'de getirirken 205 km hıza kadar çıktım. Başka sormak istediğiniz sorular varsa cevaplayabilirim.

• magicbass kullanıcısına yanıt
    Acelem yok aslında. Ki yaklaşık 1-2 aydır bakınıyorum araçlara. Çok fazla detay da bilmem. O yüzden sağdan soldan duyduklarıma göre hareket ediyorum biraz da. Hatta yakın zamana kadar audi a3 düşünüyordum. 55-60 bin veririm diyordum fakat bakım ve yedek parçalarının can yaktığıyla ilgili yorumları okuyunca vazgeçip astraya niyetlendim. Görünüm olarak da 1.4 sport modeller çok hoşuma gitti. Yorumlar da pek kötü değil. Ki herkes biraz yakar diye olumsuz yorumda bulunuyor genelde. Ama bence kaplumbağa gibi gidip, rampalarda bas bas bağırıp, baktıkça nazlanmasındansa az yapıcak diye, yakıtı 10-15 kuruş fazla olsun ama arabadan keyif alabileyim yeter ki.
    Astra K yı ben de beklemeyi düşünüyorum açıkçası ama piyasayı kısa sürede (1-2 ayda) etkiler mi, çok da emin değilim. En az bit yıl falan geçmesi gerekicek gibime geliyo :/

• Arabanın performansından şüphen olmasın benim vardı sattım ev almak için geçen sen şimdi yeniden niyetleneceğim fiyatlar düşerse bekliyorum hem yıl sonu hem yeni kasa J fiyatlarını düşürecektir. Sıfır cosmo 1.4t 61 e bayi veriyormuş şuan yeni kasa golf ile aynı para olacağını sanmıyorum millet gider ikinci eli iyi diye onu alır. Onun için düşeceği yönünde beklentim var

• quote:

Orijinalden alıntı: magicbass

Arabanın performansından şüphen olmasın benim vardı sattım ev almak için geçen sen şimdi yeniden niyetleneceğim fiyatlar düşerse bekliyorum hem yıl sonu hem yeni kasa J fiyatlarını düşürecektir. Sıfır cosmo 1.4t 61 e bayi veriyormuş şuan yeni kasa golf ile aynı para olacağını sanmıyorum millet gider ikinci eli iyi diye onu alır. Onun için düşeceği yönünde beklentim var

Hangi bayii 61e cosmo veriyor?
  • 216109159

214395613

215147096

Hocam bütceyi az daha zorlayip şu ilanlardaki gibi temiz Auris MultidriveS bakmanizi öneriyorum.

Lpg ile sorunsuz uyumu yakit derdinizide ortadan kaldirir

• Blackberry Smoke kullanıcısına yanıt
    Opel forumunun birinde gördüm liste fiyatı 70bin bir kaç yerde temşz 5bin indiklerini söylediler tamamen onların yalancısıyım ama yeni kasa gelecek diye bayiler stok eritme derdinde olabilir. Hayaller hayaller belkide ama düşeceği kesin.

• Yoğun trafikli bir şehirde otomatik ihtiyacınız varsa japonlardan şaşmayın derim. Hem kafanız hem cebiniz rahat eder.

61bine cosmo,hayalden oteye gecemez :)

İnşallah düşer de, uygun fiyata temiz bi ikinci el bulabiliriz biz de. Ama nedense düşeceğine dair pek umudum yok. Beklemedeyiz bakalım

• Nonstop92 kullanıcısına yanıt
    205 km hız yaptığınızda direksiyonda titreme, arabaya hakim olamadığını hissetme gibi şeyler yaşadınız mı peki? Hız yapılır ama o hızı yaparken aracın bunu hissettirip aman bak hızlı gidiyon yavaşla biraz demesi var bi de :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.