Şimdi Ara

Aston Martin Brexit Nedeniyle Üretimi Durdurabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Aston Martin Brexit Nedeniyle Üretimi Durdurabilir
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Çavuş
  44 Mesaj
  Brexit ile ilgili kötü senaryolar artmaya başladı. Şimdi de İngiliz Aston Martin, Brexit nedeniyle üretimi durdurabileceğini açıkladı. İşte detaylar;  İngiltere’nin Brexit kararı ile ilgili olumsuzluklar ortaya çıkmaya başladı. Önceleri destekleyen tarafta yer alanlar bile artık ya kararsız ya da vazgeçilmesi gerektiğini söylüyorlar. Brexit için kesin tarih verilmişken bu karardan vazgeçmek söz konusu olur mu bilinmiyor; ama beraberinde büyük sorunlar getireceği yavaş yavaş görülmeye başladı.

  İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin, Brexit anlaşması yapılmadan ayrılığın olması durumunda üretimi durdurmak zorunda kalabileceğini açıkladı.  Aston Martin ürettiği her modelde, Araç Sertifikasyon Kuruluşu’ndan (VCA – Vehicle Certification Agency), Avrupa Birliği pazarında satış yapabilmesine izin veren ‘tip onayı’ alması gerekiyor. Bu kapsamda Salı günü, İngiliz otomotiv devlerinin temsilcileri milletvekillerinden oluşan bir komite ile görüşme yaptı.

  Görüşmede, Birleşik Krallık’ın 2019 Mart’ında AB’den bir anlaşma olmaksızın ayrılmaları durumunda tip onayı sürecinin risk altında olacağı söylendi.  Aston Martin CFO’su Mark Wilson, anlaşmasız ayrılık nedeniyle hem üretimin durabileceğini hem de başka ülkeden resmi onay alınması nedeniyle ciddi bir maliyet artışıyla karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

  Wilson, tip onayının ayrılma sonrasında bugünkü gibi geçerli ve başka ülkelerce tanınıyor olmasının garanti altına alınması gerektiğini belirtti.  Aynı zamanda Brexit sonrasında yurt dışı pazarlara erişimin sağlanması da Aston Martin için büyük bir öneme sahip. Çünkü üretiminin yaklaşık % 80’ini ihraç ediyor ve bunun yarısından fazlası AB ülkelerine gidiyor. İngiltere’de satılan araçların da yaklaşık % 70’i AB’den geliyor.

  Tablo böyleyken sertifikasyon konusu Avrupalı otomobil üreticileri için de büyük bir önem taşıyor.  Bir diğer konu ise Dünya Ticaret Örgütü kurallarına göre; otomobiller için % 10’luk gümrük tarifesi uygulanıyor ve anlaşma olmadan ayrılık yaşanırsa araç başına yaklaşık 1500 pound fiyat artışı ile karşı karşıya kalınacak. Bu durumda Brexit anlaşmasının (anlaşmazlığının) otomobil sektörüne de büyük bir darbe indireceği açıkça görülüyor.

  Kaynak: https://paratic.com/  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1474 Mesaj
  James Bond düşünsün... Biz anca 50 liralık benzinle gidebilen araçlara binebiliyoruz
  |
  |
  _____________________________
  MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir.
  MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
  MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
  MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
 • Yarbay
  2089 Mesaj
  Çok duyduk bunları..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Naughty Rotten Rhymer
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.