Şimdi Ara

Astım İlacı Oruç Bozar Mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O mantıkla bakarsak sigaranında bozmaması lazım ama bozuyor bence bozar çok şeyse sahurda kullanırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıçanadam

O mantıkla bakarsak sigaranında bozmaması lazım ama bozuyor bence bozar çok şeyse sahurda kullanırsın.

Sigara islamda yasak olduğu için bozuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanmada öl ozaman ne diyelim başka? oruç nedir insanlar ne için tutuyor araştır bence.

Sigara zevk icin icilir ayrica ama astim ilacinin pek zevkli bisey oldugunu zannetmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A ®h Pozitif -- 28 Haziran 2014; 8:30:57 >
  • quote:

O mantıkla bakarsak sigaranında bozmaması lazım ama bozuyor bence bozar çok şeyse sahurda kullanırsın.

Burdaki mantık duman yada türevi olması değil sağlık için gerekli olmasıdır.Sigara ile ilacı aynı kefeye koymak mantıklımı şimdi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

İslam çıktığında sigara veya nargile yoktu ama...
    Alkollüykrn neden ibadet yapılmaz mantığını araştırın ve sahurdan sonra oruçluyken neden uyumamak lazım görün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha bilgili makamlara sorup cevabını alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

quote:

İslam çıktığında sigara veya nargile yoktu ama...
    Alkollüykrn neden ibadet yapılmaz mantığını araştırın ve sahurdan sonra oruçluyken neden uyumamak lazım görün

Sigara benzeri tütün ve tütün ürünleri vardı

• Millet kafayı yemiş anasını satayım, ilaç alayım mı oruç bozulur mu diyor. İlacı alma, sağlığın bozulsun. İman gücüyle iyileşirsin.
  • Allah niyetini biliyor içini rahat tut oruç vucud terbiyesi, insanlarin sosyalleştigi bir aydir.Tabiki saha bir sürü faziletide var ancak bunlarin yarısını dahi yasamak bu bunyeyi 11 ay idare eder

• Vinewood kullanıcısına yanıt
    Colomb boşuna Amerika' yı ve tütünü keşfetmiş o halde...

• quote:

Tütün çok öncede vardı , bilmeden konuşmayalım

• quote:

quote:

Tütün çok öncede vardı , bilmeden konuşmayalım

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Tütün#Tarih.C3.A7e

"Amerikan Yerlileri (Kızılderililer) Avrupalılar kıtaya gelmeden önce tütün kullanmaktaydılar. İlk Avrupalı yerleşimciler tütün içmeyi kızılderililerden öğrenerek tütünü daha sonra gittikçe popüler olacağı Avrupa'ya taşıdılar. Amerikan Yerlileri arasında tütün eğlence amacıyla değil ayinlerinde ve ancak deneyimli şamanlarınca dini gerekçelerle kullanmalarına karşın Avrupalılar tütünü eğlence ve vakit geçirme amacıyla yaygınlaştırdılar.

Tütün aynı zamanda Amerikanın güneyinin hızla sömürgeleştirilmesine de yol açmıştır. İlk sömürge yayılımının ardında tütün üretimini arttırma isteği de bulunmaktaydı. Avrupalılar Amerika'ya getirdikleri zenci kölelerle açtıkları alanlarda tütün ekimi yapmaya başladılar.

Tütün 1500 yıllarında Antillerden İspanyol gemicileri vasıtasıyla İspanya'ya ve oradan Avrupa'ya yayılmıştır. Anadolu'ya ise Osmanlı İmparatorluğu zamanında (1605) Venedikli tüccarlar tarafından sokulmuş ve kullanılışı kısa bir zamanda yayılmıştır."

•  Astım İlacı Oruç Bozar Mı ?
    Az önce gazetede gördüm hocam . Diyanet işleri başkanlığından alınmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rothture

quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

Abi ne doyurucu ne başka birşey , zevkten sıkmıyorsun sonuçta.Bozması için hiçbir sebep yok Allah içinizi bilir zaten

İnsan korkuyor hocam bütün gün aç kalıcaz emekler gitmesin. Teşekkürler yorum için ben de böyle düşünüyorum da sakata gelmeyelim biraz daha araştırıcam hocam

Abicim dinde katı kurallar yoktur her konuda,sen hastasin ve sagligin icin o ilaci alman lazim. Allahın takdiridir,bence bozmaz

• aynı şekilde bende kullanıyorum pembe bir ilaç sabah akşam kullanılmalı ama ben bi sahurda bi iftarda yapıyorum

bu arada benim hafif seviyede henüz senin ileri seviyedeyse dikkat et
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Debdebeli

aynı şekilde bende kullanıyorum pembe bir ilaç sabah akşam kullanılmalı ama ben bi sahurda bi iftarda yapıyorum

Hocam aynısı sanırım. Ordası pembe, üstte kırmızı tuş var ona basılı tutup ağızlığı açıyosun 1 doz ilacı içine çekmen için hazır oluyor.

Arkadaşlar benim astımım ileri seviye değil, hafif. Yani iftar-sahur yapsam da olabilir sanırım. Kesinlikle bozmuyosa ve güçlü bi kaynak varsa kullanıcam.
  • quote:

quote:

aynı şekilde bende kullanıyorum pembe bir ilaç sabah akşam kullanılmalı ama ben bi sahurda bi iftarda yapıyorum

Hocam aynısı sanırım. Ordası pembe, üstte kırmızı tuş var ona basılı tutup ağızlığı açıyosun 1 doz ilacı içine çekmen için hazır oluyor.

Arkadaşlar benim astımım ileri seviye değil, hafif. Yani iftar-sahur yapsam da olabilir sanırım. Kesinlikle bozmuyosa ve güçlü bi kaynak varsa kullanıcam.

ben geçen seneki ramazanda da böyle yaptım bir zararı olmamıştı gün içinde rahatsızlık hissetmiyorsan iftar-sahur vakitlerinde yapabilirsin

ve sende de ayrıca koşacağın zamanlar kullandığın mavi fıs fıs var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackie Estacado

Millet kafayı yemiş anasını satayım, ilaç alayım mı oruç bozulur mu diyor. İlacı alma, sağlığın bozulsun. İman gücüyle iyileşirsin.

^
  • quote:

quote:

quote:

ben geçen seneki ramazanda da böyle yaptım bir zararı olmamıştı gün içinde rahatsızlık hissetmiyorsan iftar-sahur vakitlerinde yapabilirsin

ve sende de ayrıca koşacağın zamanlar kullandığın mavi fıs fıs var mı

Yok hocam ben doktora öksürük-balgam-hırlama şikayetiyle gittim. Kendisi pek konuşkan değildi fakat bronşit olduğumu söyledi. Astıma çevirebiliceğini söyledi ve 1 şurup, 1 pastil ve bu içine çekmeli astım ilacını verdi. Sadece bu toz şeklinde olan içine çekmeli astım ilacı var bende. Sanırım daha başlangıç seviyesiyim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ExE

ağıza giren herşey orucu bozar.

Sallama işkembeden

Astım ilacı orucu bozmaz hocam çünkü o gıda değil bi nevi hava basıyorsun rahat bir şekilde ilacını kullanıp rahat şekilde orucunu tutabilirsin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.