Şimdi Ara

astım hastalığı :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kuzenimde sinüzit vardı ama doktora gittiğinde astım olduğu anlaşıldı burnu hep tıkalı..dokto 2 ay ilaç tedavisi uygulayacağız dedi..ona göre ilacın dozunu artıracak veya azaltıcak..

astım tamamen geçer mi..? astımdan korunmak için neler yapılmalı

şimdiden teşekkürler

• bende astım tedavisi gördüm 2 ay ankara gazide.... walla tam bilmiyorum ama astım galiba kronik bir hastalık yani tamamen geçmez ama ortam şartlarıyla kontrol altına alınabiliyr yani dikkat ederse astım hastası hiçbir etkisini görnez efor kaybı yaşamaz dünyada bir sürü yüzücü veya koşucu var astım hastası ama alerjisi olan şeylere dikkat etmesi gerek herhalde...

bana iki tane sprey vermişti biri kahverengi biri mavi matrix gibi :-) kahverengi ilaç tedavi amaçlı idi sabah akşamaldım 2 ay ama mavi ilacı sadece nefesin darakınca al dedi....yanında bulundur dedi..

2 sene taşıdım baktım nefesim daralmıyor çok şükür dedim aten ilacın kullanım süresi doldu bir dahada görmedim o ilacı bu arada bir sürü grip hastalığına yakalandım bir şey olmadı nefes darlığından yana... ama dayımda astım hastası ve grip olursa çook kötü oluyor o.... astım ilaçlarından pulmicort kortizon içeriyor galiba tabi tam olarak bilemem ama o biraz şişmanlamış gibi gösteriyor hastayı herhalde ama biz ne desekte en sağlam bilgi DOKTORLARDADIR varsa dr aydınlatsın bizi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felix -- 4 Ekim 2006; 20:26:38 >

• Allah acil şifavesin.Geçmiş olsun.
  • eywalla felix

saol cnr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetaMode -- 4 Ekim 2006; 21:27:57 >
  • bi de bu astım krizi nasıl bişey..ölümle sonuçlanabiliyo mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: .ImpossibleIsNothing

bi de bu astım krizi nasıl bişey..ölümle sonuçlanabiliyo mu

yok be o kadarda değil birden nefesin daralıyor nefes alamıyorsun daha doğrusu çooook az alabiliyorsun ama yanındaki sprey varsa atlatıyorsun

bende dr gibi konuşuyorum ama bildiklerim bunlar daha doğrusu yaşadıklarım bir kere tedavi sırasında arkadaşın parfümümnden dolayı nefesim darlmıştı o zaman bir kere kullanıştım o mavi spreyi o kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felix -- 4 Ekim 2006; 20:51:42 >
  • ilk önce geçmiş olsun.astım teshisi koymak için bazı testler yapılması ve grafi cakilmesi lazım.bunlar yapıldımı?
  • ilgilendiğin için çok teşekkür ederim felix..eywalla dostum..çok saol..kendi sorununmuş gibi ilgileniyosun..ne desem az
  • quote:

Orjinalden alıntı: ebfb

ilk önce geçmiş olsun.astım teshisi koymak için bazı testler yapılması ve grafi cakilmesi lazım.bunlar yapıldımı?

evet..! astım ölçümü pozitif çıktı..!
  • quote:

ilgilendiğin için çok teşekkür ederim felix..eywalla dostum..çok saol..kendi sorununmuş gibi ilgileniyosun..ne desem az

önemli değil kardeş yaşadıklarımı anlattım birde şu ayrıntı var ben astımdan sonra grip hastalığı geçirdim ve ankadara başka bir dr a gittim adam astım olduğumu ve o anda grip hastası olmama rağmen nefesimin daralmadığını görünce şaşırdı birkaç soru sordu sen astım değilsin dedi şaştım kaldım o zaman birşeyler olmuş ama sende astım yok dedi iki dr da göğüs hastalıkları uzmanıydı....
  • astım kronik bir hastalıktır ve ömür boyu sürer.takip altında olması lazım ölümcül değildir,fakat takibi gerekir.özellikle toz ve ilkbahar zamanı polenler nefes almasını zorlastırır.takip altında olur ve düzenli tetkiklerini yaptırırsa hiç bir problem yasamaz.istanbuldamısınız bilmiyorum ama bununla ilgili üniversite hastanelerinin üniteleri var.istanbulda cerrahpasa tıp fakültesi astım polikliniği.tekrar gecmiş olsunn.bir de astımı tetikleyen yiycekler vardır ama bu kesinleşmemiştir ben yinede yazayım;fındık,yer fıstığı,soya,yumurta...
  • quote:

Orjinalden alıntı: felix

quote:

ilgilendiğin için çok teşekkür ederim felix..eywalla dostum..çok saol..kendi sorununmuş gibi ilgileniyosun..ne desem az

önemli değil kardeş yaşadıklarımı anlattım birde şu ayrıntı var ben astımdan sonra grip hastalığı geçirdim ve ankadara başka bir dr a gittim adam astım olduğumu ve o anda grip hastası olmama rağmen nefesimin daralmadığını görünce şaşırdı birkaç soru sordu sen astım değilsin dedi şaştım kaldım o zaman birşeyler olmuş ama sende astım yok dedi iki dr da göğüs hastalıkları uzmanıydı....

ilginç bi durum..!

• quote:

astım kronik bir hastalıktır ve ömür boyu sürer.takip altında olması lazım ölümcül değildir,fakat takibi gerekir.özellikle toz ve ilkbahar zamanı polenler nefes almasını zorlastırır.takip altında olur ve düzenli tetkiklerini yaptırırsa hiç bir problem yasamaz.istanbuldamısınız bilmiyorum ama bununla ilgili üniversite hastanelerinin üniteleri var.istanbulda cerrahpasa tıp fakültesi astım polikliniği.tekrar gecmiş olsunn.bir de astımı tetikleyen yiycekler vardır ama bu kesinleşmemiştir ben yinede yazayım;fındık,yer fıstığı,soya,yumurta...

başka bildiğin yiyecelekler var mı..? doktor da yumurta olayını sormuştu demekki onlar da kabul ediyor yiyeceklerin etkisini..!
  • bana kolumdan test yapmışlardı bir sürü şey çıkmıştı orda... 15 20 tane iğne batırıdlar şişen yerlere göre neye alrjim olduğnu söylediler dağa taşa alerjim çıktı o testte ama hiçbiri rahatsız etmedi sonra...
  • o test allerji testi.nelere allerjin olduğunu söylüyolar.ama önemli olan tek şey var astımda tozlardan uzak durucaksınız.ilaçları düzenli kullanıcaksınızve takiplerinizi düzenli gideceksiniz.birde bir sey merak ettim dr. güvenilirmi??cünkü bu teshisi herkes koyamaz...
  • quote:

o test allerji testi.nelere allerjin olduğunu söylüyolar.ama önemli olan tek şey var astımda tozlardan uzak durucaksınız.ilaçları düzenli kullanıcaksınızve takiplerinizi düzenli gideceksiniz.birde bir sey merak ettim dr. güvenilirmi??cünkü bu teshisi herkes koyamaz...

evet tıp fakültesi dotoru ve 1 hastayla 20 dk dan fazla ilgileniyo..ama ne kadar özele gittiysek de onlar bile o ilgiyi göstermedi..adı duyulmuş bi hekim
  • 13 senedir Astım hastasıyım bir türlü atlatamadım şu belayı.

Geceleri rahat bir uyku gözüme girmiyor.

Eğer astım olursanız ve doktora gittiğinizde size "ilaç tedavisi" derse hemen reddedin.

İlaç firmalarını ve kendilerini zengin ediyorlar ama sonuç: 0

İlaçları bıraktıktan 15 gün sonra tekrar başlıyor.

Aşı tedavisinden şaşmayın derim ama o da çok uzun sürüyor, yani tayin olma gibi bir durumun olmaması lazım.
  • doktor da aşı tedavisine karşı..onlar firmaların yalanları dio..napıcas yaw
  • ben de 6 sene aşı tedavisi gördüm.şimdi çok sağlamım valla
  • Bende astım bronsit hastasıyım ama kucuk yastayken ozellikle cok agir olarak yasadim bu hastaligi. Bunyeden bunyeye fark edebiliyo tabi nasıl tedavi edilmesi gerektigi ve ne zman gececegi. Ben sadece ilac kullandım, ası tedavisine hic baslamadik. Doktor buluğ cagından sonra hastalıgın buyuk bi kısmından kurtulursun demisti ve oylede oldu. Ama astım tamamen bitecek diye bisey yok. Onla yasamayi ogrenmelisin...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.