Şimdi Ara

ASTİGMATI OLANLAR BURAYA!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
92
Cevap
2
Favori
16.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: müvellidülhumuza

astigmatta büyük ölçüde düzeltiliyor lazerli tedavide babam kudrette çizdirmişi gözleri ondan biliyorum

Khán sen miyopsun astigmat farklı sen nasıl keskin nişancısın

Baştan aşağı yalan.
    Ben 1.50 astigmatım vardı gözlügü sevmiyordum gittim İSTANBUL GÖZ HASTANESİ'nde ameliyat oldum lazer 800 tl ödedik bi göze.Değermiydi ? Hayır tabi 1.50 di sanırım şu anda tekrar başladı astigmat hastalıgım ama doktora gitmiyorum kesinlikle diyicek gene başlamış astigmat.
    ŞUanda yazıları rahat okuyabiliyorum astigmatlı gözüm ile. Ama benim gözdede yok yoktu arkadaş :D
    Sağ gözüm 1.50 astigmat 0.50 miyop %10 göz tembelligi vardı ameliyat sonrası size şunu söylim %50 göremiyorsa idim şimdi %20 göremiyorum düzelen birşey olmadı pek.
    Miyop hipermetrop tamam ama astigmatı sıfırlayamıyorlar imkanınız varsa lens kullanın yada gözlük ameliyat iyi birşey değil oldum pişmanım.Saygılar

Ek Olarak : Bende gizli astigmat da varmış pc ye bi süre baktıgım zaman gözüm accayip kanlanıyor ve çok ağrıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa_Zoro -- 16 Temmuz 2009; 20:30:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Quaron*

quote:

astigmatta büyük ölçüde düzeltiliyor lazerli tedavide babam kudrette çizdirmişi gözleri ondan biliyorum

Khán sen miyopsun astigmat farklı sen nasıl keskin nişancısın

Baştan aşağı yalan.
    Ben 1.50 astigmatım vardı gözlügü sevmiyordum gittim İSTANBUL GÖZ HASTANESİ'nde ameliyat oldum lazer 800 tl ödedik bi göze.Değermiydi ? Hayır tabi 1.50 di sanırım şu anda tekrar başladı astigmat hastalıgım ama doktora gitmiyorum kesinlikle diyicek gene başlamış astigmat.
    ŞUanda yazıları rahat okuyabiliyorum astigmatlı gözüm ile. Ama benim gözdede yok yoktu arkadaş :D
    Sağ gözüm 1.50 astigmat 0.50 miyop %10 göz tembelligi vardı ameliyat sonrası size şunu söylim %50 göremiyorsa idim şimdi %20 göremiyorum düzelen birşey olmadı pek.
    Miyop hipermetrop tamam ama astigmatı sıfırlayamıyorlar imkanınız varsa lens kullanın yada gözlük ameliyat iyi birşey değil oldum pişmanım.Saygılar

Ek Olarak : Bende gizli astigmat da varmış pc ye bi süre baktıgım zaman gözüm accayip kanlanıyor ve çok ağrıyor

e kişidne kişiye değişir bu gözünü sıfırlatıp katarakt olan akrabam var, babamın şimdilik bir sorunu yok 3 sene önce oldu ameliyat

sana büyük geçmiş olsun arkadaşım valla gözlük güzeldir ya bana çok yakışıyor seviyorum gözlüğümü

• Ben de geldim Astigmat + miyopum yalnız, makbul müdür
  • Ben napayım ya. Hipermetrop - Miyop - astigmat - Göz tembelliği ve şaşılığım var. Ben napayım. Halinize şükredin... Ha beni sorarsanız. Ben mutluyum ya bunada şükür...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mutsuz Son

Ben de geldim Astigmat + miyopum yalnız, makbul müdür

oo bendensin o daha makbul ya şimdi gölüğümü çıkardığımda yazılar çizgi gibi görünüyor
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mutsuz Son

Ben de geldim Astigmat + miyopum yalnız, makbul müdür

oo bendensin o daha makbul ya şimdi gölüğümü çıkardığımda yazılar çizgi gibi görünüyor

Sağ astigmat, sol miyop senin de mi öyle yoksa

• yok ikisinde de miyop+astigmat var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet lag -- 16 Temmuz 2009; 22:02:38 >
  • olmadı şimdi 0.75 bile ne biçim etkiliyo 2-3 filan olsa bitmişiz demek yahu
  • Valla gözlerim 1,5-2 civarı astigmat.. Hatta birinde miyopta var 11 yıldır gözlüğüm var ama 5 yıldır dışarda gözlük kullanmıyorum sadece akşamları evde bilgisayar kullanırkan tv izlerken filn takıyorum bi ay önce doktora gittim doktor gözlük takmadığımı duyunca şaşırdı nasıl rahat görüyosun baş ağrısı yapmıyormu filan dedi alıştım heralde dedim Gözlük numaram deişmimş yükselmiş ama yine takmıyorum sadece evde takıyorum lens olurmu dedim bu numara astigmata tavsiye etmiyourm dedi aynen devam
  • Bence takmalısın bende de astigmat var ama çok az, 1.5 miyop gözlerim ama sende ilerliyorsa tak, mazallah 10 sene sonra şişe dibiyle dolaşmak var
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Valla gözlerim 1,5-2 civarı astigmat.. Hatta birinde miyopta var 11 yıldır gözlüğüm var ama 5 yıldır dışarda gözlük kullanmıyorum sadece akşamları evde bilgisayar kullanırkan tv izlerken filn takıyorum bi ay önce doktora gittim doktor gözlük takmadığımı duyunca şaşırdı nasıl rahat görüyosun baş ağrısı yapmıyormu filan dedi alıştım heralde dedim Gözlük numaram deişmimş yükselmiş ama yine takmıyorum sadece evde takıyorum lens olurmu dedim bu numara astigmata tavsiye etmiyourm dedi aynen devam

aynen. gözlüğe hayır.

• Benim sol gözde mi ne varmış. Biri 0.50, diğeri 0.75 mi ne bozuktu. Gözlük verdi doktor ama takmadım. Şimdi ilerlediğini düşünüyorum. Bilgisayarda falan görme problemim yok fakat uzağı bulanık görüyorum.
  • Astigmat, miyop, renk körlüğü ne ararsan var bende. Lazerle çizdirmezsem ölene kadar geçmeyecek.
  • Bende de var astigmat. 1 senedir takmıyorum gözlüğümü.
  • Bende de var kahrolası biri 1.5 diğeri 1.75 derece,
  • Bende varYanında bi de miyop var.gözlükle alakam yok.Sadece derslerde tahtayı göremediğimde takarım.
  • Çözümü lazer arkadaşlar kendimdenbiliyorum.
  • bendede -3 astigmat var iki gözümdede lazer yaptırın dedi bi doktor digeride yaptırmayın felan filan ama ben gözlükten bıktım lazer olmak istiyorum 19 yaşındayım acaba olurmu bılmıyorumda herkez 21 de oluyo
    ya sıfırlamalarınıda istemıyorum abi 1 derece olsun yınede gozluk takmam ya 1 derece goz bozuklugu pek belli etmıyorki
  • quote:

Orjinalden alıntı: i Am Not Dead

bendede -3 astigmat var iki gözümdede lazer yaptırın dedi bi doktor digeride yaptırmayın felan filan ama ben gözlükten bıktım lazer olmak istiyorum 19 yaşındayım acaba olurmu bılmıyorumda herkez 21 de oluyo
    ya sıfırlamalarınıda istemıyorum abi 1 derece olsun yınede gozluk takmam ya 1 derece goz bozuklugu pek belli etmıyorki

quote:

Orjinalden alıntı: DARK TOWER

Çözümü lazer arkadaşlar kendimdenbiliyorum.

1. si 21 yaşından sonrası lazer için uydundur bu konu hakkında baya bilgiye sahibim.Benim gibi beklemeyip lazer olursanız (astigmat ) Pek faydasını görmessiniz neden diye soracak olursanız ; Kişiden kişiye göre değişiyor miyop + astigmat olan (çoklu göz hastalıgı) tedavisi zor oluyor.Ha demiyorumki herkesde sorunlu kimisinde 0 lanır kimisinde biraz kalır tekrar eder.Tavsiyem 21 22 yaşından sonra çizdirmenizdir.Çünkü göz bu yaşlarda büyümeyi bitiriyor.Birde göz her ay ilerlemez :) 1 senede 0.25 gibi bişey artar.(kişiye göre değişir ve ne yaptıgınıza.Pc kullanıyor iseniz 4-5 ay belki 6 ay) işten eve evden işe 1-2-3 senede belki:)

2. Si her gözün tedavisi lazer değildir.Bakmayın siz lazer %70 gibi bi oranda başarı sağlıyor ameliyat olup geri gözlük takan adam çok .İdare edin etmem diyorsanızda 21 22 yaşlarından sonra ameliyat olunuz.

• Her göze lazer tedavisi olmuyor.Göz damarlarıyla alakalı.Ben olamıyorum mesela.

Benim gözler miyop zaten.Yaklaşık 22 yıldır gözlük kullanıyorum(Yaş 32)İlk gözlük numaram 1,5 dereceydi.

Ama astigmat bende baş ağrısı pek yapmıyor.

Sağ göz 9

Sol Göz 5

Astigmat 2
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.