Şimdi Ara

ASTİGMATI OLANLAR BURAYA!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
16.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • astigmat hastalığı olanları buraya bekliyorum. Ben 1.5 - 2 astigmatım ve hiç tadım kalmadı doğrusu gözlerimde bir ağrı var son zamanlarda.

Astigmatı olan arkadaşlar gözlüksüz bilgisayara bakabiliyormusunuz?

NE dersiniz topluca buluşup lazere girelimmi? hem uygun fiyata getiririz böylece

• vallaha sorma ya bu astigmat çok beter gözlüksüz yarım metre önümü göremiyorum tam hatırlamıyorum numarasını miyopta var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jet lag

vallaha sorma ya bu astigmat çok beter gözlüksüz yarım metre önümü göremiyorum tam hatırlamıyorum numarasını miyopta var
    ya varya yanımda gözlüksüz pc kullananlara imreniyorum resmen okuyamıyorum ya

bi arkadaşım var zaten internet cafeci 24 saat pc başında herif masa ile arasında 2-3 metre var LCD ekranı oradan okuyor dürbün gibi maşallah
  • quote:

vallaha sorma ya bu astigmat çok beter gözlüksüz yarım metre önümü göremiyorum tam hatırlamıyorum numarasını miyopta var
    Ne illet bir hastalıktır.0.75 astigmat var uzaklar bulanık.Adam gibi çözümü olmayan tek göz hastalığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: chic-c

ya varya yanımda gözlüksüz pc kullananlara imreniyorum resmen okuyamıyorum ya

bi arkadaşım var zaten internet cafeci 24 saat pc başında herif masa ile arasında 2-3 metre var LCD ekranı oradan okuyor dürbün gibi maşallah

Alıntıları Göster
    Şu astigmat, düz birşeyi yamuk gibi görmekmiydi? eğer öyleyse bende küçükken vardı. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xapheon

Ne illet bir hastalıktır.0.75 astigmat var uzaklar bulanık.Adam gibi çözümü olmayan tek göz hastalığı

Alıntıları Göster
    sülalede bi bende var başka kimsede yok tam sayamadım ama sülalayi çocuklar falan 50-60 kişi yapıyor
  • quote:

sülalede bi bende var başka kimsede yok tam sayamadım ama sülalayi çocuklar falan 50-60 kişi yapıyor

Alıntıları Göster
    Millet 0,75'ten 1,5'tan yakınıyor. Değerini bilin o derecelerin. 3,75 miyopum var. Biraz da astigmat olacaktı ama anımsamıyorum şimdi. Siz yakınıyorsanız ben napayım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hatırladığım kadarıyla 2.75 - 3,50 astiğmat vardı. Sağ gözde 0,75 de miyop. Yarı kör sayılırım. İnceltilmiş cam kullanıyorum da fazla belli olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rosenrot

Hatırladığım kadarıyla 2.75 - 3,50 astiğmat vardı. Sağ gözde 0,75 de miyop. Yarı kör sayılırım. İnceltilmiş cam kullanıyorum da fazla belli olmuyor.

Alıntıları Göster
    astigmatı sıfırlıyorlar diyenler var ama doğrumu acaba
  • quote:

astigmatı sıfırlıyorlar diyenler var ama doğrumu acaba

Alıntıları Göster
    valla bende 1 derece astigmat var 3,5 da miyop zaten gözlüğü çıkarsam 30 cm den bile monitordeki yazılar görünmüyo lazer yaptırcam ilerde inşallah düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighPerformance

valla bende 1 derece astigmat var 3,5 da miyop zaten gözlüğü çıkarsam 30 cm den bile monitordeki yazılar görünmüyo lazer yaptırcam ilerde inşallah düzelir

Alıntıları Göster
    2,5 derece miyop - 2 derece astiğmat
    2 derece miyop - 2 derece astiğmat

6 ayı geçti muayene süreci..muhtemelen artmıştır yine..
  • quote:

Alıntıları Göster
    daha dün tekrar muayene oldum ve gözlüğümü değiştirdim. sol 1.00 sağ 0.90 dı. şimdi sol 1.25 sağ 1.00 olmuş. sanırım astigmatı lazerle de çizemiyolar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisiko__

daha dün tekrar muayene oldum ve gözlüğümü değiştirdim. sol 1.00 sağ 0.90 dı. şimdi sol 1.25 sağ 1.00 olmuş. sanırım astigmatı lazerle de çizemiyolar?

Alıntıları Göster
    Astigmat forever. Düzelme olasılığı da yok galiba.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun arkadaşlar. Bende de göz kuruluğu, ışığa hassaslık ve 0,25 miyopluk var. İlerlemelerinden korktuğum kadar başka hiçbirşeyden korkmuyorum. Çok kötü bir durum göz kusurunun ilerlemesi ve aşırı rahatsız edici bir duruma gelmesi, Allah hepinize kolaylık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

Geçmiş olsun arkadaşlar. Bende de göz kuruluğu, ışığa hassaslık ve 0,25 miyopluk var. İlerlemelerinden korktuğum kadar başka hiçbirşeyden korkmuyorum. Çok kötü bir durum göz kusurunun ilerlemesi ve aşırı rahatsız edici bir duruma gelmesi, Allah hepinize kolaylık versin.

Alıntıları Göster
    ben uzağı bulanık görüyorum...yakında bi sorun yok.0,75 gözlük kullanıyorum...astigmatım demi bende?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khán

ben uzağı bulanık görüyorum...yakında bi sorun yok.0,75 gözlük kullanıyorum...astigmatım demi bende?

Alıntıları Göster
    Astigmat+Miyop. İleri derecede astigmat var .Derecesini tam bilmiyorum.Göz numaramda 7 falan oldu Böyle ne kadar gitcek bilmiyorum sürekli ilerliyor. İlk okul 2. sınıftan beri 6 ayda bir düzenli olarak hep aynı göz dokturuma gidiyorum. 20 yaşına gelince durur falan dedi ama şuan 18 yaş . 20 ye bi geleyim Allah nasip ederse lazer yaptırmaya çalışcam. Amacım gözlükten kurtulmak değilde numarayı küçültebilmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeRo-34

Astigmat+Miyop. İleri derecede astigmat var .Derecesini tam bilmiyorum.Göz numaramda 7 falan oldu Böyle ne kadar gitcek bilmiyorum sürekli ilerliyor. İlk okul 2. sınıftan beri 6 ayda bir düzenli olarak hep aynı göz dokturuma gidiyorum. 20 yaşına gelince durur falan dedi ama şuan 18 yaş . 20 ye bi geleyim Allah nasip ederse lazer yaptırmaya çalışcam. Amacım gözlükten kurtulmak değilde numarayı küçültebilmek.

Alıntıları Göster
    astigmatta büyük ölçüde düzeltiliyor lazerli tedavide babam kudrette çizdirmişi gözleri ondan biliyorum

Khán sen miyopsun astigmat farklı sen nasıl keskin nişancısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet lag -- 16 Temmuz 2009; 18:56:31 >
  • quote:

astigmatta büyük ölçüde düzeltiliyor lazerli tedavide babam kudrette çizdirmişi gözleri ondan biliyorum

Alıntıları Göster
    2 gözümde 4 numara astigmat burnumun ucunu göremiyorum gözlüksüz çok lanet birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouz55 -- 16 Temmuz 2009; 19:18:26 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: müvellidülhumuza

dostum silüetleri görüyorum

iki kaşının arasından olmasada kafasından vururum

bu arada doktor astigmat demişti bana...yemiş beni heralde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khán

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Khán

quote:

doktor dediyse doğrudur klasik olarak yakın hipermetrop uzak miyop

astigmatla ilgili:
    http://www.uzmantv.com/astigmat-nedir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.