Şimdi Ara

Astigmat & Miyop Lensler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
2
Favori
46.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, konuyu Sağlıklı Yaşam bölümüne de açtım fakat cevap gelmeyince buraya açmak istedim, yöneticelerden ricam kaldırmamaları, teşekkür ediyorum.

Cuma günü göz doktoruna gittim. 4 yıldır gözlük kullanıyorum artık lens takmak istediğimi söyledim. Ölçümlerde sol gözüm 2.75 miyop 0.75 astigmat ve sağ gözüm 1.75 miyop 0.75 astigmat çıktı. Astigmat lenslerin zor olacağını söyledi ama yine de çok istersen deneme lensi al kullan dedi. Bugün ailem gitmiş lensler için ben gidemedim. Firmaların artık deneme lensleri vermediğini söylemişler ve astigmat&dereceli lenslerin çok pahalı olacağını ve kullanması zor olacağını söylemişler. İki gözüm de ayrı numara olduğundan iki farklı kutu almam gerekiyormuş bu da toplam yaklaşık 240 tl falan edermiş ama bunu şuan almak için imkan yok. Gözlük de takmak istemiyorum artık. Gözlük takmak zorunda mıyım? Bunun daha ucuza bir yolu yok mu? Ayrıca 1 kutu lens ne kadar gider?

• Muhtemelen gittiğin yer, kutusu 120 lira demiştir

4 kutusu 200 liraya satılan yerler var iyi araştır derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 3 Aralık 2012; 22:53:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -AltaiR-

Muhtemelen gittiğin yer, kutusu 120 lira demiştir

4 kutusu 200 liraya satılan yerler var iyi araştır derim

Teşekkür ederim araştıracağım
  • 1. Gözüne uygun astigmat lensler mevcut.
    2. Benim kullandığım lenslerden birisi normal diğeri astigmat. Kullanım zorluğu yaşamıyorum. (Cibavision marka lens kullanıyorum)
    3. Maliyet olarak
    1 kutu toric lens fiyatı Internetten 55 lira
    sende numaralar farklı olduğundan 2 kutu almak zorundasın. 110 lira
    + 360ml solüsyon 20 lira.
    Yani sana ilk başta toplam 130 liraya mal olur.
    Bunu seneliğe vuracak olursak,
    Senede 4 kutu lens kullanırsın : 220 TL
    Her 2 ayda bir solüsyon alsan : 120 TL solüsyon
    yani yıllık toplam 340 TL gibi lens maliyetin olur.

Şahsi fikrim. Lens kullanmak her ne kadar gözlüğe göre inanılmaz konforlu olsada riskli olduğunu da unutmaman gerekiyor. Özellikle gözlüğü çıkarıp lensi gözüne taktığında yeni doğmuş gibi olursun. Bu deneyimi mutlaka yaşamanı tavsiye ederim. Ancak sürekli lens kullanmanı hiç tavsiye etmem.
    Kendim 4 senedir sadece lens kullanıyorum. Sabahtan gece geç saatlere kadar çıkarmıyorum ve bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

• Gözlükte takma lenste takma benim gibi takıl hayatını yaşa.Sonuçta karşıdan gelen arabayı görüyon nesneleri seçiyorsun ama net göremiyorsun sorun yok.
  • senin derdinin çaresi lensmarket.com.Geçen gün doktora gittim ve bana verdiği reçeteye göre lensmarketten deneme lensi istedim.Lensler yarın gelecek bir terslik olmazsa.Normalde bir kutuda 6 tane lens olur ve fiyatı 75 lira.Eğer direkt kutu alırsan 6 tane alıyor ve 75 lira ödüyorsun fakat alışamama,uyumsuzluk vs gibi bir durumda kalan 4 tanesini çöpe atıyorsun(genellikle lens kullanmaya ilk heves edenler bu sorunu yaşar).Bu bahsettiğim site sana kutunun içinden 2 tane çıkartıp veriyor ve 25 tl talep ediyor.Eğer beğenirsen 6 lı kutu alırsın yok beğenmezsen başka markadan bir çift daha alabilirsin ücreti karşılığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 4 Aralık 2012; 0:37:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

1. Gözüne uygun astigmat lensler mevcut.
    2. Benim kullandığım lenslerden birisi normal diğeri astigmat. Kullanım zorluğu yaşamıyorum. (Cibavision marka lens kullanıyorum)
    3. Maliyet olarak

Şahsi fikrim. Lens kullanmak her ne kadar gözlüğe göre inanılmaz konforlu olsada riskli olduğunu da unutmaman gerekiyor. Özellikle gözlüğü çıkarıp lensi gözüne taktığında yeni doğmuş gibi olursun. Bu deneyimi mutlaka yaşamanı tavsiye ederim. Ancak sürekli lens kullanmanı hiç tavsiye etmem.
    Kendim 4 senedir sadece lens kullanıyorum. Sabahtan gece geç saatlere kadar çıkarmıyorum ve bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

verdiğin bilgiler için çok sagol...

bende lens kullanmayı düşünüyordum söylentileri duyunca vaz geçmiştim şimdi tekrar lens takmayı düşünüyorum 3 ay kaldı muayene için o zaman bende lens için görüşeceğim dr ile gerekirse pm ile haberleşiriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

1. Gözüne uygun astigmat lensler mevcut.
    3. Maliyet olarak

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Ailemle konuşacağım zaten göz doktoru karşı komşum bu konuda şanslıyım Biliyorum çok kişiden duydum kullanımın zor olduğu fakat ben temiz kullanacağıma inanıyorum. Heralde ailemin gitti yer çok pahalıya satıyor veya markadan öyle. Ailemle tekrar görüşeyim.

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

senin derdinin çaresi lensmarket.com.Geçen gün doktora gittim ve bana verdiği reçeteye göre lensmarketten deneme lensi istedim.Lensler yarın gelecek bir terslik olmazsa.Normalde bir kutuda 6 tane lens olur ve fiyatı 75 lira.Eğer direkt kutu alırsan 6 tane alıyor ve 75 lira ödüyorsun fakat alışamama,uyumsuzluk vs gibi bir durumda kalan 4 tanesini çöpe atıyorsun(genellikle lens kullanmaya ilk heves edenler bu sorunu yaşar).Bu bahsettiğim site sana kutunun içinden 2 tane çıkartıp veriyor ve 25 tl talep ediyor.Eğer beğenirsen 6 lı kutu alırsın yok beğenmezsen başka markadan bir çift daha alabilirsin ücreti karşılığında.

Hemen bakıyorum siteye hocam, çok teşekkür ederim. 25 lira verip deneme lensleri almak çok iyi olur aslında, ailemle görüşeceğim bunu.

@LawLess437: Ama öyle olmuyor ki derecelerim yüksek + astigmat da var 5m ileriyi göremiyorum :(

• Lenslerim geldi bugün.Acuvue Oasys Toric lens aldım denemek için.Daha önce bousch lomb softlens kulanmıştım ona kıyasla çok daha rahat bir lens.Birkaç gün takıp daha sonra duruma göre kutu sipraiş verebilirim.Ayrıca belirtmem gerekir ki deneme lenslerinde kargo bedava değil , 4 tl aldılar benden.

http://www.lensmarket.com/johnson/oasys-toric
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Lenslerim geldi bugün.Acuvue Oasys Toric lens aldım denemek için.Daha önce bousch lomb softlens kulanmıştım ona kıyasla çok daha rahat bir lens.Birkaç gün takıp daha sonra duruma göre kutu sipraiş verebilirim.Ayrıca belirtmem gerekir ki deneme lenslerinde kargo bedava değil , 4 tl aldılar benden.

http://www.lensmarket.com/johnson/oasys-toric

Akşam ailemle konuştuğum zaman babamdan iyi bir azar yedim lens yok diye, alamıyorum maalesef. Yine de ilginiz için teşekkürler.

• Bana da Toric lens oluyor ama sanırım hem renkli hemde toric bulunmuyor
  •  Astigmat & Miyop Lensler

bende internetten almayı düşünüyorum bu reçeteden birşey anlamadım 2 tane diyoptri yazan yer var bir diyoptri birde astigmatizma aksı ve diyoptrisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Céм

Bana da Toric lens oluyor ama sanırım hem renkli hemde toric bulunmuyor

Evet Toric lenslerde renkli olmuyor bildiğim kadarıyla.

@budavar için de uplayalım konuyu yardımcı olan birisi çıkar belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maedhis

quote:

Bugün sordum da bi kaç yere daha özel olarak getirtebiliyorlarmış toric ve renkli teki yaklaşık 100-150 liraymış çifti 300 yani
  • Arkadaşlar bende astigmat miyop um gözlüğü çok az taktım ve şuan kullanmıyorum gözlüğe hiç alışamadım lens almak istiyorum para önemli değil biriktirdiğim paralar var 2 side farklı gözlerimin ama tam bilimiyorum yakın bir zamanda yada yarın göz doktoruna gideceğim lenste konuşacağım ancak hiç anlamam internettende alabilirim renkli olmasın kaliteli birşey olsun yeter deneme lensi vs demişşiniz bunlar ücretsizmi öyleyse nereden alabilirim ilk deneme alayım yukarıda arkadaş link vermiş ama hiçbirşey anlamadım yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

Bugün sordum da bi kaç yere daha özel olarak getirtebiliyorlarmış toric ve renkli teki yaklaşık 100-150 liraymış çifti 300 yani

Onlar da çok pahalıya geliyor hiç gereği yok bence.

quote:

Orijinalden alıntı: KillerPrince1404

Arkadaşlar bende astigmat miyop um gözlüğü çok az taktım ve şuan kullanmıyorum gözlüğe hiç alışamadım lens almak istiyorum para önemli değil biriktirdiğim paralar var 2 side farklı gözlerimin ama tam bilimiyorum yakın bir zamanda yada yarın göz doktoruna gideceğim lenste konuşacağım ancak hiç anlamam internettende alabilirim renkli olmasın kaliteli birşey olsun yeter deneme lensi vs demişşiniz bunlar ücretsizmi öyleyse nereden alabilirim ilk deneme alayım yukarıda arkadaş link vermiş ama hiçbirşey anlamadım yardım ederseniz sevinirim.

Doktora git ve muayene ol o sana lens ve gözlük reçetesi yazacaktır bunların reçeteleri ayrı olur. Lensi doktoruna danışmadan alma. (Göze uygunluğuna vs. bakıyorlar)
    Deneme lensleri de artık verilmiyormuş sanırım ama sen yine de optiklere git bir sor. Site olayına gelirsek de benim pek bilgim yok iş iptal olduğu için fakat siteyi veren arkadaşla pm aracılığıyla iletişime geçersen yardım eder belki.

• quote:

quote:

eyvallah :) ama gözlükçü bile anlamadı yarın doktora gidip soracağım
    uygun fiyata lens almak isteyenlerhttp://www.lensci.com/ adresinden alabilir veya burdaki fiyati söyleyip %25 ucuzahttp://www.harbioptik.com/ dan alabilirler

• arkadaşlar internetten lens satisi yapilmasi yasaktir. gözünüze gözünüz gibi bakmanizi tavsiye ederim. ayrica bir cok optikciye doktorunuzdan aldiginiz receteyle giderseniz ilk kullanim icin 1'er aylik lenslerinizi denemeniz icin ucretsiz alabilirsiniz.
    http://www.mergopder.com/haber-ayrinti-LENS-SOLUSYONLARININ-OPTSYENLK-MUESSESELERNDE-SATII-LE-LGL-TC-SALIK-BAKANLIININ-HUKUK-GORUU-8220LENS-SOLUSYONLARI-LAC-DELDR-OPTSYENLK-MUESSESELERNDE-SATII-UYGUNDUR8221-1721.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.