Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Assetto Corsa (Aralık 2014) - [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8.440
Cevap
81
Favori
268.140
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Yarış Oyunları >> Assetto Corsa (Aralık 2014) - [ANA KONU]
Giriş
    706 Mesaj

Sene 2008 Forza 2 çıkmış. Bizim de bir grubumuz vardı o zamanlar ve aynı şekilde turnuvalar yarışlar time trial lar yapar hatta resimlerini de atardık.. Konumuz baya popüler, biz ise 7-8 kişiydik. ilk yarışlarımızda aynı sizin heyecanınızı ben de yaşadım, okuyunca sanki o günlere gittim... Dile kolay 10 sene geçmiş
    https://forum.donanimhaber.com/forza-2-yaris-simulasyonu-bilgi-basligi--20065906-16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necipfazil2041 -- 26 Kasım 2018; 10:49:34 >
    |
    |
    Rustoocas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2001 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: flonky

İlk defa imolada yarıştığım yarıştı biraz antremanlı gitseydim yarışlara Serkanın şansı yoktu imolada :) Kerplerden hoplaya zıplaya gittiğini hatırlıyorum. Monza da güzel hazırlanmıştım 100tura yakın pratik yapmıştım zaten neredeyse herkese tur bindiriyordum. Sonrada bıraktım şampiyonayı. Şimdi güzel türk rakipler iracingde var ama nedense bende o istek kalmadı artık. Biraz istek olsa bende hepsine toz yuttururum :D
    Kerplerden sende sıçrayaydın tutanmı oldu.İkincisi o dönemler mazide kaldı.
    O dönemler bende dahil bırak antremanı yarışa yarışın olduğu gün katılan insanlar vardı.Çoğumuzda hayatımızdaki ilk sim oyununu bir direksiyonla oynuyorduk.
    Rakip değil yanına yaklaşamayacağın adamlar var şuan simracingtr topluluğunda bilgin olsun.Çok istekliysen buyur gel.
    |
    |
    |
    558 Mesaj
    Assetto Corsa tam sürümünün 4. yıldönümü kutlu olsun.

Heyecanla beklenen 24 saat döngüsünden son görüntüler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rustoocas -- 19 Aralık 2018; 16:44:50 >
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Rustoocas

Assetto Corsa tarihinin en iyi modlarından biri gün yüzüne sonunda çıkış yaptı: 24 saat gece-gündüz döngüsü

Güzel görünüyor denemek gerek bilgi için teşekkürler
    |
    |
    | Intel® Core™ i7 4790K | MSI Z97 GAMING 7 | PNY Anarchy X DDR3 16GB 2800Mhz | Asus RX 580 DUAL 8G OC | Philips 243V5LHAB/00 1MS 23.6" 1080p@60Hz | Crucial BX500 120GB | WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 64MB 7200Rpm |
    | CoolerMaster HAF 912 Advanced | Thermaltake 600W 80Plus | Akasa Venom Voodoo | Logitech Z313 | Rampage DLM-355 | Logitech K120 | Plantronics Gamecom 388 | Logitech Rumble F310 |

• Binbaşı
    1999 Mesaj
    bu modun oyunun sürüşüne bir etkisi var mı, mesela yagmur sürüş fizigini nasıl etkiliyor, veya gece oldugu zaman pist ısısındaki değişiklik nasıl bir etkide bulunuyor?

yoksa sadece ve sadece görsel değişiklikler mi getiriyor oyuna?
    |
    |

Şu an için gece-gündüz döngüsü sadece görsel olarak karşımıza çıkıyor, hava sıcaklığı sabit seyrediyor önceki videolardan gözlemlediğim kadarıyla. İlerde muhtemelen hava sıcaklığı değişimini de entegre ederler diye düşünüyorum.

Yağmurlu sürüşe gelince(ıslak zemin) wet mod adlı eklentiyi ek olarak kurmak gerekiyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: hozes

Orijinalden alıntı: Rustoocas

Şu an için gece-gündüz döngüsü sadece görsel olarak karşımıza çıkıyor, hava sıcaklığı sabit seyrediyor önceki videolardan gözlemlediğim kadarıyla. İlerde muhtemelen hava sıcaklığı değişimini de entegre ederler diye düşünüyorum.

Yağmurlu sürüşe gelince(ıslak zemin) wet mod adlı eklentiyi ek olarak kurmak gerekiyor.
    sadece görselse gerek yok, zaten kunos gece gündüz hava sartları vs desteklemiyor oyun motoru demişti yanılmıyorsam, bunu oyun motoru bazında sunamayıp fiziklere yansıtamadıktan sonra bir önemi yok, belki fizikleri de mod cular düzeltebilir ama oyun motoru temel anlamda bu özelliklere sahip olmadıktan sonra yapılan fizik yamasıda sallamadan öteye gidemeyecektir.

acc oyun motoru en azından bunu oyun motoru temelinde saglıyor ancak onunda optimizasyon ile ilgili sorunları var şimdilik, özellikle yarış modunda ai eklenince işlemci yükü nedeniyle fps de ciddi düşmeler mevcut, onu halletmeleri lazım.

rf2, iracing (gece gündüz sıcaklık değişimi) pcars2 vs acc daha önde hava olayları yansıtma konusunda(fizik olarak iyi varya kötü oyun motoru içerisinde destekleniyor).
    |
    |

• Binbaşı
    1769 Mesaj
    arkadaşlar 10 küsür senelik sistemi yenileme arefesindeyim (bkz. imzam).

aranızda özellikle 1440p (2k) çözünürlükte oyun oynayan ve kullandığı sistemi önerebilecek olan (işlemcisi intel olanların sistem önermesine, ekran kartı da 1080 olan arkadaşların ekran karıt önermesine gerek yok, sağolun) var mıdır?

ciddi ciddi diğer oyunları geçtim bir tek sim oynayan biri olarak 4k tv'de 2k çözünürlükte assetto, competizione, bir de olmadı pcars 2 oynayayım yeter bana.

şimdiden teşekkürler.
    Konf: AMD Ryzen 5 2600 || ASUS TUF B450 Plus Gaming || G-SKILL RipJawsV 2x8GB 3000mHz RAM || Nvidia GTX 1070 8GB || Cooler Master MB500 TUF Edition || FSP Hydro 80Plus Bronze 700W || Logitech G27, F710 || DELL SE2717H IPS 75hz || Steam: balcis || iRacing: balcis
  • Yarbay
    2001 Mesaj

Kaptan Selam :)

Bende Asus PG278Q ROG var.980 ti ile kullanıyorum.Açık söyliyeyim tabi 2K ya geçince hissedilebilir bir fark var ama en büyük fark oyunu 100 hrz in üzerinde oynadığında anlıyorsun.
    Yani yarışırken etrafındaki objelerin ne kadar yumuşak bir şekilde gerçeğe yakın ve yırtılma olmadan geçtiği yarış oyunları için çok daha önemli.Böylece fren mesafende değişiyor.Çünkü önündeki viraja hangi hızla gireceğini daha iyi düşünüyorsun.Görüntüde netliği sana bırakıyorum.Yani 2k 4k nasıl istersen.Ama tabi 4k da min 60 hrz için 1080ti düşünmen lazım.2k da 980ti bile işini görür.
    |
    |
    balcis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Emre selam :) tavsiyelerin için teşekkürler, değerlendireceğim. Çeşitli zoraki koşullardan ötürü epey uzak kaldım ama sahalara dönme peşindeyim. Hayatımda ciddi değişiklikler oldu, grupla da ilgilenemedim. Çok saygılar selamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    EmreDFace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2001 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: balcis

Emre selam :) tavsiyelerin için teşekkürler, değerlendireceğim. Çeşitli zoraki koşullardan ötürü epey uzak kaldım ama sahalara dönme peşindeyim. Hayatımda ciddi değişiklikler oldu, grupla da ilgilenemedim. Çok saygılar selamlar.
    Bende aynı durumdayım abi.Bütüm setide sattım zaten 3-4 aydır boşmboş takılıyorum.Zaman sorunum hala devam ediyor maalesef :)

aldım yaptım ettim, monitöre varana kadar dizdim seti.

monitör OC'la 75hz görüyor, AC aynası smoke'u bulabildiğim tüm ayarlarla imzamdaki sistemde 75'in altına düşmedi. hedef 3 monitör, bismillah dedik.
    |
    |
    EmreDFace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konf: AMD Ryzen 5 2600 || ASUS TUF B450 Plus Gaming || G-SKILL RipJawsV 2x8GB 3000mHz RAM || Nvidia GTX 1070 8GB || Cooler Master MB500 TUF Edition || FSP Hydro 80Plus Bronze 700W || Logitech G27, F710 || DELL SE2717H IPS 75hz || Steam: balcis || iRacing: balcis
  • Yarbay
    2001 Mesaj

Hayırlı olsun dostum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    balcis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar yeni başladım oyuna.Harita ve araça olarak kaliteli mod sitelerini paylaşır mısınız ve favori haritalarınızı.Bir de aşağıdaki gösterge paneli bi mod mu yoksa oyun içinde mevcut mu bulamadım ben?

honda s2000 ve honda cıvıcın yeni kasasının modu mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 17 Mart 2019; 14:40:52 >
    MSI x370 Gaming Pro Carbon**case:Phankteks P400s Black/White Thermaltake Riing fans**psu:Corsair CX850M**ram:16GB (8*2) Corsair 16 Gb DDR4 2400MHZ**hdd:Samsung 860 Evo 500 GB SSD + Wd Cavier blue 1 tb 7200 rpm 64mb cache**monitor:Viewsonic Vx2757 freesync 75hz**headset:Hyper X Cloud II**

Mobile:Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Gold
    Game: PS4 PRO 1 TB BEYAZ
    Wheel:Thrustmaster T300 Ferrari Alcantara
  • Binbaşı
    1769 Mesaj

En sağlamı racedepartment, ben daha az güvenilir ama güncel olanlar için Facebook'ta Assetto Corsa car mods grubuna takılıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    boras06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1769 Mesaj
    beyler konuyla ilgili yardıma ihtiyacım var, bilgisi olan bir el atsın bizahmet.
    https://forum.donanimhaber.com/oculus-dk2-development-kit-2-aldim-yardima-ihtiyacim-var--137661171
    |
    |
  • Yarbay
    2036 Mesaj
    Eski adıyla A1 Ring 2.yarışım: Gavurlar sıralamalarda arkamda c/p yaparak öne geçtiler. Biliyorlardı matkap gibi deleceğimi :) Öndeki zaten heyecandan hatalarla savaşıyordu enson vurdum dötüne tekmeyi)

|
    |
haberler
google reklamları
Masal
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,377
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.