Şimdi Ara

Assetto Corsa (2014) [ANA KONU] (419. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.488
Cevap
75
Favori
315.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dlcsiz oyunun kendisini alsam keyif alabilirmiyim yoksa şartmı dlcler. Online için yeterince oyuncu varmı project cars 2 ye bakıyordum. Grafiklerde çok az fark var gibi bilgilendirirseniz memnun olurum ?
    Ekleme ; oyunu aldım,çok keyifli duruyor yalnız xbox kolu oynanmıyor cok ayar denedim olmadı direksiyon iart sanırım. Direksiyon önerisi verebilirseniz iyi olur.
    Şu iki direksiyon arasında ki farkı anlamadım açıklayacak kimse varmı ?
    https://www.amazon.com/Thrustmaster-Force-Feedback-Racing-PlayStation-4/dp/B014US02ZA?th=1&psc=1

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B014XZ85F4/ref=sxbs_sxwds-stvp_1?ie=UTF8&qid=1530705696&sr=1&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=2215557340195636434&pd_rd_wg=2WR4T&pf_rd_r=AVAG3Y4QTPNCTGY472X3&pf_rd_s=mobile-sx-bottom-slot&pf_rd_t=9701&pd_rd_i=B014XZ85F4&pd_rd_w=gG1CW&pf_rd_i=logitech&pd_rd_r=1d461aa7-c60b-4ff6-b8da-2ebd8ae7fe56&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&th=1&psc=1

https://www.amazon.de/Thrustmaster-Force-Feedback-Lenkrad-2-Pedalset/dp/B01DPQ4S1C/ref=mp_s_a_1_cc_8?ie=UTF8&qid=1530781605&sr=8-8-catcorr&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=t150&th=1&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord.Blade -- 5 Temmuz 2018; 12:9:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hadi bakalım hızlı arkadaşları görelim . Hayallarini gerçekleştirmek isteyen simülasyon sever arkadaşlarımız için büyük fırsat

https://youtu.be/01pRc_bnogE

• Dün aldım oyunu bütün DLC'ler ile. Ancak beklediğim gibi gelmedi oyun, hızı hissedemedim bir türlü, araç koltuklarında yoldan uzak kaldım gibi. 15.6 laptoptayım monitörü bağlamadım ama bağlasam da değişmeyecek gibi. LFS'de 80le giderken hızı, limitte olduğumu hissedip ona göre heyecanlanabiliyor bir tık daha üste çıkmayı deneyebiliyodum Bu oyunda yürü len hadi diyip gaza abanıyorum bakıyorum viraja 120-130 girmeyi deneyip patlamışım. Lastikler tutunmuyor gibi, ısıtmama rağmen. Boşuna aldım gibi hissediyorum ama bu kadar insan beğeniyorsa doğrusu böyle demek ki diyorum

Birde frenleme meselesi var.. durduramıyorum araçları.. yol kılavuz çizgim açık

Edit edit : 70-75 saatte oyuna yeni yeni alıştığımı hissettim, şuan 150 saatteyim, kendi sınırlarımı aşamadım henüz. Araçları yığıyorum hala çoğu zaman viraj içine.. 150 saatteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 17 Ekim 2018; 0:46:20 >

• arkadaşlar dikiz aynasının görüntü açısını nasıl değiştirebilirim? bir türlü bulamadım ayarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

arkadaşlar dikiz aynasının görüntü açısını nasıl değiştirebilirim? bir türlü bulamadım ayarını
    Hocam normalde öyle bir ayar yok diye biliyorum,

Ama bir uygulama vasıtasıyla yapılabiliyor, yüklemesi biraz karışık özelden anlatabilirim yarın.

Merak edenler için o uygulama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rustoocas -- 18 Ekim 2018; 14:8:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rustoocas

Hocam normalde öyle bir ayar yok diye biliyorum,

Ama bir uygulama vasıtasıyla yapılabiliyor, yüklemesi biraz karışık özelden anlatabilirim yarın.

Merak edenler için o uygulama

Alıntıları Göster
    Peki ayna yere neden bakıyor önceden böyle değildi yeniden yükledim ondan sonra oldu.

edit:Grafik ayarlarından reflection kısmından aynaları kapatmışım yanlışlıkla onları tekrar yükselttim düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 18 Ekim 2018; 14:19:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• type r 2017 modu bulamadım. varmi?

• Merhabalar,

Bugün günlerden 5 KASIM, biliyor musunuz 5 Kasım'ın bana neyi hatırlattığını, hemen söyleyeyim; bu tarih 2015 yılında bu konu üzerinden (özel mesaj grubuna kadar uzanan) düzenlemeye başladığı, yarış takvimi olan, yarış öncesi antrenman yapmamızı sağlayan, bir takım kurallara sahip ilk şampiyonasının (öncesinde tabi Fiat 500'lerle bir deneme ligi yapıldı, onu da es geçmeyelim ) ilk yarışıydı: Marcas Pist Şampiyonası.

Saygıdeğer Aranel Ciryatan namı diğer ozdalcom, o sene Eylül ayında bomba* gibi bir giriş yapana kadar, biz yani DH Assetto Corsa topluluğu o ana kadar forum üzerinde arada bir toplanabilen, saatleri bir araya getiremeyen, bazen işte Nordscleife'da asfalt üzerinde toplanıp fotoğraf çeken bir topluluktan fazlası değildi. Derken Aranel Ciryatan çıkageldi ve "ben de aranıza katıldım" şekline bir mesaj paylaştı, dikkat edin daha ilk mesajlarından itibaren sunucu kurma odaklı, topluluğun isteklerine yönelik ve onların amatör ruhuna hitap edecek şekilde (ben de dahil kimse alınmasın, o tarihe kadar o konudaki neredeyse herkes daha nfs kafasındaydı ) bir düzenlemeye, bir toparlamaya girişti. Çünkü kendisi bu konuda tecrübeliydi ve tecrübelerini bizim gibi sıradan yarışçılarla paylaşmak isteyerek bugünlere gelmemizde önayak oldu.

İlk olarak katılımı ölçmek için Ekim ayında 3-4 günde yarışılacak şekilde bir Fiat 500 ligi (şampiyon Semih Emre Ekinci'yi tebrik ederiz) yapıldı ve incelenip görüldü ki yarışlar için belirlenen gün ve saatte yarışılabilecek bir potansiyel var. Bu ligden alınan sonuçlar itibariyle çok geçmeden yeni lig/şampiyona için hazırlıklar başladı ve işte ilk yarış için tarihler 5 Kasım'ı işaret ediyordu.

O tarih yaklaşırken o sene o yarışta yarışacaklar biliyorlardır ki herkeste tatlı bir telaş; direksiyon ayarları, araç ayarları (setup için çok seçenek yoktu), pisti ve aracı öğrenmek/deneyimlemek için antrenman turları vs. derken yarış günü gelmişti. Özel mesaj grubundan sunucu şifreleri alındı ve yarış saatine yetişmek için herkes sunucuya girmeye başlıyordu.

Yarış başlangıcında kırmızı ışıkların yanmaya başladığı anı hiç unutmuyorum; hayatımda ciddi anlamda ilk defa bir simde yarış öncesi antrenman yapmış ve bir organizasyona katılmış bulmuştum kendimi, bacaklarım titriyordu! Çoğu kişinin ilk defa böyle bir organizasyona şahit olması ile birlikte ilk yarış ve sonraki yarışlar çarpışan araba modundaydı.

Zamanla gelişti, iyileşti, güzelleşti herşey...
    Marcas Pist Şampiyonası şampiyonu Serkan Kaplan'ı tebrik ederiz.

* Bu konunun 271. sayfasına döndüğünüzde ayrıntılara ulaşabilirsiniz

Teşekkürler Aranel Ciryatan teşekkürler car_lover teşekkürler Serkan Kaplan teşekkürler #5Kasım

Buyrun buradan izleyin yarışın özetini:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rustoocas -- 5 Kasım 2018; 19:0:14 >

• İlk defa imolada yarıştığım yarıştı biraz antremanlı gitseydim yarışlara Serkanın şansı yoktu imolada :) Kerplerden hoplaya zıplaya gittiğini hatırlıyorum. Monza da güzel hazırlanmıştım 100tura yakın pratik yapmıştım zaten neredeyse herkese tur bindiriyordum. Sonrada bıraktım şampiyonayı. Şimdi güzel türk rakipler iracingde var ama nedense bende o istek kalmadı artık. Biraz istek olsa bende hepsine toz yuttururum :D

• Rustoocas kullanıcısına yanıt
    Sene 2008 Forza 2 çıkmış. Bizim de bir grubumuz vardı o zamanlar ve aynı şekilde turnuvalar yarışlar time trial lar yapar hatta resimlerini de atardık.. Konumuz baya popüler, biz ise 7-8 kişiydik. ilk yarışlarımızda aynı sizin heyecanınızı ben de yaşadım, okuyunca sanki o günlere gittim... Dile kolay 10 sene geçmiş
    https://forum.donanimhaber.com/forza-2-yaris-simulasyonu-bilgi-basligi--20065906-16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necipfazil2041 -- 26 Kasım 2018; 10:49:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

İlk defa imolada yarıştığım yarıştı biraz antremanlı gitseydim yarışlara Serkanın şansı yoktu imolada :) Kerplerden hoplaya zıplaya gittiğini hatırlıyorum. Monza da güzel hazırlanmıştım 100tura yakın pratik yapmıştım zaten neredeyse herkese tur bindiriyordum. Sonrada bıraktım şampiyonayı. Şimdi güzel türk rakipler iracingde var ama nedense bende o istek kalmadı artık. Biraz istek olsa bende hepsine toz yuttururum :D
    Kerplerden sende sıçrayaydın tutanmı oldu.İkincisi o dönemler mazide kaldı.
    O dönemler bende dahil bırak antremanı yarışa yarışın olduğu gün katılan insanlar vardı.Çoğumuzda hayatımızdaki ilk sim oyununu bir direksiyonla oynuyorduk.
    Rakip değil yanına yaklaşamayacağın adamlar var şuan simracingtr topluluğunda bilgin olsun.Çok istekliysen buyur gel.
  • Assetto Corsa tam sürümünün 4. yıldönümü kutlu olsun.

Heyecanla beklenen 24 saat döngüsünden son görüntüler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rustoocas -- 19 Aralık 2018; 16:44:50 >
  • Assetto Corsa tarihinin en iyi modlarından biri gün yüzüne sonunda çıkış yaptı: 24 saat gece-gündüz döngüsü

• quote:

Assetto Corsa tarihinin en iyi modlarından biri gün yüzüne sonunda çıkış yaptı: 24 saat gece-gündüz döngüsü

Güzel görünüyor denemek gerek bilgi için teşekkürler

• bu modun oyunun sürüşüne bir etkisi var mı, mesela yagmur sürüş fizigini nasıl etkiliyor, veya gece oldugu zaman pist ısısındaki değişiklik nasıl bir etkide bulunuyor?

yoksa sadece ve sadece görsel değişiklikler mi getiriyor oyuna?
  • Şu an için gece-gündüz döngüsü sadece görsel olarak karşımıza çıkıyor, hava sıcaklığı sabit seyrediyor önceki videolardan gözlemlediğim kadarıyla. İlerde muhtemelen hava sıcaklığı değişimini de entegre ederler diye düşünüyorum.

Yağmurlu sürüşe gelince(ıslak zemin) wet mod adlı eklentiyi ek olarak kurmak gerekiyor.
  • quote:

Şu an için gece-gündüz döngüsü sadece görsel olarak karşımıza çıkıyor, hava sıcaklığı sabit seyrediyor önceki videolardan gözlemlediğim kadarıyla. İlerde muhtemelen hava sıcaklığı değişimini de entegre ederler diye düşünüyorum.

Yağmurlu sürüşe gelince(ıslak zemin) wet mod adlı eklentiyi ek olarak kurmak gerekiyor.
    sadece görselse gerek yok, zaten kunos gece gündüz hava sartları vs desteklemiyor oyun motoru demişti yanılmıyorsam, bunu oyun motoru bazında sunamayıp fiziklere yansıtamadıktan sonra bir önemi yok, belki fizikleri de mod cular düzeltebilir ama oyun motoru temel anlamda bu özelliklere sahip olmadıktan sonra yapılan fizik yamasıda sallamadan öteye gidemeyecektir.

acc oyun motoru en azından bunu oyun motoru temelinde saglıyor ancak onunda optimizasyon ile ilgili sorunları var şimdilik, özellikle yarış modunda ai eklenince işlemci yükü nedeniyle fps de ciddi düşmeler mevcut, onu halletmeleri lazım.

rf2, iracing (gece gündüz sıcaklık değişimi) pcars2 vs acc daha önde hava olayları yansıtma konusunda(fizik olarak iyi varya kötü oyun motoru içerisinde destekleniyor).

• 
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.