Şimdi Ara

Assassin’s Creed Odyssey - The Fate of Atlantis DLC %100 Türkçe Yama (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
320
Cevap
24
Favori
53.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki bir isteğim olsa sizlerden, baştan başlamak işkence olur save dosyalarınız mevcut mudur kassandra ile? alexios var bende kassandra için baştan başlamam gerekecek mevcut ise saveler alma şansım var mıdır discord mail whatsapp herhangibi platform üzerinden?
  • Fazlı Can F kullanıcısına yanıt
    Oyunun save dosyaları nerede bilmiyorum. Bulayım gün içinde yazarım. Wetransfer programı var. Oraya yüklerim link atarım.
  • hocam iki yerde olur ben hemen tarif edeyim, acele ediyorum biraz affına sığınıyorum çünkü oynayamadım bir türlü çok bekliyordum.

ilk bulunacağı hedef klasör C:\Users\Fazlı Can\AppData\Roaming\uplay_emu\Player\5059\storage_files
    orada değilse eğer ikinci hedef klasör C:\Users\Fazlı Can\Documents\CPY_Saves\5059\storage_files
    bunlardan birindedir.
  • Arkadaşlar elysium portalı der iken ben tam bilmiyorum hikâye’ye başlamadığım için. Fate of atlantis görevine girdikten sonra mı başlıyor? Ve yapan arkadaş’a ; Tahmini tamamen ne zaman biter çevirmen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manba535 -- 30 Mayıs 2020; 22:4:19 >
  • bende dlc_34 dosyası yok. season pass'i yeni aldım ama hali hazırda atlantis sembol görevlerini yapabiliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manba535

Arkadaşlar elysium portalı der iken ben tam bilmiyorum hikâye’ye başlamadığım için. Fate of atlantis görevine girdikten sonra mı başlıyor? Ve yapan arkadaş’a ; Tahmini tamamen ne zaman biter çevirmen?
    The lost tales of greece görevinden sonraki kısmı içeriyor yama. Şuan DLC'nin son bölümü bitmek üzere. Haziran ayı içerisinde tamamlanmış olacak.
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    tamam şimdi epic-uplay eşleştirme geldi. 30 gb ek indiriyor.
  • jepalion kullanıcısına yanıt
    Peki eski yamanın üstüne atsak sorun olur mu? Yoksa silmelimiyiz?
  • Fazlı Can F kullanıcısına yanıt
    Hocam aşağıdaki yorumun sahibinin paylaştığı save'i kullanabilirsiniz, denemedim ama sanırım isteğinize uygun bir save.

Alıntı:https://forum.donanimhaber.com/assassin-s-creed-odyssey-the-fate-of-atlantis-turkce-yama-calismasi--143512191-6#143671848
    http://gtrainers.com/load/categories/savegames/assassin_39_s_creed_odyssey_save_game_100_for_dlc/30-1-0-8264
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Assassin

Hocam aşağıdaki yorumun sahibinin paylaştığı save'i kullanabilirsiniz, denemedim ama sanırım isteğinize uygun bir save.

Alıntı:https://forum.donanimhaber.com/assassin-s-creed-odyssey-the-fate-of-atlantis-turkce-yama-calismasi--143512191-6#143671848
    http://gtrainers.com/load/categories/savegames/assassin_39_s_creed_odyssey_save_game_100_for_dlc/30-1-0-8264
    Ubisoft oyunlarının kayıt dosyaları şifreli oluyor. Genelde uplayid ye göre şifreliyorlar. Bu attığınız save sadece korsan oyunda çalışır çünkü korsan oyunların uplay-id leri aynı. Bunu orijinal oyunda çalıştırmak için önce şifresini çözüp sonra kullanacak kişinin uplay-id sine göre tekrardan şifrelemek lazım. Bunu yapan araçlar vardır ama uğraşmaya gerek yok. Menüden fate of atlantisi seçin oradan yeni oyunla fate of atlantise başla diye bir seçenek olması lazım (sağdaki seçenekti galiba). Ona tıklayınca kasandra ya da alexios arasında seçim yapmanızı istiyor ona göre seviyesi ve ekipmanı yeterli yeni bir karakter ve save oluşturuyor. Bence Türkçe yama için kayıt dosyasından vazgeçmeye değmez. Ben illa Türkçe oynarım diyorsanız da Alexios kısmı da çevrilmiş bir yama bekleyin derim.@Fazlı Can

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 1 Haziran 2020; 0:5:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Ubisoft oyunlarının kayıt dosyaları şifreli oluyor. Genelde uplayid ye göre şifreliyorlar. Bu attığınız save sadece korsan oyunda çalışır çünkü korsan oyunların uplay-id leri aynı. Bunu orijinal oyunda çalıştırmak için önce şifresini çözüp sonra kullanacak kişinin uplay-id sine göre tekrardan şifrelemek lazım. Bunu yapan araçlar vardır ama uğraşmaya gerek yok. Menüden fate of atlantisi seçin oradan yeni oyunla fate of atlantise başla diye bir seçenek olması lazım (sağdaki seçenekti galiba). Ona tıklayınca kasandra ya da alexios arasında seçim yapmanızı istiyor ona göre seviyesi ve ekipmanı yeterli yeni bir karakter ve save oluşturuyor. Bence Türkçe yama için kayıt dosyasından vazgeçmeye değmez. Ben illa Türkçe oynarım diyorsanız da Alexios kısmı da çevrilmiş bir yama bekleyin derim.@Fazlı Can
    Oyuna korsan olarak başlayıp çok beğendikten sonra orijinal aldım. Bu noktada save dosyamı kaybetmek istemediğimden nasıl aktarırım diye araştırdım. Alıntıdaki arkadaşın da belirttiği gibi save dosyaları Uplay hesabına özel bir ID ile eşleniyor. Bu yüzden direkt kopyala yapıştır çalışmıyor.

Bu durumu çözmek için ise aşırı basit bir araç yapılmış. Aşağıdan indirebilirsiniz.

https://github.com/linzhouyu/ACST/releases

Programın içinden, aktarmak istediğiniz korsan oyunun veya internetten indirdiğiniz save dosyasının olduğu klasörü seçin. Korsan oyunun save dosyaları aşağıdaki yerde olmalı.

C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\Documents\CPY_SAVES\CPY\UPLAY\5059

Hangi AC oyunu için save aktarmak istiyorsanız programdan ona tıklayın. Description ID yazan korsan oyunun save ID’si. Odyssey için kullanıyorsanız “c91c91c9-1c91-c91c-91c9-1c91c91c91c9” yazmalısınız. Başka bir AC oyunu için kullanmak isteyenler ise galiba oyunun kurulu olduğu yerdeki ini dosyasını not defteri ile açıp ID’yi öğrenebiliyor. Sonrasında Encryption ID yazan yer bizim Uplay hesabımıza ait ID. Herkes için bu farklı oluyor. Aşağıdaki yere girdiğinizde karşınıza çıkan klasörün ismi sizin Encryption ID’niz oluyor. Bu klasörün ismini programdaki ilgili yere yazmalısınız.

C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\savegames

Convert tuşuna bastığınız anda işlem tamamlanıyor. Artık save dosyalarınızı direkt yukarıdaki yazan yere kopyala yapıştır yapabilirsiniz. Oyunu açmadan önce bulut save özelliğini Steam veya Uplay'den kapatmanızda fayda var. Bunu yapmazsanız Uplay veya Steam anında buluttaki save dosyanı çekebiliyor.

Böyle bir durumunda çözümü çok basit. Oyunu bulut save kapalıyken bir kez açın ve yeni bir save daha yapıp çıkın. Sonrasında Uplay veya Steam’in bulut save özelliğini tekrar açın. Oyunu da tekrar açın. Bu sefer Uplay veya Steam size hangi save dosyasını kullanmak istediğinizi soracaktır. Bilgisayarınızdaki save dosyasını seçin. Böylelikle bilgisayarınızdaki save buluta aktarılmış olacak. Bundan sonra oyunu oynayabilirsiniz.

Uzun uzun anlattım ama bu forumdaki bir insan için gerçekten iki dakikayı geçemeyecek bir işlem. 10 saatlik bir save dosyanız varsa orijinal oyuna aktarmak için kesinlikle değecektir. Odyssey ise kesinlikle orijinal oynanmayı hak eden bir oyun. Korsana özendirme falan yapmıyorum o yüzden kesinlikle saçma sapan yorumlar yapılmasına gerek yok. Bu araç aksine orijinal oynamak isteyenleri daha da teşvik edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shallow Bay -- 1 Haziran 2020; 2:59:15 >
  • Oyunlara yama yapabilmek için torrentten oyunu crackli mi indirmemiz gerekiyor ? yoksa steamdan satın aldıgımız orjinal oyunuda yama yapabiliyor muyuz ? Yama yaparsak oyun bozuluyor mu ? online kısmı felan oynanıyor mu ? Başka oyunlar içinde konusuyorum, bu oyunun online kısmı olmayabilir.
  • jepalion kullanıcısına yanıt
    3. Bölümün çevirisini beklediğim için 2. bölümü bitirmekte acele etmiyorum :) Bi kulağım burada 3.bölümün türkçesi çıkarsa diye bekliyor. Teşekkür ederim çeviriler için.
  • Merhaba arkadaşlar. The Fate Of Atlantis DLC'sinin son bölümü de tamamlandı. Eksikler, hatalar veya çevirilmemiş yerler olabilir. Tam sürüm olmasa da test etmek isteyenler için yayınlıyorum. Tam sürümü haziran ayı içerisinde çıkartacağım. Yama tamamen ÜCRETSİZ ancak destek olmak isteyenler için konuya bir bağış linki koyuyorum. Umarım Türkçe yama hoşunuza gider ve keyif alırsınız. İyi forumlar, keyifli oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jepalion -- 2 Haziran 2020; 0:23:55 >
  • yamayı indirip dediğiniz klasör uzantısına attım fakat türkçe olmadı
  • **Fenerist** kullanıcısına yanıt
    Elysium portalından girdikten sonra başlıyor yama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jepalion

Merhaba arkadaşlar. The Fate Of Atlantis DLC'sinin son bölümü de tamamlandı. Eksikler, hatalar veya çevirilmemiş yerler olabilir. Tam sürüm olmasa da test etmek isteyenler için yayınlıyorum. Tam sürümü haziran ayı içerisinde çıkartacağım. Yama tamamen ÜCRETSİZ ancak destek olmak isteyenler için konuya bir bağış linki koyuyorum. Umarım Türkçe yama hoşunuza gider ve keyif alırsınız. İyi forumlar, keyifli oyunlar.
    3. bölüme az önce geçtim yamayı tekrar kurup bir deneyelim elinize sağlık
  • Hocam anladığım kadarıyla konu güncellenip bazı şeyler değişmiş.Eski bilgilendirme yazısında 3 episode'un olduğu ve 3.'nün henüz çevrilmediği yazıyordu.Şimdiki yazıda bunlara değinilmemiş.Atlantis DLC'sinin çevirisi tam olarak bitti mi, bir de Kassandra'yı seçmemiz hala zorunlu, konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim hocam.
  • Helal olsun valla bu kadar hızlı beklemiyordum
  • Beyler tam underworld bölümünü bitirdim pc ye format atmak zorunda kaldım save dosyaları silindi 3. bölümün başından başlayan save atabilecek var mı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.