Şimdi Ara

Assassin's Creed: Brotherhood İnceleme (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
36.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ne zaman açılır multi
  • Tek kelimeyle Mükemmel...
  • İnceleme için teşekkürler...
  • quote:

@metican

ne zaman açılır multi

Dün gece itibariyle sorunu çözdüler, şu an sorunsuz oynanabiliyor.
    Sorunu gidermeleri şerefine bir gecede 9 level oldum. :)
  • Bitirdikten sonra animusa geri dönemiyomuyuz yan görevleri yapmamıştm diyen arkadaşlar; jeneriğin bitmesini beklediğinizde tekrar animusa gönebiliyorsunuz...
  • Arkadaşlar, MP modunda oynarken Hellequin'in kapalı olduğunu gördüm.Bunu nasıl açabileceğimizi detaylı bir şekilde anlatabilecek biri var mıdır acaba?Puan karşılığı mı yoksa ACB kutusundaki diğer kodla mı açıyoruz?
  • Tamamdır arkadaşlar gerek kalmadı, Hellequin karakterini açmış bulunuyorum. :)
  • Süper ötesi...
  • razz_raziel arkadaşım. Konuyu güzel anlatmışsın. bende senin anlatımlarından birkaç alıntı yaparak oyunu biraz daha ayrıntısıyla anlatmaya çalışacağım.

Assassin's Creed: Brotherhood [ 2011 ]

[sizer=blue]Assassin's Creed: Brotherhood İnceleme

Oyun Hakkındaki Yorumlarım

Bu kez biraz ayrıntıya gireceğim. Hakkını vermek lazım...

Artılar: (+)

1- Oynanılabilirlik: Harika. Gerçek Assassin's Creed heyecanını tattırıyor.

2- Grafikler: "Oldukça Sağlam" Çok sağlam sisteme ihtiyaç duyuyor. Gerçek anlamda görsel show istiyorsanız tabi. Tek tük buglar olsada görmezden gelinebilir...

3- Sesler: Harika. Kimi arkadaşlar sesin sonradan geldiğini videolarla uyumlu olmadığını falan yazmışlar ama bende öyle sorunlar olmadı.

4- Konu: Mükemmelinde ötesinde. Finali bazı arkadaşlara İlginç gelmiş. açıkcası bana da ilginç geldi.

5- Mekanlar: Süper süper süper... (Birbirini tekrar eden Kopyala-Yapıştır mekanlar yok. Antik çağdan kalma Roma dönemi mimari unsurları çok güzel tasfir edilmiş - Colloseum, İmp Augustus Tapınağı, Pantheon Tapınağı vs.)

Günümüz resimleri:

Günümüzden

Oyundan

Günümüzden

Oyundan

6- Görevler: Bazen sıkıcı bazen zevkli. Örnek: Fark edilmeden düşmanı takip etme görevleri sıkıcı...

7- Silahlar: Şahane. Daha ne olsun. Yerine göre kullanacağınız silahı iyi seçerseniz oyunun dadından yenmez...

8- Kan efektleri: Çok sağlam. Düşmana kılıcımızı soktuğumuz vakit üzerimize kanın sıçraması falan oldukça etkileyici... (Ayrıca kanın yanısıra su vb efektlerde etkileyici...)

9- Dialoglar: Süper. Oyun-Çeviri ekibi umarım kolları sıvar...

10- Özel haraketler: Farklı şekillerde düşmanı imha teknikleri oldukça zevkli.

11- Süre: Kimi yorumlarda oyunun süresinin kısa olduğu yazılmış. 3 Saatte bitiren arkadaşlar olmuş. Bütün görevleriyle birlikte oyunu %100 tamamlamayı düşünüyorsanız günde yaklaşık 10 saatinizi harcayarak yaklaşık 5-6 günde anca bitirebilirsiniz. Ben kendim şahsen denedim.

Eksiler (-)

1- Kimi yerlerde ufak tefek buglar olsada görmezden gelinebilir...

10 üzerinden 9,5 veriyorum. Ve şimdiye kadar vermiş olduğum en yüksek puan olduğunu söylemek istiyorum. ;)

Sizlerde Artıları (+) Eksileri (-) yazabilirsiniz...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdide resimler eşliğinde oyunumuzu tanıyalım isterseniz. Yeni başlayanlar için iyi olacağını düşünüyorum:

Şehir boyunca yenilemeniz gereken onlarca bina bulunuyor. Bu binaları yeniledikçe kazancınız artarken, alışveriş yapabileceğiniz yeni noktalar kurmuş oluyorsunuz. Sanatevi, banka, terzi, demirci, ahır ve sağlık yeri olmak üzere altı çeşit genel bina bulunuyor. Aynı zamanda bu binalara bağlı bazı görevler de bulunabiliyor. Mesela yeni bir silahı üretmesi için demirciye eşya toplayabiliyorsunuz. Bu eşyalar genellikle öldürdüğünüz kişilerin üzerinden çıkıyor.

Öncelikle haritamızı iyi kullanmamız gerekiyor... Görüldüğü üzere bütün görevleri tamamladığımız takdirde haritamız biraz karışık hal alsada zamanla gözümüz alkışıyor...

Bölgelere ayrılmış şehir, Borgia’nın kontrolü altında bulunuyor. Ana hikayenin yanı sıra, her bölgede bulunan Borgia kulelerini ele geçirerek Roma’yı yeniden yapılandırmanız gerekiyor. Bu kuleler yoğun bir şekilde asker ile korunuyor ve her kuleden sorumlu bir komutan bulunuyor. Bu komutanları öldürüp kuleleri yaktığınız taktirde bölgeyi ele geçirmiş oluyorsunuz ve burada bulunan binaları yapılandırabiliyorsunuz.
    Borgia towers adı verilen düşman kulelerinin hepsini imha ettikten sonra haritamız bu hale geliyor:

DNA zinciri oyunun yüzde kaçının tamamlandığı hakkında ayrıntılı bilgi sağlamaktadır.

Amaç: Roma’da hüküm sürüp insanlara zulüm eden Cesare Borgia isimli diktatörün gücünü yok etmek...
    -Bunun için yeniden Suikasçi biliğini oluşturmamız gerekiyor.

Birşey dikkatimi çekti. Hz. İSA ve 12 havarisini hemen hepiniz duymuşsunuzdur.
    Burada da bizimle birlikte 12 suşkasçi arkadaşımız oluyor. Ve her daim bizim yanımızda savaşıyorlar...

Suikastçılarınızı kontrol ederek onları görevlere gönderebiliyor, yardımınıza çağırıp istediğiniz kişiye saldırtabiliyor ya da çatılardan ok yağdırabiliyorsunuz. Onlara yaptıracağınız bu işler, seviye atlamalarını ve daha da gelişmelerini sağlıyor. Her yeni seviye ile birlikte saldırı ve savunma yeteneklerini geliştirerek, 10 seviyenin ardından sizin gibi yeminli birer suikastçı haline geliyorlar (Tören eşliğiyle). Belirli miktarda yetenekli suikastçıya sahip olduktan sonra, istediğiniz an tek bir el işaretiniz ile saldırtabilmek çok keyif verici oluyor.

-Peki ya başrol karakterimizin ismi denir. Hemen açıklıyorum:
    "Ezio Auditore da Firenze"

Brotherhood'da kendi avantajınız için kullanabileceğiniz gruplar bulunuyor. Hırsızlar, paralı askerler ve hayat kadınları şehrin çeşitli köşelerinde size para karşılığında yardım etmek için bekliyorlar. Bu grupların liderleri aynı zamanda sizin oyun boyunca müttefikleriniz oluyor.

Yukarıda birtakım görevlerin olduğunu söylemiştim Bunlar:
    Borgia bayraklarını ve kuş tüylerini toplama görevleri, Wolfman’lerin yer altındaki sığınaklarını bulup yok etme görevleri, The Truth bulmacaları, Virtual Reality görevleri ve daha pek çoğu ana hikayenin haricinde sizi uzun bir süre oyalayarak oyun sürenizi belirleyen içerikler olacak.

Yeniler:
    Brotherhood ile birlikte oyuna pek çok yeni oyun mekaniği eklenmiş. Mesela binaların tepesine hızlıca çıkmak için kaldıraçları kullanmak, şehir içerisinde ata binebilmek, yer altı tünelleri ile hızlı ulaşım, at üzerinden suikast yapabilmek ve Crossbow kullanabilmek, Paraşut özelliği gibi yenilikler bulunuyor. Ayrıca Leonardo Da Vinci'nin tasarlamış olduğu birtakım araçlarlada bazı eğlenceli görevler sizleri bekliyor...

Gerçekte Da Vinci'nin tasarlamış olduğu bazı araç çizimleri:
    Planör

Tank

Devamı gelecek :)
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xoxo80 -- 1 Nisan 2011; 12:31:44 >

• eline sağlık güzel çalışma
  • @xoxo80

Eline sağlık :)

/Gökhan Yılmaz
  • güzel çalışma olmuş emeğe sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: razz_raziel

@xoxo80

Eline sağlık :)

/Gökhan Yılmaz

Teşekkürler :) oyuncular genelde inceleme videolarını izlemeyi tercih etselerde okumayı seven az sayıda oyun sever için iyi iş görür diye düşündüm. :)
  • 8.7 çokkk düşük. bence 9.5 eder bu oyun oynanabilirlik 10 numara seslerde harika ama grafikler biraz kötü adamımız bazen havada duruyor bazen kolu bacağı duvarların içine geçiyor. yüzlerde iyi yapılamamış kafa yerine kese kağıdı daha iyi olur ama 10 numara oynanabilirlik ve 10 numara olan sesler bu eksikleri tamamlıyor bence
  • bu oyunun multiplayerını tavsiye ederim arkadaşlar oldukça farklı bir deneyim yaşıyorsunuz.
    FPS oyunlarını çok severim ve bu oyunun multiside en az fps ler kadar zevkli
  • oyun 2. oyua göre biraz kısa
  • Beni baydı artık senaryoda falan pek bir değişiklik yok.
    Çabuk sıkıyor insanı.
    Hayranlarıda fazla ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: samibatu

Beni baydı artık senaryoda falan pek bir değişiklik yok.
    Çabuk sıkıyor insanı.
    Hayranlarıda fazla ama

• quote:

Orijinalden alıntı: samibatu

Beni baydı artık senaryoda falan pek bir değişiklik yok.
    Çabuk sıkıyor insanı.
    Hayranlarıda fazla ama

farketmez multiplayer ı var
  • bu oyunu dün indirdim.sıkıyo ama biraz insanı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.