Şimdi Ara

Assasin's Creed oynayanlar var mı ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır resimlerini gördüğüm Assasin's Creed adlı oyunu almak istiyorum. Ama oynayan eden varsa sorayım dedim. Nasıl bir oyun ?

• Güzel bir oyun fakat görevler tekdüze.Bir süre sonra sıkılıyor insan.2010'da 2.si çıkacak daha güzel olacağa benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sakitty -- 11 Nisan 2009; 22:46:20 >
  • Bende oyunu skulptura ripi olarak 2 gün önce indirdim.Oyun çıkalı 1 yıl olmuş biz daha yeni indiriyoz Neyse işte 2 gündür oyunu oynuyorum ve çok beğendim.Gamepad ile oynuyorum.Klavye ile bu oyun hiç çekilmez bence.Normalde jarusalem (kudüs) bölümünde sorun olurmuş ama bende olmadı.Oyun genel manada güzel.Prince of persia oyununa benziyo.Ata filan binip gezinebiliyorsun.Mescidi aksanın üzerine bile çıkıyorsun.Ben daha bitiremedim oyunu.Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir oyun
  • Pek oyun oynamam 4 gün önce arkadaşım bunu oyna dedi.Gerçekten hoşuma gitti ama yavaş yavaş sıkılmaya başladım...
  • Oyun çok güzel bende oynadım . Dövüş stili falan etkileyici ama arkadaşlarında dediği gibi sürekli aynı döngü var .
    Ayrıca oyun içerisindeki konuşmalar sıkıyor biraz.
    Ama oynamanı tavsiye ederim çok güzel bir oyun.
  • Süper ötesi bir oyunmuş, etrafımda oynayan herkesten duyduğum bu. Oynamak nasip olmuyo çünkü ekran kartı desteklemiyo.
  • yalnız belirtmem gereken bişey var onu söylememişim.Oyunun bir kötü yönü var ki genelde görevler aynı.Oyunun yapan firma ubisoft.Far cry 2 ninde yapımcısı ubisofttu.Her iki oyundada görevler hiç değişmiyor.Aynı görevleri defalarca yapıyorsun.Far cry 2 yi sırf bitirmek için sonuna kadar oynamıştım yani.Bu assain creed oyunundada jarusalemden önceki kısımda bir yere gidiyorsun atınla.Daha sonra o uzun yolu tekrar geri dönüyorsun.Bu kısımlar biraz sıkıcı.Ama yinede korsanını almaya değer bir oyun
  • İlk başladığımda çok eğlenceli ve çok zevkli geldi ama zamanla sıkılıyorsun sürekli aynı şeyler.
  • kilicli oyunlari seviyorsan bir numara derim yaptigi hareketlerle oyuna baya renk geliyor
  • En başlarda acayip zevk aldım oyundan.Heleki atıma atlayıp Osmanlı İmparatorluğuna koştururken yolda adamlar peşimden türkçe söverek koştuklarında ve şehri uzaktan tüm detayları ile gördügümde hayran oldugumda.Al buda şehre rahip gibi girerken bir resim.Daha ne resimler vardı ama bulamadım

Ama en iyi oyun bu tabi,bir gece alemimden bu resim

• @psycho

Ben oyunun full ripini oynuyorum.Bazı konuşmalarda hiç ses olmuyor.Bazı konuşmalarda ses oluyor.jarusalem bölümüne kadar sadece iki kez türkçe konuşma oldu.Benim oyunda mı sorun var yoksa oyunun geneli böyle sessiz mi?
  • Ben de almayı planlıyorum , arkadaşlarım çok beğenmişler , denemekte fayda var
  • tavsiye ederim beni sıkmadı bitirdim oyunu gayet zevkli ve ayrıntılı oyunda türkelrin olması da ayrı bir güzellik
  • o kadar tek düze değil aslında sadece öldüreceğin kişi hakkında araştırma yapıyorsun orası biraz sıkıcı(ve aynı) ama anlatıldığı kadar değil.. entirikalarla dolu güzel bir oyun.. tam anlamıyla bir RPG oyunu, oyunu bitirdikten sonra 'I AM AL-TAIR' diyip camdan aşağı 'eagle's dive'(kartal dalışı) yapabilirsin ya da durduk yere apaçi stili zıçış pozisyonu alabilirsin(ben yapmadım yapanları gördüm).

----

''oyun hitman-splinter cell- tenchu tarzı sessiz suikast oyunu, tabii size kalmış çünkü bu rol yapma oyunu isterseniz ön kapıdan gangster gibi girip herkesi deşipte kaçabilirsiniz, ya da bir kişiye bile görünmeden koca orduyu teker teker sindirebilirsiniz.

oyun gerçek karakterler üzerine kurulmuş ama isimler değiştirilmiş misal 'the brotherhood' cemiyeti haşhaşi tarikatı, al-muallim(öğretmen)se hassan-i sabbahdan başka biri değil. sense bu tarikatın en üst rutbeli üyesisin 'al-tair'(al-tayyar) arapça (kuş, kartal, uçan kimse anlamına gelir)

*spoiler*
    hikaye çizgisine göre al-tair cemiyetin kurallarına uymaz ceza olaraktansa rutbesi en düşüğe indirilir ve bütün silahları elinden alınır, işte burda biz göreve giriyoruz aynı anda görevleri tamamlarken seviyemizi arttırıyoruz, silahlarımızı ve özelliklerimizi geri kazanıyoruz.
    *spoiler*

oyunun hikayesi iki zamanda geçmektedir. ilk zaman günümüz; burdaki karaktermizi al-tair in soyundan gelen biridir, kendisi yeni hafıza araştırmaları için denek olarak tutulmuştur(kaçırılmıştır). amaç her ne kadar bilimsel gözükse de aslında değildir burasını anlatmayayım spoilera girer..
    ikinci zaman ise haçlı seferleri zamanında yaşamış büyük bir suikastçi; altair, kendisi ana karakterimiz olup genellikle onu kontrol ederiz..

bu iki karakter arasındaki bağ ise şöyle; bilim insan hafızasının genetik bir şekilde depolandığını ve bir sonraki nesillere aktarıldığını farkeder ve üzerinde araştırmalar yapar bu hafızayı okuyabilmek içinse 'Animus' adı verilen bir cihaz geliştirir, bu cihaz sayesinde kişilerin altı yedi jenerasyon öncesindeki atalarının hafızaları ortaya çıkarılır. amaç 'tarihe ışık tutmaktır'..

altairin yaşadığı dönemler haçlıların müslümanlar üzerine saldırdığı çağlardır, ve 2 büyük kutup vardır; saracens adı verilen müslümanlar-türkler crusader adı verilen batı ülkeleri.
    hikaye genel olarak; türklerin yönettiği damascus, müslümanlar yahudilerin yönettiği jerusalem ve haçlı istilası altında olan acre içinde geçer. düşmanlarınız genellikle türkler, haçlılar ve özellikle tapınakçılar

oyunun oynanışı çok basit sadece iki tuşa basılı tutarak minarelere, kliselere tırmanabiliyorsunuz, ama iş savaşa gelince biraz zorlaşıyor. çünkü kullanılacak çok fazla tuş var, saldırılardan korunma tamamen refleks işi, tam kılıç kafanıza inerken gerekli olan tuşa basmalısınız. saldırı buna nazaran biraz daha basit saldırıda tek sorun düşmanın zorluk seviyesi normal bir kolcuyu iki sallamada öldürebiliyorken bir kaptan çile olabilir çünkü kaptanlarda ileri düzeyde savunma var ve saldırılarınızı savuşturup karşı saldırı yapabiliyor, ve hasarları çok yüksek.. tapınakçılar ise tam bir acı bu savaşçıları sadece silah savurarak öldüremezsiniz, ya 'savunma kıran' ile bir hasarlık zaman kazancaksınız ya da daha basiti tutup yer atıcaksınız ve ayağa kalkmasına izin vermiceksiniz neyse ki bu tapınakçılardan sadece 60 adet var.

görevler ise genellike aynı ödüreceğiniz kişinin en zayıf anını yakalamak için etrafta araştırma yapıyorsunuz; bilgileri adam döverek, düşük rütbelilerin görevlerini yaparak, konuşan insanlara kulak misafiri olarak veya hırsızlık yaparak elde ediyorsunuz ne kadar bilgi toplarsanız düşmanınızı o kadar kolay öldürürsünüz, bilgi toplama işlemi bittikten sonra cemiyetin bürosuna giderek, topladığınız bilgileri paylaşıyorsunuz eğer yeterli bilgiyi toplamışsanız size bir kuş tüyü veriliyor bu tüyü kurbanınızın kanıyla yıkayıp büroya geri dönünce göreviniz tamamlanmış oluyor, bu görevlerden toplam 9 tane var...''

devamına gerek yok
    alıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kespec -- 12 Nisan 2009; 0:57:35 >

• 3 kere bitirdim oyunu. Gerçekten çok güzel, çok sürükleyici bir oyun. Tavsiye ederim.
  • dün bitirdim oyunu..kesinlikle oynanılacak bir oyun...şiddetle tavsiye edilir.
  • ilk başta çok seversin sonrası bayar.
  • Bu oyun bu sistemde çalışır mı ? çalışırsa nasıl çalışır ? Oynamak istiyorum da

- AMD Athlon 2500+ XP 1.82 ghz
    - 1.5 GB RAM
    - ATI Radeon 9550 - 256 mb

Biliyorum taş devrinden kalma bir pc ama öss geçene kadar daha iyisi mümkün değil. Çalışır mı ?
  • oyun güzelde hep aynı görevler. 2-3 görev yaptım sıkıldım bıraktım.

• quote:

Orjinalden alıntı: pew

oyun güzelde hep aynı görevler. 2-3 görev yaptım sıkıldım bıraktım.

Hep aynı hareketler günde 5-10 dkka oynarsanız ancak sıkılmazsınız..Ama yok yani 2 günde sildim oyunu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.