Şimdi Ara

Asrock x370 Taichi mi Asus Crosshair VI Hero mu tercih edilmeli ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
1.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Joseph84

Ryzen 1700x, Asus Crosshair bios sürümü 1602 (1403 ve 1501 sürümlerinde de aynı hatalar var), Coolermaster MasterLiquid 240, Ram G.skill F4-320014D-16GTZR, Asus Strix 1070, 256gb samsung 960 evo.

Amd yi hep bu anakartlar mahfediyor intel olsa bu sorunların onda biri olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Joseph84 J kullanıcısına yanıt
    Ayni anakart, R7 1700, ramler flareX... bios 1602 hatta bu sürümüde internetten otomatik yapmis sonradan fark ettim. ama sivi sogutma kullanmiyorum, pompa ayarlarinin calisip calismadigini kendi tecrübelerimden söyleyemiycem. Fakat yazilim olarak amd chipset driverini ve windows 10 updatelerini yaptiniz mi? yazilimsal oldugunu düsünüyorum yasadiginiz bu problemlerin. Zaten bunu bilerek aldim ben, yazilimsal sorunlarin ileride cözülecegini tahmin ediyordum, suan yasadiginiz problemleri 1403 ile yasamistim sanki suan gayet stabil. onun disinda sicakliklar 1602 ile cok iyi durumda anakarti ara ara ellede kontrol ediyorum.. islemci stok ile 40-55 derece arasinda. (oc yok) bende hic bir fan durmadi suana kadar. Güc ayarlarindan amd modu seciyorum.

bios gecmisine bakarsaniz her ay nerdeyse bir bios güncellestirmesi geliyor, platform yeni.. ryzen yönünde tercih yapanlarin bunu hesaplamasi gerekiyor..
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Lisanslı Windows 10 pro 1703 sürümünü kullanıyorum temiz kurulum yaptım. En güncel AMD sürücüleri kurulu. Sistemde lisansız hiçbir yazılım kullanmıyorum. Üstelik ne olup bittiğini anlamak için asus'un kendi forumunda epey vakit geçirdim.

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?93421-AiO-Header-and-CPU-Fan-headers-shut-down&s=71dda61e177a81150e9729582f832f29 burdaki linkte de bir çok soru yaşayan kullanıcı var. Kimse bir çözüm sunamamış. Ben olanı yazdım biri bir çözüm bulsa çok sevinicem çalışan sistemi dağıtıp garanti ile falan uğraşmak istemiyorum.

• Asus Vİ Hero anakartım var fakat ram konusunda halen kararsızım. CL 16 TRİDENT Z RGB 3200 MHZ Düşünüyorum ama uyumsuz olur diye korkuyorum. fikirlere açığım.

İşlemci R7 1700
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Ben bu yuzden flareX (yurtdisi) aldim kafa rahat...

Gtz cl14 ün ama calisitigini hatirliyorum hafizam beni yaniltmiyorsa. cl16 gtzb nin calisip calismadigini bilmiyorum ama buyuk ihtimalle 3200 yerine 2993 gibi biseyde calisir. Asusun ram destek bolumune baktin mi belki guncellemislerdir.(mobil im)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 17 Ekim 2017; 15:8:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Gtz cl14 ün ama calisitigini hatirliyorum hafizam beni yaniltmiyorsa. cl16 gtzb nin calisip calismadigini bilmiyorum ama buyuk ihtimalle 3200 yerine 2993 gibi biseyde calisir. Asusun ram destek bolumune baktin mi belki guncellemislerdir.(mobil im)

nasıl kafa rahat? bende rahat olsun diye bu rami aldım ama 2133 mhz den başka cold boot yapmadan açılmıyor pc... siz nasıl yaptınız ayarını ram kaç mhz de ve 1 defada açılıyor mu fişi çekip takınca 2133 harici?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

nasıl kafa rahat? bende rahat olsun diye bu rami aldım ama 2133 mhz den başka cold boot yapmadan açılmıyor pc... siz nasıl yaptınız ayarını ram kaç mhz de ve 1 defada açılıyor mu fişi çekip takınca 2133 harici?

Seni hatirliyorumda ilk zamanlar bios tan sadece 3200 mhz yi secip, calistigini iddia ediyordun. Simdi calismiyor mu? Ben o zamanlar daha satin almamistim. Turkiye sartlarinda alabilecegim yerleri arastirmistim. Kac tane vatana gittim bana kullanilmis urun satmaya kalktilar. Gecmisini bilmiyoruz o urunlerin herneyse... inventusa daha gelmemisti. Imkanlar kisitliydi. Ben cyberport.de den tanidiklarla yurtdisindan getirttim. Anakart ram islemci.. anakart bana geldiginde uzerinde 1201 yukluydu. herseyi taktim.. ilk acilista bastim, acilir gibi yapti ve kapandi. Sonra tekrar calistirdim acildi. Ramleri 3200 gordu bir kere sonra ama tekrar acilista 2400 olarak goruyordu ramleri. Kendim bios ver. 1403 u yukledim ramler o zamandan beri docp standard ile 3200 de calisiyor. Hatta kendi kendine benden habersiz 1602 yapmis netten.. Yine problem yok ramle ilgili hatta 3400 de calistirdim elle ayarlayarak ama arada makine kapaniyordu, 3400 deki stabil ayarlari daha bulamadim oyle de bir merakim yok aslinda. Bu sistem boyle standart ayarlarinda cok tatli.

Simdi gel gelelim senin soruna cold boot dedigin olay yok. Ramler docp standard ile 3200 de. Hic mi sorun yok? Var.. bazi programlari kapatirken masaustunude kapatiyor sonra masaustu sifirdan geri geliyor. Ama bunun windowsla alakali oldugunu dusunuyorum acikcasi.. Islemci 1700, ocz den bi ssd takili, power da seasonic. Windows 10 yuklu.

• * fisi cekip takinca ayarlar siliniyor, fabrika ayarlarina donuyorsa anakartta (bios, bios pili vs) bir problem vardir.

-> servise sordunuz mu bu olaylari.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    dostum sana çalışmıyor demedim zaten 3200 2400 2666 2900 de bile boot ediyor fakat elektrik kesilince yada fişi çektiğin zaman cold boot yapma olayı var hala yoksa saydığım ayarların hepsinde açıyor sorun sadece bu. sende kafam rahat deyince sende bu sorun yok mu diye merak ettim o yüzden sormak istedim tamam sende cold boot yoksa demek ki bu sistem herkese farklı davranıyor hayır fabrika ayarına dönme değil bu başka sorun anakart kaynaklı pilin bitmesi de imkansız. EKLEME:senin anakart CROSSHAIR VI HERO eğer elektrk gidip gelince 3200 mhz de sorunsuz 1 defada açıyosa çok şanslısın demek ki yada bios 1602 ise ondan da olabilir çünkü çok kişi bu dertten şikayetçi 3400 açman için ram voltajın 1.4v yapman lazım hem açılış voltajını hem de ram voltajını. birde mümkünse şu ayarları verebilir misin alttaki linkteki programla sadece programı çalıştırınca alttaki resimdeki gibi ayarı gösteriyor
     Asrock x370 Taichi mi Asus Crosshair VI Hero mu tercih edilmeli ?

bu programhttp://dosya.co/tngu15d2kkq5/RTC_1.01.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Ekim 2017; 23:24:20 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.