Şimdi Ara

(Asrock RX580 O.C Alındı) 1800 Tl Ekran Kartı Tavsiyesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
6.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sergeant Duffin

intel dolar bağlamında da azıtmış.

ryzen 2600 160 dolara
    i5 8400 200 dolara

satılıyor.

200 doları 2000+ yapabilen bu söğüşlemeci sitelere de saygılar ve sevgiler

i5 8400 işlemci 2400 tl, şaka gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakup548 Y kullanıcısına yanıt
    bu arada msı armor kartı iyi degil asrock daha iyi
  • Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

bu arada msı armor kartı iyi degil asrock daha iyi
    +1 bende bunu söyleyecektim, armor için üzülecek bir durum yok ortada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup548

https://www.teknobiyotik.com/viewsonic-24-1920x1080-2ms-vga-hdmi-dp-full-hd-led-monitor-vx2457-mhd.html?ref=akakce&v=0.42.6

Bunu alıyorum, uygun mu?
    Kap direk dedigim monitor...

Teknobiyotik iyidir..

• Monitörü aldım teşekkür ederim o konuda,

İşler karışıyor
    Ben Msi'ı gördükten sonra teknobiyotikle konuştum, ekran kartını iade etmek istediğimi söyledim, onlar da 14 gün içerisinde iade hakkım olduğunu söylediler ve ben de iade ettim hatta kargoladım. Bu sürede akşam işime yetişmeye çalıştığım için konuya da bakma fırsatım olmadı, asrock şuan kargoda.
    Asrock un 2 tane dezavantajı vardı, backplate olmaması ve tam yükte sesli çalışması.
    Msi Armor da da mı aynısı söz konusu? Şuan kargoda ama iptal edebilirim iade işlemini, armoru henüz almadım.
    Arada 100 tl fark var Msi daha ucuz.

Edit: Msi rx580 8gb oc kartı rezerve ettim indirimli haliyle(1900tl), yani havale ile aldım ama parayı göndermedim, iptal edebilirim 3 gün sürem var.

Hangisi daha iyiyse onu alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup548 -- 12 Ekim 2018; 20:10:28 >
    Armor da da backplate yok diye biliyorum ucuz olanı alın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: SZR_CLN

Armor da da backplate yok diye biliyorum ucuz olanı alın bence
    Msi daha ucuz,
    Asrock oc de iken 1380 mhz
    Msi oc de iken 1366 mhz

Msi ın soğutma ızgarası biraz daha küçük.

Msi 100 tl daha ucuz ama onu almak için bu iade sürecini beklemeye değer mi, Msi ı açıkcası yıllardır ekran kartı yaptığı için güvenip almak istemiştim ve Armor sınıfı kartların normal msi ile aynı düzeyde sanıyordum.
    Kargo şubesi evime yakın yarın sabah gidip asrock u kargo çıkmadan geri alabilirim,

Msi ın fan ses düzeyi hakkında bilgi bulamadım.
    bence gereksiz bir hamle asrock daha iyi
    O zaman geri alın kargodan uğraşmaya değmez arada bikaç ds fark olsa bile farkedebileceğinizi zannetmiyorum
    hatta belki armor daha sesli çalışıyor bile olabilir
  • İyice inceledim, gerek soğutması, ızgarası; gerek saat hızı ve oc si olarak asrock daha iyi, yarın sabah geri alacağım kargodan.

merhaba kargodan geri aldınızmı ekran kartını
  • Kargodan dün akşam çıkmış Tuzlay kadar gitmiş, sefaköydeyim ben, sabah 8:30 gibi geri dönmesi için aradım, Pazartesi gelecek, monitör de pazartesi gelecek, gerçekten vakit geçmiyor. Siz ve bir kaç arkadaş konunun başından beri çok yardım ettiniz, teşekkür ederim. Kargolar geldiğinde bilgilendiririm buradan ve ilk fırsatta bir inceleme konusu açarım inşallah. Tekrar teşekkürler

böylece birdaha milletin gazına gelip birşeyleri iade etmeyin inceleyuin iyice sonra karar verin ani kararlar bazen basınıza iş açabilir
  • quote:

böylece birdaha milletin gazına gelip birşeyleri iade etmeyin inceleyuin iyice sonra karar verin ani kararlar bazen basınıza iş açabilir
    Msi gaming laptop kullanıyordum 6 yıl falan oldu nazar değmesin hiç bi sorun yaşamadım, Msi markasını çok severdim yani bir nevi marka önyargım vargı, Şimdi de 800 tl diye başlayıp 2000 tl ye kart alınca kafam biraz karışıktı zaten, üst üste geldi boşluğuma denk geldi hiç araştırmadan iade ettim yanlış yaptım. Normalde başka birine kart tavsiyesi veriyor olsam daha düzgün verir daha iyi araştırırım, ama bu olayda biraz kafam karışık ve stresliydim. Neyse ki çok geç olmadan döndüm.
    Bu arada Msi armor olan kart 1600 tl ye kadar düştü, ama ben gerçekten tipini beğenmedim ve uğraşmaya değer bulmadım. Benim eski sapphire hd7870 bile daha heybetli, asrock un tipi ve soğutması bana göre ciddi olarak daha iyi.

(Asrock RX580 O.C Alındı) 1800 Tl Ekran Kartı Tavsiyesi
    (Asrock RX580 O.C Alındı) 1800 Tl Ekran Kartı Tavsiyesi

Edit: Kargolar büyük ihtimalle yarın gelecek, beklemek o kadar zor oldu ki neredeyse tüm gün zaman geçirmek için uyudum. Yarın gelirse gece kurulumları yaparım ve oc. denerim.
    Pc yi ilk topladığım yıl oc. yapmıştım ama detayları çok hatırlamıyorum, anakart gigabyte 990xa-ud3, çarpanı kademeli olarak yükseltip test yaparak ve voltaj yetmediğinde voltajı yükseltip tekrar test yaptığımı hatırlıyorum ama açılıp kapatılan bazı özellikler vardı onları hatırlamıyorum. Oc bölümünde araştıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup548 -- 15 Ekim 2018; 2:37:39 >
  • Monitör ve ekran kartı geldi, işlemci oc yapmadım gta V ultrada 55-60 fps civarı alıyorum, şuan işlemci oc ile uğraşıyorum.

gayet iyi incelemelerinizi bekliyoruz güzel oyunlar indir güzel bir inceleme yap ve yotube a çek bu tarz videolar herkes için lazım
  • quote:

gayet iyi incelemelerinizi bekliyoruz güzel oyunlar indir güzel bir inceleme yap ve yotube a çek bu tarz videolar herkes için lazım
    Dün 4-5 saat uğraştım, şuan işlemcim 4,0 ghz stabil, OC yapmadan önce GTA V ultrada 40 fps alıyordum ultrada , OC'dan sonra Gta V de 55-60 fps alıyorum ultrada, gpu %70 e yakın kullanılıyor %100 olmuyor. Aslında 55-60 fps'ken bile görüntü kaymak gibi. Rx580 inceleme videolarında ortalama 80 fps rahat alıyor.
    İşlemciyi 4,5 e almayı düşünüyordum ki aklıma oyunun güncel olmadığı geldi. Oyun Gta V ilk sürümlerinden biri,optimizasyon güncellemeleri bile yok, işlemci 8 çekirdek ama tam verimli kullanmıyor oyun Afterburner'da gördüğüm kadarıyla. Güncelleme buldum onu indiriyorum, 11 gb güncelleme yapmışlar. Tahminimce güncellemeden sonra tam performansa yakın performans alırım.

Ekran kartını anakartın en alt slotuna aldım ve kasanın altına 14'lük düzgün bir fan takacağım, kartın outputlarının olduğu yerdeki kasa ızgaralarını da çıkardım. Alacağım fanla birlikte kart için en düzgün hava akışını da sağlayacağım. Aslında çok gerek yok ama yine de serin çalışsın.

Fan sesi olarak tam yükteyken fan sesi var, ama nadiren bir kaç saniyeliğine tam yüke çıktı, genel olarak benim eski sapphire 7870 oc ile aynı ses düzeyinde.

Özetle işlemci macununu değiştirip 4,5 ghz i zorlayacağım, en iyi sıcaklık ve fan sesi değerleri için kasanın hava akışını iyileştireceğim, Gta V i güncelleyeceğim ve bir kaç yüksek grafikli oyun indireceğim. Son olarak da testler yapıp paylaşırım. Özellikle benim gibi fx işlemci kullanıp upgrade düşünenler için faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup548 -- 17 Ekim 2018; 18:40:27 >
    zaten onun için söyledim hocam güzel 11gb gta 5 için az :D
  • quote:

zaten onun için söyledim hocam güzel 11gb gta 5 için az :D
    Türk Telekom için fazla :) Bir kaç güne testleri yaparım, fan ve termal macun da sipariş edeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.