Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.016
Cevap
11
Favori
34.343
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    18 Mesaj
    asrock 990fx Fatal1ty Professional arıyorum yokmu acaba satan ya işlemci ile beraberde alırım
    |
    |
    |
    |
    Ryzen 9 3900X || Raijintek Orcus 360 RBW || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || Zotac GTX Titan X Maxwell 12GB || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || FSP Aurum PT 1200W || Gamepower WarCry
    Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
  • Binbaşı
    1597 Mesaj
    nacizane
    960 gm vgs3 fx le araniza katildim

umarim pisman olmam ilk asrock kartim olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Canlar bir sorunum var. Daha önce bu sorunu yaşamış olan varsa yardımcı olmasını dilerim. Bende ASROCK Z77 EXTREME 4 kullanıyorum. Sistemi yeni kurdum. Power tusuna bastıgımda 4 kere dıt dıt dıt dıt sesinden sonra 3 sanıye sonra durup yeniden başlıyor. Ve bunu 3 kere tekrarlayıp sistemi açıyor. Hata sesi verirken Hata Kodu 55... Sistemi açarken verdiği kod ya 42 yada b2 tam bilemiyorum. UEFİ BİOSTA sistemde bir sorun gözükmüyor. Bütün sürürücler ssd hdd ramlar fanlar vs normal çalışıyor. Birde formattan sonra hiçbir driveri yüklemedi ve lan çalışmıyor. Simdi cd olmadıgı için driverleri ve biosu indirip yüklicem. Bu 55 Hata kodu ve sesler ne anlama geliyor.?
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Arkadaşlar,

İkinci elden aşağıdaki sistemi kurdum. dün akşamda win 8.1 pro 64bit kurdum. Şimdi biraz cahilce gelecek ama anakartın driver cd'sinde sıkıntı var okumuyor pc, bu yüzden sizden ricam;

Şimdi anakart için hangi driverları (chipset,lan...vs) hangi sıra ile, nereden indirip kurmalıyım? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bunlar dışında kurmamı önereceğiniz başka birşey varsa onları da yazarsanız sevinirim.(Mesela net framework'lerden manuel olarak kurmam gereken var mı yoksa win 8.1 içinde otomatik kuruluyor mu?) Ya da directx'lerden kurmam gereken var mı?)

Sistem:

i7 2700k
    Z77 Extreme 4
    2x4 gb ram
    hd 7850
    750w psu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz15 -- 7 Kasım 2014; 8:29:06 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cianni
    |
    |

extreme 4 için win8 64bit sürücüleri adresi:
    http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/?cat=Download&os=Win8a64

sol menüden seçenekleri değiştirebilirsin. çipsetten başla, lan, ekran kartı diye git. çok çok ta önemli değil sırası.. framework 4,5 gömülü gelir win8de, 3,5 ve aşağısı lazım olursa windows bileşen ekle kaldırdan kurabilirsin, internetten indirir otomatik. dxte gömülü gelir, ekran kartı kurarken gerekirse günceller.
    |
    |
    oğuz15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üstad teşekkürler, bu listede sol sütunda intel yazanlar chipset dirver'ı oluyor değil mi? Birde win 7 için bir sürü indirilen program driver vs var 8.1 için neden bukadar az bir bilginiz var mı?
    |
    |
    ZEUS__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

çipset ya da çipsete gömülü teknolojilerin driverlarıdır. smart tecnology, me, inf, rst vs. windows 8 native olarak gömülü geliyor o yüzden 8 için az. mesela usb 3 win8de native olarak destekleniyor, diğerleri de dvdye gömülü gelir. he dvddekilerin üzerine mesela intel yeni sürücü çıkarmışsa asrock sitesinde yoksa intel sitesinde vardır ordan en güncelini indirirsin vs. çok spesifik bi durum yoksa anakart üretici sitesindekiler işini görür.
    |
    |
    oğuz15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir sorunum var, konu linki aşağıda yardımlarınızı rica ediyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_101486140/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz15 -- 11 Ocak 2015; 20:46:59 >
    |
    |
    |
    |
    Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.
  • Binbaşı
    1472 Mesaj
    Çok memnunum tavsiye ederim.
    |
    |
    BITFENİX PRODIGY I GIGABYTE GA-AB350N-GAMING WIFI I RYZEN 7 3700X IMasterLiquid ML240L RGBI 16Gb DDR4 HYPERX PREDATOR RGB I SAMSUNG 960 EVO 250GB I 3TB WD GREEN I MSI GAMING X AMD RADEON RX 480 8GB OC I SENHEISER RS-170 I LOGITECH PRO9000 I LOGITECH F710 X2 I A4 TECH BLOODY R8 I SEASONIC X 850 GOLD
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj
    ASRock x99 OC Formula kullanıcısıyım, böyle bi anakart yokkkk
    |
    |
  • Er
    10 Mesaj
    selam. sistemim aşağıda görüldüğü gibi dostlar. tek sıkıntım ramlerin 2si takılı olunca sistem restart atıyor. 2 side çalışıyor ayrı ayrı hiç bir sorunu yok. yardımcı olabilecek varsa şayet lütfen.
    |
    |
    Intel Skylake Core i3 6100 3.7GHz 3MB Cache LGA 1151 İşlemci ==Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4 Intel Z170, CrossFire X ,3866MHz (O.C) DDR4 ATX Anakart ==Team DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz T-Force Dark Gaming Ram ==Palit GeForce® GTX1050TI DUAL O.C 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı ==Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 ==Aerocool Verkho2 9cm Fan, 2x6mm Isı Borusu, 4pin PWM LGA 115X/775 İşlemci Soğutucusu ==Aerocool LS-5200 600W 80 Bronze PSU ==AOC 21.5" G2260VWQ6 1920x1080 1ms / 75Hz VGA / HDMI / DP FULL HD FreeSync Gaming LED Monitör ==
  • Teğmen
    215 Mesaj
    ekle z77 extreme 4
    |
    |
SEO
Canlı Tv izle
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.