Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye) (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
989
Cevap
13
Favori
37.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rainbow Dash

z77 fatal1ty'e geçtim ben de.

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

Hocam bu noctua nh-d14'den memnunmusunuz su soğutma ile bunun arasında gidip geliyorum tavsiye edermisiniz ?
  • RapscallioN kullanıcısına yanıt
    vidalar için yarın net bilgi verebilirim sana :).z87 extreme 4 var,uzay montaj kurdugum için anakart kutunun üstünde şu soğukda hiç açasım yok
  • Eyvallah hocam, cevabini bekliyor olacagim
  • Hayırlı olsun, güle güle kullan, nereden aldın kartı, çizgi marketten mi ?

O.C. Performansı nasıl kartın ? Birde güncel biosla 2 TB diskleri çalıştırmama gibi bir problem var mı ?
  • @AnadoluEfes
    su soğutma olarak ne kullanacaksınız? corsairin hazır setleri mi?

@kurunc
    dh'den ikinci el olarak aldım. 1 adet 2tb, 2 adette 1tb disk takılı sorunsuz çalılşıyor hepsi. oc performansı gayet iyi, hiç problem olmadan 4.8ghz falan yapıyorum işlemciyi, ramlerde 1333mhz cl7 olmasına rağmen 1866 cl10 açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 4 Ekim 2013; 12:03:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow Dash

@AnadoluEfes
    su soğutma olarak ne kullanacaksınız? corsairin hazır setleri mi?

@kurunc
    dh'den ikinci el olarak aldım. 1 adet 2tb, 2 adette 1tb disk takılı sorunsuz çalılşıyor hepsi. oc performansı gayet iyi, hiç problem olmadan 4.8ghz falan yapıyorum işlemciyi, ramlerde 1333mhz cl7 olmasına rağmen 1866 cl10 açılıyor.

Su soğutma dediğiniz gibi corsair gibi hazır sistemlere bakıyorum h110 gibi i7 2600K işlemci var hiç overclok yapmadım denemek istiyorum bakalım performans alabilecekmiyim şuanki haliyle bile bana iyi ama K işlemci alıpta overclok yapmazsam millet küfür eder noctua güzel diyorlar testlerine baktım bir çok su soğutmadan daha iyi görünüyor şimdi o kadar para verip su soğutma alıp performans alamamktan korkuyorum bu yüzden sordum ilgin için teşekkür ederim
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    h110 gayet iyi seçim, daha alt modellerinden düşünseydiniz eğer noctua veya thermalright önerecektim.
  • Benim Extreme 4 sıkıntı yarattı 2 tb diskle kullanamadım, bu yüzden servise göndermiştim

O sırada Fatal1ty çizgi markette 325 tl'ye sıfır ürün vardı, düşündüm almayı fakat sonra vazgeçtim aynı sıkıntıyı yaşarım diye !
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

Benim Extreme 4 sıkıntı yarattı 2 tb diskle kullanamadım, bu yüzden servise göndermiştim

O sırada Fatal1ty çizgi markette 325 tl'ye sıfır ürün vardı, düşündüm almayı fakat sonra vazgeçtim aynı sıkıntıyı yaşarım diye !

Bios güncelleme ile o sorunu geçebiliyorsunuz diye biliyorum eski bios sürümü ile 2tb kullanıla biliniyor diye okumuştum
    Yeni bioslarda problem var o konuda ! Windows 8 için güngel bios yükleyenler bu sorunla karşılaşıyorlar.
    Çözümü, ya eski biosa dönmek ya da diski 2 tb'dan küçük parçalara bölmek !
    İlginç olan, birçok kullanıcı bu konuda mail atmasına rağmen Asrock problemi kabul etmiyormuş !
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

Yeni bioslarda problem var o konuda ! Windows 8 için güngel bios yükleyenler bu sorunla karşılaşıyorlar.
    Çözümü, ya eski biosa dönmek ya da diski 2 tb'dan küçük parçalara bölmek !
    İlginç olan, birçok kullanıcı bu konuda mail atmasına rağmen Asrock problemi kabul etmiyormuş !

Asrock'ta Türk bir arkadaş çalışıyor (yurt dışında) artık tesadüf mü yoksa bilerek mi onu işe aldılar bilmiyorum ama bu bios karşaması nedeni ile bir ara mailleşmiştik oda aynı şeyi söylemişti güncel bios sürümünde hata var geliştiriliyor diye adamın ayrıca Türk çıkmasıda hoşbir olaydı
  • Arkadaslar birkac mesaj üstte bir soru sormustum, bir göz atarsaniz sevinirim
    Valla sırf bu bios meselesi yüzünden 325 tl'ye sıfır Fatal1ty Pro bulmuşken almadım yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Arkadaslar X79 Extreme 6 aldim ama sanirim kullanilmis anakarti göndermisler. USB 3.0 ön panel olmasi gerekiyordu ama icinden cikmadi. 5 tane sata kablosu yerine 2 tane sata kablosu cikti. Ayrica sormak istedigim, icinde anakartin kasaya takilmasi icin vida cikmasi gerektigi yaziyor ama onlarda cikmadi. Simdi pek hatirlayamiyorum eski anakartimi ama anakart kutularindan vida cikiyor muydu? Bununla ilgili acil bilgi verebilirseniz sevinirim

Aynı ana kartı ben kullanıyorum baktım ön için usb3 kablosu çıkıyor ayrıca kasa vidalarıda çıkıyor

Edit: Pardon z77 extreme 6 kullanıyormuşum ben şimdi kutusunu bulup baktım yanlış bilgi verdim hocam kusura bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 4 Ekim 2013; 12:43:34 >
    Hocam onda cikiyorsa bunda da cikmasi lazim sanirim. Yani bu vidalar standard olmasi gerekiyor diye düsünüyorum. Neyse bugün yolluyorum anakarti geri, artik haftaya yenisine bakacagizCevap icin tesekkürler
  • quote:

Hocam onda cikiyorsa bunda da cikmasi lazim sanirim. Yani bu vidalar standard olmasi gerekiyor diye düsünüyorum. Neyse bugün yolluyorum anakarti geri, artik haftaya yenisine bakacagizCevap icin tesekkürler

Haklısın sonuçta ana kartı kasaya takmak için extra para ile vida alınmaz içerisinden çıkması lazımdı sanırım size değişimden gelen bir ana kart geldi yada farklı bir olayda olabilir ne diyelim kolay gelsin umarım diğerinde sorun yaşamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

vidalar için yarın net bilgi verebilirim sana :).z87 extreme 4 var,uzay montaj kurdugum için anakart kutunun üstünde şu soğukda hiç açasım yok

Bi kasa alalim hocam artik sana :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonianknight

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

Bi kasa alalim hocam artik sana :D

direnanakart

asus gtx 770

air 540
    4x af 120

2x sp 120 for h100 okeeeğy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim için çok önemli...
    asrock z77 soket anakart almayı düşünüyorum bütçem 300 tl civarında siz kullandığınız için
    negatif ve pozitif yönlerini daha iyi değerlendirebilirsiniz.
    İ5 2500k
    msi cyclone 6850 sistemde kullanıcam hangi modeli tavsiye edersiniz
    2Tb hdd de kullanmıyacağım onun dışında pek sıkıntı görmedim kulübünüzde
    yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

quote:

Haklısın sonuçta ana kartı kasaya takmak için extra para ile vida alınmaz içerisinden çıkması lazımdı sanırım size değişimden gelen bir ana kart geldi yada farklı bir olayda olabilir ne diyelim kolay gelsin umarım diğerinde sorun yaşamazsın

Anakartlardan vida çıkmıyor vida kasa aldığınızda çıkıyor benim bildiğim bana hep öle oldu:)
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.