Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
989
Cevap
13
Favori
37.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Z77 extreme4 kullanıyorum listeye eklerseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

ASROCK İLE 5500mhz adamlar anakart yapmayı biliyor harbiden mükemmel bir anakart çıkarmışlar burdan asrock'a

http://f1210.hizliresim.com/12/6/dptg3.jpg

tebrikler..

arkadaşlar bu arada, 2500k + extreme4 ile 5ghz bench alan var mı? vcore bayağı vermek gerekiyor sanırım.
  • arbiterin sistemede yavaştan gözü diktim ben hadi hayırlısı güzel render alır o sistem şimdi 5.5Ghz günlük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

6100 mü aldın ? 81xx almayacak mıydın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

6100 mü aldın ? 81xx almayacak mıydın :)

Kendimi rektefeye almak için 8120/50 ye bulaşmamaya karar verdim bir süre. Ne olacağı belli olmaz tabi ama Amd yeni seriyi bir çıkarsın ne yapacğaıma tam olarak ozaman karar vereceğim.
    Ozamana kadar Extreme 3+FX6100 Günlük 4.5Ghz F/P nin kıralı
  • Tabii ki B75M-GL. H71M-GS'ten daha üst bir ürün. USB 3.0 ve SATA3 destegi yanında çift ekran kartı destekler. B75 yongası ayrıca yarı kurumsaldır yani Intel'in yazılımları ile ağ ortamında kullanabileceğin güzel EK özellikleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow Dash

quote:

ASROCK İLE 5500mhz adamlar anakart yapmayı biliyor harbiden mükemmel bir anakart çıkarmışlar burdan asrock'a

tebrikler..

arkadaşlar bu arada, 2500k + extreme4 ile 5ghz bench alan var mı? vcore bayağı vermek gerekiyor sanırım.

alttaki linkte gerekli detayları bulabilirsiniz.

ASRock Z77 Extreme 4 ile i5-2500K 5Ghz'e Hız Aşırtma

• quote:

Orijinalden alıntı: mr990

quote:

quote:

tebrikler..

alttaki linkte gerekli detayları bulabilirsiniz.

ASRock Z77 Extreme 4 ile i5-2500K 5Ghz'e Hız Aşırtma

havalar biraz soğusun deyeyeyim bende bakalım. şimdilik 4.5ghz 1.34v kullanıyorum günlük olarak.

• quote:

havalar biraz soğusun deyeyeyim bende bakalım. şimdilik 4.5ghz 1.34v kullanıyorum günlük olarak.

Çok mu lazım 5Ghz, 4.5Ghz neyine yetmiyor. Havalar soğusun kapışalım seninle FX6100 le 2500K'nı eline veririm ama

• quote:

quote:

Çok mu lazım 5Ghz, 4.5Ghz neyine yetmiyor. Havalar soğusun kapışalım seninle FX6100 le 2500K'nı eline veririm ama

sen kaşındın

/>

• yeni asrock anakart alacaklar ve imkanı olanlar "Fatal1ty Z77 Professional" haricinde hepsi daha düşük güç fazı "Digi Power Design, 16 + 8 Power Phase Design" sunuyor tabi bu olay standart kullanıcıları yani oc yapmayacaklar için pek fazla önem arzetmiyor.
    bu farklılığı dikate alın derim
  • @ Yiğit , alırım cpu nu H100 alırsam bu cpu bu kartla günlük 5Ghz akar ona göre

---

Fatalty serisi çok güzel zaten her anlamda. Birde bi Z77 OC süper fiyattan çıktı DÜnya rekortmeni anakart ama fiyatı çok güzel. Extreem bir sistem kuruyor olsaydım almayı isterdim.
  • quote:

yeni asrock anakart alacaklar ve imkanı olanlar "Fatal1ty Z77 Professional" haricinde hepsi daha düşük güç fazı "Digi Power Design, 16 + 8 Power Phase Design" sunuyor tabi bu olay standart kullanıcıları yani oc yapmayacaklar için pek fazla önem arzetmiyor.
    bu farklılığı dikate alın derim

Faz sayısınnı fazla olması Overclock da etkisi çok büyük sanırım.

Tam olarak nasıl bir fark yaratıyor Faz Fazlalığı.

Benim ASUS Gene IV Z de 12 tane İşlemci çevresinde 2 tane de Belleklerin orada var.
  • Aslında şöyle söyleyeyim , 16+8 faz tasarımının oc yapanlar içinde ciddi bir önemi yok. Faz tasarımı daha düşük olunca daha az oc yapılır diye birşey yok çünkü. Voltaj durumuna göre kararlı ve stabil bir oc için tabiki avantaj oluşturur. Ama Extreme 4 ve Extreme 6 da oldukça alınabilir modeller.
  • şuan da, tüm anakartlar içinde piyasada, bu fiyatlar ve bu fiyat karşılığı sunulanlar olarak göze alındığında, alınabilecek ve alınması gereken tek kart Z77 Extreme4 modelidir. daha fazlasına verilen para tamamen fantezidir, hobi işidir, can sıkıntısındandır...
  • F/P olarak Extreme 4 en üst seviyede, doğrudur ama fazlasına da fuzuli demeyelim bütçe varsa daha yukarısı alınabilir neden alınmasın. Mesela ben fatalty almayı çok isterim
  • yani fuzuli anlamında söylemedim ki, şimdi sizin bizim kadar hız aşırtmayla donanımla iç içe olmayan arkadaşlar var forumda mesela gidip extreme6 ve/veya o ayarda msi,asus,gigabyte kartlar alanlar var onlar için söyledim... tabii ki fatal1ty serisini bende alırken çok istemiştim almayı ancak o zaman oturup düşündüğümde bu şartlar altında extreme4 almanın hem fiyat hem bana karşılığında verecekleri açısından uygun olduğunu gördüm ve aldım.. ama aklımda hep Z77 OC Formula var
  • daha fazla faz tasarımı daha düşük faz sıcaklıkları ve daha kararlı stabil ve temiz voltaj uzun ömürlülük sağlar extra aklıma gelirse yazarım
    bu yukarda belirttiğim gibi yüksek değerler ile kullanmak isteyenlere, elbette normal 5ghz'i aşmayacak kullanıcılar için extreme4 vs fazla fazla yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 6 Ekim 2012; 22:13:43 >
  • fatality kullanıcısıyım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.