Şimdi Ara

ASRock'dan yüksek performans sınıfı yeni anakart; Fatal1ty X79 Professional

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
27
Cevap
0
Favori
3.258
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> ASRock'dan yüksek performans sınıfı yeni anakart; Fatal1ty X79 Professional
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29113 Mesaj

ASRock yüksek performans tutkunları için Intel'in X79 çipsetini kullanan 7. anakart modelini hazırlıyor. Sandy Bridge-E kod adını taşıyan Core i7-3000 serisi işlemciler için geliştirilen Fatal1ty X79 Professional isimli yeni model, üzerinde yer alan dört adet DIMM slotu ile 2400MHz'e kadar dört kanal DDR3 bellek kullanımına olanak tanıyor. Bakır yoğunluğu arttırılmış 2oz baskılı devre kartına sahip olan anakartta yüksek kaliteli altın kapasitörlere yer veriliyor. 

Siyah renkli baskılı devre kartı üzerinde şekillenen ve agresif görünümlü soğutucu tasarımı ile desteklenen oyuncu odaklı yeni anakart, üzerinde yer alan dört adet PCIe x16 slotu ile AMD Crossfire ve Nvidia SLI tabanlı çoklu GPU kurulumlarına olanak tanıyor. 6 adet SATA-III ve 4 adet SATA-II portu ile donatılan Fatal1ty X79 Professional'da ses ve tv kartı gibi dahili bileşenler için bir adet PCIe x1 ve iki adet te geleneksel PCI slotuna yer veriliyor.

Diğer özellikleri arasında 6x USB 3.0 portu, debug LED, 7.1 kanal ses, çift eSATA konnektörü, oyunlarda daha hassas kontrole olanak tanımak adına fare tarama hızını 500Hz olarak ayarlayan Fatal1ty fare portu (USB 2.0), FireWire portu, Gigabit Ethernet ve Clear CMOS butonu gibi detaylara yer verilen anakartta ayrıca grafik tabanlı UEFI BIOS, XFast USB ve XFast LAN gibi ASRcok'a özgü fonksiyonlara da yer veriliyor. Kutu içeriğinde ikiadet USB 3.0 portunu kasa önüne taşıyan 3.5-inç panele de yer verilenFatal1ty X79 Professional'ın fiyatı ise açıklanmadı.

|
    |

• Yarbay
    5601 Mesaj
    adamlar evgaı yakalamaya başladı
    |
    |
    intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msı gaming 780 ti,TİTAN X,zotac 1080gtx amp ext sli /gskill 8gb 1600mhz cl7/corsair h90 sivi sogutma/cm haf942/cooler master silent pro gold 1200w
  • Binbaşı
    1779 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fx57

anakartta yüksek kaliteli altın kapasitörlere yer veriliyor.

Fatal1ty X79 Professional'ın fiyatı ise açıklanmadı.

böyle kalın fontla yazılması gereken kısımlar
    Ne fatal iti miş beaa.......
  • Yarbay
    2957 Mesaj
    AsrocKtan Böyle anakart beklemezdim.
    |
    |

Intel Xeon E5 2660 2.2 GHz 20MB Cache 8 core/16 Thread - Huanan X79 Deluxe - Samsung 4x4 GB Quad 1600 MHz ECC REG Bellek - Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 4 GB - Adata XPG Gammix S11 Pro 256 GB NVMe SSD - 2x WD Blue 1 TB 128 MB Cache 2.5" 5400 Rpm HDD (RAID 0 Mode) - Aerocool AERO-300 Kasa - High Power Element Smart 650W Moduler Power Supply - Samsung 23.5" Curved CF390 Monitör
  • Yarbay
    2741 Mesaj
    quote:böyle kalın fontla yazılması gereken kısımlar

zaten normal yazsalarda kalın gelir o bize :))
    |
    |
  • Yarbay
    4488 Mesaj
    Dikkat ederseniz Asrock'un son çıkardığı ürünler hem exotix hemde parça kalitesi bakımından bir o kadar kaliteli.Eğer düzgün bir distribitör varsa bundan sonra Asus,msi yerine falan Asrock ta alınabilir.Zaten bunlara oranla dahada ucuz olcağını düşünüyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1295 Mesaj
    @emrebo
    Asrcok zaten asusun firması :D
    |
    |
  • Yarbay
    2821 Mesaj
    i7 extreme 32 gb ram 3 way sli 590 iyi gider bu anakarta tam hakkını verir :D
  • Yüzbaşı
    663 Mesaj
    onboard çıkşının olmaması kötü :(
  • Binbaşı
    1916 Mesaj
    Fıstık benim olacak basıcam kırbacı basıcam kırbacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 21 Aralık 2011; 23:05:14 >
    |
    |
    Harika bir kart Asrock kendini aşmış
    |
    |
  • Yarbay
    9848 Mesaj
    Buna da bir killerzone yakisirdi...
    su anki uretimleri ile x79larda costu asrock. asus, gigabyte ve msi uyuyor resmen.

bunlarin yanina birde storage mania diye cikarsa 15-20 sata destegi ile... satayi cok kullananlar icin.
  • Yarbay
    2821 Mesaj
    Abartıldığı kadar pahalı değil x79 anakartlar 580 tl z68'ler zaten 450 tl filan 130 tl fark var arada.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    830 Mesaj
    Yüksek performans sınıfı sayılan bir karta 4 ram slotu az değil mi. Lga2011 de 8 adet ram slotları görmeye alışmıştık üst sınıf bir kart için az olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escapethelife -- 22 Aralık 2011; 0:35:16 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1112 Mesaj
    Bir 8 yıl önce sistemimde fatal1ty anakart kullanmıştım. Zamanına göre çok ileri ve pahalı bir anakarttı. o tarihte tüm anakartların üzerinde AGP slot varken onda pcie slot vardı zor zoraki uygun ekran kartı bulmustum.... üzerinde harici raid slotu vardı.
    |
    |
  • Yarbay
    2326 Mesaj
    Asrock anakartım olmuştu vaktinde.Çokta memnun kalmıştım ama o zamanlar yüksek kaliteli değil 2.-3. kalite kartlar üretmekteydi.Hatta asusun yan ürünü olarak hatırlıyorum ancak şimdi gayet güzel ürünleri var.
    |
    |
    FA1L1TY
    |
    |
  • Yarbay
    11182 Mesaj
    Daha doğrusu Asus ASMedia'nın AsRock da ASMedia'nın bir kolu diye biliyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1899 Mesaj
    ah be abicim neden böyle bir dizayn ve tasarımı z68 soketlerde yapıp türkiyede satışa sunmuyorsun, emin olun asus ve gigadan daha çok tutulurdu ve satılırdı
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
SEO
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.