Şimdi Ara

ASRock B550M Pro4 mü yoksa Gigabyte B550M Aorus Elite mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ryzen 5600G Apu sistem için anakart ihtiyacım var. Bu iki anakart arasında kaldım. Fiyatları aynı sayılır. Hangisi tercih edilir ya da 2500 TL'ye kadar mATX anakart tavsiyesi verebilecek olan var mı?

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 22 Mart 2023; 15:51:41 >

• 5600G için çok vermeye gerek yok.
    https://www.teknobiyotik.com/gigabyte-b550m-ds3h-amd-b550-4400-mhz-oc-ddr4-soket-am4-matx-anakart.html#!prettyPhoto

Revizyon 1.5 ile geliyor, eğer arıyorsanız bunlarda anakart üstünde display port mevcut.
    Link bozulursa Gigabyte'ın siteden bakarsınız.
    http://www.google.com/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam cevap icin tesekkur ederim. Ileride ekean karti takviyesi yaparsam diye b serisi alayim demistim. Arada cok fark yok fiyat olarak 400 tl gibi bir rakam var.

Benim en cok merak ettigim asrock olan modelde wifi harrici herseyi koymuslar ama markaya takildim. Yoksa ozelikleri cok iyi gorunuyor.

• 400 tlye de 3200 yerine 3600 Mhz ram alınabilir. 5600g için artı sağlar.

Asrock iyi marka. Bende B450M pro4 modeli var. 3.5 senedir kullanıyorum. İşimi görüyor. Asrock'ın artısı 5 tane fan bağlanacak 4 pin pwm bağlantı noktası var. Kasadaki her fanı tek tek bağlayıp kontrol edebilirsiniz (fanlar da 4pin PWM desteklemeli). Size kalmış.

Pci Express 16x olduktan sonra ekran kartı takılabilir. B450 anakart bile olsa atıyorum RX 6700 takar kullanırsınız, hiçbir sıkıntı olmaz. Anakartın Pcie 3.0 destekli olmasına takılmayın (RX 6700 için).

• Bende aynı sistemi toplamayı düşünüyorum. Memnun musunuz ?

• Asrock daha iyi ses kartı kullanıyor. Asrocklarda overclock seçenekleri daha kapsamlı. Diğer konularda biri diğerini aratmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.