Şimdi Ara

Asperox Sarı Güç İle Araba Temizliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
52.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her derde deva Wd40 dan sonra birde mucizevi sarı gücümüz oldu,hayırlı olsun vatana millete.Mis gibi araç temizlik ürünleri var maceraya gerek yok.3 5 gün sonra aracımın cam fitilleri,plastik kapı çıtlalarının rengi neden soldu diye düşünür durursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

Ben aracın motorunu temizlemeyi düşünüyorum. İşe yarar mı acaba ?

Motoru temizlemenin hiçbir anlamı yok, faydası da yok.

• quote:

Ben aracın motorunu temizlemeyi düşünüyorum. İşe yarar mı acaba ?

Motor temizliği için spreyler satılıyor. Onları kullanın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Motoru temizlemenin hiçbir anlamı yok, faydası da yok.

Alıntıları Göster

Motorun içini değil. Üstünü temizliyicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Motor temizliği için spreyler satılıyor. Onları kullanın derim.

Alıntıları Göster

Ne onerirsin mesela. Reklamdan ziyade kullanıcı tavsiyeli ürün kullanmayı tercih ederim.

• Valet pro apc alın istediğiniz miktarda sulandırın, kullanım yerine göre sulandırma oranları var. Hem fiyat olarak çok daha uyguna geliyor hem çok etkili. Ev temizliğinde bile kullanıyoruz bazen  

• Ey, Arabaya 200.000 ile 2milyon arası veren halkım. 20TL'lik deterjan arastiracaginiza kendinize daha iyi bir yönetici araştırın
  • Jantta ve kaportada verniği inceltir matlaştırır. İç aksamda plastiklerin mukavemetini azaltır ilerleyen zamanlarda çatlama kırılma olma ihtimali yüksek.

Linkini verdiğim 3 ürün 120TL tutuyor bunları almaya gücünüz yetmiyorsa kendiniz yıkamayın verin oto yıkamacılar halletsin.

https://www.temizlikmadeni.com/3d-orange-degreaser---agresif-temizleyici-500ml-bolunmus-urun

https://www.temizlikmadeni.com/3d-bdx-jant-balata-demir-tozu-temizleyici-500ml-bolunmus-urun

https://www.temizlikmadeni.com/3d-final-touch---yuzey-temizleme-sivisi-500ml-bolunmus-urun

• quote:

Ne onerirsin mesela. Reklamdan ziyade kullanıcı tavsiyeli ürün kullanmayı tercih ederim.

Alıntıları Göster
    Würth marka övüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

plakanın boyasını çıkarttığını gördüğüm için motorda kullanmayı bırakmıştım. bugun yeni motorumu aldım maalesef oda asperox mağduru. motor bloğunun boyasını akıtmış komple. şahsi fikrime göre asperoxu motorsiklete kesinlikle yaklaştırmamak gerekiyor.

• Jantlar için atas for est yi tek geçerim
  • ben bagaja küçük boyundan bir tane koydum acil durumlarda mecbur kullanacağım çünkü aklıma yatan bir ürün bulamadım. kurdan dolayı sonax ürünleri uçmuş alınacak gibi değil iç döşeme temizleyici 60-70 tl olmuş.

• Beyler merhaba. Biliyorsunuz her aracın trim/torpido/konsol malzemesi kendine özel. Her kimyasal her malzemeye aynı etkiyi sağlamıyor. Aracımın ön konsol temizliği için Asperox düşünüyorum. Sizce temizlik haricinde bir zarar verir mi (solma, ağarma, dalgalanma gibi)?

Göğüs, konsol sert plastik bende. Hangi ürünü önerirsiniz bu açıdan?

Araç: Peugeot.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Ocak 2022; 20:17:30 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

şikayetiniz ne çıkmayan leke vs mi var? Asperox tarzı ürünleri aracınızda kullanmayın. Araç içi temizleyiciler var onlardan alın.

Bu asperox gibi ucuz ürünlerin ne yapacagı belli olmaz başınıza iş alırsınız.

Amacınız sadece normal bakımsa torpido ürünleri var.Ucuz olanlar silikonlu pahalı olanlar silikonsuz.Bu ürünler torpidonuzu korur. Apc yada araç içi temizleyici ise çıkmayan leke yada parlama vs varsa daha önceden kullanılan ürünleri sökmek için torpidoda kullanabilirsiniz.

Carpex siyah kutuda torpido temizleyicisi var silikonlu bir ürün ama fiyatına bakarak gayet güzel iş yapıyor. Silikonsuz ürün istiyorsanız fiyat 80/100 TL bandına çıkar. Yada nemli mikrofiber bezle silin geçin.

Asperox tarzında ürün istiyosanız araçlar için üretilen araç içi temizleyiciler var daha güvenli. Asperoxta aslında apc ama ben kullanmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 14 Ocak 2022; 14:38:43 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

asperox bırakın iç kısımda, dışta bile kullanılmamalı.

valet pro apc alın torununuza kadar kalır fazlasıyla konsantre bir ürün. ağır temizlik için 1:15 civarı sulandırma oranı var, koltuk hariç her yerde kullanırsınız.

• ben yazın motoru yıkamıştım asperox ile. motor bölümü oldukça yağlıydı. bir de o yağlar kurumuş artık kalıplaşmış şekildeydi. 1 kutu asperox u sıktım komple. beklettim 15dakika falan yağları çözsün diye. sonra elimin girdiği yerleri çitiledim. Daha sonra tazyikli su bastım araç yıkama makinesi ile. yağdan eser kalmadı her yer pırıl pırıl oldu.

tek sıkıntı külbütör kapağının boyasında bazı yerlerde atma oldu. zaten onu da ben boyamıştım yıllar önce. çok bekletirseniz sanırım boyayı da söküyor  

sonuç olarak yağ çıkarmada oldukça başarılı.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.