Şimdi Ara

ASP.NET YAZLIMCI ARANIYOR [AVRUPA YAKASI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Firmamızda görev alacak .Net ve C# a hakim takım arkadaşları arıyoruz. İşe alacağımız arkadaşlarda aşağıdaki nitelikleri arıyoruz.

Dileyen arkadaşlar yusufcetin@gmail.com adresine mail gönderebilirler.

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği ya da dengi bölümlerinden mezun olan,
    Tercihen Avrupa yakasında ikamet eden,
    Erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecilli olan,
    İyi derecede İngilizce ve Türkçe bilen,
    Yurt içi ve Yurt dışı seyahat engeli olmayan,
    Aşağıda belirtilen teknolojilere iyi derecede hakim olan:

.NET Framework 3.5, 4.0 / C# programlama dili
    ASP.NET
    Javascript
    MS SQL Server – T-SQL,Stored Procedures,Triggers

Tercih Edilen Özellikler:

Adayların, MVC ,Entity Framework, WPF, Silverlight, MVVM, Expression Blend, WCF, Patterns & Practices, SOA,UI Designing, Ajax Frameworks, Jquery, CSS, Cryptography gibi konularda arkaplanının olması, artı puan olarak değerlendirilecektir.

Beklenen Diğer Özellikler:

Takım çalışmasına yatkın ve tam entegre, ekip arkadaşları ile birlikte proje dahilinde çalışacak, Sosyal kişilikli, Esnek çalışma saatlerine uygun, Yurt içi ve/veya yurtdışı yazılım projeleridne görev alabilecek şekilde kısa dönem seyahate uygun.

• Afedersiniz ama ne kadar maaş vermeyi düşünüyorsunuz? Oraya şunu bilsin, bunu bilsin, e bunu da bilsin şunu da bilirse iyi olur falan demişsiniz ama siz kimsiniz? Ne iş yaparsınız? Sizin firmanız, bu çalışıcak insana ne katabilir? Hiç belirtmemişsiniz. Ben neden sizi seçmeliyim bunu da açıklasaydınız keşke..
  • quote:

Orijinalden alıntı: __L__

Afedersiniz ama ne kadar maaş vermeyi düşünüyorsunuz? Oraya şunu bilsin, bunu bilsin, e bunu da bilsin şunu da bilirse iyi olur falan demişsiniz ama siz kimsiniz? Ne iş yaparsınız? Sizin firmanız, bu çalışıcak insana ne katabilir? Hiç belirtmemişsiniz. Ben neden sizi seçmeliyim bunu da açıklasaydınız keşke..

Bana bahsettiğiniz şekilde örnek bir iş ilanı gösterebilir misiniz?
  • kurumsallaşmıs bir firma değilsiniz. ki böyle firmalar bu kdar bilgili adamı düşük ücretle çalıştıramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufcetin

quote:

Afedersiniz ama ne kadar maaş vermeyi düşünüyorsunuz? Oraya şunu bilsin, bunu bilsin, e bunu da bilsin şunu da bilirse iyi olur falan demişsiniz ama siz kimsiniz? Ne iş yaparsınız? Sizin firmanız, bu çalışıcak insana ne katabilir? Hiç belirtmemişsiniz. Ben neden sizi seçmeliyim bunu da açıklasaydınız keşke..

Siz neden kendi işinize bakmıyorsunuz? Başka firmalara bakarak mı iş yapıyorsunuz? Kendi standartlarınızı henüz yakalayamadınız sanırım?

Kendi firmanız hakkında 2 cümle kurmaktan çekinmeniz, iş teklif ettiğiniz 4 yıl teknik eğitim alıp, gecesini gündüzüne katıp, kendini en iyi şekilde geliştirmeye çalışmış kişiye saygısızlıktır. Daha işe alırken böyle saygısızca davranan bir şirket işe aldığı çalışanını da hiçbir şekilde düşünmez. ( Bunlar ilanınızı gördüğüm ilk anda düşündüklerim. )

Yani, belirlediğiniz kriterlerdeki bir eleman için yetersizsiniz!

• quote:

quote:

quote:

Siz neden kendi işinize bakmıyorsunuz? Başka firmalara bakarak mı iş yapıyorsunuz? Kendi standartlarınızı henüz yakalayamadınız sanırım?

Kendi firmanız hakkında 2 cümle kurmaktan çekinmeniz, iş teklif ettiğiniz 4 yıl teknik eğitim alıp, gecesini gündüzüne katıp, kendini en iyi şekilde geliştirmeye çalışmış kişiye saygısızlıktır. Daha işe alırken böyle saygısızca davranan bir şirket işe aldığı çalışanını da hiçbir şekilde düşünmez. ( Bunlar ilanınızı gördüğüm ilk anda düşündüklerim. )

Yani, belirlediğiniz kriterlerdeki bir eleman için yetersizsiniz!

Cv nin gönderileceği mail adresi @gmail :) ne kadar kurumsal oldukları ortaya çıkıyor.

-Tecrübeli mi, yeni mezun mu kim başvuracak belli değil. Ne olursan ol gel mantığı mı var yoksa.

C#, asp.net, java bileceğim ek olarak database bileceğim, iyi ingilizcem olacak, wpf jquery mvc silverlight vb. bonuslarım olacak. Gidip forumdan iş arayacağım @gmailli adreslere neresi olduğunu bilmediğim firmaya mail atacağım :) Aynı zamanda bu kadar kapsamlı olupda bu kadar mal bi insan nerden bulacak çok merak ediyorum.

Hadi maaşı belirtmez onu anlarız da ne şirketi, alanı nedir, girecek kişi ne iş yapacak, ne tarz projeler yapılacak, şirketin adı ne, yeri nerde vb. vb. hiç bi bilgi yok :) Böyle bi saçmalık mı olur

• http://www.webrazzi.com/2012/08/16/itde-nitelikli-isgucu-krizi-ve-cozumu/
    birden bu yazı aklıma geldi. 300 yorum yapıldı. Yorumlara hak vermeye başladım. Firmaların All in One sevdası iş kalitesini azaltıyor kanımca.
  • :)

Sevgili arkadaşlar,

Neden bu kadar sinir yaptı bu iş ilanı anlamakta güçlük çekiyorum inanın. Biz ilanımızı yazmışız ilgisini çeken olursa mesaj atar iletişime geçer. İlgisini çekmeyen zaten umurunda olmaz.

Diğer yandan forumda ben çok kaliteli yazılımcılar olduğunu biliyorum, bu platformu beğenmeyerek hem arkadaşlara hakaret ediyorsunuz. Hemde bu kadar kalitesiz bir platformda bulunarak kendinize yazık!

Kurumsal bir firma olup olmadığımızı belirten arkadaşlar var. İşin nerede ve ne olduğunu dahi bilmiyorlar. Ben 12 yıllık bankacıyım daha hiç ücreti görmedim bir ilanda. Evet gazetelerin pazar eklerinde 500 TL maaş ile son ütücü aranıyor ilanları var ama benim firmam bunlardan değil. İnandığım güvendiğim adama hakkını fazlası ile verir.

Geleyim email adresi konusuna. Ben şahsi hesabımdan iş ilanı bırakıyorum foruma, bu sebeple şahsi mail adresimi yazmam kadar doğal bir şey olamaz.

ycetin@garanti.com mail adresini verseydim daha mı kurumsal olacak ilan. Maaşımı ortaya çıkacak, Sosyal Haklarımı gösterecek nedir yani?

Lütfen bu korkunç ön yargılarınızdan kurtulun arkadaşlar. Biz ana ihtiyacımızı ve bunun yanında güncel teknolojileri bilen bir arkadaş arıyoruz. İlanı yazarken ciddi fakat dostane bir tavır olmasına özen gösterdik bu kadar. Merak etmeyin ayrıca başvurular geliyor.

Tekrar söylüyorum lütfen ön yargılarınızdan kurtulun. Bu platformu ve içindeki küçük görmekten vazgeçin. Karşınızdakinin bilgi ve tecrübesini bilmeden yeterlilikleri hakkında karar vermeyin.

Webrazzi'de Çağlar beyin yazısı var haklısınız. Aynı zamanda Roket'in kapatılma haberi altında da ilginç yorumlar var.

Bahsettiğiniz gibi bir ilan varsa linkini paylaşın üzerinden konuşalım.

Sevgiler.

• Nasıl yani size bahsettiğimiz türde bir ilan göstericez ve siz o ilan üzerinde tartışmak istiyorsunuz!? Saygı duyuyorum. Ayrıca kurumsal bir mail adresi beklediğimizde de @garanti.com gibi bir mail adresi verip bunun kurumsal bişi olduğunu söylemeye çalışıyorsunuz, tekrar saygı duyuyorum. ( Verdiğiniz ilanın, garanti bankasına ait olup olmadığı hakkında halen daha hiçbir bilgim yok, o kadar mesajınıza rağmen! ) Platformdan kastınız nedir acaba, onu da anlamadım? Donanımhaberi kasdediyorsanız, burası bir platform değil, bir teknoloji SİTEsidir ve forum bölümünde konuşuyoruz. Platform dediğiniz şey bundan çok farklı bişidir. Sizden ne kadar ücret verdiğinizi sorgulayan bir mesaj bulunmuyor bu konuda. O konuda yorum yapan arkadaş, maaş belirtmediğinizin çok normal olduğunu söylemiş. Anlamakta ya da daha nazik olayım okumakta zorluk çekiyorsunuz sanırım. Belirttiğimiz yorumlara biz ilk izlenim diyoruz, önyargıyla uzaktan yakından alakası olmayan bişidir. Bu konu için, ilanı ilk okuduğumda bende bıraktığı etkidir bu ve müşteri çekmede, ya da kaliteli eleman aranıldığında en dikkat edilen şeydir. Son olarak, bütün bu yapılan yorumların firmanıza! ( firma olduğunuzdan bile emin değilim, bana hala daha evini ofise çevirip kendi halinde iş yapmaya çalışan biriymiş gibi geliyorsunuz ) biraz olsun katkısı olduğunu bekliyordum ama siz daha kendinisini tanıyamamış, eksikleri yüzüne söylendiğinde saldırıya geçen kendini geliştirememiş basit bir firma olarak inatla ilana devam ediyorsunuz, buna da saygı duyuyorum..

• quote:

:)

Sevgili arkadaşlar,

Neden bu kadar sinir yaptı bu iş ilanı anlamakta güçlük çekiyorum inanın. Biz ilanımızı yazmışız ilgisini çeken olursa mesaj atar iletişime geçer. İlgisini çekmeyen zaten umurunda olmaz.

Diğer yandan forumda ben çok kaliteli yazılımcılar olduğunu biliyorum, bu platformu beğenmeyerek hem arkadaşlara hakaret ediyorsunuz. Hemde bu kadar kalitesiz bir platformda bulunarak kendinize yazık!

Kurumsal bir firma olup olmadığımızı belirten arkadaşlar var. İşin nerede ve ne olduğunu dahi bilmiyorlar. Ben 12 yıllık bankacıyım daha hiç ücreti görmedim bir ilanda. Evet gazetelerin pazar eklerinde 500 TL maaş ile son ütücü aranıyor ilanları var ama benim firmam bunlardan değil. İnandığım güvendiğim adama hakkını fazlası ile verir.

Geleyim email adresi konusuna. Ben şahsi hesabımdan iş ilanı bırakıyorum foruma, bu sebeple şahsi mail adresimi yazmam kadar doğal bir şey olamaz.

ycetin@garanti.com mail adresini verseydim daha mı kurumsal olacak ilan. Maaşımı ortaya çıkacak, Sosyal Haklarımı gösterecek nedir yani?

Lütfen bu korkunç ön yargılarınızdan kurtulun arkadaşlar. Biz ana ihtiyacımızı ve bunun yanında güncel teknolojileri bilen bir arkadaş arıyoruz. İlanı yazarken ciddi fakat dostane bir tavır olmasına özen gösterdik bu kadar. Merak etmeyin ayrıca başvurular geliyor.

Tekrar söylüyorum lütfen ön yargılarınızdan kurtulun. Bu platformu ve içindeki küçük görmekten vazgeçin. Karşınızdakinin bilgi ve tecrübesini bilmeden yeterlilikleri hakkında karar vermeyin.

Webrazzi'de Çağlar beyin yazısı var haklısınız. Aynı zamanda Roket'in kapatılma haberi altında da ilginç yorumlar var.

Bahsettiğiniz gibi bir ilan varsa linkini paylaşın üzerinden konuşalım.

Sevgiler.

Kimse forum kalitesiz vb. birşey demedi. Sadece iş ilanı için çok ters bi yer. Kariyer vb. siteler varken.

Sorunda orda zaten. Bu kadar çok şey bilen tam donanımlı bi adam aramışsınız ama adam nerede çalışacak ne yapacak belli değil? @garanti li bi adres vermene gerek yok. Kimse büyük firma veya küçük firma buna bakmıyor. Sadece hangi firma. Başvurdum belki anadolu yakasında pendikte merdiven aldı bi yer, veya beylikdüzünde türkiyenin en büyük firması veya başka bi yer. Ama insan bilmeden niye başvursun.

İşe başvuran kişi senin maaşını vb. birşeyini ne yapsın. Niye anlamak istemiyorsun @xxx.com olsa "-aa şu firmaymış. bi netten araştıriyim nasıl bi yer ne firması nedir falan ona göre başvuriyim" der diye. Malum şirket ismini yazmayınca...

Maaş konusunda haklısınız. Şu kadar maaş veriyoruz diye söylenmez zaten. Onu da yazsaydınız dahada küçük bi firma olduğunuzu düşünürdüm :) Firmanız son ütücü arayan firmalar gibi değil olabilir haklısınız ama ilanınız öyle :)

Örnek ilan istiyorsan

quote:

Şehir/Ülke: İstanbul(Avr.)

Personel sayısı: 1

Kaban Makina

Genel nitelikler:
    Üniversitelerin Bilgisayar Programcılığı / Mühendisliği bölümlerinden mezun,
    C# ile yazılım geliştirebilen,
    En az 5 yıl yazılım deneyimine sahip,
    Sql Server 2005 yapısına hakim,
    Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış

Yazılım Uzmanı aranmaktadır.

Not:Firmamız Hadımköy'dedir.Servislerimiz mevcuttur.

İş tanımı:
    .Net, Visual Studio 2008 ortamında firmanın ihtiyacı olan yazılımları geliştirmek.

Kaban makina netten araştırıp bakiyim ne iş yapıyor, ne tarz yazılım yaparlar, alanı neresi,bankacılık mı yakıt firması mı, üretim mi nedir.

Firma nerdeymiş. Evime uyar mı gidip gelebilir miyim vb. vb.

Kriterler uyuyor mu. Hmm uyuyor tamam başvuriyim.

İlan dediğin bu ve benzerleri gibi olur. İlana başvuracak kişide en ufak bi noktayı bile ararsınız, adam başvurmadan önce 2 bin kere yazacağı yazıyı falan değiştirir ama verilecek bi ilana özen gösterilmiyor. Piyasa sağolsun tabi. Arz talep meselesi.

• Yahu adam ilani vermis iyi ilansa basvurursun kotu ilansa basvurmazsin. Yani tartisilacak ne buldunuz burda. Adam dememis ki dunyanin en iyi firmasi diye. İlla bherkes kurumsal firmada calismak zorunda mi?
    Belki adam is kuruyor bankaci ve bankacilik sektorundeki eksikleri gormus veya tanidiklari araciligi ile outsource is almis bunun icin ekip kuruyor. Belki maas vermeyecek hisse verecek. İsteyen basvurur istemeyen basvurmaz. Uzatilacak bisey yok herkes buyuk firmada calidmak zorunda degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Yahu adam ilani vermis iyi ilansa basvurursun kotu ilansa basvurmazsin. Yani tartisilacak ne buldunuz burda. Adam dememis ki dunyanin en iyi firmasi diye. İlla bherkes kurumsal firmada calismak zorunda mi?
    Belki adam is kuruyor bankaci ve bankacilik sektorundeki eksikleri gormus veya tanidiklari araciligi ile outsource is almis bunun icin ekip kuruyor. Belki maas vermeyecek hisse verecek. İsteyen basvurur istemeyen basvurmaz. Uzatilacak bisey yok herkes buyuk firmada calidmak zorunda degil

Mesajları okumuyor musunuz? Sen kötü firmasın ilan veremezsin, illa büyük firma olman lazım iş ilanı verebilmek için vb. birşey denmiş mi? Niye kurumsal değilsin, niye ufak firmasın diye bi post atılmış mı?

Ne kadar maaş vermeyi düşünüyorsunuz diye sormuşlar ama cümlenin devamını okursan niyetini anlarsın zaten. Adan Z ye neredeyse herşey hakkında bilgisi olan birini istemiş. Adamda eleştirel olarak -böyle bi adama ne kadar vermeyi düşünüyorsun, nerden bulacaksın gibisinden birşey demiş.

quote:

siz kimsiniz? Ne iş yaparsınız? Sizin firmanız, bu çalışıcak insana ne katabilir? Hiç belirtmemişsiniz. Ben neden sizi seçmeliyim bunu da açıklasaydınız keşke..

Adam eleştirel gözle eksiklikleri belirtmiş. Ama eleştireye kapalı bi millet olduğumuz için herşeyi hemen ters anlamaya meyilliyiz. Sen nasıl bunu dersin, size ne falan filan. Adam belki başvuracak hangi firma, ne iş yapıyorsunuz vb. diye soruyor. E tabi bunu anlamak için 12 yıldır bankada çalışmanın havası değil insan halinden anlamak geliyor insan kaynaklarında çalışan kişiler boş yere eğitim almıyorlar.

Burada öğrenci olarak bile ilan veren birçok kişi var ve kimsenin birşey dediği yok. Ama mrb ben bi adam arıyorum a dan z ye pc ile alakalı ne kadar teknoloji, ne kadar bilinmesi gereken varsa bilecek, 5 dil bilecek, alanında uzman olacak şu olacak bu olacak. hadi mail atın mudur@hotmail.com diye ilan görünce bunu herkes eleştirebilir.

Adama kimse sen kim oluyorsunda başlık açıyorsun demiyor, bu nasıl ilan değiştir deniliyor.

• @Kaygera

Kendimden şüphe etmeye başlamıştım (Acaba farkında olmadan birilerinin bilinçaltında bulunan atar kısmını mı tetikledim diye), yok öyle değilmiş gayet net özetlemişsin. Yazımın sonunda 'Kurumsal Firma' hakkında 1-2 şey yazacağım takılma lütfen.

@__L__

Donanım Haber sitesi şu an itibariyle Alexa'nın Türkiye sıralamasında 15. sırada. Tahminim milyonlar seviyesinde ziyaretçisi var. Çok renkli kültürel mozaiğe sahip bir yapısı var. Şöyle ki 'Tipim Nasıl Beyler SS'li' den 'Kedi'mi iPad'mi?' sorusuna varan. Bunun yanında 'Evrenin Oluşumu' hakkında bile tartışmalar yaşanan bir platformdur. Belki başlangıcında adından anlaşılacağı üzere teknoloji niyeti ile kurulmuş olabilir. Teknoloji amacı ile kurulmuş ise dahi yanlış yere ilan vermemişiz. Kasap aramıyoruz! Ki arasam sanırım bu siteye yazabilirim.

Yazdığınızdan iş ilanı içerikli tanışma mesajı içerisinde maaş belirtilmeyeceğini artık akıl çerçevesinde kabul ettiğinizi varsayıyorum.

Firma ismini yazmak yada yazmamak konusunda ise sizin ürettiğiniz kadar komplo teorim yok maalesef. Tamamen tesadüf. Aşağıda ilanın metni üzerinden madde madde geçeceğim. Firmam hayal ettiğiniz gibi evimin bir odasında değilim üzgünüm. Ofisim bir plazanın içerisinde.

Ben yazdıklarınızdan kendime veya firmama ait bir eksik çıkartamadım. Şu eksiklerimi yüzüme bir daha madde madde iletmenizi rica ederim. Nasıl bir saldırıda bulunduğumu da bilmiyorum.

@exe_genesis

__L__ için Donanım Haberin nasıl bir yer olduğunu yazdığım kısım aynen geçerli.

İlan başlığına bakarsan Avrupa Yakası şeklinde bir ibare var. Ben iş ararken yeterli. Bundan sonra semt adı da yazarım madem bu kadar önemli, bu uyarı için teşekkürler.

Kariyer.net üzerinde firma adı yazmayan 30 adet .net ilanı var.

###############

Şimdi geliyorum ilanım hakkında anlaşılmayan! bölümleri açıklamaya.

Öncelikle bu kadar tartışma sonrasında iyi ki yazmamışım ismini diye gönlümden geçiyor. Arama sonuçlarında çıkar falan incir çekirdeğini doldurmayacak bir tartışma çünkü.

Firma adını yazmama, kişisel email adresimi verme konularında ister inanın ister inanmayın hiç bir art niyetim yoktu. Yani kimseyi kandırıp benim firmamı dünyanın en büyük yazılım evi göstereyim derdinde değildim. Halen değilim. Neysek oyuz.

Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu bir tanışma mesajı mahiyetindeydi. Bana CV yollayın falan gibi bir talebim yok. Mesaj atın tanışalım diyorum. Ben kendimi, firmamı, hayallerimi, fikirlerimi ve projelerimi anlatayım sen kendinden bahset frekansımız tutarsa oturalım birlikte çalışmayı konuşalım. Yani al sana X TL maaş çalış it gibi ben ne dersem o gibi bir durum yok bizde.

Ben neler bilen birini arıyorum ona bakalım;

C# ve .Net bilen takım arkadaşı. Şimdi C#, C++ vb... bir dil bilmeden .Net'de her hangi bir şey yapılabilir mi? Bilmediğimi varsayın bir çocuğa anlatır gibi anlatın.

Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olsun demişim, haklısınız Gıda Mühendisliği daha doğru olurdu.

Askerliğini yapmış yada tecilli olsun demişim, bu konuda da haklısınız 2 ay çalışsın sonra askere gitsin çok mantıklı.

Avrupa yakasında ikamet etsin, bu konuda da yine siz haklısınız yazmasaymışız iyiymiş.

İyi derecede İngilizce ve Türkçe demişiz, bu kesinlikle olmaz ise olmaz baksanıza koca koca adamlar tek tek ilanı anlatıyoruz. Özellikle Türkçe anlama kısmı kritik artık.

Eveeettt gelelim yazılımcı arkadaşımızdan beklediğimiz all in one durumuna;

Aşağıda belirtilen teknolojilere iyi derecede hakim olan:

.NET Framework 3.5, 4.0 / C# programlama dili (Yazılımcı arıyorum ama dil bilmesine gerek yok demek sanırım)
    ASP.NET (Hangi platform olduğunu yazmasak da olur)
    Javascript (Yok canım ne JS'si o ne ki bunun için ayrı adam alırız.)
    MS SQL SerVer – T-SQL,Stored Procedures,Triggers (Sen ne istediğiniz söyle bir sana sorgunun servisini veririz. Buna da ayrı bir adam ayarlıyorum. SQL bilmene hiç ama hiç gerek yok paşam.)

İlanın bundan sonraki kısmı Türkçe anlama konusunda en az 5 yıl deneyimli arkadaşlar için gelsin;

Tercih Edilen Özellikler (Manası olasada olur olmasa da, olursa tadından yenmez. Altına yazdıklarımız ise ilan ile hiç alakalı değil, kendini geliştirmesi gereken bir yazılımcının bilmesine hiç ihtiyaç yok zaten.)

Beklenen Diğer Özellikler (Maalesef idiot aramıyorum takım arkadaşı arıyorum. Hep iş yapacak değiliz birlikte vakit geçirirken bize sinir krizi de geçirtmesin.)

######################

Yeminle yoruldum, kırdıysam affola fakat başlığı el birliği ile piç ettik.

Not: Ben 2001-2006 TEB, 2006-2009 BankPozitif, 2009-2010 DenizBank ve en son 2010-2012 EurobankTekfen'de Alternatif Dağıtım Kanalları yöneticiliği yaptım. 2001 öncesi çalışmalarımı yazmıyorum. Sürekli Yazılım ve İş Kolları arasında bulundum. Çalıştığım kurumların hepsi çok uluslu. Allah aşkına biri bana Kurumsal Firma tanımını yapsın, hangi mail adresini yazınca kurumsal olunuyor kişisel olarak merak içerisindeyim.

• 1) Post atmadan önce araştırmıştım zaten. Firma adı 3 harfli. xxx d. diye gidiyor. Yanılıyorsam düzeltin. İsmi yazmıyorum siz yazmadınız diye.

2) Firmanın bulunduğu yeri de biliyorum. Yaklaşık 2 sene nishistanbulda oturdum. Sizin plazaya çok yakın. Geçerken kesin görmüşsünüzdür.

3) 3 ay önce açmışsınız.

Yukarıdaki bilgilerde bi yanlışlık varsa söyleyin.

Neyse yukarıdakileri geçelim.........................................................

KURUMSAL FİRMA lafına taktın. Yazılanları söylenenleri görmezden gelip KURUMSAL FİRMA KURUMSAL FİRMA diyorsun. Kimse senin firmana şöyle yada böyle demiyor. Herkes ilanına laf diyor. İlanından ortaya çıkan bu. Firmanı belirtseydin ilanın bu olsaydı tamam derdim adam şunu bunu arıyor böyle bi firma falan.

İlk izlenim önemlidir ve senin ilanının verdiği izlenim bu. Bi örnek veriyim; okul bittiğinde ilk iş ararken bi arkadaşım "-turkcellde üst düzey tanıdığım var bizi sokacak cv doldur ver ikimiz girelim falan" dedi. Neyse tamam diyip cv doldurdum mail yollarken celo.karakartal@hotmail gibi bi adrese yollamamı söyledi. Çocuğa direk "-bu mu üst düzey tanıdığın ben yollamıyorum adam şirketin sahibi bile olsa böyle adresi olana mail atmam" dedim. Aynı şey size olsa ne tepki verirsiniz? Sizin ilanda o tarz olmuş.

MAILADRESI: mail adresi @garanti olmasına gerek yok. kendi firmanızı yazabilirdiniz. info@xxxd.com diye. Adamda sitenize girip hmm bu firmaymış diyip , başvurur/başvurmazdı. Firmanızı beğenip beğenmeyeceği zaten kişi bazlı bi durum. Ama sen kendi firmana bile güvenemeyip @garanti diye örnek veriyorsun :) @merdivenaltıfirmayim.com lu bi adres bile vermiş olsan inan yadırgamazdım. Kimse firmanın büyüklüğüyle küçüklüğüyle KURUMSAL olup olmamasıyla ilgilenmiyor. Burayı artık kavra biraz.

FORUM: Foruma kimsenin laf attığı yok. Ama bi banka, turkcell, koç vb. gibi firmalar gelipde burada böyle ilan vermez. kariyer i falan kullanır. Anlatılmak istenen bu.

Ofisiniz merdivenaltı, dandik,kurumsal değil, eksik vb. birşey demediğim için pas geçiyorum bu cümlenizi. Bu kriterler umrumda değil. Kaldı ki sizin gibi binlerce kişi şirket kursa keşke yeni iş imkanları doğar. Daha fazla kişi ekmek yer. Karşı değil aksi halde destekçiyim böyle olaylara.

--------------------------------------------
    Şimdi ilan detaylarınıza geliyorum.
    -Avrupa yakası yeterlidir. İlanların çoğunda zaten avrupa yakası mecidiyeköy gibi bi semt ibaresi bulunmaz. Ama firma adı belli olduğu için açarsın firmanın sitesini bakarsın hangi semtte nerede diye. İstanbul dışı neyse de ist içi trafik vb. unsurları kattığımızda lokasyon bilinmesi önemli bi konu. Avrupa yakasında beylikdüzüde olabilir maslakta. Evim sarıyerde diyelim. Konuşacağız senle anlaşacağız bi bakacağım iş beylikdüzünde günde git-gel 5 saat yol :) Ya benim evim uzak gelemiyorum sen başkasını bul mu diyeceğim. Bu iki taraf için boş iş yüküdür. Hem sizin hem karşı tarafın zamanı harcanmış olacak. Sen tekrardan arama işlemlerine koyulacaksın.

Firma ismi yazmayan 30 ilan var yazan ne kadar var. Referansını niye istisnalara göre alıyorsun :) Ki yazmayanlarda şöyle bi ibare var. Yazılım geliştirme uzman ve yardımcısı diye arattım ilk çıkan firma ismi gizli olan ilan(özellikle seçmedim sende arayıp bakabilirsin) Ne demek istediğimi anlamışsındır umarım:
    quote:

SOĞUTMA VE OTOMASYON SEKTÖRÜNDE LİDER
    Firma Tanımı
    Firmamız Soğutma ve Otomasyon sektörünün lider tedarikçi firmalarından biridir. Türkiye marketindeki Endüstriyel Soğutma, Klimatizasyon ve Bina Otomasyonu konusunda ileri gelen firmaların tedariğini sağlamaktadır.
    Sektörün genel ihtiyaçlarına göre programlanabilir modüllerimiz için yazılım yapılması, bu yazılımların web tabanında sayfalarının oluşturulması, özel bilgisayar programları oluşturma ve geliştirme, özel hardwarelerimizin bakım ve onarımı gibi konular genel konularımızdır.

Firmanızı büyük göstermeye çalışıyorsunuz. Art niyetli olarak mail adresinizi vermiyorsunuz demiyorum :) Bi an bile öyle bi amacınız olduğunu düşünmedim. Sadece vermemeniz yanlış bunu belirtiyorum. Şirket şudur, @gmail e mail atın deseniz yine tamam ama bu şekilde bana göre olmaz.

Konuda mesaj atın tanışalım, böyle birşey yapacağım, hayallerimi fikirlerimizi paylaşalım. Gibi bi ibare göremedim :) İlanınızı gören direk cvsini yollayacak işte böyle böyleyim şunu biliyorum falan. Tanışmadan daha çok resmi bi iş ilanı kategorisinde gibi geldi bana ilanınız. Ayrıca millete para vermeyip it gibi çalıştıracaksın diye birşey de demedim. Belki 20 bin $ veriyorsun bilinmez. Ki maaşı açıklamamanıza da laf dememiştim. Açıklasaydınız ;forumda çalışanına verdiğin maaş mı yazılır. Nasıl bi ilan bu derdim. Onu da eleştirirdim :) Ama ben yanlış gördüğüm yerleri eleştiriyorum.

Avrupa yakasında ikamet etsin/etmesin bunu yazmanıza birşey demedim :)
    Askerlik konusuna yine birşey demedim. Kaldı ki benim şirketim olsa 2 yıl tecilliyi bile almazdım :) Direk askerliğini yapmışı alırdım.
    Bilg müh. konusuna da birşey demedim ama gereksiz laf kalabalığı olsun kendinizi haklı çıkartmak için gıda müh falan diye alakasız bi örnek vermişsiniz.
    Dil konusuna da birşey demiyorum. Zaten yukarıdaki 3 madde direk her ilanda standaart olan şeyler.

Allinone durumuna gelecek olursak: Dediğiniz gibi c# ve asp.net bilmeyen biri zaten bu zamanda mühendisim diye dolaşmasın. Bunları bilen biri zaten database de bliyordur. Yoksa projelerde ne halt yiyecek. Ki database kodlamadan daha basit bana göre. Ama yok sorguları başkası yapar başka adam ayarlıyoruz gibi dalga geçmişsin :) Bizim çalıştığımız şirkette prosedurleri sadece database yazıyor. Yani o sana komik gelen olay bütün büyük firmalarda var. Hatta bizde mobil kısım için mobilci, web projeleri için x kişi, window app. için y kişi falan durumu var. Dalga geçtiğin konuyu bi düşün derim :)

Tercih edilen kısımları siz her ne kadar olsada olur olmasada diye belirtsenizde bu tarz ilanların %90 ı illa olacak tarzda. Ama sizin yazma amacınız buysa o zaman haklısınız :) Bu konuda eleştirel bi yan bulamıyorum.

Beklenen diğer özelliklerde standart bilgi zaten o konuyada değinmiyorum hiç. Zaten programlama bilmesindense önce insan olmayı, takımla çalışmayı uyum sağlamayı bilecek. Aranan ilk özellik bu olmalı.
    ---------------------------
    Notuna da cevap vermiyorum. Microsoft un sahibi olsan bu ilanı yine eleştirirdim :) Senin bilgisiz, tecrübesiz biri olduğunu savunmadık. İlanın izlenimini aktardık.

Ayrıca dediğim gibi sizle alakalı kişisel bi problem değil. Benzer bi ilanı görmüş olsaydm yine aynı tepkiyi verirdim.

quote:

Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu bir tanışma mesajı mahiyetindeydi. Bana CV yollayın falan gibi bir talebim yok. Mesaj atın tanışalım diyorum. Ben kendimi, firmamı, hayallerimi, fikirlerimi ve projelerimi anlatayım sen kendinden bahset frekansımız tutarsa oturalım birlikte çalışmayı konuşalım.

20 temmuzda açmış olduğunuz iş ilanı konusu bence daha bi samimi :) Yukarıdaki yazdığınız yazıya daha çok uyuyor :)

Son olarak bendende bi not: Tepkim genele. Yemek yapar gibi şundanda olsun, bundanda olsun, birazda şundan olsun, şunuda koy bari der gibi iş arayan arkadaşlarımızı köle edasında ne versek yapacaklar bilecekler adam mı yok vb. gibi düşünüp sömürenlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netcore -- 20 Ağustos 2012; 23:53:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

1) Post atmadan önce araştırmıştım zaten. Firma adı 3 harfli. xxx d. diye gidiyor. Yanılıyorsam düzeltin. İsmi yazmıyorum siz yazmadınız diye.

2) Firmanın bulunduğu yeri de biliyorum. Yaklaşık 2 sene nishistanbulda oturdum. Sizin plazaya çok yakın. Geçerken kesin görmüşsünüzdür.

3) 3 ay önce açmışsınız.

Yukarıdaki bilgilerde bi yanlışlık varsa söyleyin.

Neyse yukarıdakileri geçelim.........................................................

KURUMSAL FİRMA lafına taktın. Yazılanları söylenenleri görmezden gelip KURUMSAL FİRMA KURUMSAL FİRMA diyorsun. Kimse senin firmana şöyle yada böyle demiyor. Herkes ilanına laf diyor. İlanından ortaya çıkan bu. Firmanı belirtseydin ilanın bu olsaydı tamam derdim adam şunu bunu arıyor böyle bi firma falan.

İlk izlenim önemlidir ve senin ilanının verdiği izlenim bu. Bi örnek veriyim; okul bittiğinde ilk iş ararken bi arkadaşım "-turkcellde üst düzey tanıdığım var bizi sokacak cv doldur ver ikimiz girelim falan" dedi. Neyse tamam diyip cv doldurdum mail yollarken celo.karakartal@hotmail gibi bi adrese yollamamı söyledi. Çocuğa direk "-bu mu üst düzey tanıdığın ben yollamıyorum adam şirketin sahibi bile olsa böyle adresi olana mail atmam" dedim. Aynı şey size olsa ne tepki verirsiniz? Sizin ilanda o tarz olmuş.

MAILADRESI: mail adresi @garanti olmasına gerek yok. kendi firmanızı yazabilirdiniz. info@xxxd.com diye. Adamda sitenize girip hmm bu firmaymış diyip , başvurur/başvurmazdı. Firmanızı beğenip beğenmeyeceği zaten kişi bazlı bi durum. Ama sen kendi firmana bile güvenemeyip @garanti diye örnek veriyorsun :) @merdivenaltıfirmayim.com lu bi adres bile vermiş olsan inan yadırgamazdım. Kimse firmanın büyüklüğüyle küçüklüğüyle KURUMSAL olup olmamasıyla ilgilenmiyor. Burayı artık kavra biraz.

FORUM: Foruma kimsenin laf attığı yok. Ama bi banka, turkcell, koç vb. gibi firmalar gelipde burada böyle ilan vermez. kariyer i falan kullanır. Anlatılmak istenen bu.

Ofisiniz merdivenaltı, dandik,kurumsal değil, eksik vb. birşey demediğim için pas geçiyorum bu cümlenizi. Bu kriterler umrumda değil. Kaldı ki sizin gibi binlerce kişi şirket kursa keşke yeni iş imkanları doğar. Daha fazla kişi ekmek yer. Karşı değil aksi halde destekçiyim böyle olaylara.

--------------------------------------------
    Şimdi ilan detaylarınıza geliyorum.
    -Avrupa yakası yeterlidir. İlanların çoğunda zaten avrupa yakası mecidiyeköy gibi bi semt ibaresi bulunmaz. Ama firma adı belli olduğu için açarsın firmanın sitesini bakarsın hangi semtte nerede diye. İstanbul dışı neyse de ist içi trafik vb. unsurları kattığımızda lokasyon bilinmesi önemli bi konu. Avrupa yakasında beylikdüzüde olabilir maslakta. Evim sarıyerde diyelim. Konuşacağız senle anlaşacağız bi bakacağım iş beylikdüzünde günde git-gel 5 saat yol :) Ya benim evim uzak gelemiyorum sen başkasını bul mu diyeceğim. Bu iki taraf için boş iş yüküdür. Hem sizin hem karşı tarafın zamanı harcanmış olacak. Sen tekrardan arama işlemlerine koyulacaksın.

Firma ismi yazmayan 30 ilan var yazan ne kadar var. Referansını niye istisnalara göre alıyorsun :) Ki yazmayanlarda şöyle bi ibare var. Yazılım geliştirme uzman ve yardımcısı diye arattım ilk çıkan firma ismi gizli olan ilan(özellikle seçmedim sende arayıp bakabilirsin) Ne demek istediğimi anlamışsındır umarım:
    quote:

SOĞUTMA VE OTOMASYON SEKTÖRÜNDE LİDER
    Firma Tanımı
    Firmamız Soğutma ve Otomasyon sektörünün lider tedarikçi firmalarından biridir. Türkiye marketindeki Endüstriyel Soğutma, Klimatizasyon ve Bina Otomasyonu konusunda ileri gelen firmaların tedariğini sağlamaktadır.
    Sektörün genel ihtiyaçlarına göre programlanabilir modüllerimiz için yazılım yapılması, bu yazılımların web tabanında sayfalarının oluşturulması, özel bilgisayar programları oluşturma ve geliştirme, özel hardwarelerimizin bakım ve onarımı gibi konular genel konularımızdır.

Firmanızı büyük göstermeye çalışıyorsunuz. Art niyetli olarak mail adresinizi vermiyorsunuz demiyorum :) Bi an bile öyle bi amacınız olduğunu düşünmedim. Sadece vermemeniz yanlış bunu belirtiyorum. Şirket şudur, @gmail e mail atın deseniz yine tamam ama bu şekilde bana göre olmaz.

Konuda mesaj atın tanışalım, böyle birşey yapacağım, hayallerimi fikirlerimizi paylaşalım. Gibi bi ibare göremedim :) İlanınızı gören direk cvsini yollayacak işte böyle böyleyim şunu biliyorum falan. Tanışmadan daha çok resmi bi iş ilanı kategorisinde gibi geldi bana ilanınız. Ayrıca millete para vermeyip it gibi çalıştıracaksın diye birşey de demedim. Belki 20 bin $ veriyorsun bilinmez. Ki maaşı açıklamamanıza da laf dememiştim. Açıklasaydınız ;forumda çalışanına verdiğin maaş mı yazılır. Nasıl bi ilan bu derdim. Onu da eleştirirdim :) Ama ben yanlış gördüğüm yerleri eleştiriyorum.

Avrupa yakasında ikamet etsin/etmesin bunu yazmanıza birşey demedim :)
    Askerlik konusuna yine birşey demedim. Kaldı ki benim şirketim olsa 2 yıl tecilliyi bile almazdım :) Direk askerliğini yapmışı alırdım.
    Bilg müh. konusuna da birşey demedim ama gereksiz laf kalabalığı olsun kendinizi haklı çıkartmak için gıda müh falan diye alakasız bi örnek vermişsiniz.
    Dil konusuna da birşey demiyorum. Zaten yukarıdaki 3 madde direk her ilanda standaart olan şeyler.

Allinone durumuna gelecek olursak: Dediğiniz gibi c# ve asp.net bilmeyen biri zaten bu zamanda mühendisim diye dolaşmasın. Bunları bilen biri zaten database de bliyordur. Yoksa projelerde ne halt yiyecek. Ki database kodlamadan daha basit bana göre. Ama yok sorguları başkası yapar başka adam ayarlıyoruz gibi dalga geçmişsin :) Bizim çalıştığımız şirkette prosedurleri sadece database yazıyor. Yani o sana komik gelen olay bütün büyük firmalarda var. Hatta bizde mobil kısım için mobilci, web projeleri için x kişi, window app. için y kişi falan durumu var. Dalga geçtiğin konuyu bi düşün derim :)

Tercih edilen kısımları siz her ne kadar olsada olur olmasada diye belirtsenizde bu tarz ilanların %90 ı illa olacak tarzda. Ama sizin yazma amacınız buysa o zaman haklısınız :) Bu konuda eleştirel bi yan bulamıyorum.

Beklenen diğer özelliklerde standart bilgi zaten o konuyada değinmiyorum hiç. Zaten programlama bilmesindense önce insan olmayı, takımla çalışmayı uyum sağlamayı bilecek. Aranan ilk özellik bu olmalı.
    ---------------------------
    Notuna da cevap vermiyorum. Microsoft un sahibi olsan bu ilanı yine eleştirirdim :) Senin bilgisiz, tecrübesiz biri olduğunu savunmadık. İlanın izlenimini aktardık.

Ayrıca dediğim gibi sizle alakalı kişisel bi problem değil. Benzer bi ilanı görmüş olsaydm yine aynı tepkiyi verirdim.

quote:

Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu bir tanışma mesajı mahiyetindeydi. Bana CV yollayın falan gibi bir talebim yok. Mesaj atın tanışalım diyorum. Ben kendimi, firmamı, hayallerimi, fikirlerimi ve projelerimi anlatayım sen kendinden bahset frekansımız tutarsa oturalım birlikte çalışmayı konuşalım.

20 temmuzda açmış olduğunuz iş ilanı konusu bence daha bi samimi :) Yukarıdaki yazdığınız yazıya daha çok uyuyor :)

Son olarak bendende bi not: Tepkim genele. Yemek yapar gibi şundanda olsun, bundanda olsun, birazda şundan olsun, şunuda koy bari der gibi iş arayan arkadaşlarımızı köle edasında ne versek yapacaklar bilecekler adam mı yok vb. gibi düşünüp sömürenlere.

Çok güzel açıklamışsınız, yukarıda benim de anlatmaya çalıştığım konuları temize çekmişsiniz diyebilirim, lakin ilanı veren arkadaşın inatla top atmaya saldırmaya çalışacağından da eminim. Bana gelip, hala kendi geçmisini yazan firma hakkında bilgi vermeyen, işe alınacak kişinin pozisyonu hakkında bir açıklama yapmayan birinden de bunu beklerim.

"Firma ismini yazmak yada yazmamak konusunda ise sizin ürettiğiniz kadar komplo teorim yok maalesef. Tamamen tesadüf." firması için bir mühendis arayıp, ilan veren ve işini tesadüflere bırakan bir firmaya nasıl bir insan başvuru yapar onu da anlayamam.

Başvuru yapmayı düşünen biri olarak hala firma hakkında en ufak bir fikrim, he pardon rezidansta bir ofisiniz vardı çok büyük bir firmaymışsınız artık ne iş yapıyosanız. Kendi kriterlerinizi de belirleyememişsiniz, sürekli bana böyle böyle bir ilan gösterin, bilmem ne sitesinde benimkine benzer 30 tane bilmem kaç tane ilan var girip bakın diyorsunuz. El aleme göre iş yapmıyorsunuz.

Tekrar ediyorum, benim derdim verdiğiniz ilan ile. Kimsiniz siz?

• İlan kotu olabilir iyi aciklanmamis olabilir bir gmail hesabina cv gondermeniz istenebilir ama basvurup ogrenebilir, basvurmayip zaten en guzel elestiriyi Yapabilirsiniz.

Verilen ilana dair sunu soyleyebilirim
    Yusuf kendi firmasi icin zorunlu ve opsiyonel birtakim ozellikler arayisinda. Zorunlu ozelllikleri sagliyor iseniz ve opsiyonel ozelliklerden bir veya birkacina sahipseniz ilana basvurursunuz. Gorusmeye gittiginizde masada bildiginiz teknolojiler kadar(bahsi gecen) elinizde koz vardir. Bu kozlar maasinizi belirler. Bu yuzden hepsini bilmek zorunda degilsinizdir. Bu yuzden ilan veren firma sizin ne bildiginizi bilmedigi icin veya ne kadar bildiginizi bilmedigi icin maas yazamaz.

Misal boyle bir durumda isveren bir proje icin gerekli teknolojileri opsiyonel olarak yazmis. Ve isveren bu is icin bir butce ayirmis.bu butce butun bu teknolojilere sahip "bir ekip" tarafindan yurutulecegi de ortada.sonucta butun bu teknolojilere hakim ve tecrubeli iseniz bu butcenin cok buyuk bir kismini alabilirsiniz. Yok birkisminda (oncelikli olan) tecrubeli ve bilgili iseniz bu butcenin bir kismi size ayrilir diger kismi ile de diger alanlarda (sizin sahip olmadiniz teknolojilerde) calisan alinir ve ekip bu butceye gore olusturulur. Siz de ekibin bir parcasi olursunuz.

Bu ekip tecrube birikim ve teknolojilere hakim olma bakimindan butce dogrultusunda 3-10 kisi de olabilir 1 kisi de olabilir ama bu ilandan araba alirken ki gibi ek donanim yaninda da +fiyati altinda genel toplamin yazdigi gibi bir ucretlendirme yapilmiyor. Ucreti calisanin bilgi ve tecrubesi belirler. İsteyen basvursun isteyen basvurmasin kavga etmeyin

• quote:

İlan kotu olabilir iyi aciklanmamis olabilir bir gmail hesabina cv gondermeniz istenebilir ama basvurup ogrenebilir, basvurmayip zaten en guzel elestiriyi Yapabilirsiniz.

Verilen ilana dair sunu soyleyebilirim
    Yusuf kendi firmasi icin zorunlu ve opsiyonel birtakim ozellikler arayisinda. Zorunlu ozelllikleri sagliyor iseniz ve opsiyonel ozelliklerden bir veya birkacina sahipseniz ilana basvurursunuz. Gorusmeye gittiginizde masada bildiginiz teknolojiler kadar(bahsi gecen) elinizde koz vardir. Bu kozlar maasinizi belirler. Bu yuzden hepsini bilmek zorunda degilsinizdir. Bu yuzden ilan veren firma sizin ne bildiginizi bilmedigi icin veya ne kadar bildiginizi bilmedigi icin maas yazamaz.

Misal boyle bir durumda isveren bir proje icin gerekli teknolojileri opsiyonel olarak yazmis. Ve isveren bu is icin bir butce ayirmis.bu butce butun bu teknolojilere sahip "bir ekip" tarafindan yurutulecegi de ortada.sonucta butun bu teknolojilere hakim ve tecrubeli iseniz bu butcenin cok buyuk bir kismini alabilirsiniz. Yok birkisminda (oncelikli olan) tecrubeli ve bilgili iseniz bu butcenin bir kismi size ayrilir diger kismi ile de diger alanlarda (sizin sahip olmadiniz teknolojilerde) calisan alinir ve ekip bu butceye gore olusturulur. Siz de ekibin bir parcasi olursunuz.

Bu ekip tecrube birikim ve teknolojilere hakim olma bakimindan butce dogrultusunda 3-10 kisi de olabilir 1 kisi de olabilir ama bu ilandan araba alirken ki gibi ek donanim yaninda da +fiyati altinda genel toplamin yazdigi gibi bir ucretlendirme yapilmiyor. Ucreti calisanin bilgi ve tecrubesi belirler. İsteyen basvursun isteyen basvurmasin kavga etmeyin

Postlarin hicbiri maas yazmamasiyla alakali olmamasina ragmen cevap niteliginde maasla ilgili aciklama yapiyorsun :)

Kaldi ki maasi yazsan bizde elestirirdik diyoruz zaten:) iyi ki yazmadin diyoruz.

• Bazi arkaxaslar sormus ona istinaden yazdim. Genel manada bir yaziydi sahsi algilamayin efem

• quote:

Bazi arkaxaslar sormus ona istinaden yazdim. Genel manada bir yaziydi sahsi algilamayin efem

Yukarıdaki yorumların hiçbirinde maaş ile alakalı hiçbir soru bulunmuyor. Ya okuma konusunda sıkıntınız var, ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz..
  • quote:

quote:

Bazi arkaxaslar sormus ona istinaden yazdim. Genel manada bir yaziydi sahsi algilamayin efem

Yukarıdaki yorumların hiçbirinde maaş ile alakalı hiçbir soru bulunmuyor. Ya okuma konusunda sıkıntınız var, ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz..

İlk mesajda siz sormussunuz efem

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.