Şimdi Ara

Asma Tavana Şerit Led Döşeme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimin asma tavanına RGB şerit led döşemek istiyorum.

Benim bildiğim 3çipliler iyi 8çip falan diyorlar ama bilmiyorum esas mıdır.

Ve bu şeritlerin elektriğinin kesilip açılması işlemini anahtar prizden yapmam gerekiyor.

Adaptör, RGB kontrol kumandası ve şerit led malzemelerinin dışında bir malzeme lazım mıdır ?

Fİkrimin pek olmadığı konu ise anahtar prize nasıl bağlayacağım direk adaptör giriş kablosunu mu bağlayacağım bilgi verebilir misiniz ?

• Şerit led uzunluğuna göre güç tüketimini hesaplamanız gerekecek, rgb kumandasının kendi devresi beslemede yetersiz kalırsa ya daha güçlü besleme yapabilen rgb kumanda seti yada araya rgb amplifier(güç yükseltici) eklemeniz gerek.

5mtden uzun olduğunda birkaç top şeklinde almanız gerekecek, aldıktan sonra hepsini aynı anda yakıp renk sıcaklıklarını kontrol etmenizi öneririm. Bendekiler farklı farklı çıkmıştı aceleye geldiğinden iade edemedim.

Genellikle 3çip için 5050 satılıyor sanırım.

Benim her priz kapatıp açmamda farklı renk yanıyor, rgb kontrolcümün dandikliğinden mi hepsi mi böyle bilmiyorum. (Anahtar adaptöre bağlı)

Elektrikçinin dediğine göre asma tavan içinde düz duvara şerit led yapıştırıldığında zamanla ısınmadan tek tük patlıyorlar, bundan dolayı soğumaya yardımcı olması için altına alüminyum şerit vidalayıp üstüne şeriti yapıştırdı. Alüminyum/metal şerit gerekliliğinden emin değilim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.