Şimdi Ara

ASLINDA ARAÇLAR 30-40 KURUŞ DEĞİL 1TL YAKIYOR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
6
Favori
16.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
108 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30-40 kurus yakiyor derken km hesabi ve harcanan yakit baz alinir . Siz km hesabindna ayri gun ay yil hesabi yapip masraflari koymussunuz . O yuzden baslik tamamen yanlis .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu sahibine katılıyorum.

2008 toyota corolla dizel sahibiyim.

Drivvo ile aracın tüm masraflarını (kasko,trafik sigortası, bakım, yakıt, yıkama vb) Kasım 2017'den beri takip ediyorum.

(Drivvo ne derseniz;http://www.drivvo.com/)

Şimdi açtım 10.haz.18-10.haz.19

arası;

13716 km toplam yapmışım

10792 TL harcamışım

Günlük 29,62 TL

0,78 TL/km harcama demek bu

1 TL bile değil ama yakın.

Normal.
  • Dehşet birşey , düşüncelerime tercüman olmuşsunuz, araç eğer ihtiyaç değilse kapıya yaklaştırmamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçma ve mantıksız bir hesap. Oldu olacak kırmızı ışıkta dilenciye verdiğin parayı da katsaydın bu saçma sapan yakıt yakma hesabına.

Km'de 30-40 kuruş yakar dediğimiz zaten yakıt bazlı bir hesap. Biz tutup yok lastik masrafı balata masrafı bakım masrafı gibi konuları ''şu kadar yakar'' dediğimiz olgunun içine katmıyoruz. Ki katmak da dünyanın en saçma düşüncesi olur.

Siz olaya biraz varyemez emekli amca yaklaşımıyla bakmışsınız. Bal gibi de 30-40 kuruş yakıyor işte, ama neyi yakıyor ? YAKITI yakıyor tabiki.Biz tutup da işte kilometrede şu kadar periyodik bakım yakıyor , sigorta yakıyor , vergi yakıyor demiyoruz, yakıt yakıyor işte varyemezliğin alemi yok, parayı mezara mı götürücez.?Bu yükü kaldırabiliyorsan bin, kaldıramıyorsan tepkini koy, oyunu verme, eleştir vs... Bol parası olan binsin ya da ben bu yükü çekebilirim diyen binsin, yükü çekecek parası olmayan da araba almak yerine senin gibi bankaya yatırsın, birikim yapsın falan kimseye zorla araba al yükün altına gir diyen yok bu kadar basit.

• DemirAtlıAdam kullanıcısına yanıt
    İşte siz yakıt yakıyor gözüyle bakıyorsunuz. Bense kilometrede bu kadar masraf yapıyorum gözüyle baktım olaya. Ara ara harcadığımız gözümüze batmayan yakıt harici giderleri kilometreye vurdum ve forum ahalisiyle paylaştım. Hepsi bu. 👍 Başlık yanlış olabilir. Km başı araç yürütme maliyeti daha doğru olurdu. Haklısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataince -- 10 Haziran 2019; 13:9:23 >
  • Tşk sayende arabanın periyodik bakımlarını öğrenmiş oldum :)

• Doğru diyorsun arabaların görmezden geldiğimiz çok masrafı var. Ancak birde arabası olmayanın taksi otobüs yada araba kiralama filan yapacağı masrafları irdeleyip kar-zarar hesabı yapmak lazım :)

Hesaplamalarda otopark masraflarını göz ardı etmişsin :)

Engüzeli yemeyip içmeyip evden işe odun gibi yaşayıp masraf yapmamak ama bidahamı gelecez dünyaya
  • DemirAtlıAdam kullanıcısına yanıt
    Böyle başlık atıp dikkat çekici yapmış başlığı yoksa o kadar hesap kitap yapmış yazmış. İstese araçların km masrafı filan diyebirdi...
  • Araban yakıt yakıyor, tüketim hesabında bu söylenir. Ancak birimi litre olsun lütfen. Kuruş hesabının bir ay sonra bile geçerliliği kalmıyor.

Bunun dışında yaptığın hesap yürütme maliyeti hesabı. Bu hesaba aracın alış fiyatını bile koysan olur. O kadar ucu açık bir hesap.
  • kenbalx K kullanıcısına yanıt
    Aslında arabaların görmezden geldiğimiz çok daha fazla faydası var. Araba, evden sonra bir insanın en temel ihtiyacıdır. Bekarlar araba yokluğunu çeşitli meşakkatler yüklenerek çekebilirken, evlenip aile sahibi olunca artık arabasızlığın getirdiği meşakkatler çekilmez bir hal alır.
  • Yalnız bir de hesap çok kabarık. O ne öyle 30 binde balata ve lastik. Bu veriler agresif kullanım tarzına işaret ediyor yani aşırı yakıt sarfiyatı, külliyen zarar. :)
  • münzevii M kullanıcısına yanıt
    Bence araba daha çok masraf çıkarttırıyor. Misal her pazar kahvaltıda nereye gitsek ne yapsak pazarlığı başlıyor. Araba olmasa oh ne güzel uzatır ayaklarımı dinlenirim. En az 200TL de cepte kalır.

• 40.000km'de sadece 810₺ ödedim. Bu videodaki masrafların üstüne yıllık 800₺ Trafik Sigortası ve 1250₺ Kasko ekleyebilirsiniz. 19 aydır araç bende. Hesabını siz yapın. Çok sıfırlı kuruş çıkıyor km'de.
    Balata 60.000-70.000km arası gidiyor. Lastik kış yaz değişmeli kullandım lastik yazlık için 1-2 yaz daha gidebilir dedi.
    40.000km bakımına önümüzdeki haftalarda gideceğim 240₺ civarı ödemesi olacak. Polen filtresi.
    Pahalı diyenlere adam yukarıda hesap yapmış 5 yılda 150.000₺ çıkacakmış cebinizden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChineseTranslator -- 10 Haziran 2019; 20:43:34 >

• münzevii M kullanıcısına yanıt
    Ben kendi kullandığım arabayı baz aldım. Evet 30binde bir lastik ve ön balata değişti. Siz kaç binde bir değiştiriyorsunuz? Şimdi sürüşümden şüphe ettim. Lastik neyse o keyfekeder de ön balatayı ne kadar kullanıyorsunuz?

• Daha bunlar çok ama çok iyi günler. Suriyeliler başımıza sağlam bela olacaklar öyle böyle değil. Yahudiler nasıl Filistin'e bela olduysa bunlar da bizim başımıza en az Yahudiler kadar bela olacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Aracı pek kullanmayanlar evin önünde sırf arabam var demek için araç alanlara bu hesap araç sattırır fakat araç 21.yy elzem bir ihtiyaçtır at eşşek gibi bazı cahillerde dünyanın en engebeli ülkelerinden birinde bisiklet kullanın diyor bu kadar kasap sürücü varken birde bu sistemi eleştireceğine yardakçılık yapıyor yarın öbür gün bisiklet yaygınlaşdın bakalım bisiklet yolu vergisi altında ne vurgun yapacaklar
    bisiklet yolu yapsınlar vergisini vermeye hazırım
  • Millet artık tuvalete bile arabayla gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

+1

Köydeyim, yakin yerlere bisikletle gidiyorum.
    3 yildir turlara cikiyorum.
    Biraz sonra 50 km lik bir tura cikicaz arkadaslarla.
    41 yasini bitiriyorum, şimdiki aklım olsa 20 sene önce alirdim bisikleti.

Alıntıları Göster
    Yaşım 21 ilkokuldan bu yana en temel ulaşım aracım bisiklet. Hatta bu sene gurbete dershaneye gitmiştim uzak olmasına rağmen yanımda götürdüm. Bisikletsiz yapamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChineseTranslator

40.000km'de sadece 810₺ ödedim. Bu videodaki masrafların üstüne yıllık 800₺ Trafik Sigortası ve 1250₺ Kasko ekleyebilirsiniz. 19 aydır araç bende. Hesabını siz yapın. Çok sıfırlı kuruş çıkıyor km'de.
    Balata 60.000-70.000km arası gidiyor. Lastik kış yaz değişmeli kullandım lastik yazlık için 1-2 yaz daha gidebilir dedi.
    40.000km bakımına önümüzdeki haftalarda gideceğim 240₺ civarı ödemesi olacak. Polen filtresi.
    Pahalı diyenlere adam yukarıda hesap yapmış 5 yılda 150.000₺ çıkacakmış cebinizden.
    Hocam Çince çeviri yapabiliyor musunuz?

• Adı üstünde Y A K I Y O R.

30 40 kuruşluk yakıt yakıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.