Şimdi Ara

Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
15
Favori
21.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aslında mükemmel bir cihaz olması gerekmiyor, ölü pikseli/ışık sızması/bulutlanma/ıps ise glowu vs olmayan tabiri caizse eli ayağı düzgün bir ürün yapmalarını istiyoruz. Mükemmelikte her teknolojiyi barındırmasıda söz konusu.Fiyatı arttıran kaliteli üretimden bunlardan ziyade içine koydukları teknolojiden kaynaklanıyor.144 hz bir çok kullanıcıya yeterliyken 240-360-480hzler yaygınlaşıyor. Yaygınlaşsın, parası olan alsın sorun değil. Ama sen daha sıfır ölü pikselli panele garanti veremedin? Hdr 400-600-1000-1200 var, Olsun, parası olan alsın ama sen daha ışık sızmasını önleyemedin, verdiğin ürünler bohça gibi ışık sızdırıyor? 1800-1500-1000R kavisli modeller var. Olsun, parası olan alsın.Lakin sen daha glowsuz A-tw polarizasyon teknolojili ıps koymadın ürününe? Gidip Gsync ultimate modülü takıyorlar monitöre. Olsun, parası olan alır ama sen daha aydınlatma teknolojini geliştiremedin, babaannenin teknoloji olan edge lit kullanıyorsun?Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın 

Kısacası tek yaptıkları sidik yarıştırmak, nereye işediklerine bakmıyorlar bile. Nereye işiyorlar, tüketicinin üstüne tabi.Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın 

Ama bu yılki gelecek serilerden ümitliyim, Dell, samsung 34 inç oled ile ve mini ledli modeller ile ışık sızması neredeyse bitecek.1000-1300 dolar bandında olacak gibi değiştirmezlerse.. ucuz değil ama eskisi gibi pahallıda değil(tr hariç) Bazı ıps modellerinde a-tw kullanılan ürünler geliyor.piksel hatalarıda kaltie kontrollü arttırmayla çözülebilecek bir şey. Yani hocam aslında temiz ürün arıyoruz, içinin dolu dolu olmasından ziyade.Onu bile doğru düzgün verebilmişler değil.Bunu eleştiriyoruz kısacası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 6 Mart 2022; 0:39:41 >

• Samsung Odyssey G8QNB modelinin fiyatlandırması hakkında hala bilgi yok çıt çıkmıyor,inşallah fazla gecikmeden dell piyasaya sürüldükten sonra o da hızlıca gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 25 Mart 2022; 15:51:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus VG259QR aldım 1 hafta kadar önce. IPS panel 165 hz monitör. hiç bir sorunu yok. siyahlar oldukca iyi. monitör için ekstra test yöntemi varmı. bütün bu sorunları kontrol edebilecek ?

• FiberOptikk kullanıcısına yanıt

Gözünüzden iyi test aracı yok; ışık sızması hiç olmaması mümkün değil, siyah ekran bir görüntü açıp fotoğraf çekip koyarsanız yorumlarız beraber kabaca.

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt

Bu sidik yarıştırma analojinize bayıldım hocam, tam olarak böyle, daha iyi anlatılamazdı. Gerçekten üzerine işenen de biz oluyoruz. Arkadan aydınlatmalı saçma sapan cihazları adamlar binlerce dolara satmaya çalışıyorlar.

• 4 yıldır PG278Q kullanıyorum. Digital Vibrance açtıktan sonra her şey gayet mükemmel oldu. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum. Işık sızması yok, hız var, gsync var, 2k, 144hz. Film izliceksen OLED çek salona otur.

Ya da PG65UQ çek her şeyi yap .P

Benim istediğim. IPS , sızmasız, gsync modül olursa*,2K, 144hz, parllaklıgı marlaklıgı neyse artık ideal, iyi HDR sertifikalı vs vs. olsa çıksa şöle bi tane pg278q emekli olacak ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MordSithh -- 9 Mart 2022; 21:14:43 >
  • Curimo kullanıcısına yanıt

Üzerimize işete işete nerede duracağımızı öğrettilerAsla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın 

Bu arada kralın görüntüleri düşmeye başladı, bize ne zaman gelecek bakalım.Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın 

Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın

Biri siyah mı dedi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 11 Mart 2022; 20:2:12 >

• Evet takip ediyorum, hatta kutu açılış videolarından birinde farkettim; kutuda yaklaşık 10 farklı dilde slogan gibi birşey yazılmıştı, dillerden biri de Türkçe idi 😍

@-SKYNET-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curimo -- 12 Mart 2022; 10:40:46 >
  • MordSithh kullanıcısına yanıt

Işık sızması olmaması imkansız, siz o kadar takılmıyorsunuzdur, ışık sızmasını geçtim IPS panellerin o çok övünülen görüş açısı avantajı IPS Glow ile yalan oluyor zaten, yana doru geçtiğin an o parlama tüm görüntüyü çamur ediyor. Karanlık bi ortamda foto çekin artın bakalım hep beraber.

Daha ne mi bekliyoruz? Abi elimizdeki telefonlarda bile artık 120 Hz muhteşem oled ekranlar var, Sony 6.7 inç ekranı 4K ve 120 Hz satıyor Oled muhteşem bir ekran. Monitörleri nasıl böyle kabullenebiliyorsunuz, kabullenmeyin abi, kabullenmeyin ki gelişsin!

Asla Yüksek Ücretler İle Monitör AlmayınBerkan Motuğanyoutube
    Motherboard : H170M-Plus RAM: Kingston HyperX 8x2 Graphics Card: MSi Gaming X Gtx1070 CPU: İ5 6500 3.2ghz SSD: Samsung 850 Evo 250 gb HDD: 1 TB Seagate Barracuda CASE: Dark ENİGMA 750W Monıtor: PG278Q ASUS OS: Windows 10 Pro 64 bit Here it is CW. Actually not same sound in real life. Video has VERY VERY SOUND. Actually if you get close to Card , you can hear CW. otherwise you cant hear CW. I got benchmark in HEAVEN ; 2560x1440 . 8xMsaa . Everythings ultra and extreme = 1316 SCORE (approximately 53FPS) Arkadaşlar buyrun CW gtx1070. Yaklaşırsanız rahat duyarsınız aslında. Videoda ses çok çıkmış. Gerçekte kulaklık takmasan bıle duyulmuyo CW. Bide yan kapak açıktı :D o yuzden boyle ses var. Neyse diğerini anlamışsınızdır.Ortalama 53fps almışım benchmarkda.skor 1316. Sistem On numara....
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Ft%3D92%26v%3DnxokUP6Cxh8%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGOnLsZEGIhAcUuMiuUkPml63ZMqbHc-PMgFy

Buyrun hocam. 1:32 den başllıyor. Çok eski sistemim bu. Monitör aynı ama :))) Nerdeyse hiç yok gibi ben mi yanlışım? Sol alttaki öyle parlak deil miniminnacık ne rahatsız ediyor ne bişe. ben hiç karşılaşmadım. :/ ya da dediğiniz gibi kabulleniyoz :D Ama ben gerçekten isterdim oled vs gibi şeyler olsun doğrusu. Napalım bunla idare etcez bu ekonomiden sonra :D ölene kadar

• MordSithh kullanıcısına yanıt

Tn panel olması ve flat olması birer artı olarak yansımış. Sızma biraz sol altta gözüküyor, lakin fazla değil gibi duruyor bu sendeki modelde. Aynı modelde aşırı sızmalı olan olduğu gibi minimum sızmalı olanlarda var. Biraz şans işi o.En iyi nasıl görürsün bu sızmayı ve negatif yanını biliyor musun, youtubede "short horror " videolar var. Karanlık sahneleri bol olan oyun ve filmlerde. özellikle Outlastta en baba sızdırmıyan benim diyen monitör bile patlar. Ha onu oynamam dersin ama sağda solda illa o sızan kısım gözüne takılır. Kafaya takmayan birisisindir, yine görürsün ama önemsemezsin. Oda işte kişide biten bir durum. Sorunu yok kabul ettirmiyor. :) Yani çirkin,itici duruyor, gözüküyor sızdırma olayı yoksa kullanmaya engel değil bu arada.

Sızması olmayan oled panellerdir. İkinci olan ise en az 576 zoneli mini ledlerdir.

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgi için. İnş oled zamanı gelir :)

• Güzel Konu Tebrikler Hocam,Butün Foyalarını,Pisliklerini Ortaya Sermişsiniz

Bende 1 Sürü Marka,Model İade Ettim

Leş Gibi Glow lu İps Panellermi Dersin

Işık Sızmalı Giriş Seviye Ghostingli li Va Panellermi Dersiniz

1 Ton Para Say Panele Forumda Gezinemessiniz Göz Ağrısından Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın 

Kıvrımlı Va Panelmiş,Youtube Göklere Çıkırıyorlar,Eline geçiyor,Leş Oğlu Leş

1 Ton Bunlarla İlgili Detay Yazarım Neyse...

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt

Şu kavisli VA panellerdeki "Batman" görüntüsüne hayranım zaten hiç sormayın hocam. Youtube'taki incelemelerin neredeyse tamamı sponsorlu, Bu konulardan bahseden doğru düzgün tek bir inceleme görmedim ben.

• iyi performanslı oledler gelene kadar kaliteli düz tn ler candır Asla Yüksek Ücretler İle Monitör Almayın 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 15 Mart 2022; 1:11:13 >
  • kusursuz bir deneyim için oled lazım

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt

Şuan için alınabilecek en iyi monitör Dell Alienware AW3423DW, yurtdışı fiyatı 1300 dolar. bize ne zaman gelir, kaçtan çıkar bilemiyorum. Bu modelin 27 inç hali gelse o zaman fiyat ıda 700-800 gibi olsa, bu klasmanda diğer monitörlerin satışını bitirir. :)

• 2 yıldır 130 dolarlık 144hz tn panledeyim, öcesinde 75 hz tn panelim vardı evdede giriş seviye lg tv. Üstüne hiç çıkmadığım için çok mutluyum. ne ghosting ne sızma sorunum var. :D

VA alıpda ters ghosting yaşamayan görmedim. Yüksek overdirve olan hareketli cismlerin eknarlarıdna siyahlşama iğrenç bişey.

• Her VAyı değil, hızlı VA alacaksın. Şuan tek hızlı VA Samsung Odeyseys G7 var. Kronik va panel sorunlarını baya çözmüşler. Bir süre kullandım ne ghosting ne black smering görmedim. Ama curved olduğu için ışık sızması kaçınılmaz oluyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.