Şimdi Ara

askerlikten anlayan herkese acil sorum war

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 03.11.2006 tarihinde başlayan dağıtım iznim 10.11.2006 tarihinde sona eriyor fakat ben 09.11.2006 tarihinde saat 23:00 gibi teslim olmak istiyorum yani iznimin bittiği tarihten bir gün önce. Şimdi merak ettiğim ben gecenin 11 inde teslim olunca o 1 günlük iznimi kullanmışmı sayılıyorum yoksa 6 gün izin kullanmışmı sayılıyorum. Eğer o son günü izinden sayarlarda bana askerlik yaptırırlarsa gezeyim diyorum ama gece gece nerde gezerim Allah bilir. Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkürler.Bu arada dağıtım yerimde 39. mekanize piyade tümeni 39. topçu taburu 2. tabur 3. batarya türkeli lefkoşe KKTC

• kardeş ben kısa dönem olarak 305 yaptım bizim arkadaşlar uzman çvş lara sooruyorlardı hatırladığım kadarıyla sen bir hafta izin almışsın 3 gün önce de gitsen bir hafta sayılır
    ancak emin değilm yanlışsan emin olan biri beni yanlışlayabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hıdır

kardeş ben kısa dönem olarak 305 yaptım bizim arkadaşlar uzman çvş lara sooruyorlardı hatırladığım kadarıyla sen bir hafta izin almışsın 3 gün önce de gitsen bir hafta sayılır

hımm teşekkür ederim walla yorumları bekliyorum eğer iznimden sayarlarsa bende gece otelde kalırım ertesi gün akşam üzeri teslim olurum diyorum. 1 gün 1 gündür sonuçta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackbox46

quote:

kardeş ben kısa dönem olarak 305 yaptım bizim arkadaşlar uzman çvş lara sooruyorlardı hatırladığım kadarıyla sen bir hafta izin almışsın 3 gün önce de gitsen bir hafta sayılır

hımm teşekkür ederim walla yorumları bekliyorum eğer iznimden sayarlarsa bende gece otelde kalırım ertesi gün akşam üzeri teslim olurum diyorum. 1 gün 1 gündür sonuçta.

rica ederim
    aslında telfon açsan birliğine orda komutana sorsan en güzel ve sağlamı olamaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 8 Kasım 2006; 22:51:01 >
  • doğru söylüyorsunda kıbrıstaki birliğin telefonuna ulaşamadım artı eşeklik yapıp son dakikaya bıraktım sabah 7 ye kadar halletmem lazım bu sorunun cevabına göre bileti ayarlayacam yada oteli
  • izin kağıdında 3 ünden 10 una kadar izinli olduğun yazar birliğine teslim olduğun süre 9 u olsa bile ertesi gün izinden gider.

Zamanında git ne erken ne geç.

hayırlı tezkereler sanırım sende 86/3 sün.daha çok yolumuz var
  • dostum ben emin değilim şimdi yanlış çıkarsam olmaz ancak diğer arkadaşların fikirlerine göre davran bence
    kolay gelsin yolun açık olsun

ayrıca 85 e 3 ler tezkereyi aldı mı hepsi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 8 Kasım 2006; 23:00:45 >
  • sağol kardeş walla sorma 86/3 şafak dediğin şeyi sölemek için bile daha çok yolum war benim enişte de benle beraber gitti askere o KD onun şafak 75 benimki onun 5 katı
  • aynen öyle 1 hafta izin almışsan o izin 1 haftadır istersen 3 gün kullan farketmez .. çünki formalite icabı ve resmi evraklar üzerinde sen 1 hafta izini gözüküyorsun yani ok yaydan çıkmış ..
    bölük komutanınla konuşursan belki arada derede senin 1 günlük iznini sıkıştırabilirr ..
    hayırlı tezkereler..
  • ayrica 85 e 3 ler tezkereyi aldi mi hepsi?
  • yardımcı olan herkese teşekkürler sanırım işe uyandım. Kağıtta ne yazıosa o sen ister kullan ister kullanma kimse ona bakmaz neyse dedeler kıbrıs nasıl sizce baya kötü konuşuolar ya yandım sanırım Topçu Çvş olarak gidiorum bu arada
  • quote:

ayrica 85 e 3 ler tezkereyi aldi mi hepsi?

en geç bir haftaya kadar bir tane 85/3 kalmaz askerde hepsi bitirdi sırada 4 ler war 1 ay sonrada onlar başlar gitmeye
  • quote:

quote:

ayrica 85 e 3 ler tezkereyi aldi mi hepsi?

en geç bir haftaya kadar bir tane 85/3 kalmaz askerde hepsi bitirdi sırada 4 ler war 1 ay sonrada onlar başlar gitmeye

eyvallah inşallah sizlere de tez zamanda gelir tezkereler
  • Allah razı olsun inşallah vatan borcu öle yada böle ödenecek
  • quote:

yardımcı olan herkese teşekkürler sanırım işe uyandım. Kağıtta ne yazıosa o sen ister kullan ister kullanma kimse ona bakmaz neyse dedeler kıbrıs nasıl sizce baya kötü konuşuolar ya yandım sanırım Topçu Çvş olarak gidiorum bu arada

top çavuşusun yani valla bol bol 45 ten kalma howitzerler le çalışırsın 105 lik ise top çavuşu topun ayarından ateşlenmesine kadar her türlü evrede adamları kontrol eder topa yan verme,kundak attırma vs. kolay gelsin orta üst zor bi görev. kıbrısta denetim fazladır.

• quote:

Orjinalden alıntı: geberit

quote:

yardımcı olan herkese teşekkürler sanırım işe uyandım. Kağıtta ne yazıosa o sen ister kullan ister kullanma kimse ona bakmaz neyse dedeler kıbrıs nasıl sizce baya kötü konuşuolar ya yandım sanırım Topçu Çvş olarak gidiorum bu arada

top çavuşusun yani valla bol bol 45 ten kalma howitzerler le çalışırsın 105 lik ise top çavuşu topun ayarından ateşlenmesine kadar her türlü evrede adamları kontrol eder topa yan verme,kundak attırma vs. kolay gelsin orta üst zor bi görev. kıbrısta denetim fazladır.

155/39Kundak motorlu M44 T Top Çavuşu dediğin gibi işim biraz zor ama hayırlısı denetim hakikaten o kadar sıkımı ya

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: geberit

quote:

155/39Kundak motorlu M44 T Top Çavuşu dediğin gibi işim biraz zor ama hayırlısı denetim hakikaten o kadar sıkımı ya

diyorum zaten kıbrıs class yer diye her yerde yok onlardan denetim nerde sık ise son modeller orda

• Ne kadar erken gidersen o kadar iyi

Ne demişler çayda dem , askerde kıdem
  • sonunda kıbrısa wardım arkadaşlar daha birliğime teslim olamadım ama sanırım işim çok zor olacak kasımın ortası yanıyorum terden anlamadm gitti walla sıcağın yanında esnaf askere karşı çok tersmiş vede eğitim anlatıldığı gibi aşırı zormuş sor filan ben yine bilgilendiririm gidecek arkadaşlara yardımcı olurum ayrıca çarşıda ne biçim anlamadım adam gibi net kafe bile yok erzincan çok daha iyiydi walla ya
  • bozulmamış 460. merak etme hocam çabuk geçiyor. İlk zamanlar koyuyor insana sonra bi bakıyon sende oralı olmussun. tabiri caizse sende işin ..... öğreniyon zaten :) Sakın erken gitme. Saat 4-5 gibi gitmen en uygunu. Astsb lardan falan gitmeden orda ol.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.