Şimdi Ara

Askerlik Yoklama Kaçağıymışım. (Aöf Öğrencisiyim)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
18.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Myo 2 senelik'ten aöf 4 seneliğe geçiş yaptım. Ancak geçerken tecil olayı hakkında 31 ekime kadar aöf'ye kayıt olursan onlar öğrenci olduğuna dair belgeyi askerlik şubesine yollarlar ve bizzat tecil ettirmene gerek kalmaz demişlerdi. Ben de o şekilde yaptım ancak dün yoklama kaçağı olduğuma dair bir yazı gelmiş. Sanırım aöf yollamamış belgeyi. Ben bizzat öğrenci durum belgesi alıp gidicem askerlik şubesine tabi ama sormak istediğim şu gittiğimde muayeneye alırlar mı yoksa sadece yoklama mı yapılır nasıl bir işlem oluyo bilmiyorum. Bilen arkadaşlar anlatırsa sevinirim ona göre gidicem..

• Bir de askerlik yoklama kaçağı olanlara para cezası var deniliyor idi. Ben de AÖF'liyim. Umarım böyle bir durum söz konusu değildir. Çözülmesi dileği ile kardeşim.
  • Valla yoklama tarihine kadar bilerek önceden aöf'ye kayıt oldum. Öyle bi ceza varsa da işlemez sanırım, işlememeli. Yarın bi gidicem bakalım inşallah sadece evrak işidir muayene işiyle falan uğraşmayız..
  • Benzer durum benimde başıma geldi. 3. sınıfa kayıt olduktan sonra aynı şekilde bende okul halledecek diye biliyordum. Şubatın sonlarında askerlik şubesinden arandım ve öğrenci belgesini getirmemi yoksa askere alacaklarını söylediler. hemen öğrenci belgesini götürdüm ama memlekete postalıcakmışım neyse postaladım ertesi gün aradım telefondaki memur bayan 1 hafta sonra işlem yapılır dedi o zamana kadar kaçak olucaktım. 1 tane daha ek c2 belgesi alıp burdaki askerlik şubesine götürdüm işlem halloldu son günü paçayı yırttık yoksa bakaya kalıp (bkz:bakaya kalmak) askere gidecektim.. Bir dahaki sefere tecil dolmadan kendiniz öğrenci belgesi alıp bizzat askerlik şubesine götürün.
  • dert etme iyimisin diyor iyiyim deyip geçiyorsun muayene bu.
  • Arkadaşlar merhaba;

270 gün kaçak gözüktüğüm için mahkeme kağıdım geldi.
    Bakaya suçu işlemişim ama okula kaydım bulunuyordu.
    AÖF tecil belgemi göndermemiş.

Şimdi Aöf Bürosuna gittim geriye dönük mahkemeye vereceğim için öğrenci belgesi istedim vermediler.
    Eskişehire Dilekçe yazıp Faks çekmem gerekiyormuş.

Şimdi ben nasıl bir Dilekçe yazacam
    Daha önce Faks çeken varmı bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar.
  • yoklama kaçağı ile bakaya kalmak aynı şey değildir,bakaya kalmak askerliğini yapmaya mecbur kişiye denir,yoklama kaçağı daha yoklama olmadığı için önce yoklaması yapıltı ondan sonra askerlik işlemleri başlar tecili veya öğrenci durumu yoksa askere alınır.
  • Konuya cevap yazan arkadaşlara teşekkürler..

Bugün gittim geldim askerlik şubesine. Bundan sonra ihtiyacı olan arkadaşlara bilgi amaçlı başımdan geçenleri yazayım kimse sıkıntı çekmesin..

Aöf'den öğrenci durum belgesini bir zarf içinde mühürlenmiş bir şekilde aldım. Yani postaya hazır, aslında kendilerinin postalaması gereken işi bir nevi bize yüklüyorlar. Neyse, gittim askerlik şubesine tek sıraya aldılar. Bir kadın, asker edasında herkese gelme sebebini sordu ona göre yönlendirdi gitmesi gereken yeri. Yoklama kaçağıymışım dedim. Öğrenci misin? İki sene üst üste kaldın mı dedi. Hayır şu an öğrenciyim devam ediyorum dedim. Evrak kayıta gönderdi. Ordaki adam da sordu yoklama kaçağı görünüyormuşum dedim elimdeki zarfı aldı hemen gidebilirsin dedi daha açmadan. Biraz kalakaldıktan sonra bastım çıktım geldim eve bu kadar arkadaşlar. Korkulacak birşey yokmuş ne muayene ne başka birşey..

• quote:

Orijinalden alıntı: TooNCooL

Konuya cevap yazan arkadaşlara teşekkürler..

Bugün gittim geldim askerlik şubesine. Bundan sonra ihtiyacı olan arkadaşlara bilgi amaçlı başımdan geçenleri yazayım kimse sıkıntı çekmesin..

Aöf'den öğrenci durum belgesini bir zarf içinde mühürlenmiş bir şekilde aldım. Yani postaya hazır, aslında kendilerinin postalaması gereken işi bir nevi bize yüklüyorlar. Neyse, gittim askerlik şubesine tek sıraya aldılar. Bir kadın, asker edasında herkese gelme sebebini sordu ona göre yönlendirdi gitmesi gereken yeri. Yoklama kaçağıymışım dedim. Öğrenci misin? İki sene üst üste kaldın mı dedi. Hayır şu an öğrenciyim devam ediyorum dedim. Evrak kayıta gönderdi. Ordaki adam da sordu yoklama kaçağı görünüyormuşum dedim elimdeki zarfı aldı hemen gidebilirsin dedi daha açmadan. Biraz kalakaldıktan sonra bastım çıktım geldim eve bu kadar arkadaşlar. Korkulacak birşey yokmuş ne muayene ne başka birşey..

aynı durum benim de başıma geldi bugün eve polis geldi yoklama kaçağısın diye öğrenci olduğum halde. bu hafta içinde ben de öğrenci belgemi götüreceğim askerlik şubesine bakalım

• Kardeşim evimizide biliyolar evimizde buluyolar ne kaçağı yaa
  • bizim başımıza gelip gelmediği nasıl anlarız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

bizim başımıza gelip gelmediği nasıl anlarız...

Askerlik Yoklama Kaçağıymışım. (Aöf Öğrencisiyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thorston -- 17 Nisan 2012; 15:05:14 >
  • 2 yıllıktan 3. Sınıfa kayıt yaptırnlar veya hazırlığa kayıt yaptıranlar kesinlikle gidip teciliizi kendiniz yapmanız gerekiyor. Bende gittiğimde 2 yıllıktan mezun olduğum tecil gözüküyordu hala aöf'de okuduğum bile gözükmüyordu. Bakmasak yoklama kaçağı olacaktık.
  • seneye aöf'e harç yatırmayıp okulu dondursam tecilimin durumu ne olur acaba?
  • valla benimde babannemlere gelmiş bi kağıt köyden.. asker kaçağı falan demişler onlara. gidipte almadım kağıdı daha. 2-3 ayı geçmiştir rahat kağıt geleli. gidipte ne tecil, ne bişi ettirdim. arkadasın askerlik tecilini bozdurmaya gitmistik, sanırım eylül veya ekim ayıydı. ben oradaki bayana sordum, tecilim ne zaman bitiyor diye 31 ekim 2013 yazıyodu bilgisayarda. tabi simdi aöf'ye kayıt oldum ya. o tarih geçerlidir sanırım değil mi? şu astsubaylığı kazansamda bari kaçak maçak falan demeseler. zaten can atıyorum bi an önce kazanıp göreve baslamak icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TooNCooL

Myo 2 senelik'ten aöf 4 seneliğe geçiş yaptım. Ancak geçerken tecil olayı hakkında 31 ekime kadar aöf'ye kayıt olursan onlar öğrenci olduğuna dair belgeyi askerlik şubesine yollarlar ve bizzat tecil ettirmene gerek kalmaz demişlerdi. Ben de o şekilde yaptım ancak dün yoklama kaçağı olduğuma dair bir yazı gelmiş. Sanırım aöf yollamamış belgeyi. Ben bizzat öğrenci durum belgesi alıp gidicem askerlik şubesine tabi ama sormak istediğim şu gittiğimde muayeneye alırlar mı yoksa sadece yoklama mı yapılır nasıl bir işlem oluyo bilmiyorum. Bilen arkadaşlar anlatırsa sevinirim ona göre gidicem..

peki aof web sitesinde askerlik durumunuz kısmında ne yazıyor
  • e
  • bende onlisans ogrencisiyim derslerimi aldim bahar doneminde dedilerki bana kacak olduktan sonra dersleri almissin askere gitmen lazim lutfen bi yardım suan elimde ogrenci belgemde var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.